Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 12:32   #21
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A za ostalo, ja tamo mogu da odem kad ja hocu, pa mogu i da provedem celo leto u svom apartmanu, ali to naravno znaci manje prihode od izdavanja, citao sam negde gde te menadzerske agencije traze da ih vlasnik par nedelja pred sezonu obavesti u kom periodu misli da koristi apartman, sto je i logicno.

I da, godisnja taksa za ovaj apartman u madzestiku je 11€/kvm:

http://www.bratanov.ru/bg/estate/view/54
Jesi probao kontaktirati tu neku menađersku agenciju, koji su njihovi uvjeti i što bi nudili gostima? Vidim da hotel ima i polupansione, all inclusive...gdje si tu ti odnosno tvoji gosti?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:32   #22
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Za mene je apart hotel najobičnija stambena zgrada sa recepcijom (može još imati neki sadržaj a i ne mora) a hotel je cjelina gdje postoji skup pravila i za to dobivaš određeni nivo usluge. Rekoh kako bi to bilo da ti netko proda sobu u svojem stanu?
Pa moze da bude ali ne mora da znaci, imas aparthotele koji imaju bazene, zelenilo koje mora da se odrzava, restorane u kojima se sprema hrana itd, dakle ja ne vidim tu neku ostru granicu izmedju hotela i aparthotela.

A pravila naravno da imas svuda, ima i u stambenim zgradama, mislim da u HR vec postoji zakon o stanovanju gde imate nastojnike zgrada, gde ti nastojnici recimo pokrecu akciju ukoliko treba neka investicija na zajednickim povrsinama, sklapaju ugovore, posle s elova odbija svim stanarima srazmerno kvadraturi itd..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:33   #23
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nerealno je i da je mjesečno
da, zapravo da, zvuci bas malo...
ima garant masa skrivenih troskova i definitivno nije nesto na sto imas bilo kakav utjecaj...Vise vuce na neku solidarizaciju da nekog vlasnika razrijesis dijela troskova, u zamjenu imas papir da si eto vlasnik neceg sto bas tako lako ne mozes ni prodat ako zapne... dobro si rekao, bolje da su prodavali dionicki, onda makar se rijesis toga kad hoces
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:43   #24
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A pravila naravno da imas svuda, ima i u stambenim zgradama, mislim da u HR vec postoji zakon o stanovanju gde imate nastojnike zgrada, gde ti nastojnici recimo pokrecu akciju ukoliko treba neka investicija na zajednickim povrsinama, sklapaju ugovore, posle s elova odbija svim stanarima srazmerno kvadraturi itd..
Ne govorim o tome nego o nivou hotelske usluge, npr. kad pogledaš u hotelu je uvijek sve čisto a rijetko (odnosno što manje) vidiš osoblje. Još samo fale vlasnici apartmana (odnosno djelatnici menađerske agencije) da uokolo bauljaju sa metlama i kantama.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:45   #25
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Jesi probao kontaktirati tu neku menađersku agenciju, koji su njihovi uvjeti i što bi nudili gostima? Vidim da hotel ima i polupansione, all inclusive...gdje si tu ti odnosno tvoji gosti?
Za ovaj hotel nisam, kontaktirao sam bio za neke komplekse u izgradnji, ta agencija je i prodavala stanove/apartmane u izgradnji i nudlila potpisivanje ugovora za brigu o apartmanu i izdavanje istog za one koji bi kupili.
E sad, kako sam ja njih razumeo, vecina se moze dogovoriti da uzme drugu menadzersku agenciju, ako bi se vecina stanova u tom komleksu prodala, i da sa njom zakljuci ugovor o drzavanju.
Ugovor o zakupu, tj. dovodjenju turista mozes da zakljucis s kim hoces (mozes i s njima) a ne moras ni sa kim, mozes sam da se reklamiras i trazis klijente.

