Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 22:59   #1481
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Fish, načula sam da Mo90Pl, Mo0Pl aspekti za "prodavanje ljubavi""-tj.najstariji zanat....
Zanimalo me je što imaš za reć na ovu temu
Prvo što imam reći jest da astrologija ne određuje već opisuje, a posebno nas ne određuje jedan aspekt.

Drugo što imam za reći jest da prodavanje seksualnih usluga za novac ili neku drugu uslugu što je definicija prostitucije i onog što si mislim htjela reći pod ovim "prodavanje ljubavi" nema jedan i jedinstven motiv. Odnosno, postoje različiti faktori i motivi koji osobu navode na prostituciju, a samim time i astrološki tu postoji cijeli niz različitih signifikatora.


Jedan od najčešćih motiva je onaj materijalni i "vanjski" koji se mahom odnosi na novac, ali isto tako postoje i oni unutrašnji, psihološki motivi koji stoje u pozadini ovakvih životnih odabira i ponašanja. Ovih drugih ima mnogo više i zapravo su ključni, a često se odvijaju tako da ih osoba nije ni svjesna potpuno. Pa je tako prostitucija u najčešćem broju slučajeva povezana s niskim samopouzdanjem i nedostatkom istog isto kao i nedostatkom ljubavi i poštovanja prema sebi, ali i nesposobnošću da se ljubav osjeti (što je astrološki najčešće opisano vezom Venere i Saturna). No razlozi za ovakvo "nutrašnje osjećanje" mogu biti različiti, a oni jako često vuku korijene iz ranog djetinjstva i roditeljskog odnosa. Od roditeljske nebrige, nepažnje, zanemarivanja, odbacivanja...pa sve do težih oblika zlostavljanja. I tu onda dolazi do izražaja Mjesec i možemo ga promatrati u kontekstu tih psihičkih i pozadinskih motiva za bavljenje ovom djelatnosti. Motiva koji su povezani s najranijim bolnim iskustvima i neadekvatnim odnosima s roditeljima. Pa je u tom kontekstu potrebno obratiti pažnju na Mjesec, znak u kojem se nalazi i kakve aspekte pravi, jer Mjesec najslikovitije opisuje kako se osoba osjeća i kolika je njena sposobnost psihičke prilagodbe životu. U tom smislu veza Mjeseca i Plutona označava osjećaje hranjene intenzivnim iskustvima. Napeti aspekti između Mjeseca i Plutona govore o osjećajima "izigranosti" koje osoba pamti kao traumatična iskustva, o ranim gubitcima povjerenja, teškim emocionalnim traumama i ponižavanju...osjećajima koji su rezultat tjeskobnih iskustava vezanih uz majčinsku figuru ili dominantnu ženu iz djetinjstva. Majke su dominantne figure sklone rigidnom ponašanju, kontroli i manipulaciji, a posljedica toga je da osoba ima pomaknute i neriješene emocionalne probleme...itd. Najbolji primjer odnosa Mjesec/Pluton je utjelovila K. Bates u filmu Misery i nema veze s prostitucijom.

Quote:
Još nešto, moj Mjesec (Mjesec u Ribama), kroz dispoziciju ide u škorpiju, tj.Jupter je u Škorpiji na MC-u i radi 0 sa Plutonom, da li je ovo takodje loša dispozicija???

