Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 30.09.2013., 19:44   #13
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Naravno.
Ali razlika je u načinu.


Da ja sada dođem i kažem:
"Koji je Old soul kreten. Zamisli, on vjeruje da se ljudima može svašta govoriti i da je to normalno. Nije mi jasno ima li soli u glavi kad to može pisati. Je li on psihički zdrav! Koja budala!"

to bi bilo krajnje neumjesno, bespotrebno, provocirajuće, ružno i uvredljivo.
Ne, bilo bi sasvim ok da to kažeš! To je tvoje pravo.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
S druge strane, da kažem:
"Nimalo se ne slažem s onim što Old soul zastupa. Smatram da su mu mišljenja neprimjerena društvenim i civilizacijskim mjerilima suvremenog svijeta. Ali čovjek ima pravo na vlastiti stav".


Mislim da je razlika očita.
Naravno da je razlika. Tu si rekla da sam kreten u rukavicama
To ne mijenja puno na stvari osim što su riječi malo drugačije. I dalje sam kreten koji zastupa da se ljudi vrijeđaju.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Prvu kategoriju je jednostavno bespotrebno pisati, ako se stvarno želi o nečemu raspraviti, jer takav način dijaloga, nije konstruktivan za raspravu.
Na kraju krajeva, tebi nitko ne brani nazvati mišljenje sugovornika glupim, ali to je različit pojam od prozivki na osobnom nivou koje ciljalju na sugovornika osobno: "Ti si glupan, ti si kreten, jer zastupaš taj stav".
Nije konstruktivno niti ljudima braniti da kažu što misle o nekome ili nečijem mišljenju na način na KOJI ŽELE.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.