Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 17:57   #21
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Netko je dosao pameti i vidio da je to bacanje novca?


Upravo to. Nema ni ekonomske ni bilo koje druge računice osim megalomanije lokalnih "šerifa" za takvo nešto. I to je jedini razlog.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:03   #22
Quote:
pita-od-jabuke kaže: Pogledaj post
Onda mi reci zašto su zaustavili projekt gradnje tunela kroz Sljeme kako bi Zagreb povezali sa Zagorjem?
Zato jer je oprema za bušenje tunelske cijevi trebala stići iz Rusije. Pošto su se Tito i ruska tadašnja vlast malo posvadili (čitaj stupanje Juge u nesvrstane) oprema nikad nije stigla i tako je tunel ostao samo na papiru.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 16:53   #23
E super, hvala na objašnjenju : Meni su rečene skroz druge stvari od osoba od kojih ne bi smjele doći, ako je to što kažete istina.
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 07:42   #24
potres u Nepalu, sad upravo potres na Papui i Novoj Gvineji

a kad sam čuo za potres u Nepalu, sam sebi sam rekao - garant će za par dana udariti negdje drugdje - akcija rekacija
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:15   #25
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo pred par dana bio potres u Iranu! i sam sebi rekao sad će garant i drugdje i vidi vraga bio potres u Kini! već par godina tako pratim i ispalo je zaista da ak na jednom mjestu bude potres, za par dana je potres na drugom mjestu

Vaša razmišljanja
Potres od 6-7 po Richterovoj je vec jak, ali ima ih ~120 puta godisnje sirom svijeta. Najjaci potres u Jugoslaviji je bio onaj u Skopju 1963 godine, poginulo 1000 ljudi a 200.000 je ostalo bez krova. Imao je 6,9 po Richterovoj, makar u Jugoslaviji potres stoljeca, dogodi se svaki mjesec barem jednom negdje na svijetu. Dakle, uvijek ce biti "povezanih" potresa par dana prije, kad negdje rokne jak potres.

Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Naravno da su povezani,jer se tektonske ploče razmiču i sudaraju.Obično je potres koji slijedi negdje na 180 stupnjeva gledajući tektonsku ploču od onog potresa koje je bio par dana prije.
Npr. potres rokne u Japanu,slijedeći potres koji će roknut je u Čileu ili Novom Zelandu.
Potres rokne u Indoneziji,slijedeći potres će roknut Meksiko.
Kužite,za 180 stupnjeva...


Quote:
Kllaud kaže: Pogledaj post
Oduvjek smo pokušavali ovladati prirodom, mislim da je ekipa na vrhu došla do nekih saznanja, neke tehnologije, kojom sad upravljaju. Mislim da je to sve još u prototip fazi, ni oni baš nisu sto posto sigurni kako to djeluje pa preispituju. Čeka nas veoma uzbudljivi period u idućih 20-ak godina meni se čini. Bio je onaj dernek u Japanu, cunamiji svako malo skoće. Ako pogledamo gdi se događaju te veselice dođemo do zaključka da sami sebi to nebi skrivili, pa mislim da je ta tehnologija dominantna na zapadu, dok je istok više meta.

Naravno moguće da sam u krivu, ali vrlo malo vjerojatno.
Vrlo malo vjerojatno??

Najjaca bomba ikad (car bomba), imala je 50-57 megatona (~4000 hiroshima bombe), kad je eksplodirala nad Novajom zemljom, srusila je drvenih kuca u jos nekoliko stotina kilometara daljine, a prozori su poleteli jos u Norveskoj i Finskoj. Da eksplodira iznad Zagreba, jos u Bjelovaru bi ljudi imali opekline treceg (!) stupnja, a porusene kuce bilo bi jos i u Bosni.

"Bio je onaj dernek u Japanu, cunamiji svako malo skoće" - gledaj, u tom potresu se je "oslobodjeno" oko 10 Gigatona TNT ekvivalenta. Drugim rijecima, morao bi zakopati oko 200 car bomba negdje ispred obale i to u dubini od 20-30km. Ili morao bi znati, gdje je trenutacno toliko napeto na granicama plata, da bi mozda 10 bomba u 10 km dubini pogurnule potres (a to bi vjerojatno funkcioniralo samo u jako kratkom roku prije prirodnog dogadjaja potresa). Niko nezna, gdje je toliko napeto i niko nije u stanju, tako duboko ispod mora zakopati bombu velicine kamioncica. Ali pogotovo niko nije toliko glup da bi trosio 100 milijardi na takvu glupost.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pred 2 dana - potres pogodio Kretu 6.4 po Richteru
danas - potres pogodio Filipine 7.2 po Richteru

slučjanost - sumnjam
Slucajnost.
C. F. Gauss is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 02:40   #26
Evo malo statistike za sve vas alternativa entuzijaste, pa da se malo zamislite.

http://earthquake.usgs.gov/earthquak...ar/eqstats.php
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 21:29   #27
baš da vidimo jel će za par dana potres biti na drugom kraju svijeta
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 09:17   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
baš da vidimo jel će za par dana potres biti na drugom kraju svijeta
Ako za par dana bude potres slične jačine na drugom kraju svijeta, ti za taj događaj nećeš ni čuti.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:36   #29
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
baš da vidimo jel će za par dana potres biti na drugom kraju svijeta
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ako za par dana bude potres slične jačine na drugom kraju svijeta, ti za taj događaj nećeš ni čuti.
Za par dana?