Tenk ju
U astrologije ne postoji "dobro" i "loše", tako da ne bih znala što konkretno misliš pod ovim pitanjem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:34   #1482
davnih godina sam tražila posao, i obzirom da sam bila očajna, uzela bih gotovo bilo kakvi posao.Tako sam naletjela i na astro-line i hot-line,odnosno, firmu koja se bavila time.Prosla sam na astro line,ali nisam imala doma komp,pa je to otpalo.Ali, zbog mog senzualnog glasa, ponudili su mi rad na hot- lineu.Prethodno su mi dali da nesto vulgarno pročitam. Rekli su mi da se radi u 3 smjene i to je to.Prihvatila sam,ali nakon sat vremena sam javila da ne mogu.Lako mi je bilo 2 smjene odraditi,ali noćna, to nisam mogla. Proradio mi je kućni odgoj, pali mi roditelji na pamet,majka, i nisam mogla. Natalno imam konjukciju Mjesec/Pluton.Mjesec mi vlada ASC u Raku,a Pluton vladar 5. polja kreativnosti.Smatram se prostitutkom u dusi jer nisam maaterijalizirala,prodala svoje fizičko tijelo.To Mjesec0'Pluton ne radi.On samo daje unutarnju senzualnost, duboku seksualnu privlačnost.Uvijek privlačim muskarce, bez truda jer tako zračim.Bez greske, ada treba,intuitivno se znam erotski prezentirati, odjećom nikad vulgarnom.A opet, ima "ono nesto"
Mjesec i Pluton su mi u Djevici tako da često imam osjećaj nemoći iponiženosti.Onako uslužna,takvi osjećaji poniženosti i nemoći su grozno intenzivni.U bolesti, ta konjukcija daje brzu regeneraciju i fizičke rane brzo zacjeljuju. Ovaj aspekt daje dusevnu regeneraciju, stvari i događaji koji su se činili teskima, bolnima, jednostavno se pretvore u smeće, otpuste se, jer dolaze uvijek nove intenzivne stvari i treba napraviti za njih mjesta.

