Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 20:07   #61
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Ne nego nisam bila sigurna kojeg ljubimca ubrojim kao prvoga,
ubrajati ću baš "sobne" takoreći. Kod mene je komplicirano jer npr.kao dijete sam imala i ribice ali njih ne ubrajam kao ljubimce jer smatram da im nije mjesto u akvariju i ne mogu ih maziti , i još drugih životinja (ništa perad i stoka).




Dugogodišnji sedmi je ipak, posebno jer je vladar 11 mjesec u kvadratu s merkurom -dakle došlo je do smrtne bolesti, povezujem to i tako što je
osmi po redu predstavljen osmom kućom vladar mars-nesretno je stradao, sedmi je nadživio puno mlađeg osmog, a sad deveti je venera-nježan i zdrav.
Znači da je mjesec vladar jedanaeste...onda je jedanaesta kuća (bolest ljubimca) na vrhu raka -CANCER dakle tumor (kojeg si danas spomenula kao njegovu bolest)...još kad dodamo jupitera u šestoj u vodoliji to je još jedan indikator za tumor.tj nekontroliran (vodolija) rast,bujanje (jupiter) stanica (sunce)...Dakle ako je još sunce
(stanice) povezano s uranom (vladarom jupitera i indikatorom bolesti ljubimaca) i sa merkurom (ljubimcem) onda je to to...znači ipak je sedmi po redu i recimo s ovim naglašava simboliku šeste kuće....
A vidi još i ovo- šesta kuća je u vodoliji...pošto je prirodna vodolijina kuća jedanaesta ova kuća je na neki način istaknuta za tvoje ljubimce...baš zato što je šesta u vodoliji...isto kao što je tebi istaknuta šesta kuća generalno jer si u podznaku djevica ...to jest šesta kuća i ono što ona sadržava dodatno proširuje opis tvog podznaka i dovodi se u vezu s njim jer si djevica to odmah u startu podebljava tvoje zanimanje za ljubimce uopšte...a djevica je indikator za mačku...i ako je djevica nekim načinom kod tebe vezana (bar vladarem) sa venerom (drugi indikator za mačku) onda lako tim putem dolazimo do mačke kao tvojeg mogućeg ljubimca

Zadnje uređivanje Snen : 30.06.2017. at 20:38.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:39   #62
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Znači da je mjesec vladar jedanaeste...onda je jedanaesta kuća (bolest ljubimca) na vrhu raka -CANCER dakle tumor (kojeg si danas spomenula kao njegovu bolest)...još kad dodamo jupitera u šestoj u vodoliji to je još jedan indikator za tumor.tj nekontroliran (vodolija) rast,bujanje (jupiter) stanica (sunce)...

Dakle ako je još sunce
(stanice) povezano s uranom (vladarom jupitera i indikatorom bolesti ljubimaca) i sa merkurom (ljubimcem) onda je to to...znači ipak je sedmi po redu i recimo s ovim naglašava simboliku šeste kuće....
Povezano je, i Sunce i merkur su u opoziciji s uranom.


Quote:
A vidi još i ovo- šesta kuća je u vodoliji...pošto je prirodna vodolijina kuća jedanaesta ova kuća je na neki način istaknuta za tvoje ljubimce...baš zato što je šesta u vodoliji...isto kao što je tebi istaknuta šesta kuća generalno jer si u podznaku djevica to odmah u startu podebljava tvoje zanimanje za ljubimce uopšte...a djevica je indikator za mačku...i ako je djevica nekim načinom kod tebe vezana (bar vladarem) sa venerom (drugi indikator za mačku) onda lako tim putem dolazimo do mačke kao tvojeg mogućeg ljubimca
Sviđa mi se tvoje tumačenje, dobro smo se ja i životinje uklopili u karti, još moram uklopiti i rastumačiti druga životna područja.

Nažalost (budući da mi je i vladar sunca merkur) merkur i venera nisu u aspektu, ali je venera trigon asc, 8separacija, ne znam koliko je značajan takav trigon.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:57   #63
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Povezano je, i Sunce i merkur su u opoziciji s uranom.




Sviđa mi se tvoje tumačenje, dobro smo se ja i životinje uklopili u karti, još moram uklopiti i rastumačiti druga životna područja.

