Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 14:20   #61
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Pa niti neću, ali ima tko hoće - moderatori
Naravno, prijavljivanje postova je odlika dobrih i poštenih ljudskih bića.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.10.2009., 14:20   #62
Molit ću vas sve skupa da se manite osobnih analiza, jer ako mene uhvati mizantropija, bit će gadno
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:22   #63
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Mislim da su sasvim jasni razlozi sveopće depresije u današnje doba i da o tome ne treba puno govoriti, kao niti o porastu suicida, međutim, ovdje govorimo o činjenicama.
Slažem se. No, fasciniraju me zapravo oni koji unatoč svemu tome uspijevaju biti stalno vedri, veseli, nabrijani od sreće. Ako je to njima prirodno, zaključujem da bi moglo biti zbog mase serotonina kojeg im mozak luči. Sukladno tome postaju i slijepi na ljudske gadosti pa se svima vesele.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:25   #64
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nisam uvijek vesela - kad mi se plače - plačem, kad mi se smije - smijem se. Ne potiskujem osjećaje. Ono sam što jesam. Ali, mislim da ljudi koji sa satirične strane posmatraju život mnogo lakše podnose životne nedaće. Mržnja za mene nema svrhu - ukoliko je prešla u trajno stanje.
Ovdje gore ti je data definicija mizantropije. A i javio se dečko s opisom jedne cure koja voli cijelo čovječanstvo. Dakle, mržnja bez granica bi bila jedan ekstrem, a ova cura drugi. Mizantropija je nešto treće. Satirično/humoristično gledanje na ljudsku rasu može biti jedna od odlika mizantropije. Svakako je to bolji oblik nego kad osjećaš uglavnom tugu, razočaranje, gađenje i stalnu prepast.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:29   #65
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Dakle, mržnja bez granica bi bila jedan ekstrem, a ova cura drugi. Mizantropija je nešto treće.
I mizantropija može ići u krajnost ili želiš da kažeš kako je samo nesviđanje prema ljudima uzrokovalo kod tebe da bi radije spasila zeca neko dijete iz vatre?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:31   #66
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Ja nikoga ne mrzim, samo iz pokušaja objektivne perspektive uočavam kako ljudsku vrstu i njezin način funkcioniranja, o čemu svjedoče generacije i povijest, nije teško ne voljeti.
Mislim da si dajemo i puno previše na važnosti i to govorim na globalnoj razini.
Ja iskreno nemam baš snage za mržnju, tim više što se okreće protiv samog mrzitelja. Genijalna mi je opservacija koju ću još jednom ponoviti: Mrziti je kao popiti otrov i očekivati da netko drugi crkne.

No, uistinu, sagledavajući objektivno činjenice o ljuskoj vrsti - preplavilo me kronično gađenje.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:33   #67
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I mizantropija može ići u krajnost ili želiš da kažeš kako je samo nesviđanje prema ljudima uzrokovalo kod tebe da bi radije spasila zeca neko dijete iz vatre?
Opet ti o zecu, iako se ja nikad nisam izjasnila. Dapače rekoh sto puta valjda da bi se vidjelo na licu mjesta. A da mi se zečevi, kao vrsta, sviđaju više no ljudi - što je tu čudno?

I nije ti dovoljno upozorenje Ega? E jebemu, dopizdio ti forum, mislim.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:38   #68
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Opet ti o zecu, iako se ja nikad nisam izjasnila. Dapače rekoh sto puta valjda da bi se vidjelo na licu mjesta. A da mi se zečevi, kao vrsta, sviđaju više no ljudi - što je tu čudno?

I nije ti dovoljno upozorenje Ega? E jebemu, dopizdio ti forum, mislim.
Razgovaramo o tome do kojih granica može ići mizantropija. Ne vidim da te ičim vrijeđam. I zbog čega odjednom prijetnje s moderatorima?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:40   #69
Ne vrijeđaš me ničim. Samo vidim da si dobila crveni karton jer si fakat preagresivna, nema to veze s nikakvim mojim djelovanjem. A i opsesija mnome i mojim ukusima je ulaženje u tuđi prostor bez valjanog razloga u vezi s konkretnom temom.

