Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 22:29   #21
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Istraživanje Ipsos Pulsa provedeno telefonski, u nedjelju 19. veljače u Splitu i pokriva sve zadnje događaje i istupe te odražava trenutni puls birača u Splitu.

Andro Krstulović Opara (HDZ)...............29 posto
Marijana Puljak (Pametno)................... 20 posto
Željko Kerum (HGS).............................19 posto
Robert Pauletić (Most)......................... 14 posto
Aida Batarelo (SDP)................................9 posto
Srđan Gjurković (HNS)...........................6 posto

http://hrvatska-danas.com/2017/02/22...vali-splicani/
Nisam znao da će se Gjurković kandidirati. HNS treba podržati Pametno, jer je Aida Batarelo preslab kandidat.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:33   #22
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Ovo je gotova utrka:
- Andro Krstulović Opara je novi gradonačelnik Splita.
Po čemu? Nije ni počela kampanja, a tebi je utrka već gotova. Pazi na Keruma. On će oteti Opari dobar postotak. A Pauletić isto je desni kandidat.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:40   #23
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Istraživanje Ipsos Pulsa
Kerum o Ipsos Pulsu (zadnji lokalni izbori)
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:44   #24
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Glede taštine: kud ćeš veći test taštine od SDP-a u Splitu . Bernardiću bi bilo najpametnije da prevlada vlastitu taštinu i sugerira Batarelo da se, dok još ima izgleda za častan uzmak, povuče iz zdravstvenih ili već nekih osobnih razloga. Da se ljevica "uhvati za isti štap", Puljak će ni kriva ni dužna u drugi krug - ovako sam uvjeren kako će dio lijevih glasova otići Krstuloviću Opari (uz već spomenuti uvjet da svoje velike najave potkrijepi timom ljudi koji će ih ostvariti).

Alil, i tu će se, kao i u Zagrebu, dogoditi problem kohabitacije gradonačelnika s gradskim vijećem i kompromisa koji će iz toga proizlaziti.

vec su se povukli iz zagreba. bero nije doveden da dezertira nego da pobjeđuje.

batarelo se cini beznadan slucaj.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:45   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
ovako sam uvjeren kako će dio lijevih glasova otići Krstuloviću Opari (uz već spomenuti uvjet da svoje velike najave potkrijepi timom ljudi koji će ih ostvariti).
I to su jači ljevičari koji će glasati za hadezeovca, a pored najmanje 3 ljevici posve prihvatljiva kandidata.

Slažem se da se ovaj javnosti posve nepoznat lik cili "ufinio" ne bi li se dočepao štogod glasova na centru (često izvan dohvata HDZ-a; osim rezervnim varijantama tipa Mosta ), ali volio bih upoznati ljevičara koji bi za ijednog hadezeovca glasao i u drugom krugu izbora (i to uz prijetnju pobjedom Trumpa ), a kamoli u prvom.

Da se razumijemo, ne pričam o ekonomskim ljevičarima (hadezeovci su, kao pravi sljednici komunista, najveći socijalisti), već o onima koji su antihadezeovci u daleko važnijim pitanjima.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:47   #26
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
bero nije doveden da dezertira nego da pobjeđuje.
Bolje častan uzmak nego sramotan poraz .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:52   #27
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
I to su jači ljevičari koji će glasati za hadezeovca, a pored najmanje 3 ljevici posve prihvatljiva kandidata.
Tri ljevici posve prihvatljiva kandidata su - tko?

Aida Batarelo koja je do jučer bila u vlasti, tako da joj je samoubojstvo i ako hvali i ako kritizira tu vlast, kandidat HNS-a za kojeg se uopće ne zna hoće li se kandidirati, i Puljak koja je od svojih vijećnika u prošlom sazivu putem izgubila ne znam koliko njih, a koja u godinu dana (ne znam za lokalne prilike, govorim na državnoj razin) nije napravila ništa vidljivo u kadrovskom ekimiranju stranke.

Napisao sam na temi o Bruni Esih: problem ovdašnje politike je upravo u tome što se lokalni izbori gledaju kroz ideologiju. Napisao sam ovdje: da bi Krstulović Opara dobio "nehadezeove glasove", morao bi vrlo rano izići s listom "svojih ljudi", iz koje bi se vidjelo misli li ozbiljno ono što govori.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:52   #28
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Po čemu? Nije ni počela kampanja, a tebi je utrka već gotova. Pazi na Keruma. On će oteti Opari dobar postotak. A Pauletić isto je desni kandidat.
Pod pretpostavkom da Ipsos Puls nema "gazdu kojem puše u rog" možemo iz ankete zaključiti kako lijevi kandidati zajedno imaju 35 % +/- statistička greška.
Pitanje:
- U čijem bazenu bilo tko od tri lijeva kandidata može upecati preostalih 15-tak posto..?