Nažalost (budući da mi je i vladar sunca merkur) merkur i venera nisu u aspektu, ali je venera trigon asc, 8separacija, ne znam koliko je značajan takav trigon.
Mora venera biti povezana sa merkurom( bar na neki manje oučljiv način) pogotovo što to nije neki usputni jedan ljubimac mačka...nego su one kod tebe baš prisutne kroz život...nažalost nezahvalno je ovako bez karte apstraktno razmišljati bilo bi naravno lakše imati kartu...ali dobro..uglavnom neka veza venere sa merkurom (kao vladarem djevice i uošte tih pripitomljenih životinja) te šestom kućom trebala bi postojati...nemora biti toliko uočljiva na prvi pogled....ali bi trebala postojati
to što navodiš vezu asc i venere je ok...pomaže ali nije mi nekako dovoljno...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:25   #64
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Mora venera biti povezana sa merkurom( bar na neki manje oučljiv način) pogotovo što to nije neki usputni jedan ljubimac mačka...nego su one kod tebe baš prisutne kroz život...nažalost nezahvalno je ovako bez karte apstraktno razmišljati bilo bi naravno lakše imati kartu...ali dobro..uglavnom neka veza venere sa merkurom (kao vladarem djevice i uošte tih pripitomljenih životinja) te šestom kućom trebala bi postojati...nemora biti toliko uočljiva na prvi pogled....ali bi trebala postojati
to što navodiš vezu asc i venere je ok...pomaže ali nije mi nekako dovoljno...
Pa šta da radim, teoretski možda nije dovoljno, ali u praksi je i više nego dovoljno.
evo karta http://imgur.com/a/LRUBE
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:07   #65
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Pa šta da radim, teoretski možda nije dovoljno, ali u praksi je i više nego dovoljno.
evo karta http://imgur.com/a/LRUBE
Pa kako nije povezana povezana je seksitilom sa tvojim stelijem koga sačinjavaju zajedničke energije tri planete marsa,merkura i sunca...s tim što je merkur vladar stelija dakle seksitil venere s marsom radi zapravo za merkura koji dominira stelijem...ali vidi i ovo životinje generalno su opisane marsom...dakle ti imaš vezu venera (mačka,ljubimac) seksitil mars (životinja) konjukcija merkur (domaća,pitoma,mačka) konjukcija sunce (istinski ljubitelj domace zivotinje mačke).Zatim stelijum jest povezan pored venere (mačka,ljubimac) i sa šestom kućom (ljubimac) preko jupitera koji se nalazi u šestoj i to trigonom....dakle tvoj STELIJ jest ta spona koja povezuje šestu kuću djevicu merkura jupitera i veneru...dakle sve indikatore potrebne za ljubimaca i mačku....i tebe (djevice,merkur,sunce) kao osobe povezane direktno sa svim tim indikatorima.
Ono što bi još napomenuo kao bitniju činjenicu zašto se mačke ističu kao tvoji ljubimci je upravo pored naglašenosti merkura (kao vladara djevice koja je jedan indikator za mačku) i ''podebljanost'' venere koja je u sjedištu u biku...dakle jaka je i naravno povezana ...sa svim ostalim indikatorima upravo kroz stelij....jer energije planeta u stelijumu uvijek rade zajednički tako da i aspekt koji pravi jedna planeta stelija (u ovom slučaju mars) uvijek aktivira i djeluje na čitav stelij ne samo tu pojedinačnu planetu

Zadnje uređivanje Snen : 30.06.2017. at 22:55.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:02   #66
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa kako nije povezana povezana je seksitilom sa tvojim stelijem koga sačinjavaju zajedničke energije tri planete marsa,merkura i sunca...s tim što je merkur vladar stelija dakle seksitil venere s marsom radi zapravo za merkura koji dominira stelijem...ali vidi i ovo životinje generalno su opisane marsom...dakle ti imaš vezu venera (mačka,ljubimac) seksitil mars (životinja) konjukcija merkur (domaća,pitoma,mačka) konjukcija sunce (istinski ljubitelj domace zivotinje mačke).Zatim stelijum jest povezan pored venere (mačka,ljubimac) i sa šestom kućom (ljubimac) preko jupitera koji se nalazi u šestoj i to trigonom....dakle tvoj STELIJ jest ta spona koja povezuje šestu kuću djevicu merkura jupitera i veneru...dakle sve indikatore potrebne za ljubimaca i mačku....i tebe (djevice,merkur,sunce) kao osobe povezane direktno sa svim tim indikatorima.
Ono što bi još napomenuo kao bitniju činjenicu zašto se mačke ističu kao tvoji ljubimci je upravo pored naglašenosti merkura (kao vladara djevice koja je jedan indikator za mačku) i ''podebljanost'' venere koja je u sjedištu u biku...dakle jaka je i naravno povezana ...sa svim ostalim indikatorima upravo kroz stelij....jer energije planeta u stelijumu uvijek rade zajednički tako da i aspekt koji pravi jedna planeta stelija (u ovom slučaju mars) uvijek aktivira i djeluje na čitav stelij ne samo tu pojedinačnu planetu
Eto..sve se super posložilo za mačke

Hvala na interesu za tumačenje, baš je zanimljivo i logično. , taj dio za životinje mi je zasad najjasniji u karti.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:28   #67
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Eto..sve se super posložilo za mačke

Hvala na interesu za tumačenje, baš je zanimljivo i logično. , taj dio za životinje mi je zasad najjasniji u karti.
https://media.giphy.com/media/vl8XukFDMvAkM/giphy.gif
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 13:11   #68
Mene zanima kako se gleda vlasnik u karti ljubimca?
Jel to 4. kuća, s obzirom da mu je to "roditelj" koji se o njemu brine?
Ili možda i 10. kuća?