Obzirom da mi je Merkur dispozitor djevičanske konjukcije Mo/Pl, intelektualno volim dominirati,ali zbilja znanjem,a ne nekim preseravanjem jer Djevica je skromna,samokritična.Od djetinjstva su roditelji uočili moju glad za znanjem, jer mi je konjukcija u 3. polju.Ubrzo sam postala ona koju se pita kad se nesto ne zna.Tako da su me pustili u mojoj mentalnoj dominaciji.Čak i majka.Ona dominira pragmatičnim stvarima koje meni nedostaju.Ja intelektom.Obzirom da se radi o konjukciji Mjeseca i Plutona, bitno je pogledati obiteljsko nasljeđe, potražiti od najbližih ima li ženska osoba naglaseni Pluton u natalu, i to će odgovoriti kakva će biti obiteljska karma.Ili tajna.Jer su Mo/Pl obiteljske tajne.Moja konjukcija me dovela po očevoj liniji koji je imao Mo90Pl, brat ima isto Mo90Pl, do bake,s očeve strane.Ona je jedina imala naglaseni Pluton.Sunce trigon Pluton, Mars trigon Pluton i živjela je 100 godina.Ja sam je morala odvesti u bolnicu jer u to doba moj otac nije bio živ.Baka je imala Plutonovski Alzheimer .Sto Pluton da, to uzme. Borila sam se s rodbinom koji su htjeli da ona umre kod kuće, zbog njihove gladi za njezinom imovinom.Sve je to slika konjukcije Mo/Pl u 3. polju.I mnostvo tajni,jer dispozitor Merkur vlada mojim 12. i 7. poljem,12. je očeva rodbina,a obzirom da je uključeno i moje 7. polje,odlučila sam da ovo podijeliti da, svi čitaju.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:27   #1483
Uglavnom čitam o napetim aspektima Mjeseca i Plutona (kvadrat, opozicija) i o konjukciji... ali još uvijek ne znam kako tumačiti trigon Mjeseca i Plutona?
Moj Mjesec je u zemljanom Biku, a trigon s Plutonom (koji je u Djevici) je najegzaktniji aspekt u mom natalu ( isti stupanj, razlika je nekoliko minuta...)
Jedino što sam o tom aspektu pronašla je "emocionalna regeneracija", s čime se slažem (donekle), a ostalo...?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:39   #1484
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Uglavnom čitam o napetim aspektima Mjeseca i Plutona (kvadrat, opozicija) i o konjukciji... ali još uvijek ne znam kako tumačiti trigon Mjeseca i Plutona?
Moj Mjesec je u zemljanom Biku, a trigon s Plutonom (koji je u Djevici) je najegzaktniji aspekt u mom natalu ( isti stupanj, razlika je nekoliko minuta...)
Jedino što sam o tom aspektu pronašla je "emocionalna regeneracija", s čime se slažem (donekle), a ostalo...?
Trigon je prirode jupiter tako da njihov odnos promatras kroz jupiterovu prizmu,kroz koju planete jedna drugu podrzavaju i omogucuju ekspanziju njihovih potencijala u tom medjuodnosu,dakle jedna drugoj daju prostora za razvoj...sirenje...Obzirom da se ovdje radi o podsvjesnim planetama njihov trigon omogucuje natusu da podsvjesno istrazuje kroz taj medjuodnos te dvije planete u sebi i razvije na jedan veći nivo te njihove potencijale u sebi...Dakle osoba kroz plutona moze filtrirati svoju unutarnjost koja je onda sposobna podnijeti sve emotivne krajnosti za koje ona ima stomak da ih moze da proguta...problem ovog aspekta je to sto osobe koje u odnosu prema natusu sa ovim aspektom ne mogu da prate takvu osobu jer nisu spremne da prihvate nesto sto ce im pocistiti ono sto one cuvaju u sebi odavno, bojeci se da ce ta " zvijer" iznutra da ih proguta...to natus s ovim aspektom ne vidi i ne moze da voljno kontrolise jer se desava na podsvjesnom nivou ...ovaj se aspekt moze recimo opisati majkom koja pokriva i stiti svoje dijete koje je kriminalac i ubica a ona filtrira sva njegova bezocna djela i u dusi pohranjuje samo cistu majcinsku emociju prema njemu i svaki put kad djete pocini zlodjelo ona osjecaje odbacivanja i razocarenja prema sopstvenom djetetu niti ne formira jer ponovno svoju inicijalnu majcinsku ljubav koju imala pri samom rodjenju tog djeteta ponovno kroz plutona regenerise da bi ostalo u dusi sto po plutona jeste beneficno....upravo jer se ove dvije planete podrzavaju...dok s druge strane bez ovakvog aspekta imamo recimomajku koja ako pokusa da prihvati sve sto njeno djete kriminalac i ubica sa sobom nosi emotivno je izjeda...ili opet imamo majku koja distancira takvo svoje dijete....ali opet se emotivno izjeda...pa cak i da uspije emocionlo otupi to stoji kao praznina duse koje je ostala neispunjena sto je opet maleficno

Zadnje uređivanje Snen : 28.04.2017. at 17:25.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:55   #1485
Quote:
Kimi7 kaže: Pogledaj post
Ono što me znima je aspekt u natalnoj karti Mjesec u Škorpionu. Što on predstavlja, je li on nužno loš i mračan. Kako bi opisali karakter takve osobe?
Nije. To je uglavnom Mesec u osmoj kući. To je jedan od 2 naj... teža položaja za Mesec. Osim toga, i pored tako teškog položaja, taj Mesec u 8. ima i dobre strane, ali nema ih puno. Više ima onih loših. Moj je i stoga najbolje znam kakav je.
Od Meseca u škorpiji mnogo je teži i loš aspekt Meseca sa Marsom i/ili Plutonom.
Sam Mesec u škorpiji nije toliko loš. Ponekad možda uopšte nije loš.