Ako vec zelite razgovarati o potresima bar malo proguglajte. Potresi se događaju maltene 'svake sekunde'.

Ovdje svaki trenutak možete provjeriti seizmičke aktivnosti u cijelom svijetu: http://m.emsc.eu/earthquake/latest.p...&euromed=world

Npr. jedna zanimljivost; jucerasnji potres u Zagrebu iako sa skoro za duplo manjom magnitudom od potresa u Tajvanu koji se također jučer desio (97 km SE of Taipei, Taiwan / pop: 7,871,900 / local time: 03:37:35.8 2015-09-16) istog je metroseizmičkog intenziteta.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:06   #30
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:25   #31
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
15.9.2015 potres u Zagrebu, a 11.09.2001. rušenje Blizanaca u New Yorku. Slučajnost ili samo koincidencija?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:57   #32
Ne znam, to je sigurno sve povezano. Razlika je samo 6 dana, ima nekaj u tome.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 23:03   #33
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Ne znam, to je sigurno sve povezano. Razlika je samo 6 dana, ima nekaj u tome.
Nije razlika 6 dana nego 14 godina.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 04:18   #34
nova hrana za teoreticare zavjere

Prije 22 min - A live CNN Chile broadcast captures the impact of an 8.3 magnitude earthquake


Chile earthquake: massive 8.3 magnitude tremor strikes Santiago – live updates
http://www.theguardian.com/world/liv...o-live-updates

hau jes no, ili što bi englezi rekli kako da ne

Potresi koji su se osjetili na području Bedekovčine ne mogu se proglasiti nikakvim predznacima
http://www.zagorje.com/clanak/vijest...kakvim-predzna


Autor: Zagorje.com 10 rujna, 2015. 09:15

Na pitanje imamo li razloga za strah s obzirom da su se na području Bedekovčine u razmaku od dva dana dogodila dva slaba potresa Allegretti je odgovorio kako danas nisu poznate pouzdane metode za prognozu potresa, pa se tako navedena dva potresa ne mogu unaprijed proglasiti nikakvim predznacima.

Zadnje uređivanje babunovich : 17.09.2015. at 04:36.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:52   #35
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Nije razlika 6 dana nego 14 godina.
Pričamo o obljetnici 9/11
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 09:22   #36
NAJMANJE pet osoba je poginule a desetak je ozlijeđeno u potresu magnitude 8,3 koji je pogodio obalno područje Čilea i izazvao valove visoke više od 4,5 metara, javile su agencije. BBC piše da je evakuirano oko milijun stanovnika, a u nekim gradovima je zavladala panika.


evo ga, potres u ZG, sad u Čileu - slučajnost?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 09:55   #37
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Pričamo o obljetnici 9/11
Ne znam, čudno je to. Prema jednoj teoriji, "potres" u Zagrebu nije prirodni fenomen nego teroristički čin, počinjen najvjerojatnije od strane ISIL-a (nasljednika Al Qaede), kao odmazda zbog činjenice da je, gle slučajnosti, baš na taj dan Hrvatska počela primati izbjeglice iz Sirije.
U prilog teorije o terorističkom činu ide i činjenica da je epicentar bio vrlo blizu samog centra glavnog grada Hrvatske. Kolika je vjerojatnost da se to dogodi slučajno?

Ali ne treba vjerovati u teorije zavjere! To su sve puke izmišljotine.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 13:15   #38
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ne znam, čudno je to. Prema jednoj teoriji, "potres" u Zagrebu nije prirodni fenomen nego teroristički čin, počinjen najvjerojatnije od strane ISIL-a (nasljednika Al Qaede), kao odmazda zbog činjenice da je, gle slučajnosti, baš na taj dan Hrvatska počela primati izbjeglice iz Sirije.
U prilog teorije o terorističkom činu ide i činjenica da je epicentar bio vrlo blizu samog centra glavnog grada Hrvatske. Kolika je vjerojatnost da se to dogodi slučajno?

Ali ne treba vjerovati u teorije zavjere! To su sve puke izmišljotine.
čak nam se i masonski mediji rugaju pravo u lice pokazujuć strelicu potresa pravo iz sirije

http://i.imgur.com/kiuka1b.jpg
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:20   #39
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
čak nam se i masonski mediji rugaju pravo u lice pokazujuć strelicu potresa pravo iz sirije

http://i.imgur.com/kiuka1b.jpg
Samo što ovdje strelica ide iz Irana. Mogli bi se mediji malo i informirati i kartu pogledati
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 11:55   #40
jučer potres u Japanu, danas u Ekvadoru
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.