Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 17:16   #81
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mene iritira, kad mi se na proljeće uskrati jedan sat spavanja, a priroda traži svoje, taj jedan sat mi je bitan i mogu se na kurac postavitri, ali taj sat spavanja mi sjebe proljeće općenito taj period godine!

Kad budem u penziji, onda ću lako zanemariti tu jednu uru, ali kad osoba radi onda nema pravo na vrijeme po suncu.
pa i mene to iritira, zato se zalažem da ljetno vrijeme postan trajno, i da se taj šok ukine.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:45   #82
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa i mene to iritira, zato se zalažem da ljetno vrijeme postan trajno, i da se taj šok ukine.
Onda bi i po zimi imao jedan sat manje za spavati
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:05   #83
Samo "zimsko" vrijeme je realno vrijeme, koliko-toliko. Ovo "ljertno" nije prije ni postojalo i svi su normalno živjeli.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:39   #84
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
sve to stoji, ali mi smo posve poremetili način života i on nam uopće više nije vezan uz sunce, tako da je taj argument izlišan.

sunčevo podne je imalo značaj, kad je i sunčev izlaz i zalaz imao značaj. s obzirom da danas prespavamo 5 sati nakon izlaska sunca, a bdijemo pola noći, kad je sunčevo podne je posve nebitno.

ono što me iritira je zimi kad ideš radit po mraku i vraćaš se po mraku.
Pa tko te tjera da radiš noćnu smjenu?

By the way u Socijalizmu su i prva i druga smjena i u najcrnjoj zimi vidjeli danjeg svjetla "na slobodi"....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:45   #85
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mene iritira, kad mi se na proljeće uskrati jedan sat spavanja, a priroda traži svoje, taj jedan sat mi je bitan i mogu se na kurac postavitri, ali taj sat spavanja mi sjebe proljeće općenito taj period godine!

Kad budem u penziji, onda ću lako zanemariti tu jednu uru, ali kad osoba radi onda nema pravo na vrijeme po suncu.


Legendarna hrvatska lijenost...bitan je jedan sat spavanja...jer nemoguće je poći u postelju sat ranije i za tri dana se potpuno aklimatizirati....

A što bi tek bilo da putuješ svijetom i mijenjaš vremenske zone skoro cijelu godinu kao ja npr...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 01:36   #86
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post


Legendarna hrvatska lijenost...bitan je jedan sat spavanja...jer nemoguće je poći u postelju sat ranije i za tri dana se potpuno aklimatizirati....

A što bi tek bilo da putuješ svijetom i mijenjaš vremenske zone skoro cijelu godinu kao ja npr...
Lijenčine su oni koji izbjegavaju noćni rad

I oni koji zaspu za vrijeme dnevnika, kad prođu udarne vijesti

Što su ljudi koji rade treću smjenu lijenčine?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 09:17   #87
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Onda bi i po zimi imao jedan sat manje za spavati
normalno da ne bi, jer bi ti to bilo normalno vrijeme.

da se sad preseliš u grčku jel bi imao sat manje ostatak života jer su oni druga zona??

taj osjećaj sata manje je zbog promjene, jer ideš spavati po zimskoj navici, a budilica te budi ranije nego dotad.

zato promjenu treba ukinut. ljetno vrijeme all year long!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 09:18   #88
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa tko te tjera da radiš noćnu smjenu?

By the way u Socijalizmu su i prva i druga smjena i u najcrnjoj zimi vidjeli danjeg svjetla "na slobodi"....
radim JUTARNJU smijenu.

no zimi se budim, još je mrak, a dok završim s poslom, OPET JE VEĆ MRAK, u pol 4 je mrak.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:42   #89
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
radim JUTARNJU smijenu.

no zimi se budim, još je mrak, a dok završim s poslom, OPET JE VEĆ MRAK, u pol 4 je mrak.
Welcome to capitalism!

U Socijalističkom mraku se radilo od 06-14 tako da ti je i usred zime ostalo barem 2 sata dnevnog svjetla za vidjeti. TV program se gasio rano, tako da se i spavati išlo rano. Dovoljno je bilo leći u 21h da bi uhvatio 8 h sna do 05:00. Počinjalo se raditi u 06:00, au 09:00 je bila marenda.
Poptuno prirodan ritam.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 15:22   #90
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
normalno da ne bi, jer bi ti to bilo normalno vrijeme.

da se sad preseliš u grčku jel bi imao sat manje ostatak života jer su oni druga zona??

taj osjećaj sata manje je zbog promjene, jer ideš spavati po zimskoj navici, a budilica te budi ranije nego dotad.

zato promjenu treba ukinut. ljetno vrijeme all year long!
Da idem u Grčku, imao bi još manje vremena, tamo bi morao popodne bacit oko.

Di si vidio blizu ekvatora da su ljudi u podne aktivni

I prema Dalamciji ako ideš, primjetiti ćeš da popodnevnu fjaku.

Čuo sam priču, kad je Papa Vojtila došao u Rim, onda se čudio, kako iza ručka nema nikog budnog - to je što se tiče paralela

A vremenske zone, pa imaš kokoškice i jutarnje ptice i sove noćne ptice, tako i mi ljudi, kod mene nema šanse da ću za vrijeme dnevnika zaspat
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:09   #91
Jebote, koje polemike oko jednog sata godišnje
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:56   #92
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Jebote, koje polemike oko jednog sata godišnje
I onda kad kažu da sitnice nisu bitne
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 07:41   #93
to na svijetu koristi još samo EU i SAD, svi drugi su se vratili na solarno vrijeme.
Dakle stvar je sad politizirana kao legitimacija pripadanja "europćanskim vrijednostima". Pa je čisto za ilustraciju ukrajina odmah po raspadu SSSR-a uvela ljetno vrijeme, a Rusija nije

No u biti se sve svodi na to da birokrati vole biti što važniji , pa im se igranje uloge boga diktiranja izračuna vremena svojim podanicima čini jako zgodnim, što ima ljepše nego trenirati poslušnosot građana idiotskim ritualima prebacivanja sata .

A to kolko ljudi pogine u prometu ili u drugim tehn. akcidentima zbog kaosa koji time nastaje, ili kolko košta taj kaos u novcu i zdravlju ljudi (promjena bioritma ljudi) , to ih manje zanima.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:16   #94
Je li vrijeme da i Hrvatska prestane pomicati satove?

Mnoge države su vec napustile praksu pomjeranja satova, nije li vrijeme da i Hrvatska ucini isto?

Sve više znanstvenika tvrdi da je više negativnih posljedica od pozitivnih, pogotovo u ljudi, poremecaj sna, poremecaj metabolizma i veliki stres te da ljudskom tijelu treba oko tjedan dana da se privikne na ovakvu promjenu.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:24   #95
U ovoj državi je najmanji problem pomjeriti sat. Neš ti problema..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:26   #96
ukinuti.

treba prema prirodi !
ne profitu.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:43   #97
Ja ne vidim razloga za ovu budalariju. Samo lose utjece na bioritam, a ustede struje, ako ih i ima, su minorne.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:54   #98
obožavam ljetno računanje vremena i dug dan. i nemam nikakvih problema s bioritmom. gluposti.

ako hoćete prema prirodi, onda promijenite i društvene navike skupa s računanjem vremena pa da radimo svi od 4 do 12, a ne od 8 do 16.
casqc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:11   #99
Meni je draže da je dan dug, a da me sunce ujutro ne budi prerano.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:53   #100
Ja sam za zimsko vrijeme, ako netko želi rano ustajanje, nek ustane i tri sata prije posla, nitko mu ne brani.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.