Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2015., 23:36   #21
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
RTL je počeo propagandom, potrebno nam je 700.000 izbjeglica godišnje da bi ostvarili rast BDP-a od 0.2%.
700.000 migranata da je potrebno Hrvatskoj? Za 3 godine bi bilo više migranata nego domicilnog stanovništva. Vidi se da je RTL u vlasništvu Nijemaca.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 20.10.2015., 23:43   #22
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Pa nisam pročito u novinama, frendovi koji po noći tam idu na bus doma su mi rekli.
Shvaćam ja tebe ali molim te shvati i ti nas moderatore. Ako je to tako neko će već napisat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 20.10.2015., 23:47   #23
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Kao Austrija ništa ne ograničava.

http://www.24sata.hr/uzivo/slovenci-...-vojsku-442773

Quote:
Skupina od nešto više od 100 izbjeglica koji su vlakom odvezeni na granični prijelaz s austrijom - Jasenice, vraćeni su u Ljubljanu jer im austrijska policija nije dozvolila ulazak u zemlju, javlja slovensko Delo.
Fino i dalje oni i Slovenci to muljaju.
Ne mulja nitko ništa nego naši kvazinovinari traže senzaciju i prenose polovične informacije.

Radi se o 115 "beguncev" koji su se nakako dokopali Ljubljane, kupili karte za redovni vlak, i krenuli preko Jesenica na Vilach. Na granici ih austrijska policiuja skinula - i uputila natrag da uđu u Austriju organizirano sa ostalima preko Šentilja

Austrija ništa ne ograničava i njihov MUP je još demantiraao slovensku zunajnu ministricu koja je lagala !

P.S. Danas sam bio u Brežicama ,Slovenci su totalno u banani , plava svjetla i sirene na svkom desetom autu , non stop li-lu,lu-lu , uz cestu preko puta groblja parkirani oklopni transporteri , a u onaj mali prihvatni centar pokraj policijske postaje po blatnjave imigrante dolaze najnoviji turistički autobusi , gledao sam šofere kako im je muka dok ovi potpuno mokri i blatnjavi ulaze.
Kolona stiže pješke iz HR 10-tak km po savskom nasipu ,a prati ih SLO Policija na konjima
signum is online now  
Old 20.10.2015., 23:50   #24
Ja iz iskustva znam da su vijesti tipa rekla/ kazala u našoj zemlji točnije od onih javno objavljenih bilo gdje , tiskani mediji, internet, javna priopćenja i sl.

O ovima na kolodvoru ne znam ništa, ali ako ja od moje susjede ili frizerke bilo što saznam ja ću isto prenijeti... vjerujete one ne griješe.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 20.10.2015., 23:55   #25
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
700.000 migranata da je potrebno Hrvatskoj? Za 3 godine bi bilo više migranata nego domicilnog stanovništva. Vidi se da je RTL u vlasništvu Nijemaca.
Pardon, odnosi se na EU.
lavko is offline  
Old 20.10.2015., 23:59   #26
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
700.000 migranata da je potrebno Hrvatskoj? Za 3 godine bi bilo više migranata nego domicilnog stanovništva. Vidi se da je RTL u vlasništvu Nijemaca.
fala ali rađe ja propadnem u stilu

nek si oni svi skupa rastu, kad dovoljno narastu nek dođu potrošit koji cent na našu obalu i dobro.
Blank Page is offline  
Old 21.10.2015., 00:00   #27
Nego ima li netko info o ekipi koja mlati lovu - jabuke, kabanice, deke, voda ...

Netko je na početku krize napomenuo da zna lika koji trlja ruke i ide u prodaju jabuka??? Ja sam zaboravila koji forumaš je to spomenuo.

Nije valjda sve Todorić
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 21.10.2015., 00:01   #28
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Pardon, odnosi se na EU.
Ok. Ali bilo bi pošteno da ih se raspodijeli samo u zemlje koje to žele.
A i tu ima problem je to bi kad tad "ubilo" Šengen.

Ovo Merkeličino silovanje gdje ona u ime ostalih 27 članica poziva ljude u Njemačku i onda govori kako će ih slat dalje okolo u EU nema logike.

