Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2009., 22:20   #1
povećanje broja trombocita

zanima me postoji li koji razlog za povećanje broja trombocita (ne radi se o velikom povećanju, 20 preko granice, 100 u odnosu na prošlu godinu),a da nije neki poremećaj zgrušavanja.
postoji li neki drugi uzrok koji bi se mogao pronaći u svakodnevici?
također, povišen je i fibrinogen (valjda se tak zove, mrak je ne nalazim nalaze ), ali opet malo.

ne govorim ništa dodatno, čisto zato što me zanima što vam prvo pada na pamet nevezano za situaciju, kada se ovakav slučaj događa?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 07:13   #2
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
zanima me postoji li koji razlog za povećanje broja trombocita (ne radi se o velikom povećanju, 20 preko granice, 100 u odnosu na prošlu godinu),a da nije neki poremećaj zgrušavanja.
postoji li neki drugi uzrok koji bi se mogao pronaći u svakodnevici?
također, povišen je i fibrinogen (valjda se tak zove, mrak je ne nalazim nalaze ), ali opet malo.

ne govorim ništa dodatno, čisto zato što me zanima što vam prvo pada na pamet nevezano za situaciju, kada se ovakav slučaj događa?
pa povišeni trombociti i fibrinogen mogu biti znaci upale nekakve,a povišen fibrinogen je kod stanja opeklina i trauma..nisam stručnjak, ne uzimaj ovo doslovno..
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 08:28   #3
jel, upala?
oke, hvala na mišljenju

još tkogod?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 08:41   #4
nema na čemu.. kažem ti to je samo moje mišljenje.. raspitaj se malo. po netu pogledaj..
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 09:07   #5
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
nema na čemu.. kažem ti to je samo moje mišljenje.. raspitaj se malo. po netu pogledaj..
ma tražim, tražim, ali mi izbacuje samo one uzroke za koje baš i ne bih htjela da su u pitanju, i nadam se da nisu. ove "svakodnevne" je teško naći.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 14:16   #6
Na tako malo odstupanje trombocita liječnici neće ni trznuti. Nažalost ništa ne znam o onom fibri...
Da li to ima veze? To bi trebao protumačiti liječnik.
Poznajem osobe koje su imale problema s trombocitima i želim ti reći da nema razloga za pretjerani strah.
Naime, čak i da ozbiljnije padnu to se da liječiti! Važno je ustanoviti uzrok i da ne padnu a da se ne primijeti jer to može dovesti do krvarenja u organima.
Piješ li neke lijekove? Moj sin je gotovo ostao bez trombocita kao rekcija na jedan lijek. Jesi li primijetila u zadnje vrijeme modrice po tijelu iako se nisi udarila?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 14:20   #7
Joj, ja se pogubila! Pisala sam o smanjnju trombocita , a tebi su povećani. Oprosti! Slaba koncentracija.
Ali svakako vrijedi ono da se liječnici s tim lako nose , ako ih uopće bude zanimalo tako malo odstupanje.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:40   #8
A jesi imala nekakvu upalu u zadnjih godinu dana? oni mogu tako ostat "blago povišeni" i nakon preboljenja upale (kao i sedimentacija)...
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 18:13   #9
Draga, jesi ti ono na AB pilsima?
Ako jesi, imaš nekih razloga za zabrinutost. Vjerojatno ćeš morat prestat piti pilse.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:40   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga, jesi ti ono na AB pilsima?
Ako jesi, imaš nekih razloga za zabrinutost. Vjerojatno ćeš morat prestat piti pilse.
da, jesam, zato sam i pitala za "svakodnevne" uzroke.
već ionako planiram mirenu, sada mi je operacija propala zbog katastrofalnih nalaza apsolutno svega, i ne znam šta da na napravim. a bojim se skinut s pillsa.

upala...da, imam i jako visoku sedimentaciju pa mi se čini da bi moglo biti povezano..niš znat ću valjda više kada ponovno obiđem sve doktore.

hvala na odgovorima
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 21:10   #11
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
da, jesam, zato sam i pitala za "svakodnevne" uzroke.
već ionako planiram mirenu, sada mi je operacija propala zbog katastrofalnih nalaza apsolutno svega, i ne znam šta da na napravim. a bojim se skinut s pillsa.

upala...da, imam i jako visoku sedimentaciju pa mi se čini da bi moglo biti povezano..niš znat ću valjda više kada ponovno obiđem sve doktore.

hvala na odgovorima
Povišene trombocite u kombinaciji sa oralnim kontraceptivima ne treba uzimati olako. Kakvo ti je protrombinsko vrijeme (pv/inr)?

