Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 20:56   #141
hvala, baš si draga,
ali mislim da nema utjehe, ne znamo ništa drugo nego pričati o kontima, kamatama, zakonima... To je okrutna istina

Chat će vremenom pasti u zaborav i ovaj pokušaj chata na PRP-u će biti, nadam se, zaboravljen uskoro
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:39   #142
Javna nabava

Hitno!
Molio bih nekoga dobre volje tko ima mogućnosti da skine dokumentaciju za nadmetanje iz NN da mi pošalje pm a ja ću mu napisati što mi treba od dokumentacije. Znam da mogu to i sam skinuti samo se trebam pretplatiti, ali trenutno nisam u mogućnosti, a stvarno mi jako treba.
Unaprijed se zahvaljujem!
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 07:33   #143
Zašto misliš da se treba pretplatiti, potrebna je samo registracija, kako bi ti mogli poslati eventualne izmjene, te kako bi imali evidenciju o tome tko je sve preuzeo dokumentaciju:
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:11   #144
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da se treba pretplatiti, potrebna je samo registracija, kako bi ti mogli poslati eventualne izmjene, te kako bi imali evidenciju o tome tko je sve preuzeo dokumentaciju:
Ajde molim te ako možeš skinuti dokumentaciju da mi se javiš.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:57   #145
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Ajde molim te ako možeš skinuti dokumentaciju da mi se javiš.
Skidam uredno bez plaćanja za svoje potrebe. Nema potrebe da skidam dokumentaciju za nešto van moje branše. Svako preuzimanje dokumentacije ostaje zabilježeno kod naručitelja, pa da ga ne prepadnem kao potencijalni ponuditelj
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 10:26   #146
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Chat će vremenom pasti u zaborav i ovaj pokušaj chata na PRP-u će biti, nadam se, zaboravljen uskoro



Ma neće pasti.

Samo trebaš ljudima davati sadržaja da se zezaju,a ne o kontima i porezima.
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 20:14   #147
Pozdrav

Ima tko kakvih pitanja vezanih uz robno-materijalno ili neke druge stvari?

Šalim se, došao sam vas samo malo pozdraviti, dugo me nije bilo, di mi je Dubo?
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 11:12   #148
Koje bljak vrijeme... Kad će ljeto?

Svejedno uživam na godišnjem, ne radim apsolutno ništa. Najveća mi je briga gdje ću popiti jutarnju kavu

Sad možete slobodno biti ljubomorni
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:12   #149
Jedno kratko pitanjce, ne znam gdje da ga postavim...
Porez za auto... može li se platiti internet bankarstvom? Što se piše (onda) u adresu... ... dovoljno npr. pod naziv: godišnji porez na CMV, a pod adresa: županija ta-i-ta...???
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 08:52   #150
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
u pravilu se nebi trebalo vidjet jer tekući ne podliježe fiskalnim propisima...
Ne podliježe, ali od slijedeće godine "big brother" ima uvid u sve tekuće kunske, devizne račune, oročenja i sl ...
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:59   #151
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ne podliježe, ali od slijedeće godine "big brother" ima uvid u sve tekuće kunske, devizne račune, oročenja i sl ...
to je još jedan razlog više zašto mi taj njihov potez nije jasan...


Quote:
pa zar se to ne vidi iz poduzeća???
oporezovat će..vidjet ćeš.
Ma i meni je jasno da hoće... samo kažem koje je njihovo objašnjenje... vidi onog smajlića koji se trga od smijeha na to objašnjenje...

A iz poduzeća se vidi, ali za to treba pokrenut nadzor... a kad se digne gotovina, ne vidi se kome je isplaćena...

Nadam se samo da kod isplate zadržane dobiti neće bit oporezivanja za ove godine kad poreza nije bilo... niš me nebi čudilo da nekim čudom donesu odluku da se SVE oporezuje bez obzira na to kad je dobit ostvarena...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:00   #152
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ne podliježe, ali od slijedeće godine "big brother" ima uvid u sve tekuće kunske, devizne račune, oročenja i sl ...