Moon in 8th house - Incredible insight
Moon in 8th house
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:26   #1486
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Trigon je prirode jupiter tako da njihov odnos promatras kroz jupiterovu prizmu,kroz koju planete jedna drugu podrzavaju i omogucuju ekspanziju njihovih potencijala u tom medjuodnosu,dakle jedna drugoj daju prostora za razvoj...sirenje...Obzirom da se ovdje radi o podsvjesnim planetama njihov trigon omogucuje natusu da podsvjesno istrazuje kroz taj medjuodnos te dvije planete u sebi i razvije na jedan veći nivo te njihove potencijale u sebi...Dakle osoba kroz plutona moze filtrirati svoju unutarnjost koja je onda sposobna podnijeti sve emotivne krajnosti za koje ona ima stomak da ih moze da proguta...problem ovog aspekta je to sto osobe koje u odnosu prema natusu sa ovim aspektom ne mogu da prate takvu osobu jer nisu spremne da prihvate nesto sto ce im pocistiti ono sto one cuvaju u sebi odavno, bojeci se da ce ta " zvijer" iznutra da ih proguta...to natus s ovim aspektom ne vidi i ne moze da voljno kontrolise jer se desava na podsvjesnom nivou ...ovaj se aspekt moze recimo opisati majkom koja pokriva i stiti svoje dijete koje je kriminalac i ubica a ona filtrira sva njegova bezocna djela i u dusi pohranjuje samo cistu majcinsku emociju prema njemu i svaki put kad djete pocini zlodjelo ona osjecaje odbacivanja i razocarenja prema sopstvenom djetetu niti ne formira jer ponovno svoju inicijalnu majcinsku ljubav koju imala pri samom rodjenju tog djeteta ponovno kroz plutona regenerise da bi ostalo u dusi sto po plutona jeste beneficno....upravo jer se ove dvije planete podrzavaju...dok s druge strane bez ovakvog aspekta imamo recimomajku koja ako pokusa da prihvati sve sto njeno djete kriminalac i ubica sa sobom nosi emotivno je izjeda...ili opet imamo majku koja distancira takvo svoje dijete....ali opet se emotivno izjeda...pa cak i da uspije emocionlo otupi to stoji kao praznina duse koje je ostala neispunjena sto je opet maleficno
Kad bi mi netko objasnio taj aspekt zdravoseljački, bila bih zaista zahvalna... ovo čitam, čitam... i dalje ne shvaćam...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:03   #1487
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Od Meseca u škorpiji mnogo je teži i loš aspekt Meseca sa Marsom i/ili Plutonom.
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Kad bi mi netko objasnio taj aspekt zdravoseljački, bila bih zaista zahvalna... ovo čitam, čitam... i dalje ne shvaćam...
sad je ovo mene zainteresiralo...ni ja bas ne kužim dovoljno, ili je tak napisano
po čemu je los aspekt Mjeseca i Plutona,recimo konjukcija? Ja sam gore u svojem postu navela svoj primjer dobrih strana te konjukcije.
Zanima me objektivno misljenje o njoj.Tranzitni Pluton u kvadratu na natalnu konjukciju Mo/Pl me skoro zdravstveno ubio,ali sam već to i zaboravila.Doduse, radio je i konjukciju na natalnu Veneru,valjda je zato bio toliko ubojit.Ali, svejedno.Bas me zanima objektivno misljenje.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:18   #1488
Pretpostavljam da je loš samim time što dovodi u tako opasne situacije.

Meni je jedan astrolog rekao da me Pl nije totalno pokosio zbog natalnog trigona Mo-Pl.
Ako je tako, može se reći da mi je omogućio regeneraciju nakon traumatičnog iskustva. Ali svejedno, nakon njega stvari nisu iste. Ostavlja ili stvarnu fizičku posljedicu ili "samo" psihičku.
Tako da ja iako fizički u komadu, imam smrtni strah od ponavljanja takve situacije.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:02   #1489
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je loš samim time što dovodi u tako opasne situacije.

Meni je jedan astrolog rekao da me Pl nije totalno pokosio zbog natalnog trigona Mo-Pl.
Ako je tako, može se reći da mi je omogućio regeneraciju nakon traumatičnog iskustva. Ali svejedno, nakon njega stvari nisu iste. Ostavlja ili stvarnu fizičku posljedicu ili "samo" psihičku.
Tako da ja iako fizički u komadu, imam smrtni strah od ponavljanja takve situacije.
Mislis da bih takvo tumačenje mogla primijeniti i na svoju konjukciju Mo/PL,da sam ostala živa zbog Plutona, mada je kosio?