Ta žena se pogubila.
__________________
. .
Leecher is offline  
Old 21.10.2015., 00:07   #29
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post

80% su muški doktori i studenti medicine.

Liječnici bez granica!
Patton is offline  
Old 21.10.2015., 00:11   #30
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ac/850330.aspx

Quote:
21:30 U emisiji Veto na Jabuci TV Zoran Milanović je rekao kako neki izbjegličku krizu koriste u predizborne svrhe te da Hrvatskoj kriza teže pada nego Sloveniji. Za Mađare je kazao kako glume čuvare kršanstva, iako kroz nju izbjeglice samo prolaze. "Kad vidim da Slovenci grade zid kao Mađari, mi ćemo ga zagraditi duplo brže", rekao je Milanović još jednom dodavši da je u pitanju izbjegličke krize najvažnija Njemačka
Zašto se Milanović i dalje svađa sa Mađarima? Ljudi su se pobrinuli za svoju državu, i sad gledaju show ovdje sastrane.

Mađarima je najvažnija bila Mađarska, a ne Njemačka.


http://www.24ur.com/novice/svet/foto...et-zaprli.html
Quote:
Hrvaški premier Zoran Milanović meni, da bo begunski val, "če nič drugega", ustavila zima ter da bo prihodnjo pomlad situacija z begunsko krizo bolj jasna in pod nadzorom. Medtem se število beguncev na balkanski poti ne zmanjšuje, težave z navalom imajo tudi sosedje Avstrijci.
Ovo je ustvari Milanovićev plan. Nada da će ga zima spasit. A prognoze su da će bit samo kišno do Nove godine, pa tek onda MOŽDA bude snijega ...
Sad kaj to znači migrantima koje po 20 put ponavlja se VOZE 95% puta!!?? Ništa.

Sad smo na 207 000 ljudi mi bi pod ovakvim udarima za 2 tjedna doć do 300 000 a naš premijer nade polaže u vrijeme?
http://www.24sata.hr/nik-titanik/dnevni/3384
__________________
. .

Zadnje uređivanje Leecher : 21.10.2015. at 00:21.
Leecher is offline  
Old 21.10.2015., 00:20   #31
Slovenci su se ipak malo urazumili ,pustili su vlak u Mursko Središće

Izgleda da su shvatili da im ja lakše tako , a ne glumiti face na GP-u sa psima ,i držati par stotina ljudi cijelu noć , dok ima za to vrijeme preko zelene granice uđe par tisuća ljudi Koje moraju skupljati.

Jučer su nas kritizirali kako se ne ponašamo europski , a danas rade isto Austrijancima iako imaju više EU staža od nas

Für die steirische Exekutive völlig überraschend sind am Dienstagabend rund 4.500 Flüchtlinge von Slowenien kommend in Spielfeld an der Grenze zu Österreich aufgetaucht. Über ihr Eintreffen habe es im Vorfeld von den Behörden aus dem Nachbarland keine Information gegeben, hieß es

Ukratko kažu Austrijanci

Iznenađujuće se u utorak navečer pojavilo oko 4500 izbjeglica iz Slovenije, o dolasku istih od organa susjedne države uopće nisu bili obaviješteni
signum is online now  
Old 21.10.2015., 00:23   #32
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ac/850330.aspx



Zašto se Milanović i dalje svađa sa Mađarima? Ljudi su se pobrinuli za svoju državu, i sad gledaju show ovdje sastrane.

Mađarima je najvažnija bila Mađarska, a ne Njemačka.
Madjarima skidam kapu. Orban vodi politiku u interesu Madjarske, a bojim se da za svog predsjednika vlade ne mozemo reci isto. Prvo mu je zica bila sramota, a sad se hvali da cemo mi sagraditi ogradu brze od slovenaca.

Mislim i da su stvari vrlo jednostavne. Ti ljudi ne zele ostati kod nas, ali prijeti nam opasnost da se nadju kod nas u trenutku zatvaranja granice i prijema dalje.
Do sada vrli predsjednik vlade samo je uspio uvrijediti sve susjede po redu i svi smo se uspjeli interno zakrviti, ali za sada se jos nista strasno nije desilo.