Mislim da mizantropija može ići do drastičnog povlačenja u sebe i izbjegavanja ljudi.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:49   #70
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne vrijeđaš me ničim. Samo vidim da si dobila crveni karton jer si fakat preagresivna, nema to veze s nikakvim mojim djelovanjem. A i opsesija mnome i mojim ukusima je ulaženje u tuđi prostor bez valjanog razloga u vezi s konkretnom temom.

Mislim da mizantropija može ići do drastičnog povlačenja u sebe i izbjegavanja ljudi.
Ne bih o razlogu zbog kojeg sam dobila karton, ali na ovoj temi sam ostavila nekoliko postova mnogo prije nego što si se ti uključila. Tako da o "opsesiji tobom" nema ni govora. Pitala sam te samo koji su tvoji razlozi mizantropije. Očito je da izbjegavaš odgovor. Bilo bi poštenije da si odmah to rekla nego što se svim silama ti i tvoji istomišljenici trudite da otjerate s teme one koji imaju drugačije razmišljanje.

Ali, da se vratim na temu: Misliš li da je rješenje za ljudsko biće da se izolira od okoline? Misliš li da su ljudi sposobni živjeti potpuno izolirani bez većih posljedica?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:55   #71
Ja bi vas zamolila da me ostavite na miru. Iako me Isus jebao to nije bilo radi jebačine nego da se vi možete odvojiti od svojih kurvinskih majki. Time je Biblija za mene završena. S obzirom da ste vi glupi i treba vam netko solit pamet osim naravno onima hiper pametnima eto radite što hoćete.
_______________________________________________
vaša crvotočina i reinkarnatorica
još uvijek maknuto. Ty.


dodatak: i ja ću radit što hoću
brigitajagic is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.10.2009., 15:51   #72
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pitala sam te samo koji su tvoji razlozi mizantropije.
Moji su razlozi mizantropije uobičajeni. Pogledaj definiciju, a i što su drugi pisali na temu ljepote ljudskog roda i kapaciteta istog da bude voljeno.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Bilo bi poštenije da si odmah to rekla nego što se svim silama ti i tvoji istomišljenici trudite da otjerate s teme one koji imaju drugačije razmišljanje. Očito je da izbjegavaš odgovor.
Svašta.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ali, da se vratim na temu: Misliš li da je rješenje za ljudsko biće da se izolira od okoline? Misliš li da su ljudi sposobni živjeti potpuno izolirani bez većih posljedica?
Svaki pojedinac mora si iznaći rješenje za sebe. Nažalost, izolirati se od okoline može samo netko tko je vrlo bogat. Uostalom to često i rade oni koji si mogu priuštiti.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 16:37   #73
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Mislim da sam u VEĆINI koja to uviđa.
Ali čekaj, ovo mi nije jasno.

Ti si u *većini* koja 'uviđa' - da je (opet) većina ljudi opaka, pokvarena i sebična?



Pa onda bi lijep broj među njima trebao najprije doći do spoznaje da su *oni sami* opaki, pokvareni i sebični. U suprotnom, očito je da je većina u iluziji, tj. u zabludi o sebi samima.


Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Nitko ovdje ne kuka nad sudbinom već konstatira ono što je činjenica.
Nije pitanje detekcije činjenica, nego je pitanje što ćeš glede toga poduzeti, ili bar kako se 'postaviti' prema spoznaji te činjenice.

Ukoliko postaviš jednadžbu 'ja sam dobar, drugi su pokvareni' - onda ćemo se slabo razumjeti...

Zadnje uređivanje Apemant : 10.10.2009. at 16:49.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 16:53   #74
Čitaj malo topic.

Odgovor na pitanje broj 1. je DA

Tvoje pitanje Frei je pak bezveze jer što da se učini protiv mizantropije i zašto? Pa nemamo čarobni štapić.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 16:58   #75
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Čitaj malo topic.

Odgovor na pitanje broj 1. je DA
Pročitao sam topik. Pitanje za tebe:

Je li većina ljudi koja je svjesna ljudskih mana, svjesna i svojih mana - ili te mane primjećuje na većini ostalih, dok sebe izuzima iz te većine?

Shvati to pitanje i općenito, i konkretno na svom slučaju.


Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Tvoje pitanje Frei je pak bezveze jer što da se učini protiv mizantropije i zašto? Pa nemamo čarobni štapić.
Rekao sam, što učiniti - 'ili bar kako se postaviti'. Za postavljanje ti ne treba nikakav štapić, to je čisto stvar tvoje unutrašnjosti. Nitko ti to ne može oduzeti.