Sto se tiče posljedica, smrtni strah je nastao i ostao i to me isto smeta, jer mi je na pameti da sto vise strahova sebi nanesem, to manje imam prostora za napredak.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:28   #1490
Sad ste me naplašili s tim plutonovim tranzitima. Egzaktno mi kvadrira natalni mjesec koji je u konjunkciji s marsom u ovnu. Cijeli mjesec osjećam neke "sumnjive" bolove i nikako da se povuku. Zadnje što mi treba su bolničke papuče.

Kad se spominje mjesec/pluton odnos, pred očima mi slika kuće izgrađene na rubu provalije (kao u "Nizu nesretnih događaja"). Duboko ispod se čuje razbijanje valova o stijene, gore vjetrovi zavijaju. Dakle, onaj koji obitava u kući je izložen stalnom pritisku hoće li ili neće propasti u bezdan ali isto tako je hrabar i neustrašiv spram ostalih jer je kroz vrijeme navikao živjeti u takvoj kući. On je ekstra oprezan na svaki čudni zvuk. Malo malo zaškripi parket i on si misli "to je to, doviđenja" pa pohrli prema vratima da se proba spasiti, a onda škripa stane te ovaj "survivor" slegne ramenima i ode si nešto napraviti u kuhinju. Mislim, neke kuće i završe u provaliji ovisno o dostojanstvu, ostalim aspektima i dispozitoru mjeseca.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:45   #1491
Lunor

odlično si opisala emocionalni ringispil.Spomenula si dispozitor.Mislim, već sam nebrojeno puta proučavala svoj dispozitor Merkur,nesto s optimizmom,nesto sa strahom.Počela sam s pisanjem s 9 godina, i to dnevnik.Tako intutivno počela rjesavati taj problem.Dakle,odmalena sam se uhvatila u kostac sa tim balansiranjima.Ali, Pluton je retrogradni 0'Mjesec i separacija,pa je valjda sudbina proradila. Mada ne znam koliko značaja ima separacija u toj konjukciji.
Koliko god imam svijest o Mo 0'Pl, toliko sam u ne znanju,neznanje kod mene rađa strah..Ili je to normalno,taj strah s Plutonom.Mjesec mi sad sitničari,ali sam bas zapela.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 12:08   #1492
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Uglavnom čitam o napetim aspektima Mjeseca i Plutona (kvadrat, opozicija) i o konjukciji... ali još uvijek ne znam kako tumačiti trigon Mjeseca i Plutona?
Moj Mjesec je u zemljanom Biku, a trigon s Plutonom (koji je u Djevici) je najegzaktniji aspekt u mom natalu ( isti stupanj, razlika je nekoliko minuta...)
Jedino što sam o tom aspektu pronašla je "emocionalna regeneracija", s čime se slažem (donekle), a ostalo...?
Svaki aspekt između dvije planete spaja dva energetska obrasca, dva "psihička faktora". Na taj način on ih povezuje tvoreći uzajaman odnos tih energija, pri čemu sam aspekt označava različit način kojim energija teče između ta dva energetska obrasca. Aspekt zapravo pokazuje kako jedna energija surađuje s drugom, pokazuje da li je ta suradnja harmonična ili neharmonična. Tako kod trigona između Mjeseca i Plutona energija uvijek struji puno prirodnije i bez stresa, trigon ublažava napetosti za razliku od npr. kvadrata koji ih potencira...ali i u jednom i drugom slučaju su u pitanju iste planetarne energije, isti psihički faktori su "u suodnosu". Hoću reći, aspekt ni malo ne mijenja karakter planeta i u svim slučajevima se mora sagledati i kao veza između dva tipa psihičkih sadržaja. Priroda veze između planeta (konjunkcija, trigon, kvadrat...) daje svoj doprinos, ali on je dopunski i on ne mijenja probleme koji nastaju u susretu između majčinskog načela, instinkta i refleksnih psihičkih reakcija, plodosti, emocija, sjećanja, itd, odnosno svega onog što živi u prirodi Mjeseca i te duboke, tajnovite i intenzivne energije koja živi iza svakog pobuđenog poriva za odstranjivanjem "degeneriranog tkiva" i sposobnosti unutrašnje i vanjske regeneracije - odnosno Plutona. Također, kako čovjek sazrijeva tako se i određeni aspekt troši pa su tako i Plutonovi skladni aspekti u mladosti opasni odnosno djeluju na nasilniji i kobniji način nego u starosti kada se talože kao zaliha unutrašnje snage koja dolazi do izražaja kada se treba "dignuti iz mrtvih".


