Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 13:31   #121
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Administracija služi da bi razni direktori, predsjednici i upravitelji lakše mogli zaposliti svoje nećakinje, švalerice, susjede, poznanice... Ne kužim kako to ne znaš.
Aha, prosvijetljen sam!!
__________________
Today is the first day of the rest of my life...
Sigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:47   #122
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Administracija služi da bi razni direktori, predsjednici i upravitelji lakše mogli zaposliti svoje nećakinje, švalerice, susjede, poznanice... Ne kužim kako to ne znaš.
ja sam u SFRJ radio u jednoj firmi gdje su mi dali i da vodim statistiku poduzeća
Kad mi je onaj koji je prije mene to radio, davao upute, onda mi pokazao otkud dolje o desni ugao moram prepisati broj, a ostale rubrike mogu popuniti kojim god se brojevima sjetim
tako sam radio nekoliko godina do rata, onda sam prešao na drugi posao, ali nitko nikad nije primijetio da su sve kolone besmislene
A ja sam kad god su mi htjeli uvaliti drugi posao, rekao da još nisam završio statistiku
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 21:49   #123
Exclamation Posve krivo!!!

Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Administracija služi da bi razni direktori, predsjednici i upravitelji lakše mogli zaposliti svoje nećakinje, švalerice, susjede, poznanice... Ne kužim kako to ne znaš.
Birokracija ( odnosno administracija kao uži pojam) prema uvaženom njemačkom sociologu M.Weberu je proces pretvaranja ljudskih aktivnosti iz voluntarističkih i nestručnih u profesionalne i što više na naučnim spoznajama fundiranim temeljima bez osobnog, emocionalnog odnosa...Evo samo dva primjera: 1.ako ti sude na osnovu osobne percepcije i emoc. odnosa ili ako ti sude prof. suci na osnovu zakonskih paragrafa ( bez emocijalnog i vrednosnog osobnog odnosa ------ usporedi suđenje npr, Lozine i I. Šarić) 2.Trebaš graditi kuću i o tome odlučuju neki na osnovu toga jesi li im drag i koristan ili nisi ...ili dozvolu dobijaš na osnovu ( i isključivo) propisa bez obzira na vrednosne i emocionalne sudove onih koji ti trebaju to dozvoliti.....Šta je bolje ??? Njemačka pravna država ili balkanski voluntarizam.......????Ja sam u dilemi ??? A ti???
novak63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 14:09   #124
Što, sarkazam i ironija više se ne uče u školi?
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:03   #125
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Što, sarkazam i ironija više se ne uče u školi?
Ne, davno izbačeni.Ostao samo jedan glavni predmet: Obmana umjesto istine
novak63 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.