Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 14:30   #101
zašto je sada bitno tko je bio izbačen ili ne iz partije i ostalo.

Bit te inicijative je osuda zločinačkog karaktera komunističkog sustava.

Stalno s epokušava prikazati da komunizam u jugoslaviji nije bio istovjetan onome u rusiji ili pod staljinom, dok su isti napunili jame žrtvama.

Shvaćate, ubijali su ljude , nakon prestanaka ratnih operacija i nakon što su se isti predali, i nisu se zaustavili na pripadnicima oružanih snaga.


Ameri su još 1944 imali suđenje za ubojstvo 70 tak njemačkih SS-ovaca, koje su pogubili bez suđenja, a kamo li da je bila riječ o ubijanjima nakon prestanka ratnih operacija i punjenja masovnih grobnica.

Treba li spominjati zlodjela crvene armije? itd....
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 14:32   #102
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
izgubiti Istru,Kvarner, Zadar, otoke?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!?!?!?!?
Istra je trebala biti posebna republika, ali je Titu propalo s Trstom.

ALi zato je Banovini Hrvatskoj oteo Hercegovuinu, Petrovaradin, Posavinu i srednju Bosnu.

Hrvatska je po Ustavu inače nasljednica Banovine
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 14:42   #103
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Vidiš, ukoliko je veličanje Ustaškog pokreta zabranjeno pod izlikom zločinačkog režima, onda bi trebalo isto vrijediti i za komunizam i veličanje partizana kod nas.
Fašizam je u ideji zločniački, iako ja ne bih zabranio nikakvu slobodu govora pa tako ni veličanje ustaštva

A to što su partizani radili zločin... reci mi koja vojska u povijesti nije radila zločine? Radili su saveznici u drugom svjetskom ratu i radili su zločine i Hrvati tijekom i nakon oluje... pa nećemo zato hrvatsku vojsku nazvati zločinačkom.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 15.11.2013., 14:43   #104
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Brixellu radna skupina europskog parlamenta sprema nacrt zakona po kome bi svako veličanje komunizma bilo kazneno djelo. Podsjećam da smo i mi članica EU.
Prođe li nacrt zakona u Europskom parlamentu bit će između ostalog zabranjen i četnički dernek u Srbu.
http://www.vecernji.hr/svijet/europa...munizma-902115
što važi za ustašluk, treba i za komunizam. Raspravljat argumentirano o jednom i drugom svakako treba.
juanpablom is offline  
Old 15.11.2013., 14:46   #105
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
zašto je sada bitno tko je bio izbačen ili ne iz partije i ostalo.
....
Ti nama reci ili odredi sto je bitno !
Najprije se jedna laz razbije onda idete na drugu lazh...pa kad se i ta lazh dokaze onda reci " Nije bitno " ajmo na trecu lazh.
komunizam i nacizam se ne mogu usporedjivati.
Nacizmu je najblizi portugalski-holandski-francuski-britanski imperijalizam.
Citaj malo o zlocinima Portugalaca po Africi ili Holandeza po Indoneziji...citaj malo o zlocinima Belgijanaca po DRC Congu - ni dan danas se ne mogu opraviti od zlocina..dat cu ti link
BBC napisano od Britanca
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-24396390
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 14:47   #106
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Istra je trebala biti posebna republika, ali je Titu propalo s Trstom.

ALi zato je Banovini Hrvatskoj oteo Hercegovuinu, Petrovaradin, Posavinu i srednju Bosnu.

Hrvatska je po Ustavu inače nasljednica Banovine
Sada nisam upucen u te detalje, ali svakako sto se mene tice ono sto si napisao je neprihvaljtivo. Prakticki si ispluvajo u jednoj recenici gotovo nekih milijun Hrvata ako ne i vise. Hrvatska je bila sa strane pravde u Drugom Svjetskom Ratu i bezpotrebno je sada pokusavati preokrenuti cinjenice na drugi nacin. I hvala lijepa, ali ne,ne zanima me sva ta njemacka briznost za nas.A ako zele gledati zlocine, bezpotrebno je da kopaju u povjesti,bolje neka gledao zlocine sto trenuto americka vojska radi diljem svjeta.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 14:48   #107
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Fašizam je u ideji zločniački, iako ja ne bih zabranio nikakvu slobodu govora pa tako ni veličanje ustaštva

A to što su partizani radili zločin... reci mi koja vojska u povijesti nije radila zločine? Radili su saveznici u drugom svjetskom ratu i radili su zločine i Hrvati tijekom i nakon oluje... pa nećemo zato hrvatsku vojsku nazvati zločinačkom.
Ali komunizam je doista uspio ubiti desetke i desetke milijuna ljudi i imao je i svoje koncentracione logore - gulage, pa i genocide, recimo u Kambodži.