Pa bih tako najprije svim individuama koje imaju aspekt Mjesec/Pluton (bez obzira na prirodu aspekta između njih) preporučila da dobro prouče obiteljsku genezu s majčine strane, posebno kada se radi o žemskim individuama jer one prirodno nasljeđuju taj tip energije na jednoj nesvjesnijoj razini. Pri tomu je potrebno posebnu pažnju obratiti na žemske potomke iz prošlosti, na žene iz obitelji koje su imale taj aspekt i vidjeti kako je on naslijeđen i od koga, te da li je naslijeđen u istom obliku (npr. isto kao trigon) ili se aspekt kroz generacije "deformirao" i prešao u neki drugi oblik (recimo iz trigona u kvadrat i sl. što naravno nije isto kao kada se aspekt promijeni iz kvadrata u trigon). Proučavanje te geneze i dinamike istog aspekta može doista donijeti vrlo izravna objašnjenja i "širu sliku" o tome kako se isti obrazac provlačio i generirao u jednoj žemskoj lozi, te duboko razumijevanje tih energija (a samim time i lakše rastvaranje tog energetskog obrasca koji je doista izazovan bez obzira na prirodu aspekta).


A ono što se generalno može reći jest da kod aspekta Mjesec 120º Pluton u žemskoj karti uvijek postoji taj neki žemski model koji osoba naslijeđuje od majke, odnosno postoji majka koja pokušava na svoju kći (nesvjesno) prenijeti određeni model ponašanja kojim su se ponašale žene u njihovoj obiteljskoj genetici. Npr. majka koja ne prihvaća seksualne aspekte sebe kao ženskog bića, neće moći te aspekte prihvatiti niti kod svoje kćeri, ona će ju na neki način odgajati tako da će se u kćeri stvarati neka vrsta nutrašnje prisile koja rađa dihotomiju između svoje vlastite prirode i želja (koje mogu u slučaju kćeri biti izrazito seksualne ukoliko ima naglašen Mars, znak škorpiona i sl.) ...i onog kako majka na to "gleda". Odnosno majka podsvjesno sabotira njeno odrastanje u samostalnu "seksualno osviještenu individuu" prikazujući kćeri svijet odraslih kako izopačeno i opasno mjesto u kojem ona ne može slobodno/zdravo/otvoreno/ino živjeti vlastitu seksualnost.

Na taj način stvara se i neka vrsta identifikacije kćeri s majkom i cijelom tom žemskom genetikom na način da kćeri ne dozvoljava da razvije svoj vlastiti identitet, a posebno ne onaj seksualni koji je potreban svakoj osobi koja se razvija u samostalno ljudsko biće koje samostalno bira svoje partnere ili način kojim će se seksualno izražavati i živjeti svoju seksualnost. Kći može zbog toga imati ambivalentne osećaje prema sebi i prema majci, može istovremeno sebe kao ženu "voljeti i mrziti", ali i osjećati nutrašnju ljutnju, prisilu i prkos (prema sebi ili prema njoj ili istovremeno) zbog želja za koje duboko u sebi osjeća majčino "ne odobravanje".

