Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 17:27   #81
Quote:
lera kaže: Pogledaj post
Bok svima! I ja sam zainteresirana za Tešićevu terapiju, samo mi je malo preskupa, pa si razmišljam da te sve sastojke nabavim nekako sama......nabavila sam sve( mliječ,propolis, med, ocat......)ali me je zbunilo što sam pročitala da cvjetni pelud ili ti prah djeluje na hormone i na plodnost dok to nisam pročitala kod mat. mliječi. Sad razmišljam da si kupim i tu pelud.

Jesen, zamolila bi te ako znaš ili ako piše na toj mliječi da li je to mješavina sa peludom ili čista mliječ. Ja sam si nabavila mliječ u liofiliziranom obliku ( 100% čista), pa neznam što sad jel treba ta pelud ili ne?
Razumijem i cijenu te terapije jer je mliječ jako skupa, samo što je kupujem po malo, ne moram odmah za tri mjeseca kupiti.
ja ti ne znam da li je to čista mliječ ili mješavina s peludom, znam samo da je miješana s medom jer je on u ovom slučaju konzervans. S obzirom da je koliko znam u tekućem obliku mliječ jako nestabilna...

Znam da je puno cura govorilo da je njegova terapija pljačka i da se sve to može puno jeftinije nabaviti, ali nitko na ovoj temi nije pisao da li je stvarno pio terapiju sam, sa svojim pripravcima i imao uspjeh.

Ja sam dragom Bogu zahvalna da je upalilo i da nam je pomoglo, tj. mom mužu. Da nije, svejedno ne bi pljuvala po gospodinu, bilo bi mi žao ali ne bi pljuvala.

Tebi želim sreću i što god budeš korsitila neka ti upali!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 17:39   #82
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
mislim da čista mliječ nije al neću tvrditi jer nisam probala al koliko ja znam o mliječi i koliko sam pročitala što on daje to nije mliječ nego neka mješavina meda, cvjetnog praha i propolisa sa nekim malim postotkom matične mliječči ili tako neš
Jesen će znati bolje ipak

cvjetni prah ti neće škoditi ... ja ga pila za imunitet i općenito tako da ako i uzmeš mislim da ne škodi
daj pliz reci di si ovo poboldano pročitala? to je netko radio analizu sastojaka pa objavio?
ja ti ne znam što je unutra, niti sam se pitala. Kad sam je već kupila, pili smo i to je to.
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:15   #83
ma ne ne ... nisam našla nikakvu analizu. Nisam mislila ništa loše o Tešiću nego uistinu mislim da s obzirom na samu matičnu i njena svojstva da je ima malo.
ma ja sam svojevremeno kupovala matičnu mliječ pa sam tako i istraživala o njoj. Otkrila sve i svaš a kod nje je najveći problem taj što je jako nestabilna i mora se potrošiti u vrlo brzom roku ili se zamrzava i koliko sam uspjela ja istražiti nema tu miješanja sa medom jer gubi pozitivna svojstva.
Na više mjesta sam čitala da on ne daje matičnu mliječ nego med u kojem je pomiješan cvjetni prah, propolis i vrlo mali postotak matične mliječi. I to mi je s obzirom na samu matičnu i ta njena svojstva logično i vjerojatno da same mliječi stvarno ima u vrlo malom postotku. Malo sam se i ja raspitivala o matičnoj kod pčelara pa sam dobila otprilike takve odgovore o samoj matičnoj tak da stvarno mislim da je to tako iako ne mislim da tešić sad tu neš petlja nego ljudi ne kuže baš pa sve automatikom nazivaju matičnom mliječi.
Mada opet sama kombinacija meda, praha i propolisa je stvarno super. Matičnu bi uvijek uzimala sastrane ili svježu ili krioliofiliziranu iako bi nadodala da sam i za to našla na negativne komentare tako da je svježa definitivno naj naj.

Ti pčelinji proizvodi su uistinu čudo dobri tako da što god on miješa vjerujem da ne može odmoći
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.

