Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 15:29   #41
Evo, ja kupih nešto kanadskih dolara
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:45   #42
Malo gledam temu i vidim da prevladava mišljenje da je CHF sigurnije utočište od NOK-a? Zašto Kanadski dolari pobogu?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 18:17   #43
Nije niti NOK danas loš, ali će postati loš kada presuši izvoz primarne energije. Do tada si na konju i ne možeš fulati u odnosu na HRK.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:22   #44
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Nije niti NOK danas loš, ali će postati loš kada presuši izvoz primarne energije. Do tada si na konju i ne možeš fulati u odnosu na HRK.
A kada ce to bit? Sigurno ne sutra ili za godinu dana...uglavnom imajuci na umu turbulencije i neizvjesnosti oko ponajprije eura, pa onda i americkog dolara, norveska kruna je jedna od po meni najsigurnijih valuta u ovim vremenima. jos bih dodao i da kanadski i australski dolar isto tako uopce nisu losi - npr. australski dolar je pocetkom 2009. bio 3,5 kn dok je danas 5,7 kn za 1 aud.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 11:47   #45
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Malo gledam temu i vidim da prevladava mišljenje da je CHF sigurnije utočište od NOK-a? Zašto Kanadski dolari pobogu?
Velika stabilna država
Australske dolare sam nabavila već prije, pa ovo je za promijenu. Male države kao Švicarska i Norveška mi se čini manje pouzdanima od velikih.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 12:33   #46
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Velika stabilna država
Australske dolare sam nabavila već prije, pa ovo je za promijenu. Male države kao Švicarska i Norveška mi se čini manje pouzdanima od velikih.

Ovako na prvu bi rekao da je kanadska ekonomija jako vezana za SAD? Pa Švicarska se kao mala država pokazala pouzdanom i za vrijeme ratova
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 15:11   #47
Bok ljudi, palo mi nest na pamet pa sam htio provjerit. Osjecam da su mi euri u banci malo ugrozeni duznickom krizom, politickim previranjima, britanskom vetu i ostalim svinjarijama, pa bih htio te eure pretvorit u nesto drugo, po mogucnosti stabilnije.

E sad, pitanjce, ako idem mijenjat eure u NOK ili USD (recimo da bi isao pola-pola ili tak nesto) onda pusim razliku u tecaju. Jos ako se to radi u hrvatskoj placam duplu konverziju (EUR>HRK>NOK). Sad si razmisljam nije li pametnije kupiti za te eure norveske ili americke dionice na nekoj europskoj burzi (frankfurt recimo). Nema konverzije jer su dionice u eurima, ali ako euro padne prema norveskoj kruni, dionice ce vrijediti puno vise u eurima (pod pretpostavkom da vrijede i dalje isto u NOK).

Jesam ja to dobro skuzio, ili sam se negdje preracuno? Recimo da kupujem StatoilHydro ili Telenor?
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 14:17   #48
Prije nego krenete u nesto dobro bi bilo prouciti u sto ulazite. Bez ikakve namjere da utjecem na bilo ciju odluku mislim da bi barem sto se CHF tice bilo dobro ovo prouciti:

http://www.lighthouseinvestmentmanag...national-bank/

http://www.snb.ch/en/iabout/stat/sta...mcat1-snb-prod
Lord Humungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:21   #49
nisam baš vičan ovim promjenama, htio sam kupiti nešto NOKa pa mi kaže u banci da može naručiti ali da moram platiti to naručivanje, šta je to stvarno praksa, od koga oni to naručuju uopće da meni naplate, u banci stvarno nema ništa besplatno, zar im nije dosta zarada na tečaju

imam nešto u AUDima i imaju dobre kamate na oročenje ali sad mi se baš ne kupuju jer su stvarno visoki, CAD mi je nekako preblizu SAD-u za moj ukus (možda griješim) pa sam mislio nešto u NOKe
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:25   #50
NOK ne kupuješ u banci, jesi normalan? Naručiš u mjenjačnici, a ako je konverzija iz eura odeš u Sloveniju (isto naručiš). To se ne plaća ništa. Za veći iznos čak dobiješ povlašten tečaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 16:21   #51
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
NOK ne kupuješ u banci, jesi normalan? Naručiš u mjenjačnici, a ako je konverzija iz eura odeš u Sloveniju (isto naručiš). To se ne plaća ništa. Za veći iznos čak dobiješ povlašten tečaj.
nisam

kupio na kraju u kreditnoj banci po povoljnijem tečaju, sumnjam da bi i u mjenjačnici prošao puno bolje, tečaj je bio povoljniji oko 25 kn na 1000 NOK nego u ZABI

0,9938-1,02 ili tako nešto je bilo
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 03:45   #52
Ako si kupio po 0.993 to je ok, ali preko 1,00 je previše.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:18   #53
za one koji misle držati NOK kroz ovu krizu: već sam u nekoliko članaka čitala da se u Norveškoj napuhuje nekretniski balon (tvrdi MMF) te analitičari kažu da bi mogao puknuti u dogledno vrijeme, pa pripazite da u pravom trenutku pređete u nešto sigurnije...
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:00   #54
Moram priznat da je ovo bila odlicna ideja, investiro sam u norveske dionice al na frankfurtskoj burzi, dakle kupljene za eure i sad prodane za eure. Cijena dionica nije se pretjerano promijenila u nominalnoj valuti, ali je zato euro potonuo u usporedbi sa norveskim krunama i za 4 mjeseca mi zaradio 10%.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.