Po čemu onda takva ideja nije opasna, a ona za razliku od danas neposotjećeg fašizam i dalje ne smao da posotji, nego ju i neki sveučilišni profesori i akademici veličaju, gulazima i desecima miijuna mrtvih usprkos
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 14:50   #108
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Sada nisam upucen u te detalje, ali svakako sto se mene tice ono sto si napisao je neprihvaljtivo. Prakticki si ispluvajo u jednoj recenici gotovo nekih milijun Hrvata ako ne i vise. Hrvatska je bila sa strane pravde u Drugom Svjetskom Ratu i bezpotrebno je sada pokusavati preokrenuti cinjenice na drugi nacin. I hvala lijepa, ali ne,ne zanima me sva ta njemacka briznost za nas.A ako zele gledati zlocine, bezpotrebno je da kopaju u povjesti,bolje neka gledao zlocine sto trenuto americka vojska radi diljem svjeta.
Ako nisi uspoznat s činjenicama, to objašnjava neke stvari, ajd bar priznaješ.

Ne vjerujem da je bilo milijun Hrvata u partizanima, 1941., od 7000 partizana u današnjoj Hrvatskoj, samo je 700, sedam stotina, bilo Hrvata, broj raste tek nakon 1943., ali mislim da nikada nije bilo više Hrvata u partizanima nego u domobranima.

I nigdje nisam rekao da je Njemačka pozitivac, dapače, komunisti su u tom ratu bili manje zlo, ali samo to.

Ne zaboravi da su do 1941. Hitler i Staljin bili savezici, zajednički su imali vojne operaciej u Poljskoj i čak vojne parade zajedničke.

Komunističke partije od Pariza do Zagreba, nisu dizale ustanke sve dok Njemačka nije napala SSSR
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 14:52   #109
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali komunizam je doista uspio ubiti desetke i desetke milijuna ljudi i imao je i svoje koncentracione logore - gulage, pa i genocide, recimo u Kambodži.

Po čemu onda takva ideja nije opasna, a ona za razliku od danas neposotjećeg fašizam i dalje ne smao da posotji, nego ju i neki sveučilišni profesori i akademici veličaju, gulazima i desecima miijuna mrtvih usprkos
Oni u Kambodzi nisu bili komunisti - to su ti rekli Amerikanci i oni su ti rekli lazh.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 14:55   #110
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
.......
Tako je bilo ispravno.
A Amerika nije htijela objaviti Hitleru rat iako je Njemacka zaratovala s Britanijom i Rusijom...tek nakon napadaja na Pearl Harbour Amerikanci idu u rat, tek nakon dvije godine.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 14:58   #111
Micheal, recimo si istino, Jugoslavija nije bila manje zlo, vec nuzno zlo za Hrvatsku. Jer samo tako Hrvatska se mogla obraniti od Talijana, Austrijanaca i Madara, kao sto i Slovenija.
Znaci, sada je bezpotrebno si lagati i ne priznati tu povjesnu cinjenicu. Medu Hrvatima, i cak medu intelektualcima, je bila velika podrska jugoslavenstvu , puno vise nego u Srbiji, bas zbog toga sto smo mi imali probleme sa susjedima a ne Srbi.

Znaci,ja zelim biti iskren i posten u analizi. Ne znam kako bi mi bili proseli bez Jugoslavije , i kraljevine i federacije, jer su povjesne okolnosti bile vrlo teske za Hrvatsku.