Jedino je ocito da smo duboko podjeljeni, da je jednom djelu javnosti mrzak drugi i da se medjusobno blokiramo. To ni u kom slucaju nije dobro.
Adelholzener is offline  
Old 21.10.2015., 00:26   #33
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Je austrijska južna pokrajina će ić zajebat Austriju samo tako.
Oni i Austrijanci to usporavaju gdje stignu i prave se ludi, vidiš da su Slovenci čak prazne buseve vratili i tjeraju migrante da hodaju do prihvatilišta.
zašto te zabrinjava tih stotinjak, ta ti si ,do prije svega par dana, najavljivao da će svi granice zatvoriti?

otada desetine hiljada otperjale
stipanovi is offline  
Old 21.10.2015., 00:27   #34
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Slovenci su se ipak malo urazumili ,pustili su vlak u Mursko Središće

Izgleda da su shvatili da im ja lakše tako , a ne glumiti face na GP-u sa psima ,i držati par stotina ljudi cijelu noć , dok ima za to vrijeme preko zelene granice uđe par tisuća ljudi Koje moraju skupljati.

Jučer su nas kritizirali kako se ne ponašamo europski , a danas rade isto Austrijancima iako imaju više EU staža od nas

Für die steirische Exekutive völlig überraschend sind am Dienstagabend rund 4.500 Flüchtlinge von Slowenien kommend in Spielfeld an der Grenze zu Österreich aufgetaucht. Über ihr Eintreffen habe es im Vorfeld von den Behörden aus dem Nachbarland keine Information gegeben, hieß es

Ukratko kažu Austrijanci

Iznenađujuće se u utorak navečer pojavilo oko 4500 izbjeglica iz Slovenije, o dolasku istih od organa susjedne države uopće nisu bili obaviješteni
mnoga su velika prijateljstva propala tijekom zadnjih par mjeseci
Blank Page is offline  
Old 21.10.2015., 00:28   #35
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
žene i djeca su 25% (u vrh glave) te mase koja se samo po potrebi pritiska na zemlju prodora gura u prvi plan.

80% su muški doktori i studenti medicine.
Danas novinarka HRT izvještava i govori kako je puno djece, zena, starih i nemocnih, a u istom trenutku kamera snima iza nje i vide se doslovno samo mladi muškarci 20-30 godina. Mislim kako je to ista novinarka koja je prije 2-3 tjedna pričala kako je poznato kako je "vecina izbjeglica zene i djeca" sa jednakim kadrovima mladih muskaraca.
TauraDendarii is offline  
Old 21.10.2015., 00:31   #36
Quote:
22:20 Veliki problemi na austrijskoj strani granice. Na granični prijelaz Špilje odjednom je stiglo 4500 izbjeglica, piše Krone.at. Stigli su bez prethodne najave te srušile ogradu na granici, zatim prešli na teritorij Austrije.

Prepirali su se zbog nestašica hrane, no austrijska policija ih je uspjela smiriti. Već je krenula registracija ljudi.
Počeli Slovenci "šarati"? U svakom slučaju čini mi se kako zatvaranja granice je sve izglednije, ovo su idealni razlozi za poslati policiju/vojsku na granicu i reci nema više.
TauraDendarii is offline  
Old 21.10.2015., 00:32   #37
Quote:
Slovenija je dobila obećanje Europske unije da će joj za zaštitu njene schengenske granice odobriti pomoć u opremi za policiju, policijske kadrove, ali i financijsku potporu, izjavio je u utorak navečer slovenski premijer Miro Cerar.

http://narod.hr/eu/cerar-slovenija-c...astitu-granice
A što će i od koga dobiti Milanović?

A što se troškova tiče:
Quote:
Samo na prijevoz vlakovima za migrante Hrvatska do sada potrošila milijun eura

Podatci tako pokazuju da je Crveni križ dosad podijelio migrantima 150.000 deka, 30.000 kabanica, 270 tona hrane te 320.000 litara vode. Ta je pomoć stigla djelomično i donacijama, ne nužno samo iz državnih izvora.

Dosad je iz robnih zaliha potrošeno 12 milijuna kuna, a odobreno 20 milijuna kuna. Pomagalo je oko 300 volontera i tristotinjak policajaca te pripadnika državne službe za zaštitu i spašavanje.