Odnosno za zdrav odnos majke i kćeri važno je da obje imaju slobodu da izraze svoje želje i svoju žemsku stranu ličnosti, ali isto tako da obje imaju svoje granice u tomu – a to je kod aspekta Mjesec/Pluton very dangerous zone jer se pri njemu često ne nalazi prava mjera i ravnoteža (bez obzira radilo se o trigonu ili nekom drugo napetijem aspektu). Viđala sam dosta često ovaj aspekt kod žena koje su poslije birale partnera (nesvjesno naravno) po uzoru na svoju majku, često su znali ti partneri imati upečatljive karakteristike majke pa čak i isti sunčani znak. Kći to naravno nije vidjela i dovodila u vezu.

Zato da se vratim na aspekt osobe koja ima Mjesec 120º Pluton...ta osoba uvijek prelazi težak i dugotrajan put žemske individualizacije u kojem će se ovisno o tome koliko je ona sama snažan karakter morati izboriti s ovim obiteljskim demonima i naći svoj put razdvajanja od majke da može bez krivnje reći "ja sam takva, ja želim takav život, ali moja majka, baka, prabaka... nije" ...što pak znači da je dovoljno osvijestila svoje žemsku individualnost i da izražavanje iste ne doživljava kao nesvjesnu prisilu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 08:02   #1493
Kako se manifestira mjesec kod muške osobe kada to isto nebesko tijelo preuzme vladavinu(glavnu)po planetarnim terminima??...
Ok,glavna postavka bi bio njegov položaj(aspekti) u karti-ali što nosi sa sobom?...natalno mi je vladar 12.polja(skrivenog)i otišao u 7.polje(javnoga jel)....sa obzirom na natalni kvadrat(jedini loš aspekt)sa plutonom mogu li za vrijeme ovoga planetarnoga perioda očekivati izlazak iz sjene(kvadrat pluton-ipak sam prošao saturnov povratak)-koji se po meni tokom života tako manifestirao(uvijek sakriven iz sjene iako me vuče "gore")-i ulazak u javnost?

Nekakvo zvanično ozakonjenje veze ne dolazi u obzir...Može li za vrijeme ovoga perioda intimni život(skriveni)postati javan??
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:26   #1494
Sunce u strijelcu, podznak u djevici i mjesec u ribama....

Vrlo me zabrinjavaju ove ribe u mjesecu. Ima ko kakvu obzervaciju kako se ove tri stvari kombiniraju.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:54   #1495
Zna li neko preciznu stranicu na kojoj može da se izračuna faza Mjeseca za vrijeme našeg rođenja?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:13   #1496
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Zna li neko preciznu stranicu na kojoj može da se izračuna faza Mjeseca za vrijeme našeg rođenja?
Meni na svakoj stranici je ispalo isto pa tako i na ovoj

Tu ima opisi http://www.freedomtek.org/hr/mjesec/...te_rodjeni.php i kalkulator.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:33   #1497
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Meni na svakoj stranici je ispalo isto pa tako i na ovoj

Tu ima opisi http://www.freedomtek.org/hr/mjesec/...te_rodjeni.php i kalkulator.

Hvala
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:45   #1498
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Hvala
Zanimljivo. Ispada mi padajući polumjesec. Ne znam doduše kako to interpretirati i povezati sa astrološkom stranom - Mj u Biku, radi Trigon sa Jupiterom. Jesam li intuitivni hedonist ili što?
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:05   #1499
Mjesec kvadrat Saturn

Zanimalo bi sta znaci poblize ovaj aspekt i koliko je tezak?
Koliko sam vidio povezan je nesto sa bolestima.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:01   #1500
,,

Kako sam htjela da pitam za iskustva vezana za odredjene lune...

Evo u mom slučaju, magnet sam za Lunu u Jarcu

Te osobe ,,,,ne podnosim,...i nemam s njima dobro iskustvo..
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.