Znaci, Jugoslavija nije bilo manje zlo, vec nuzno zlo. To je velika razlika. A svakako Jugoslavija nije nista ucinila susjednim zemljama,znaci , to bi bilo kao da ja osudujem bojedinacke vode pojedinackih zemalja. Svaki narod ima pravo na svog vodu tako kako je sam odlucio.
Svaki rezim ima potporu naroda. U tadasnje doba,sve u svemu, hrvatima je odgovarao Tito, ocigledno. I to je to.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 14:59   #112
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Oni u Kambodzi nisu bili komunisti - to su ti rekli Amerikanci i oni su ti rekli lazh.
Oni su bili najčistiji komunisti, preskoćili su socijalističko razdoblje i krenuli odmah uvoditi komunizam, rezultat je bio da je u samo četiri (4) godine 2 miliona ljudi, ili 25% stanovnika, bilo mrtvo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 15:00   #113
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
.......
Balansirano, zalosno je da narod ide u ekstreme.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:01   #114
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Oni su bili najčistiji komunisti, preskoćili su socijalističko razdoblje i krenuli odmah uvoditi komunizam, rezultat je bio da je u samo četiri (4) godine 2 miliona ljudi, ili 25% stanovnika, bilo mrtvo
Imas li neki dobar link da su oni bili komunisti?
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:03   #115
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ti nama reci ili odredi sto je bitno !
Najprije se jedna laz razbije onda idete na drugu lazh...pa kad se i ta lazh dokaze onda reci " Nije bitno " ajmo na trecu lazh.
Kosti ne lažu.
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 15:05   #116
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Kosti ne lažu.
Da, kosti ne lazu po Juznoj Africi, Congu, Mozambiku, Alziru, Angoli, Keniji, kod Stalingrada, po Vijetnamu, Iraku, Bleiburgu, Irskoj, po rusevinama Zadra i Dresdena....bilo bi ponovo kostiju po Stalingradu kad se nebi znali obraniti Rusi.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 15.11.2013. at 15:11.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:06   #117
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali komunizam je doista uspio ubiti desetke i desetke milijuna ljudi i imao je i svoje koncentracione logore - gulage, pa i genocide, recimo u Kambodži.
Ubila je i katolička crkva tijekom inkvizicije.

Ali to ne znači da je nauk Isusa Krista loš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 15.11.2013., 15:07   #118
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Da, kosti ne lazu po juznoj Africi, kod Stalingrada, po Vijetnamu, Iraku, Bleiburgu, po rusevinama Zadra i Dresdena....
Ljudi lažu.

zato i kažem da je aposlutno ne bitno tko je i kada bio izbačen iz partije.

Zločine ne možete sakriti niti opravdati.
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 15:08   #119
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Micheal, recimo si istino, Jugoslavija nije bila manje zlo, vec nuzno zlo za Hrvatsku. Jer samo tako Hrvatska se mogla obraniti od Talijana, Austrijanaca i Madara, kao sto i Slovenija.
Znaci, sada je bezpotrebno si lagati i ne priznati tu povjesnu cinjenicu. Medu Hrvatima, i cak medu intelektualcima, je bila velika podrska jugoslavenstvu , puno vise nego u Srbiji, bas zbog toga sto smo mi imali probleme sa susjedima a ne Srbi.

Znaci,ja zelim biti iskren i posten u analizi. Ne znam kako bi mi bili proseli bez Jugoslavije , i kraljevine i federacije, jer su povjesne okolnosti bile vrlo teske za Hrvatsku.

Znaci, Jugoslavija nije bilo manje zlo, vec nuzno zlo. To je velika razlika. A svakako Jugoslavija nije nista ucinila susjednim zemljama,znaci , to bi bilo kao da ja osudujem bojedinacke vode pojedinackih zemalja. Svaki narod ima pravo na svog vodu tako kako je sam odlucio.
Svaki rezim ima potporu naroda. U tadasnje doba,sve u svemu, hrvatima je odgovarao Tito, ocigledno. I to je to.
Neka Collins objasni kako bi izgledala Hrvatska da nije bilo partizana - Draža Mihajlović je jedne strane, Engelzi s druge i Sovjeti s treće. Ali on je jednom već izjavio da bi pristao na to da Hrvatska bude mnogo manja samo da je bogatija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 15.11.2013., 15:08   #120
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Imas li neki dobar link da su oni bili komunisti?
sorry, ali ovo je kao da su Hitler ili Mussolini bili faisti, zašto bi ja bio taj koji bi dokazivao najosnvonije stvari?

Ali dobro, službeno ime Crvenih Kmera je bilo - Komunistička Partija Kampućije

http://en.wikipedia.org/wiki/Communi...y_of_Kampuchea
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.