Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2023., 13:58   #1
Trauma ili nesto drugo

ozdrav ekipa,
Zanima me jel iko imao slicno iskustvo ili bar neke od simptoma koji su se razvili jer ni doktori ni ja sam osobno ne znam sta je ovo.

Prije oko godinu dana sam imao jedan izlazak gdje mislim da mi je neko stavio nesto u pice te imam rupu od 6 ujutro do 4 popodne, hitna dosla odveli me doma, nisu me testirali na nikakve droge, dve slike imam od 6 ujutro do 4 popodne, jedna da ulazim u kafic druga da hitna dolazi po mene na nekom sodru, nikad nisam imao blackout i mogu popit dosta inace , znali smo ja i prijatelji pit po dva dana nikad nista, zato sumnjam da mi je neko stavio nesto u pice, do tog nikad nisam imao psihickih problema nit problema ovako opcenito u zivotu, kad sam doso doma sebi imo sam nesto bijelo po majici i izgubio remen, silovanja i drugog nista nije bilo jer sam provjerio sve dolje cim sam doma doso za svaki slucaj mada tad nisam ni razmisljo o tome e to se moglo desit odnosno nesto takvo, nakon te veceri zivot se nastavio normalno zavrsio faks zaposlio se, naso curu bio sretan ko nikad u zivotu do nekih 6 mjeseci nakon, intruzivne misli sam dobio odma prvu tu vecer kad sam se vratio doma i krenuo na spavanje… proslo mi je kroz glavu noz je u kuhinji da bi ocuha izbo nozem, drugi put na poslu da bi kolegicu sa kojom sam dobar nabio sakom u rame, dogodilo se 3 puta i proslo, nije se ponovilo ali onda su pocele ruminacije vezane uz neke dogadaje iz djetinjstva i neke trenutne(nisam bio ni svjestan tada sta je to al je krenulo bas jakim intenzitetom i odjenom anksioznost koja je trajala 24h na dan, prestao sam spavat javila se i depesonalizacija sve mi je postalo cudno i nestvarno, hodam ulicom kao da tijelo nije moje , pokreti, hod, uzasan osjecaj i onda je nastupio gubitak pamcenja, koda mi mozak postupno propada ne sjecam se nekih dogadaja iz djetinjstva, osnovne skole , srednje , faksa, sve mi je ko u nekakvoj magli, sad se skoro niceg ne sjecam ovak, zaboravim dan koji sam prozivio sutra dan, nastupila je i sekusalna disfunckija, vid mi se promijenio posao osjetljiv na svijetlo jako i fokus u daljinu sve mi je mutno( inace nikad nisam imao problema sa vidom i sad bio na pregledu za vid sve odlicno…), konstantno znojenje i nocne more i nekako nedostatak misli u glavi i govora, izgubio sam jedno vrijeme govor gdje nisam mogao govoriti, krenem pricat i znam u sebi sta bi trebo rec al jednostavno ne ide van iz mene, uplasio sam se da nije shizofrenija, halucinacije i takve stvari nisam imao nikad, al se jednostavno osjecam ko neko malo dijete sta se tice inteligencije. Izgubio sam i posao i curu, prakticki sve sta sam imao…zivot , bio sam kod psihijatra dijagnoza: anksiozno depresivni poremecaj i poremecaj prilagodbe.

Anksioznost mi je prestala, nekad ju osjetim ali nije ni priblizno ko onda jer sam stao na loptu i reko cekaj u zivotu nisi bio anksiozan ceg se bojis, nikad nisam imao problema sa samopouzdanjem i psih problemima i onda ovo.
Ljudi zanima me samo jel neko prosao kroz nesto slicno ili da je imao slicne simptome jer ne znam vise sta bi, ovo nije zivot i nije mi jasno jel se moglo desit nesto tu vecer tako grdo da uzrokuje traumu 6. Mjeseci poslije samog dogadaja kojeg se ni ne mogu sjetit.
Tomcig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2023., 20:38   #2
1. Nije ti to od nečega što su ti moguće stavili u piće

2. Imaš nešto žešće od anksiozno-depresivnog poremećaja
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2023., 15:33   #3
što god bilo, mislim da nije povezano s tim događajem toga dana.
svakako potraži još mišljenja, i budi potpuno, bez srama, iskren s doktorima jer ćeš samo tako doći do dobre procjene i plana za oporavak.

sretno!
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.