Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2016., 17:58   #61
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zamisli tek da netko u vezi piramide nacrta onu iluminatsku piramidu i još dopiše [B]anuit coeptis[?/B]
To bi značilo da je (m/ass)medijski obrazovan?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:08   #62
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
To je to. To je meni sve tarot. I nema te znanosti koja će me uvjeriti da jedan lijepi dio psihologije nije čisti tarot i čisti Vidoviti Milan.
Ne diraj mi Milana.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
To bi značilo da je (m/ass)medijski obrazovan?
Hoćeš da ti gatam?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:09   #63
A da li je netko radio test u kojem mora:

- poslagat nekakve plasticne komadice u razlicitin bojama razlicitih oblika unutar smeđg drvenog okvira po vlastitoj zelji???

- test di se na prazan list papira moraju prekopirat crtezi.
Znaci ne treba se nadocrtavat. Nego samo prekopirati.
Vecinom su slike sa kružićima.


Koja je poanta toga?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:50   #64
Evo ja sam psiholog koji je i sam bio na testiranju Wartegg i edukatorica mi je opisala mene do u detalje, neke stvari koje nisam mogla vjerovati da bi itko mogao znati o meni mi je rekla... ono baš ko' gatanje... Ja sam zabezeknuto gledala u svoje crteže i pitala - ALI - GDJE - TO - VIDITE?!?! JA - HOĆU - TO!!!
Ko retardirana sam tako doslovno govorila. Tad sam prikupila sve priručnike i pročitala o warteggu iako još nisam edukaciju prošla, a baš bih jako volila i hoću kad budem imala priliku.
Meni je smiješno sve ovo što ste pisali i drago mi je da ne možete otkriti šta mi vidimo i na čemu i totalno imate krive predodžbe o tome što mi mislimo da je dobro, a što ne. Test je zapravo prilično objektivan, na njemu se ne možete pretvarati niti glumiti :-) jest projektivan, ali je poprilično objektivan :-) i nakon MMPI meni je najdraži od svih testova.
A zašto mi je drago da nitko nije uspio od vas zaključiti šta je dobro nacrtati, šta nije i šta bi bilo za dijagnozu je to što dok god vi ne otkrijete (tj.dok vam netko od psihologa ne izlane tajne zanata), Wartegg će biti objektivan i nama veliko pomagalo. Kad vi budete znali, nama on neće uopće pomagati.
A tko god zna tajne Wartegga, zna i koliko je dobar test i neće nikad riskirat da vam otkrije.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:53   #65
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Evo ja sam psiholog koji je i sam bio na testiranju Wartegg i edukatorica mi je opisala mene do u detalje, neke stvari koje nisam mogla vjerovati da bi itko mogao znati o meni mi je rekla... ono baš ko' gatanje... Ja sam zabezeknuto gledala u svoje crteže i pitala - ALI - GDJE - TO - VIDITE?!?! JA - HOĆU - TO!!!
Ko retardirana sam tako doslovno govorila. Tad sam prikupila sve priručnike i pročitala o warteggu iako još nisam edukaciju prošla, a baš bih jako volila i hoću kad budem imala priliku.
Meni je smiješno sve ovo što ste pisali i drago mi je da ne možete otkriti šta mi vidimo i na čemu i totalno imate krive predodžbe o tome što mi mislimo da je dobro, a što ne. Test je zapravo prilično objektivan, na njemu se ne možete pretvarati niti glumiti :-) jest projektivan, ali je poprilično objektivan :-) i nakon MMPI meni je najdraži od svih testova.
A zašto mi je drago da nitko nije uspio od vas zaključiti šta je dobro nacrtati, šta nije i šta bi bilo za dijagnozu je to što dok god vi ne otkrijete (tj.dok vam netko od psihologa ne izlane tajne zanata), Wartegg će biti objektivan i nama veliko pomagalo. Kad vi budete znali, nama on neće uopće pomagati.
A tko god zna tajne Wartegga, zna i koliko je dobar test i neće nikad riskirat da vam otkrije.
Dobila sam rezultat i necu sad rec rezultat.
Al ako mogu ti poslat pp.
Jer neke skracenice na kuzim na nalazu.
A doktorica mi je dala nalaz i ja sam samo otisla. Neko je u tom trrnutku test popunjavao pa nisan tila ometat.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:55   #66
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
A da li je netko radio test u kojem mora:

- poslagat nekakve plasticne komadice u razlicitin bojama razlicitih oblika unutar smeđg drvenog okvira po vlastitoj zelji???

