Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 01:43   #21
Bez tableta!

U mojem je slučaju puno ovisilo o ispitivaču: prvi put sam pala jer je tip bio nabrušen, ali sam drugi put prošla - taj drugi ispitivač je bio totalno opušten.
Pomoglo mi je i kad sam sljedeći put uzela još dodatnih sati i zajedno s instruktorom odvozila istu rutu kao i na ispitu (to mu je bila jedina dobra ideja tijekom cijele obuke, inače je bio običan p...k).
Također sam smanjila tremu kad sam počela razmišljati za što će mi trebati auto: samo za kratke rute do tržnice, šoping centra ili do prijatelja.
S druge strane trudila sam se da ipak previše ne mozgam o tome, tek bi se onda zablokirala.

Sretno!
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:36   #22
Ma predivno, evo jos jedna opasnost na cesti!
__________________
It's the first day of the rest of your life...
Traburatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 02:00   #23
ma i moj prijatelj je uzeo apaurin prije ispita, pa je sve prošlo ok. ma ta trema je normalna stvar, uvelike ovisi i o ispitivaču.
za probu nek uzme apaurin koji dan prije ispita da vidi kako djeluje na njega, jer znam jednu koja je nakon 1 apaurina bila u polu snu cijeli dan, a ta kombinacija i volan baš i ne idu zajedno.

i mene je drmala trema prije ispita, ali nakon što bi sjela za volan i počela voziti, trema bi odjednom nestala.

e da, i nemojte mu stvarati dodatni presing, jer dovoljan mu je i presing koji on sam sebi stvara. zato apaurin, par riječi ohrabrenja i jačanja samopouzdanja i mislim da ne bi trebalo biti problema.

sretno
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:30   #24
Quote:
dadula kaže: Pogledaj post
Nije bas nesto previse spretan. Razgovarao sam sa instruktorom i on veli dok je sam sa njim na voznji da je sve u redu, jedino da je nesto malo usporeniji.
I inace ima tremu, vise nego sto bi trebao imat, samo ne opet toliku da se vidno drma i trese jos kod kuce dva sata prije ispita. Ne znam, mislio sam mu dat Normabel 2mg za probu da vidim kak ce reagirat, da mi jos ne zaspe na ispitu
jedan joint ce sve spasit ... viruj mi ... a nece se slupat ... nego ce bit jos ufilmaniji pa ce vozit ko da vozi 40 godina... i sve ce znat
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:20   #25
pih meni se noga toliko tresla da sam pokazao komisjiji... koljeno i citava noga nad gasom se tako tresla da je za ne povjerovati kao zasebno tijelo... entitet

na kraju nije bilo povratka kad sam umjesto lijevi dao desni zmigavac i istovremeno pritisnuo gas i kocnicu

polozio sam iz drugog na stelu
kad sam rekao instruktoru da ce mi trebati 100 godina da polozim posteno
da ga ne brukam
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 02:00   #26
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ma i moj prijatelj je uzeo apaurin prije ispita, pa je sve prošlo ok. ma ta trema je normalna stvar, uvelike ovisi i o ispitivaču.
za probu nek uzme apaurin koji dan prije ispita da vidi kako djeluje na njega, jer znam jednu koja je nakon 1 apaurina bila u polu snu cijeli dan, a ta kombinacija i volan baš i ne idu zajedno.


sretno
Ma to sam i mislio, dat mu par dana prije cisto da vidimo kak' ce reagirat. Rekao sa mu i kako cemo izvrsit testiranje, ja cu ga mlatit a on ne smije reagirat, te mora ostati smiren ......samo da jos ja ne bi dobio po tamburi. Kao sto sam rekao to je samo iz prakticnih razloga i da prekinemo tu agoniju, a sto se tice samopouzdanja nemam nista protiv, samo neka ga vjezba na besplatnim primjerima
dadula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 08:15   #27
Strahovita trema na vozačkom ispitu

Evo, ovako. Pala sam već par puta na vozačkom ispitu. Iako sam uvijek bila super đak u školi, a i diplomirala sam, taj mi je vozački sad postao neprebrodiva barijera. Na svakom ispitu imam toliku bolesnu tremu i sad već očekujem da ću pasti, tako da mi je jednostavno nemoguće odvoziti bez ijedne pogreške. I onda uvijek negdje zaribam i padnem i moram dati novih 900 kuna i tako iznova.
Shvatila sam da je ovo postao već pravi problem, koji ima jako puno veze i s psihom. Na zadnjem vozačkom ispitu sam čak uzela i tabletu za smirenje koja mi nimalo nije pomogla već me ubila i usporila do te mjere, da sam previdjela neki bitan znak. Više ni sama ne znam kako da si pomognem. Utucala sam preko 10000 kuna za tu autoškolu, uzimala hrpu dodatnih sati, ali više ništa ne pomaže, jer ti ljudi očekuju da vozimo jednostavno savršeno, bez ikakve pogreške i da znamo točno reagirati na situacije u kojima se ljudi preko 20 godina vožnje ne znaju snaći. Tipa, koji moraš ući u raskrižje i kad, iako je hrpa auta u raskrižju, a ti moraš propustiti sve iz suprotnog smjera i onda se može onima s bočnih ulica uključiti zeleno, i ti si zakrčio promet i padaš. Takve ljepote koje ne znam riješiti, budući su raskrižja stalno zakrčena i teško je znati trenutak kad je dobro još uključiti se u to raskrižje, a da ću uspjeti proći bez zastoja.