Zadnje uređivanje sly47 : 17.04.2010. at 19:21.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:25   #84
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ma ne ne ... nisam našla nikakvu analizu. Nisam mislila ništa loše o Tešiću nego uistinu mislim da s obzirom na samu matičnu i njena svojstva da je ima malo.
ma ja sam svojevremeno kupovala matičnu mliječ pa sam tako i istraživala o njoj. Otkrila sve i svaš a kod nje je najveći problem taj što je jako nestabilna i mora se potrošiti u vrlo brzom roku ili se zamrzava i koliko sam uspjela ja istražiti nema tu miješanja sa medom jer gubi pozitivna svojstva.
Na više mjesta sam čitala da on ne daje matičnu mliječ nego med u kojem je pomiješan cvjetni prah, propolis i vrlo mali postotak matične mliječi. I to mi je s obzirom na samu matičnu i ta njena svojstva logično i vjerojatno da same mliječi stvarno ima u vrlo malom postotku. Malo sam se i ja raspitivala o matičnoj kod pčelara pa sam dobila otprilike takve odgovore o samoj matičnoj tak da stvarno mislim da je to tako iako ne mislim da tešić sad tu neš petlja nego ljudi ne kuže baš pa sve automatikom nazivaju matičnom mliječi.
Mada opet sama kombinacija meda, praha i propolisa je stvarno super. Matičnu bi uvijek uzimala sastrane ili svježu ili krioliofiliziranu.

Ti pčelinji proizvodi su uistinu čudo dobri tako da što god on miješa vjerujem da ne može odmoći

sly moja nisam ni ja ništa loše mislila...ne propagiram ja njega, tko voli nek izvoli. Znaš kako ima ljudi kojima nešto upali pa onda sve nagovaraju na to ili dižu nekog doktora u nebo.. samo taj i nijedan drugi... ne želim to... ja ti samo volim kada netko potkrijepljeno nešto napiše... ako je loše, što je točno loše..i tako...

ja sam se s njim malo dopisivala pa mi je rekao da početna terapija koju daje (ta prva) ima malo slabiju koncetraciju mliječi nego kada daje drugu (ako prva ne rezultira trudnoćom) da se želudac navikne jer da on smatra da je dosta jaka... pa da postupnim uzimanjem navikavaš želudac i postupno povećavaš dozu...

ne znam, ja sam ti gastritičar bila godinama, ali onaj emocionalni, to mi ga je poticalo... a u ovoj terapiji ima i octa i meda i propolisa i mliječi, svega i to okusom i količinima jako jakog pa mi nije ništa bilo.. valjda kako si u glavi to posložiš.. ja sam si zacrtala da moram tako i to je to....
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:17   #85
Hvala cure naodgovorima i vašem mišljenju!
Ja sam počela sa " svojom" terapijom pa budemo vidjeli što će biti od toga, ako bude ikakvog pomaka javim.......
lera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 19:36   #86
Kod svakog malo boljeg pčelara ima za kupiti kombinacija meda s matičnom mliječi,peludom i propolisom. Postoje koliko sam ja razumjela obilazeći sajmove meda dvije struje medara. Jedna koja tvrdi da je matična mliječ jako nestabilna i najbolje ju je uzimati u čistom obliku jer mješanjem s medom gubi svoja svojstva. Drugi kažu da je zapravo najbolji način konzerviranja mliječi baš u medu i zato je miješaju. To mi je i logićno jer radilice hrane svoju buduću maticu baš s mliječi i medom! Ja uzimam med sa svim tim dodacima od jednog medara koji prodaje na placu u Utrinama. Po okusu je super i stvarno se osjeti matična mliječ. Ako nekog interesira mogu mu dati ime na pp.
glacova1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 20:37   #87
Quote:
glacova1 kaže: Pogledaj post
Kod svakog malo boljeg pčelara ima za kupiti kombinacija meda s matičnom mliječi,peludom i propolisom. Postoje koliko sam ja razumjela obilazeći sajmove meda dvije struje medara. Jedna koja tvrdi da je matična mliječ jako nestabilna i najbolje ju je uzimati u čistom obliku jer mješanjem s medom gubi svoja svojstva. Drugi kažu da je zapravo najbolji način konzerviranja mliječi baš u medu i zato je miješaju. To mi je i logićno jer radilice hrane svoju buduću maticu baš s mliječi i medom! Ja uzimam med sa svim tim dodacima od jednog medara koji prodaje na placu u Utrinama. Po okusu je super i stvarno se osjeti matična mliječ. Ako nekog interesira mogu mu dati ime na pp.
Ima tu nekakve logike, da se konzervira u medu. Zanima me koliko košta ta mješavina i koliko je ima?
lera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:32   #88
Evo i mog izvjestaja nakon potrosene terapije...
Pomaka ima, malo,ali ne jako puno..kolicina se povecala za 3 milion
a pokretljivost za 1 %..
diagnoza je ostala ista, OAT.
Mi smo zadovoljni i stim,probali smo,nije nam zao novaca,kao sto moj muz rece,bar smo probali
a da nismo,cijelo vrijeme bi si prebacivali zasto nismo....
i ovaj mali pomak,za njega puno znaci..
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:34   #89
Prvi put se javljam na forum i trebam nekoliko savjeta. Prije 6-7 godina imala sam problema sa primarnim sterilitetom, smanjena plodnost, policističnim jajnicima i poremećenim hormonima (estrogen i progesteron) prošla brdo pretraga, HSG, dijegnostičku laparoskopiju i još puno toga, jednu terepiju gonalom bez uspjeha i na posljetku sam se upisala na umjetnu oplodnju. S obzirom da sam na umjetnu morala čekati 10 mj. malo sam počela sa jogom, onda sam čula za homeopariju, otišla u Zg i dobila terapiju, uz to sam sa svojim dobrim ženama počela 5 petaka postiti i moliti se
Srcu Isusovom. I pogodite nakon 1-2 mj. ostala trudna. Danas moje djete ima 3,5 godine.
Naravno, otkazala sam umjetnu.
Danas opet imam isti problem - htjeli bi još jedno djete, ali ne ide - i neznam sa čim prvo da krenem, bila sam kod doktora papa je OK, UZV također. Iskreno klasična medicima mi nije baš pomogla, probala bi ponovno sa alternativom, što mislite da probam sa tim čajevima od Tešića? Kako se uopće može doći do njega?
RUBI80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 09:16   #90
[ što mislite da probam sa tim čajevima od Tešića? Kako se uopće može doći do njega?[/QUOTE]