U kompleksima koji imaju restoran menadzerske agencije se brinu oko spremanja hrane, a onda se i nude usluge BB, HB, PP, recimo u tom Mazestiku je cini mi se 13€ kostao samo dorucak.
Dakle ja ako bih dosao tamo u svoj apartman/studio, morao bih da platim 13€ na dan ako me mrzi da sam spremam hranu i ako bih doruckovao u restoranu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:47   #26
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne govorim o tome nego o nivou hotelske usluge, npr. kad pogledaš u hotelu je uvijek sve čisto a rijetko (odnosno što manje) vidiš osoblje. Još samo fale vlasnici apartmana (odnosno djelatnici menađerske agencije) da uokolo bauljaju sa metlama i kantama.
Pa upravo ti delatnici menadzerske agencije uposljavaju cistacice i sve ostale, tako ti je i u "obicnim" hotelima.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:53   #27
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da, zapravo da, zvuci bas malo...
ima garant masa skrivenih troskova i definitivno nije nesto na sto imas bilo kakav utjecaj...Vise vuce na neku solidarizaciju da nekog vlasnika razrijesis dijela troskova, u zamjenu imas papir da si eto vlasnik neceg sto bas tako lako ne mozes ni prodat ako zapne... dobro si rekao, bolje da su prodavali dionicki, onda makar se rijesis toga kad hoces
Da na troškove nemaš utjecaja a znaju nabijati cijene. Znam neke koji iznajmljuju jedrilice preko agencije pa im bojanje broda naplaćuju kao da je tanker. A i da je riješeno dionički bili bi niže troškovi i bolja popunjenost.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:56   #28
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pa upravo ti delatnici menadzerske agencije uposljavaju cistacice i sve ostale, tako ti je i u "obicnim" hotelima.
OK, kako hoćeš ali ja bi se manio toga.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:02   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
OK, kako hoćeš ali ja bi se manio toga.
Ma pricamo, mani se ovoga, mani se onoga, sta da radim s gomilom para
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:09   #30
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ma pricamo, mani se ovoga, mani se onoga, sta da radim s gomilom para
Sagradi sam svoj objekt ili sa nekim partnerom, kupi dionice tur. tvrtke...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:11   #31
Ako te zanimaju nekretnine, gradi svoj objekt.

Iznajmljivanje, prodaja, svejedno, iako sam ja uvijek pobornik gradnje pa prodaje, osim ako nemaš 5+ milijuna eura, pa ih treba negdje parkirati, zbog sigurnosti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:15   #32
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ako te zanimaju nekretnine, gradi svoj objekt.

Iznajmljivanje, prodaja, svejedno, iako sam ja uvijek pobornik gradnje pa prodaje, osim ako nemaš 5+ milijuna eura, pa ih treba negdje parkirati, zbog sigurnosti.
Nemam bas toliko para, a i da imam, ne bih bio spreman na tako nesto da ulozim potrebnu svotu, jer za poduhvat o kome pricas treba minimum 100K€, ma kakvi, treba puno vise ako govorimo o primorju.
Ja sam vise za varijantu manjih uloga, na vise lokacija i vise delatnosti.

Samo je pitanje sta i kako (samo).
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:21   #33
Nisam ni rekao u jedan objekat, nego par objekata, naravno, ovisi sve što želiš.

Sve ovisi o cifri koju imaš, ali ako je to ispod 150-200k eura, ja uopće o nekretninama ne bi razmišljao. U biti ne razmišljam ni s par puta većom cifrom, jednostavno ima boljih prilika.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:24   #34
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao u jedan objekat, nego par objekata, naravno, ovisi sve što želiš.

Sve ovisi o cifri koju imaš, ali ako je to ispod 150-200k eura, ja uopće o nekretninama ne bi razmišljao. U biti ne razmišljam ni s par puta većom cifrom, jednostavno ima boljih prilika.
Aj 'leba ti otvori temu pa mi na pp posalji link da razmotrimo malo i te bolje prilike...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:25   #35
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Nemam bas toliko para, a i da imam, ne bih bio spreman na tako nesto da ulozim potrebnu svotu, jer za poduhvat o kome pricas treba minimum 100K€, ma kakvi, treba puno vise ako govorimo o primorju.
Ja sam vise za varijantu manjih uloga, na vise lokacija i vise delatnosti.