Sve to me već počelo ubijati, jer jednostavno padam, li ga padam i očito se taj vozački pokazao kao neprebrodiva i nerješiva prepreka koju nikako ne mogu položiti, a ni neću u skoro vrijeme kako mi se čini. Ne znam što da više radim, jer svaki put radi tih 900 kuna se ubijam od straha, a oni me svaki put sruše radi nečeg, iako pazim na sve živo, na što mogu paziti. Sad sam već počela osjećati da će biti jednostavno nemoguće za proći, jer uvijek nešto nađu. Nekad si predugo oklijevao, nekad si se prerano uključio, nekad prekasno, nekad ovo, nekad ono. Tako da ću poluditi više. Došlo mi je da na zadnjem padu istučem idiota koji me srušio, budući me srušio po mojem mišljenju radi teške gluposti.

Ne kažem ja da oni moraju sve puštati, koji ne znaju voziti pa naprave sudar i slično, ali trebali bi vidjeti razliku između onih koji se znaju služiti vozilom i onih koji su slučajno u brzini napravili neku sitnu pogrešku, jer voze tek koji mjesec. Poluditi ću s tim vozačkim, a nakon što sam dala toliko love za njega, glupo mi je odustati, ali više nemam snage da izlazim na te ispite. Sva mi ušteđevina otišla na tu prokletu autoškolu!

Zbilja više ne znam što da radim i pun mi je kufer toga. Ono osjećam se kao neki idiot koji to ne može položiti nikako, a dotle vidim da se ljudi svakako voze po cesti i ne znaju pravila, ali eto ja koji sam početnik moram odvoziti perfektno s znanjem iz milijun toga da bi prošla.

Netko će me pitati, a što mi to treba? Ne znam ni ja, ali sam upisala to sranje, jer mi je dosta vožnje u tramvaju budući imam 30+ godina i htjela bi malo komfora u autu, ali očito mi je to jednostavno nedostižno, budući stalno radi nečeg padam

Zadnje uređivanje BlueMarine : 22.12.2009. at 08:22.
BlueMarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:52   #28
Postoji termin koji se koristi kod Hak-ovih povjerenika a to je psihološka nepremostiva barijera.. tako nešto, nemoj me držati za riječ.
Ugl. radi se o tome da ljudi koji padnu više od 6 puta nisu sposobni zbog psihološkog pritiska odvoziti tih pola sata bez grešaka, njih se pušta jer mogu doslovno zamrziti automobil i nikad poslije voziti.
Tvrdiš da te ruše obično radi "gluposti", toga nažalost nema u prometu, ima ali onda to završi u crnoj kronici na naslovnoj strani.
Koja je to AŠ koja te muči i di si na poligonu,kjoji auto?
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:58   #29
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:00   #30
trebaš nać sredstvo koje će te smirit, a neće ubit koncentraciju...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:02   #31
Od svih borbi na ovom svijetu, najteza je ona sa samim sobom.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:06   #32
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Od svih borbi na ovom svijetu, najteza je ona sa samim sobom.

eh, ti se ne boriš, ti voziš!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:07   #33
Cijeli zivot je jedna velika borba...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:12   #34
postoji i ta mogućnost da jednostavno pokušavaju izmust što više para iz tebe...
Nije mi se osobno desilo ali frenda su rušili zato kaj se maknuo sa puta ogromnom kamionu da prođe iz kojeg samo kaj nije poispadao teret u obliku pijeska...
frajer ga je rušio zato što je on taj koji je imao pravo prednosti a ne kamion..
kaže frend da on to zna ali da je on procijenio da je sigurnije i brže da se makne on...
kaže frajer da koristi svoju procjenu kada dobi vozačku i da će ga ponavljanje naučiti pravilima...tak nešto, nemrem se točno sjetiti kaj mu je rekao...
i instruktor je kasnije nekaj prokomentirao u stilu "lopovi"...

uglavnom, želim ti malo sreće da prestaneš nalijetati na idiote takvoga tipa

kaj da kažem mene su pustili a iskreno, stvarno nemam pojma
zivach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:14   #35
Mozda bi bilo najbolje da promijenis AŠ i sve to... ako se moze.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:15   #36
BlueMarine od mene samo

suosjećam.
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:16   #37
Pošto i mene uskoro čeka vozački ispit, a isto sam bila ogromni tremaroš kad sam počela voziti, mogu ti savjetovati: jednostavno se isključi, zamisli da si sama u autu, bez instruktora i ispitivača, ti sama sebe negdje voziš, u šoping ili nešto, i koncentriraj se na sebe i svoje pokrete. Ne znam da li voziš benzinca ili dizelaša, ja sam na benzincu i već mi je toliko puta krepao da sam prestala brojati, ali Bože moj, kaj sad, to se svima događa, pa i mom tati koji vozi već dvadesetak godina, greške ne znače da si glupa i nesposobna već da se trudiš, pa zato i griješiš.

Lijepo se ufuraj kao da si sama samcata, slušaj malo motor, prati retrovizore i u skladu s time reagiraj, ti voziš auto, a ne on tebe, daj mu da si sam smanji brzinu, začudila bi se koliko ti malo ustvari treba kočnica ako voziš pametno... poligon, parkiranja i ostalo - pazi na kuplung (ako si na benzincu) i retrovizore i to ti je to!

Držim ti fige i sretno!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:16   #38
a nije ni voznja za svakoga

autorice , ti sama pridajes preveliku vaznost tom ispitu i zbog toga i dobivas toliku tremu
trebala bi razmisljati na nacin "ja znam voziti , a sad idem na ispit rijesiti i tu formalnost prije dobivanja vozacke dozvole"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:17   #39
Inace vozim kamion po Zg, i imam naviku pustati auto skole na raskrizjima...

Eto, ako te vidim- pustim te obavezno!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:19   #40
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Inace vozim kamion po Zg, i imam naviku pustati auto skole na raskrizjima...

Eto, ako te vidim- pustim te obavezno!
samo ako ona ima prednost, inače si je teško zajebo...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.