Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 15:49   #1
Orezivanje i cjepljenje

Interesira me kako i kada obrezivat da stablo ne truli na tom mjestu i da je oziljak najmanji. Imam veliki hrast cije doljnje grane su se rasirile i radi mi time sumsko tlo, a htio bi da jednog dana bude dobar za trupac pa bi da odrezem te grane, samo ne znam kada i gdje?

Takodjer , imam jedno pitanje o vockama. Kako je sada najbolje izvest cjepljenje divljaka. Ja sam mislio prvo ga u sumi cjepit u proljece , i onda u jesen prebacit doma.
Metodom raskola, gdje stavim dvije plemke, jer kazu da je ta metoda naj, jer poslje nema truljenja na tom mjestu. Mislio sam cjepit tresnju, jabuku i krusku. Htio bih da to postane vocka kao nasih starih. Visoka i dugovjecna. Molio bih vasa misljenja.
pizzalover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:01   #2
Nije obrezivanje nego orezivanje. Nadam se da će moderatori ispraviti naslov.

Hrast možeš orezivat cijele godine. Znači, pilu u ruke i sutra u akciju. Granu odrežeš do debla. Mjesto reza premaži voćarskim voskom.

Voćke cijepiš u proljeće.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:23   #3
Jeli sada prekasno za cjepljenje vocaka. Mozda za neke nije , jel tako. Ima li sto jeftinije od kupovanja voska ,neka alternativa. Cuo sam da neki smjesaju glinu s necim. No , teba imat i glinu. Nesto jednostavnije ako tko zna.
pizzalover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 13:08   #4
Moj stari je koristio izolir traku
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 22:34   #5
Quote:
pizzalover kaže: Pogledaj post
Jeli sada prekasno za cjepljenje vocaka. Mozda za neke nije , jel tako. Ima li sto jeftinije od kupovanja voska ,neka alternativa. Cuo sam da neki smjesaju glinu s necim. No , teba imat i glinu. Nesto jednostavnije ako tko zna.
Meni je još uvijek malo prerano za cijepljenje. Ja sam u 8 mjesecu okulirao trešnju, višnju i šljivu i sada čekam da još malo zatopli da mogu kasnu kajsiju cijepiti na bijelu šljivu.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 08:06   #6
Pa propupalo je sve, nemre se više ništa cjepit.
zacuden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.