Rodili su mi se potomci ljubimaca prije 2 mj. IC im je u Raku, u konjunkciji s mojim Mjesecom
Vl. Mjesec u Ribama trigon Venera
sekstil Saturn i Uran
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 12:41   #69
....

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako se gleda vlasnik u karti ljubimca?
Jel to 4. kuća, s obzirom da mu je to "roditelj" koji se o njemu brine?
Ili možda i 10. kuća?

Rodili su mi se potomci ljubimaca prije 2 mj. IC im je u Raku, u konjunkciji s mojim Mjesecom
Vl. Mjesec u Ribama trigon Venera
sekstil Saturn i Uran
Kojasu ti pasmina ljubimci ??

I sama se pitam što i ti, gdje sam u karti svojih bebaca
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 14:37   #70
Terarijska.

Pa vjerojatno je to 4. kuca, ako i kod ljudi opisuje roditelja koji se vise brine, a oni ovise o brizi vlasnika.

Uvjerila sam se da im karta funkcionira kao ljudska, npr. kad su selili u veliku kucu bio je Jupiterov kvadrat na vl. 4., Mjesec.

Samo ja ne vidim u nekim slucajevima povezanost karte vlasnika sa simbolikom zivotinje. Npr. moj prijatelj ima kornjace (Saturn)
Vl. 6. mu je Jupiter u Biku, konjunkcija Mjesec.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 19:52   #71
..

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Terarijska.

Pa vjerojatno je to 4. kuca, ako i kod ljudi opisuje roditelja koji se vise brine, a oni ovise o brizi vlasnika.

Uvjerila sam se da im karta funkcionira kao ljudska, npr. kad su selili u veliku kucu bio je Jupiterov kvadrat na vl. 4., Mjesec.

Samo ja ne vidim u nekim slucajevima povezanost karte vlasnika sa simbolikom zivotinje. Npr. moj prijatelj ima kornjace (Saturn)
Vl. 6. mu je Jupiter u Biku, konjunkcija Mjesec.
E to znam da se za majku gleda 4 kuća, ako nijesam omašila. A ovdje se prije tako može gledati kao dijete, jednako poput posvojenog djeteta.

Ja ne mogu simboliku kroz svoju kartu da vidim, kao pasmine koje su mi u kući, ta povežem karakteristike, dogadjaje sa ljubimcima,
Nemam vrijeme rodjenja tako da ne mogu tačno da odredjujem ništa.

ONo što vidim kod mog "malenog" djeteta je to što ima ludjački Mars u Škorpiji i manitu i mahnitu hrabrost, da ne idem u detalje, moje dijete je ravnopravan član familije, rado gledamo tv zajedno, iako teži 20kg više od mene
______________________

Po pitanju ove teme sam naravno radoznala kako to ide u praksi i šta kažu ljudi, no vidim vrlo mal...o se piše o tome ....
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2021., 00:39   #72
Pozdrav! Nadam se da mogu pitati na ovoj temi iako se radi o smrti kućnog ljubimca. Zanimaju me aspekti kako se to vidi u tranzitima na moju natalnu kartu. Jako sam bila povezana s tom macom, danas je 5 dan prošao kako je nema i strašno mi nedostaje ��.

Dakle, poginula je 23.03. u noći, predpostavljam u razdoblju od 22-24h, jer nije došla na poziv. Ujutro je suprug našao tijelo, kaže da je sigurno udarac automobila u pitanju iako je izgledalo kao da spava (unutarnje povrede od udarca). On ju je odnio i ne mogu si oprostiti što je nisam pokopala u vrtu i što je nisam ni pogledala od straha da je takvu ne zapamtim. Ali sad me muči pomisao da nije još možda bila živa ��. Muči me i da mi muž nešto nije prešutio da me zaštiti od dodatne patnje. Maca je njemu pobjegla kad je navečer izašao na terasu cijepati drva. Razumijem da se osjeća krivim.

Ako treba, postavit ću i solar, lunar...što god. Maca je bila mlada, 2,5 hod, žensko, ako to šta znači. Unaprijed hvala!
Lara Lorei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.