"big brother" je s tim oibom ionako malo okasnio..
sve veliko se već prelilo bez kontrole. nafutrali se koji su mogli, sklonili imovine, a sad će ganjati vještice kod nas koji još donekle opstajemo, bitno ugroženi, što svjetskom, što domaćom situacijom, kao i lošim vođenjem politika..
e ježi ga! morala sam reći!
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:03   #153
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
to je još jedan razlog više zašto mi taj njihov potez nije jasan...




Ma i meni je jasno da hoće... samo kažem koje je njihovo objašnjenje... vidi onog smajlića koji se trga od smijeha na to objašnjenje...

A iz poduzeća se vidi, ali za to treba pokrenut nadzor... a kad se digne gotovina, ne vidi se kome je isplaćena...


ma čula sam podsmjeh i ironiju u tvom glasu, no tako sam srdita, što na vječite promjene, što na "progon vještica", dok su im čarobnjaci ionako utekli..
ljudi, tko će opstajati i raditi? tko će uopće imati motivacije raditi uz ovakve namete? za što?
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:06   #154
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
ovce, koje na kraju plate kaznu jer neka krava ili ovan iz PU smatra da to nije u redu

sve ti se svodi na kraju na sreću i umješnost obrađivanja dotčne osobe koja ti je došla u kontrolu ....


apsolutno sam isto takvog mišljenja..
tako da svaki odgovor poslodavcu na upit o eventualnim transakcijama ogdovaram uz napomenu: a sve ti ovisi o tome kakav ti inspektor dođe u kontrolu ..i, naravno, s kojim ciljem. da li da te kazni (punjenje proračuna) ili da ti fakat nađe eventualne BITNE nepravilnosti..
ma što da kažem, strah me je više raditi ovo što radim!
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:10   #155
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
ma čula sam podsmjeh i ironiju u tvom glasu, no tako sam srdita, što na vječite promjene, što na "progon vještica", dok su im čarobnjaci ionako utekli..
ljudi, tko će opstajati i raditi? tko će uopće imati motivacije raditi uz ovakve namete? za što?
Kad uvedu porez, otvoriti obrt i raditi preko obrta... barem za nas male kojima će se to porezno isplatit...

Sustavno uništavaju sve što se uništit da... malu trgovinu su već uništili, male građevince su dotukli i sad polako šire kugu i na ostale djelatnosti...

Inače što se tiče dobiti, ima jedna caka...

Tokom ove godine, preknjižiti zadržanu dobit na posudbu direktora poduzeću... i onda si tokom slijedeće godine po potrebi isplaćivati povrat posudbe...

No opet treba pazit da se ide na mjesečnoj bazi preknjižavat i to ne preko 6000,00kn ukoliko se ne želi plaćat krizni porez... Tu opciju su "prešutno" objasnili sad u novom broju RRIF-a... ništa nisu direktno napisali u stilu "napravite ovo i ovo", nego ako se čita između redaka, može se zaključit da su ljudima ponudili jedno od rješenja kako zaobići isplatu preko žiro računa...

u slučaju uvođenja poreza i takvo preknjižavanje će se oporezivat... ali barem se do uvođenja može nešto isplatit "po Zakonu" a opet "ne baš tolko po Zakonu"...

A ako uvedu porez, opet će se dogodit ono što se događalo 2000-2005... a to je da ćeš na prste brojat poduzeća koja će prikazat bilo kakvu dobit... svi će gomilat troškove i većina će završavat u gubitku... veliki igrači će povuć kapital van i bacit si poduzeća na prosjački štap, i tak...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:17   #156
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
ljupka gospođa (vjerojatno Đurđica) nije našla za shodni ni u osmici to iz broja sedam opovrgnuti i debelo tiskanim slovima nas upozoriti...
Nije Đurđica nego neka druga koja je popljuvala Đurđicu što je napisala takvu informaciju... nisam zapamtio ime...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:23   #157
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
ma što da kažem, strah me je više raditi ovo što radim!
Dijelim tvoju zabrinutost i sve više i više razmišljam o tome da prestanem radit ovo što radim i da se zaposlim negdje i udrem brigu na veselje, pa kud puklo...