Ergo, radi se o pitanju hoćeš li se 'prepoznati' u drugima, ili ćeš sebe definirati kao 'iznad' njih. Sigurno uviđaš i zašto to pitam...
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 17:22   #76
'Misanthropy is a general dislike, distrust, contempt, or hatred of the human species or a disposition to dislike and/or distrust other people's silent consensus about reality.'

Zbog čega bi itko ikog mrzio? Mizantrop jel mrzi...mrzi ljude generalno...i kako takva osoba može imati kvalitetne odnose s bilo kim? Kad netko mrzi čovječanstvo, onda mrzi i sebe jer je dio istog.
A šta ta osoba točno mrzi kod sebe? Neku slabost, nemoć? Ima, jel neke komplekse kojih se ne može riješit, pa se mrzi zbog toga. A podsvjesno tu mržnju projicira na ostatak čovječanstva.
Primjetila sam kod mizantropa kako na neki način uzdižu sebe iznad drugih, bilo da su inteligentniji, sposobniji, spretniji....od ostalih...valjda se ustvari osjećaju inferiorno i iskompleksirano, pa imaju potrebu spuštat druge i obezvređivati njihove vrijednosti kako bi se sami osjećali bolje.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 17:55   #77
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Moji su razlozi mizantropije uobičajeni. Pogledaj definiciju, a i što su drugi pisali na temu ljepote ljudskog roda i kapaciteta istog da bude voljeno.
Mrziš li i sebe kao većinu tog ljudskog roda?

Quote:
Svaki pojedinac mora si iznaći rješenje za sebe. Nažalost, izolirati se od okoline može samo netko tko je vrlo bogat. Uostalom to često i rade oni koji si mogu priuštiti.
Znači, za tebe je rješenje izolacija? U tom slučaju preporučujem ti da se ugledaš na Michaela Jacksona.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 17:57   #78
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Misanthropy is a general dislike, distrust, contempt, or hatred of the human species or a disposition to dislike and/or distrust other people's silent consensus about reality.'

Zbog čega bi itko ikog mrzio? Mizantrop jel mrzi...mrzi ljude generalno...i kako takva osoba može imati kvalitetne odnose s bilo kim? Kad netko mrzi čovječanstvo, onda mrzi i sebe jer je dio istog.
A šta ta osoba točno mrzi kod sebe? Neku slabost, nemoć? Ima, jel neke komplekse kojih se ne može riješit, pa se mrzi zbog toga. A podsvjesno tu mržnju projicira na ostatak čovječanstva.
Primjetila sam kod mizantropa kako na neki način uzdižu sebe iznad drugih, bilo da su inteligentniji, sposobniji, spretniji....od ostalih...valjda se ustvari osjećaju inferiorno i iskompleksirano, pa imaju potrebu spuštat druge i obezvređivati njihove vrijednosti kako bi se sami osjećali bolje.....
Počinjem da uviđam da osim svega nabrojanog u pitanju je strah - strah od svoje biti.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:02   #79
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Misanthropy is a general dislike, distrust, contempt, or hatred of the human species or a disposition to dislike and/or distrust other people's silent consensus about reality.'

Zbog čega bi itko ikog mrzio? Mizantrop jel mrzi...mrzi ljude generalno...i kako takva osoba može imati kvalitetne odnose s bilo kim? Kad netko mrzi čovječanstvo, onda mrzi i sebe jer je dio istog.
Saradonija, imaš problema oko shvaćanja definicije. Naime ljudska rasa nije Borg i svaki pojedinac se ne osjeća kao jedno sa svim drugim pojedincima tj. s masom ili cjelinom.

Točno napisa Cocaine Nights na početku, pročitaj.

Ovo je odgovor i Apemantu, a i Soul sister.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:03   #80
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Počinjem da uviđam da osim svega nabrojanog u pitanju je strah - strah od svoje biti.
Kako to misliš strah od svoje biti? Jel. čekaj, mrzit nekoliko osoba jer možda imaš razlog da ih mrziš je jedno i mrzit općenito ljudski rod a samim tim i sebe drugo. Ovo drugo je...štajaznam...poremećaj? Možda pregruba riječ.
Kad kažeš strah od svoje biti? Strah od kojeg dijela sebe? Onog racionalnog, emotivnog, nagonskog?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.