S druge strane, Opara itekako ima gdje upecati to što mu fali za pobjedu.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:06   #29
Kako bude kampanja jačala tako će se "rat" između Mosta i HDZ-a pojačavat i čudne bi se stvari mogle događat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:24   #30
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
I ja pušem na hladno kad se radi o HDZ-ovcima al ovaj Krstulović se stvarno čini OK lik - da ne znam ne bi ni pomislio da je pripada HDZ-u
Potpuno iste rečenice smo slušali već više puta.
A zadnji je slučaj još uvijek aktualan.. Praktički je bio jučer.
A posljedice se snose baš danas.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 01:31   #31
Ode Opara prolazi ispod noge.....
Koji Kerum,ima li jos redikula u Splitu da glasaju za njega....
Za zajebanciju svaka cast,covik je zakon ,za slusat,za se smijat,podjebavat....
al da to bude opet potestat...jbg

Hipotetski, neka bude drugi krug Opara/Kerum sto mi je neshvatljivo,
i da vecina onda izabere Keruma.....to bi bio apsurd.....debilno neshvatljivo!!!

Prvi ga put cujem, covik na mistu...odmjeren,ne razbacuje se pizdarijama....
za gradonacelnika ka bog....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:17   #32
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Koji Kerum,ima li jos redikula u Splitu da glasaju za njega....
Zašto misliš da će za Keruma glasati samo "redikuli"?

Uostalom, on je već jednom bio gradonačelnik - što se, po tebi, u međuvremenu dogodilo sa svima koji su ga onda izabrali? Predomislili se? Odselili? Dezintegrirali?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 08:09   #33
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da će za Keruma glasati samo "redikuli"?

Uostalom, on je već jednom bio gradonačelnik - što se, po tebi, u međuvremenu dogodilo sa svima koji su ga onda izabrali? Predomislili se? Odselili? Dezintegrirali?
Ekipa je glasala za njega iz inata.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:41   #34
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ekipa je glasala za njega iz inata.
Bit će toga opet.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:04   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da će za Keruma glasati samo "redikuli"?

Uostalom, on je već jednom bio gradonačelnik - što se, po tebi, u međuvremenu dogodilo sa svima koji su ga onda izabrali? Predomislili se? Odselili? Dezintegrirali?
Pa bas to pisem posto je bio vec i vidili smo koji je to kapacitet...
i njegova sestra. Ponavljam jako mi je poznat taj mentalitet da se isprda sve zivo pa i to da opet radi cirkusa glasaju za Keruma,al sokole moj onda nema kasnije pljuvati po njemu i prigovarati...

Trazili ste ,dobili ste.
Samo tesko mi je razumjeti iole razumnijeg covjeka da se moze poistovjetiti sa tim da mu takve osobe vode grad.....

Zato govorim da je Opara pravi kandidat,nista on nece biti iznad prosjeka jer nismo drzava za cuda al barem je covjek PREZENCA kako bi mi dole rekli i nije te sram kada pogovori....jer ipak feta prsuta i pricanje pizdarija nije manir jednog gradonacelnika...ma koliko otisli moralno u qurac zadnjih godina...

Opet se reda treba znat.......Kerumu kao poduzetniku di je on sef sebi i svojim OK, al da on okolo zastupa gradjane Splita.....jbg..ne uklapa mi se u viziju toga zadatka.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:14   #36
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Pa bas to pisem posto je bio vec i vidili smo koji je to kapacitet...
i njegova sestra. Ponavljam jako mi je poznat taj mentalitet da se isprda sve zivo pa i to da opet radi cirkusa glasaju za Keruma,al sokole moj onda nema kasnije pljuvati po njemu i prigovarati...

Trazili ste ,dobili ste.
Samo tesko mi je razumjeti iole razumnijeg covjeka da se moze poistovjetiti sa tim da mu takve osobe vode grad.....

Zato govorim da je Opara pravi kandidat,nista on nece biti iznad prosjeka jer nismo drzava za cuda al barem je covjek PREZENCA kako bi mi dole rekli i nije te sram kada pogovori....jer ipak feta prsuta i pricanje pizdarija nije manir jednog gradonacelnika...ma koliko otisli moralno u qurac zadnjih godina...