- test di se na prazan list papira moraju prekopirat crtezi.
Znaci ne treba se nadocrtavat. Nego samo prekopirati.
Vecinom su slike sa kružićima.


Koja je poanta toga?
Taj drugi je Bender-Gestalt, neuropsihologijski instrument, isto jako dobar! Malo poduže bodovanje, ali super se može dijagnosticirati. Npr.razlikuje neuroze od organskih poremećaja... tipa ako imaš depresiju, može biti zbog nekog neurodegenerativnog poremećaja, a ne zato što ti je umrla prijateljica..
također evo ja sam na proljeće radila jednom momku ovaj test i odmah sam vidjela da gazi velikim koracima u psihozu, iako tad nije imao nikakvih simptoma, a 4 mj.kasnije je buknula simptomatologija stravično... to si bila na klinici, ne za zapošljavanje, zar ne?
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:58   #67
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Taj drugi je Bender-Gestalt, neuropsihologijski instrument, isto jako dobar! Malo poduže bodovanje, ali super se može dijagnosticirati. Npr.razlikuje neuroze od organskih poremećaja... tipa ako imaš depresiju, može biti zbog nekog neurodegenerativnog poremećaja, a ne zato što ti je umrla prijateljica..
također evo ja sam na proljeće radila jednom momku ovaj test i odmah sam vidjela da gazi velikim koracima u psihozu, iako tad nije imao nikakvih simptoma, a 4 mj.kasnije je buknula simptomatologija stravično... to si bila na klinici, ne za zapošljavanje, zar ne?
Bila sam kod psihologice u sklopu bolnice.
Od doktorice uzela uputnicu i isla.
Da taj drugi je bio taj test.... Hvala na pojasnjennima.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:50   #68
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Bila sam kod psihologice u sklopu bolnice.
Od doktorice uzela uputnicu i isla.
Da taj drugi je bio taj test.... Hvala na pojasnjennima.
A ja imam pitanje što vidite iz onog kompliciranog Reyevog crteža.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 00:31   #69
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Evo ja sam psiholog koji je i sam bio na testiranju Wartegg i edukatorica mi je opisala mene do u detalje, neke stvari koje nisam mogla vjerovati da bi itko mogao znati o meni mi je rekla... ono baš ko' gatanje... Ja sam zabezeknuto gledala u svoje crteže i pitala - ALI - GDJE - TO - VIDITE?!?! JA - HOĆU - TO!!!
Ko retardirana sam tako doslovno govorila. Tad sam prikupila sve priručnike i pročitala o warteggu iako još nisam edukaciju prošla, a baš bih jako volila i hoću kad budem imala priliku.
Meni je smiješno sve ovo što ste pisali i drago mi je da ne možete otkriti šta mi vidimo i na čemu i totalno imate krive predodžbe o tome što mi mislimo da je dobro, a što ne. Test je zapravo prilično objektivan, na njemu se ne možete pretvarati niti glumiti :-) jest projektivan, ali je poprilično objektivan :-) i nakon MMPI meni je najdraži od svih testova.
A zašto mi je drago da nitko nije uspio od vas zaključiti šta je dobro nacrtati, šta nije i šta bi bilo za dijagnozu je to što dok god vi ne otkrijete (tj.dok vam netko od psihologa ne izlane tajne zanata), Wartegg će biti objektivan i nama veliko pomagalo. Kad vi budete znali, nama on neće uopće pomagati.
A tko god zna tajne Wartegga, zna i koliko je dobar test i neće nikad riskirat da vam otkrije.
Kako ne možeš glumiti kad sam kod prošla 3 posla to već rješavao i jednom doma dok sam bio na faksu i već napamet znam što gdje treba nacrtati, tipa no onom gdje su dvije okomite crte, dobro je nacrtati sve duže crte, jer to označava progresiju, negativno je ako su sve iste duljine (onda valjda natežeš prema okp, sve mora biti po špagi, doduše to nije loše možda za neke poslove) i sl.

Uglavnom glupost, kad sam prvi put to rješavao, u glavi mi na pamet padnu uvijek 2-3 stvari (od kojih je po tim testovima jedna super, jedna bezveze i sl.), a odaberem onu najjednostavniju jer ne znam crtati.