Trošilo se i na prijevoz, pogotovo na vlakove: danas je migrante vozio stoti vlak, svaki je stajao oko 10.000 eura. Ukupno je, dakle, samo na prijevoz vlakovima potrošeno milijun eura odnosno oko sedam i pol milijuna kuna.

http://narod.hr/hrvatska/samo-na-pri...a-milijun-eura
Naravno nije to sve.
To je tek početak.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 21.10.2015., 00:45   #38
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
A što će i od koga dobiti Milanović?

A što se troškova tiče:

Naravno nije to sve.
To je tek početak.
Zajebana situacija u ova luda vremena.

Mi jesmo EU, ali nismo unutar granica EU ...
__________________
. .
Leecher is offline  
Old 21.10.2015., 00:49   #39
Quote:
stipanovi kaže: Pogledaj post
zašto te zabrinjava tih stotinjak, ta ti si ,do prije svega par dana, najavljivao da će svi granice zatvoriti?

otada desetine hiljada otperjale
Koje desetine tisuća? Pa kolko ih je kod nas ušlo da bi u Sloveniju ušli toliki?

Ja govorim o tome da se polako sve usporava, a to o slanju na legalne granične prijelaze - poznato ne?

Ja i dalje govorim da će sigurno doći do domino efekta zatvaranja, ako ne zatvore negdje prije svi skupa jer ovako ne može vječno, valjda je to svima jasno.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 21.10.2015., 01:01   #40
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Nadam se da će bit nešto, ali kada pogledamu unatrag vidimo samo međusobno podmetanje nogu uglavnom na našu štetu.

"Zid" treba bit u Makedoniji i tamo mi svi trebamo poslat ljude i opremu, Grčka je izgubljeni slučaj i treba ju prepustit Turcima


p.s.

Vidio sam danas u gradu diplomatske aute sa crveno-bijelo-crnim zastavicama ... to je Sirija ili Egipat ne (nisam vidio sredinu zastave) ?
Makedoniju mogu lako zaobici kroz Albaniju, Kosovo, Crnu Goru pa u Srbiju.
S druge strane je Bugarska,ali nju zaobilaze imigranti.
Srbiji je jos teze zatvorit granicu nego Hrvatskoj.


Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam.
Slovenac će vrištat na Hrvata i reći mu da mu ne šalje više, Hrvat će reći da neka to priča Grcima, Makedoncima i Srbima, Austrijanac će molit Slovenca i Hrvata da uspore. Slovenac će reći da on bi, ali da je Hrvat zločest. Hrvat će reći neka kažu Grku da uspore.
Mađar će se smijuljit.
Od svih navedenih tko je u najboljoj situaciji i zasto?


Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
RTL je počeo propagandom, potrebno nam je 700.000 izbjeglica godišnje da bi ostvarili rast BDP-a od 0.2%.
Ako Milanovic ostane na vlasti ni to nam nece pomoci da dignemo BDP



Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
POČETAK KRAJA KAOSA U SLOVENIJI? Berlin i Beč obećavaju da neće zatvoriti granice, Ostojić: 'Dogovorili smo se i uspostavili koridor'

http://www.jutarnji.hr/jutarnji-na-g...riju-/1442225/

- Uspostavljen je koridor, prema dogovoru sa slovenskom stranom, vlak je preuzet - rekao je ministar uz dodatak:

- Ni jedna žica, niti jedna vojska nije spriječila dosadašnji prijem izbjeglica, pa neće ni sada. Mi spašavamo živote, neka i oni to rade ne isti način. Nitko u Sloveniji ne ostaje, kao ni u Hrvatskoj. Tranzitirajte ih u zemlje prema kojima idu.

Na pitanje o planu 'D', tj. o gradnji ograde na granici sa Srbijom, Ostojić nije previše govorio:

- Pitajte premijera Milanovića. Situacija se mijenja iz dana u dan.

Nedugo prije ministrova istupa na Novoj TV, stigla je informacija kako je slovenski predsjednik Borut Pahor dobio uvjeravanja i Austrije i Njemačke kako te dvije države u dogledno vrijeme nemaju namjeru zatvarati svoje granice.
Ovo boldano u vezi zice vidi pod Bugarska, Spanjolska i Mađarska.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.