Dolazi ti 22.5. u Zagreb,imaš kontakt na njegovoj službenoj stranici, upiši samo slobodan tešić u google. Moj savjet ti je da si sama nabaviš njegovu terapiju,proći ćeš jeftinije,malo prolistaj temu,naći ćeš je i sve o tome kako se uzima.
glacova1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 15:33   #91
Hval na savjetu, malo ću još pretražiti.
RUBI80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:22   #92
Angry jedini muškarac na temi i ide kod tešića

pozdrav svima na temi, ne znam jel mi se čini ili sam jedini muški ovdje pa eto da i ja dam svoj doprinos
htio bi samo reći da žena i ja planiramo uzeti terapiju od tešića pa kud puklo da puklo. treba probat i to i siguran sam da nije štetno. isto tako ne vjerujem u 100% učinkovitost i mislim da je (barem u našem slučaju) stvar u našim glavama. kod žene je stvar više manje medicinski u redu, te smo nakon 1 spontanog pobačaja u 11. mjesecu počeli opet s akcijama oko djeteta i neki dan je dobila mengu i znači opet ništa. Pošto je tešić sad u zg 12.06. zvali smo pa bumo vidli.

malo me zacimao onaj odgovor na postić o micinoj travi i negativnom učinku u 2. fazi. kakva je to 2. faza jer mi je to žena pila (na nagovor mudraca) a imala je spontani, pa sad nekako me strah da nije to bilo zbog toga, jer ak je zapalit ću tu travu i onu koja joj je to dala..

fala cure, žene, djevojke i puuuno sreće svima!