Opet se reda treba znat.......Kerumu kao poduzetniku di je on sef sebi i svojim OK, al da on okolo zastupa gradjane Splita.....jbg..ne uklapa mi se u viziju toga zadatka.
Opara je najozbiljniji kandidat, to priznajem. Djeluje kao normalni i odmjereni čovjek.
Ali imam dojam da će ga najvjerniji glasači HDZa izdati. Kerum ga podmuklo i populistički napada na pitanju križa i krivog podrijetla.
Tako smo došli do toga, da se trebaš ispričavati zbog toga što ne dolaziš iz Dalmatinske Zagore ili Hercegovine. Nemoj podcijeniti ulogu Bujanca. Taj mu daje mnogo medijskog prostora.

Žalosno je gledati kako su "Vlaji" i Hercegovci skloni dati glas seljačinama poput Keruma. Time samo potvrđuju predrasude o stanovnica tog podneblja. I onda se pitaju zašto se Tomić sprda sa njima. Ako opet glasaju za Keruma i treba im se rugati, jer bi onda potvrdili te predrasude.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:19   #37
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Opara je najozbiljniji kandidat, to priznajem.
Ali imam dojam da će ga najvjerniji glasači HDZa izdati. Kerum ga podmuklo i populistički napada na pitanju križa i podrijetla.
Tako smo došli do toga, da se trebaš ispričavati zbog toga što ne dolaziš iz Dalmatinske Zagore ili Hercegovine. Nemoj podcijeniti ulogu Bujanca. Taj mu daje mnogo medijskog prostora.

Žalosno je gledati kako su "Vlaji" i "Hercegovci" skloni dati glas seljačinama poput Keruma. Time samo potvrđuju predrasude o stanovnica tog podneblja. I onda se pitaju zašto se Tomić sprda sa njima.
Neznam kolega, Split mi je najlipsi grad na svitu i jednostavno uz njega mi ne idu takve seljacine koji to gledaju kao svoju prciju di su oni SERIFOVI....al to je taj njihov mentalitet....koji je u zadnjih 20 godina napravio Split kao jedno veliko selo....nazalost.

Ovo ce sad biti matematika, kojih je vise,a ovo oko HDZa, da nazalost imas pravo,mislim da ce Oparu izbusiti al NE RADI KRIZA nego jednostavno pare,usluge i koji kamijon asfalta u njihovo selo.....da mogu biti face koje su to rjesile...to je tako. Nema tu velike filozofije....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:25   #38
Gledao sam NU2...Do tada sam mislio da je po prezimenu Krstulović Opara neka vlaška seljačina, ali priznajem da sam pogriješio..Nije.
Čovjek civilizirano nastupa.

Biti savjetnik Kolinde koja se napaljuje na uniforme i ORJUNA-u nije dobra stvar, ni to što je u HDZ-u, ali jbg...
Živimo u Hrvatsko i drugačije ne ide..
To su možda mane ovog Opare..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:28   #39
Bit gradonacelnika je prestavljanje grada, kordinacija posla, itd..itd...
Uz to i maniri koje posjedujes daju sliku i gradu....

Usporedi jednog Oparu i jednog Keruma....
Da se bira sefa razvojne agencije ma Kerum bez razmisljati...ili neznam sto....al tip nije za gradonacelnika...
Ovaj je rodjen za to....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:36   #40
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Neznam kolega, Split mi je najlipsi grad na svitu i jednostavno uz njega mi ne idu takve seljacine koji to gledaju kao svoju prciju di su oni SERIFOVI....al to je taj njihov mentalitet....koji je u zadnjih 20 godina napravio Split kao jedno veliko selo....nazalost.

Ovo ce sad biti matematika, kojih je vise,a ovo oko HDZa, da nazalost imas pravo,mislim da ce Oparu izbusiti al NE RADI KRIZA nego jednostavno pare,usluge i koji kamijon asfalta u njihovo selo.....da mogu biti face koje su to rjesile...to je tako. Nema tu velike filozofije....
Ja zaista ne mogu vjerovati koliko su Splićani autodestruktivni. Upravo zbog raznih populista, Split je grad-slučaj.

Kamo sreće da Splićani biraju pametno kao i Šibenčani, gdje su i SDP (bivši gradonačelnik Ante Županović) i HDZ (sadašnji gradonačelnik Burić) doprinijeli boljitku grada.

Jedino rješenje koje bi oštetilo i spriječilo Keruma jest mijenjanje granica grada Splita. Sve istočno od Ulice ZNG neka bude u sklopu grada Solina ili Podstrane.

Zadnje uređivanje DJTcro : 27.02.2017. at 10:53.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.