Žao mi je što se izjalovila operacija. Pa, bila si tako blizu rješenja muke. Opet, ko zna zašto je to dobro i što je još potrebno riješiti u organizmu.
Nadam se da će biti ok. Drž se!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 21:58   #12
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Povišene trombocite u kombinaciji sa oralnim kontraceptivima ne treba uzimati olako. Kakvo ti je protrombinsko vrijeme (pv/inr)?

Žao mi je što se izjalovila operacija. Pa, bila si tako blizu rješenja muke. Opet, ko zna zašto je to dobro i što je još potrebno riješiti u organizmu.
Nadam se da će biti ok. Drž se!
thnx.

svi nalazi zgrušavanja su oke, osim tih blago povišenih trombocita, blago povišeni fibrinogen (za 0,3) i relativno snižena fibrinoliza (95, ref 150-210). pv 0,91; pv inr 1.06. što je oke.

sad nađem da se fibrinoliza spušta u stanjima stresa (a noćima nisam mogla spavati jer sam se bojala otkazivanja op)...
no, dobro, op su mi otkazali zbog bolesti štitnjače za koju tvrdim da ju nemam. tsh i t3 su mi tako malo povišeni da mi frendica koja se već deset godina muči sa štitnjačom nije vjerovala da su mi zbog toga otkazali. bili su prije čudni hormoni, ali sad su stabilni već 2 godine i ne želim pit lijekove. ma popizdit ću.
i još sam dobila lijek za srce, jer mi je otkrivena srčana mana na koju sam sumnjala.
nevjerojatno, ali u ovim pripremama na operaciju nisam vidjela doktora koji mi nije prišio bar jednu dijagnozu.
totalno sam off, ali imam osjećaj da ću poludjeti, svi bi u mene stavili neki lijek, brutalno me bole jajnici, leđa, maternica ko da mengu imam zadnjih mjesec dana...na rubu sam snaga.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 22:45   #13
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
thnx.

svi nalazi zgrušavanja su oke, osim tih blago povišenih trombocita, blago povišeni fibrinogen (za 0,3) i relativno snižena fibrinoliza (95, ref 150-210). pv 0,91; pv inr 1.06. što je oke.

sad nađem da se fibrinoliza spušta u stanjima stresa (a noćima nisam mogla spavati jer sam se bojala otkazivanja op)...
no, dobro, op su mi otkazali zbog bolesti štitnjače za koju tvrdim da ju nemam. tsh i t3 su mi tako malo povišeni da mi frendica koja se već deset godina muči sa štitnjačom nije vjerovala da su mi zbog toga otkazali. bili su prije čudni hormoni, ali sad su stabilni već 2 godine i ne želim pit lijekove. ma popizdit ću.
i još sam dobila lijek za srce, jer mi je otkrivena srčana mana na koju sam sumnjala.
nevjerojatno, ali u ovim pripremama na operaciju nisam vidjela doktora koji mi nije prišio bar jednu dijagnozu.
totalno sam off, ali imam osjećaj da ću poludjeti, svi bi u mene stavili neki lijek, brutalno me bole jajnici, leđa, maternica ko da mengu imam zadnjih mjesec dana...na rubu sam snaga.
Polako samo. Nemoj se bedirati. Rješavat ćeš jedno po jedno. Vidiš da je dobro da su ti prije operacije pronašli tu zezanciju sa srcem, ko zna kako bi prošao zahvat. Nisu te stvari za zezanje.
Uvijek svima kažem da za neke stvari potraže drugo, po potrebi i treće mišljenje, pa tako i ti priupitaj još kojeg doktora za štitnjaču i srce.

Pokušaj se opustiti, jer ti je sve ovo previše stresa. Zaboravi na sve ove hebade po doktorima, otputuj negdje za vikend, priušti si razonodu koja te neće umoriti i dodatno iscrpiti. Napravi nešto lijepo za sebe. Vjeruj, biće lakše. I onda jedno po jedno.

Ajde drž' se i budi dobro.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.