Živeli!
__________________
Bu!
vranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:59   #93
Lightbulb MPO - alternativni pristup

nalazite se u MPO postupcima, no htjeli bi probati i nešto mimo klasičnih lijekova, ili biste u pauzama između postupaka htjeli pripremiti tijelo za novi postupak.
akupukturka
masaže
terapija s glinom
kraniosakralna terapija
homeopatija
čišćenje tijela
...
dobar sok ili pripravak za zadebljanje endometrija
nešto za poboljšanje cirkulacije reproduktivnih organa
...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:18   #94
jedino od alternative što sam ja probala je da mi je travar smiksao kombinaciju kojekavih čajeva koje sam pila u određene dane ciklusa-spada li uopče ovo pod alternativu
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:48   #95
ja bih rekla da spada..
kakav si miks dobila po fazi ciklusa?

ja sam prije tri tjedna bila kod medicinara kineske medicine i dobila sam miks za drugu fazu ciklusa. smrdi do neba. 8g se kuha 10minuta u 400ml vode. to je miks koji bi trebao biti dobar za prokrvljenje, ali koji bi trebao potaknuti rad jajnika. možda zato unazad par dana osjetim 'kržljavce'?
između ostalog taj miks sadrži i kinesku angelicu i još nešto koja bi se trebala povoljno odraziti na AMH..eh sad, nemam namjeru čekirati tu odvratno AMH vrijednost..nadam se da ću tako barem malo popraviti funkciju jajnika..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 11:44   #96
Ja sam bila na ciljanoj akupunkturi kao pomoć pri IVF-u. Uz to sam pila čajeve koje mi je ta doktorica preporučila od nekih kineskih trava. Nije pomoglo. Ni akupunktura ni čajevi.
Moje mišljenje je da se lova treba preusmjerit na postupke, a alternativu ostaviti zdravima.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 12:27   #97
ja sam unazad nekoliko mjeseci ubacila sljedeće:
- dvije smokve iz maslinovog ulja na tašte
- wheatgrass - jednu čašu dnevno (pomiješa se 3 žličice praska na čašu vode ili soka)
- klice brokule, rotkvice i piskavice

moram priznati da mi se menstruacija promijenila. nema spotinga, počinje odjednom i krv je svijetlo crvena, a ne tamna kao što je znalo biti prije. menstruacija nije preobilna, ali zato traje malo duže, kojih sest dana..u odnosu na prije kad je trala max. 4 dana.
mada ovo nema direktno veze s IVF uspjehom, mislim da su to mali pomaci u cilju revitaliziranja reproduktivnih organa, što će nadam se indirektno biti od pomoći.

akupunkturu sam probala, no ja mislim da nisam dovoljno otvorena za to da bi uopće djelovalo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:40   #98
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ja sam unazad nekoliko mjeseci ubacila sljedeće:
- dvije smokve iz maslinovog ulja na tašte
- wheatgrass - jednu čašu dnevno (pomiješa se 3 žličice praska na čašu vode ili soka)
- klice brokule, rotkvice i piskavice

moram priznati da mi se menstruacija promijenila. nema spotinga, počinje odjednom i krv je svijetlo crvena, a ne tamna kao što je znalo biti prije. menstruacija nije preobilna, ali zato traje malo duže, kojih sest dana..u odnosu na prije kad je trala max. 4 dana.
mada ovo nema direktno veze s IVF uspjehom, mislim da su to mali pomaci u cilju revitaliziranja reproduktivnih organa, što će nadam se indirektno biti od pomoći.

akupunkturu sam probala, no ja mislim da nisam dovoljno otvorena za to da bi uopće djelovalo.
vezano za boldano i spotting par dana prije menge. to je simptom koji upućuje na insuficijenciju žutog tijela. tu je najbitnije vidjeti što se događa s progesteronom (koji je kod tebe najvjerojatnije ispod granica normale) jer žene sa insufiencijom žutog tijela (u prijevodu propadanje žutog tijela) moraju od samog početka uzimati dodatne progesteronske preparate. progesteron je tzv. čuvar trudnoće. provjeri bez obzira što si prehranom regulirala mengu.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:48   #99
progesteron je na nivou jer od laparoskopije i utvrdjene endometrioze substituiram utrogest. dokazano utvrdjivanjem razine na 7dpo. dakle godinu i pol.
ove opisane promjene na bolje su otkad sam uvela gore navedene stvari..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:00   #100
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
progesteron je na nivou jer od laparoskopije i utvrdjene endometrioze substituiram utrogest. dokazano utvrdjivanjem razine na 7dpo. dakle godinu i pol.
ove opisane promjene na bolje su otkad sam uvela gore navedene stvari..
super, znači regulirano je. mislila sam bolje da kažem... da se problemi smanje na minimum...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.