Ukratko pizdarija od testa..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 19:59   #70
Za mene je taj Wartegg test sranje.
Ne znam crtat i onda mi se neda ni trudit.
Niš čudno što je ženska kod koje sam predzadnji put bila apsolutno sve o meni "prokužila" i onda se išla svađat samnom u vezi toga što ja imam ili nemam.

Okej, da, možda je mogla vidjet da imam nešto što ja ne osjetim (iako upitno), ali reći da nemam nešto što osjećam odnosno da ona "ne vidi moju fobiju" pa jebemu mater tko je tebi diplomu dao?

Previše oslanjanja na te pizdarije razjebe nas koji nismo "lagani" slučajevi i koji smo, između ostalog, lijeni i netalerentirani za crtanje.
I onda dobiješ osobu koja tvrdi i osjeća određene simptome, te s druge strane "profesionalnog psihologa" koji tvrdi da osoba - laže .

E da, koliko ja znam "stručna literatura" ipak nije nešto što možeš dobit isključivo ako si upisao taj i taj faks, tako da kak ste vi naučili, može naučit i bilo tko drugi tko si da truda
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:28   #71
https://www.slideshare.net/rimbunjob...cal-assessment

na ovom linku je objašnjen i warteggov test, što znači svaki od pojedinih kvadrata i ima čak i primjer
Misspanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:53   #72
Quote:
Misspanda kaže: Pogledaj post
https://www.slideshare.net/rimbunjob...cal-assessment

na ovom linku je objašnjen i warteggov test, što znači svaki od pojedinih kvadrata i ima čak i primjer
Nemoj se čuditi ako se pokaže da si si ovim nakopala Psihološku komoru ili neko slično udruženje za vrat.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:30   #73
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Taj test nema veze s pamecu ni realnoscu... a kamo li tek povezanosti s icim...

Krivo. Vjerojatno se radi o vještini interpretacije i vjerojatno treba vremena da se svlada.
Warteg me bolje opisao u 3 riječi nego mmpi sa 500 besmislenih pitanja. Da ne spominjem pitanje poput " da li volite mučiti životinje?" i slično. Da, sigurno će ti psihopat iskreno odgovoriti na tako nešto. Mmpi je apsolutni promašaj.
Warteg
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:40   #74
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Dižem malo temu. Da li se može nekako pripremiti za wareteggov test?
Koliko znam, najnormalnije je na prvom crtežu nacrtati cvijet. Za ostalo ne znam.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:21   #75
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Koliko znam, najnormalnije je na prvom crtežu nacrtati cvijet. Za ostalo ne znam.
Ja bih na prvom crtežu nacrtala metu

Nikad nisam "rješavala" taj Wartegg test, ali baš bih voljela.
GoddessVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:30   #76
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Koliko znam, najnormalnije je na prvom crtežu nacrtati cvijet. Za ostalo ne znam.
Ja bi nacrtal medvjeda... E Mmps, nebrem ti poslat pm, jer ti je pun inbox, prazni to!
Swipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:30   #77
Quote:
GoddessVictoria kaže: Pogledaj post
Ja bih na prvom crtežu nacrtala metu

Nikad nisam "rješavala" taj Wartegg test, ali baš bih voljela.
To ti je ziher da si pasivno agresivna
Ma šalim se, nemam pojma
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:19   #78
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Warteg me bolje opisao u 3 riječi nego mmpi sa 500 besmislenih pitanja.
Wartegg je projektivni test i teško, pa i nemoguće je utvrditi mu metrijske karakteristike. Većina pada na vještinu i iskustvo osobe koja ga koristi s pacijentima/klijentima. MMPI je najkorišteniji test ličnosti, pogotovo u zdravstvenim ustanovama. Odličan za teže psihopatologije. Izvan tog okvira, preferiram 16PF.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:08   #79
Prvi put vidm ovaj test i znam točno kao bih ga riješio, bez dileme. Svako polje bih popunio samo identičnim likovima, uglavnom pravilno raspoređenim (simetričnim). U treće polje, nema sumnje, nastavio bih nizati linije jedna duža od druge do kraja polja (vjerojatno bi ih stalo ukupno 10). Ne znam što bi to reklo o meni, jedino bi mi to bilo prihvatljivo. Nikakvi cvjetići, sunce ... mi nisu ni na kraj pameti!!
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:11   #80
A kakav je test gdje morate na jednu stranu nacrtati mušku osobu, a na drugoj žensku? Šta se temeljem tog uspije vidjeti?
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.