To je sad već tolika količina oprečnih Zakona, odredbi, pravilnika koji pobijaju jedan drugog da ja mislim da ne postoji takav stručnjak koji te Zakone može ispoštovati do zadnjeg slova...

nego se sve svodi na već spomenuto "interpretiranje" Zakona od strane nadzora, pa kako ko ima sreće, tako će i poslovat...

a mislim da to i jest skrivena ideja - što više zakomplicirati da se može kod nadzora dati mašti na volju...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:39   #158
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Nije Đurđica nego neka druga koja je popljuvala Đurđicu što je napisala takvu informaciju... nisam zapamtio ime...

svejedno..bilo bi lijepo da su nas naglas upozorili. nisam ju isplaćivala ovih dana, no da jesam, sad bih se tamo posvađala s njima. ah, nikakva korist mi od toga, al bi mi bilo lakše...
nego..daj mi pojasni "preknjižavanje" dobiti na pozajmicu vlasnika firmi...
ne mora li se to odvrtjeti preko žira???
dakle, isplatiti 5.999 i uplatiti istog časa na pozajmicu?
misliš da se smije samo nekom temeljicom preknjižiti?
a ako se mora fizički isplatiti? isplatiti kamo? na žiro? što onda dobijamo time?
ako se može i bez isplate....to je sve mrvica za spas vlastitog novca..
ponižavajuće..
a gle..ako i oporezuju isplatu dobiti, zar ne bi mogli ostvarene dobiti do 2009. isplaćivati BEZ novog pretpostavljenog poreza? vjerojatno bi..kako su nas i ženili do sada za isplate ostvarenih dobiti onih godina kad se plaćao taj porez. pa neće ići retroaktivno..mada, više ni u što ne vjerujem u ovom sustavu..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:44   #159
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Dijelim tvoju zabrinutost i sve više i više razmišljam o tome da prestanem radit ovo što radim i da se zaposlim negdje i udrem brigu na veselje, pa kud puklo...

To je sad već tolika količina oprečnih Zakona, odredbi, pravilnika koji pobijaju jedan drugog da ja mislim da ne postoji takav stručnjak koji te Zakone može ispoštovati do zadnjeg slova...

nego se sve svodi na već spomenuto "interpretiranje" Zakona od strane nadzora, pa kako ko ima sreće, tako će i poslovat...

a mislim da to i jest skrivena ideja - što više zakomplicirati da se može kod nadzora dati mašti na volju...


upravo tako.
i razmišljam da se dam u neki servisić, gdje će netko drugi razmišljati a ja raditi samo fizikaliju. daj mi gomilu knjiženja i niš me ne pitaj..
mada..tko će se usuditi i držati servise i odgovarati za zakonitosti ,zamisli,
ne u poslu, negu PRI KNJIŽENJU!!! halo!!!!
sada..ne mogu si dozvoliti udriti brigu na veselje jer firma u kojoj radim nije moja..ja bih se u tom slučaju "veselila" riskirajući tuđu imovinu, a to mi nije životna želja, vjeruj )
a najradije bih otišla na neko brdo..i čuvala ovce!
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:54   #160
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
A ako uvedu porez, opet će se dogodit ono što se događalo 2000-2005... a to je da ćeš na prste brojat poduzeća koja će prikazat bilo kakvu dobit... svi će gomilat troškove i većina će završavat u gubitku... veliki igrači će povuć kapital van i bacit si poduzeća na prosjački štap, i tak...

ma u gubitak će nas odvesti ionako ovo neznanje i nesposobnost i neodlučnost kreatora gospodarske i financijske politike uopće..
ljudi moji, dijete zna, da ako dobitaše prepoloviš nikako nećeš izvući od njih više poreza, ako ga skupljeg naplaćuješ, nego ćeš ih samo prepoloviti opet..
i tako dobivati sve manji dio koji privređuje..
umjesto da daš šansu da opstanu koji još prihoduju ili čak vratiš one koji to ne mogu..
mi smo dobit uglavnom zadržavali u poslovanju, želeći ju fakat oploditi i ojačati imovinski, investirati, ulagati, raditi zdravim kapitalom...
isplaćivali tek nešto sitno, tu i tamo.
sad nas treba zato kazniti i uzeti nam 40% od toga??????
ili koliko već..svejedno..ukoliko je poželimo isplatiti. od čiste dobiti???? halo...
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.