Samo je pitanje sta i kako (samo).
Pa i onaj apartman u Bugarskoj na linku dođe 70.000. Ne znam kako si to mislio fizički rasporediti na manje uloge
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:26   #36
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa i onaj apartman u Bugarskoj na linku dođe 70.000. Ne znam kako si to mislio fizički rasporediti na manje uloge
Nisam ja hteo da kupim taj, ima jedan manji i jeftniji, ovaj mi je bio prvi pod rukom pa sam ga zato kopirao ovde.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:31   #37
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Aj 'leba ti otvori temu pa mi na pp posalji link da razmotrimo malo i te bolje prilike...
Već praktički 2 godine raspravljamo po gospodarstvo i ja sam svoje mišljenje dao nekoliko puta.

Stvarno mi se ne da ponavljati, ali nekretnine niti daju 5% tek tako, iako neću reći da je nemoguće, ali te nekretnine koštaju nešto više love, niti su ostale opcije loše i jako riskantne.

Meni je zapravo nekretnina trenutno jako riskantna investicija u državama poput Bugarske, Hrvatske, Grčke. Ima ih na vagone, a nikad ne znaš kad će tržište puknut (za neke bi rekao da uoće ni nemaju tržište, više neka stihija).

Za mene, nekretnine samo u najstabilnijim državama, što iznosi par stotina tisuća eura, iako može i zemljište, pa je nešto manje, ili kako bi rekli stručnjaci, "nekretnine se kupuju kad ima krvi na ulicama", što ti onda riskantnu investiciju može pretvoriti u dobit na lutriji. Recimo, Medellin i slične opcije.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:36   #38
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Već praktički 2 godine raspravljamo po gospodarstvo i ja sam svoje mišljenje dao nekoliko puta.

Stvarno mi se ne da ponavljati, ali nekretnine niti daju 5% tek tako, iako neću reći da je nemoguće, ali te nekretnine koštaju nešto više love, niti su ostale opcije loše i jako riskantne.

Meni je zapravo nekretnina trenutno jako riskantna investicija u državama poput Bugarske, Hrvatske, Grčke. Ima ih na vagone, a nikad ne znaš kad će tržište puknut (za neke bi rekao da uoće ni nemaju tržište, više neka stihija).

Za mene, nekretnine samo u najstabilnijim državama, što iznosi par stotina tisuća eura, iako može i zemljište, pa je nešto manje, ili kako bi rekli stručnjaci, "nekretnine se kupuju kad ima krvi na ulicama", što ti onda riskantnu investiciju može pretvoriti u dobit na lutriji. Recimo, Medellin i slične opcije.
Ne znam sta si pisao, ja sam pre kojih 6 meseci postavio temu sa idejom o kupovini sumskog zemljista, ali na kraju je savet bio mani se toga.

5% ciste bobiti bi meni bilo prihvatljivo, ja recimo vec imam jedan omanji ulog, par desetina hiljada evra u obradivo zemljiste, neto dobit 3%, ne zalim se, nema nikakvog angazovanja oko toga, zakljucio ugovor sa covekom na par godina, svake godine me pred dogovoreni datum isplate pozove, i to je to.
Sad bih nesto u slicnom iznosu, dakle max 40K€, ali bilo bi dobro da izvucem najmanje 2000€ svake godine od toga.
Ako ne uspem, ili mi se ucini suvise rizicnim, opet cu to dati na obradivu zemlju, i opet cu uzeti 3%, nista strasno, umesto 2000€, uzecu 1500.

Ali ima tu jos necega, bitna je diverzifikacija, ne treba ni sve baciti na jednu kartu, pa makar to bila i sigurna investicija poput oranice.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:16   #39
Stavi pricu u excel i vidi jel pije vode... Ti naravno ides izvan sezone kad je prazno ili polu-prazno.

Odi sada na rezervacije, odaberi neki odredjeni apartman i vidi jel popunjen.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:25   #40
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Stavi pricu u excel i vidi jel pije vode... Ti naravno ides izvan sezone kad je prazno ili polu-prazno.

Odi sada na rezervacije, odaberi neki odredjeni apartman i vidi jel popunjen.
Nasao sam ugovor izmedju turisticke agencije i vlasnika apartmana, bas je o Suncevom Bregu rec, svasta moze da se nadje na netu.

Kaze od 01. maja do 01. oktobra vlasnik nema pristup apartmanu, 25% od dobiti uzima tur operator.Sto se popunjenosti kapaciteta tice, lokacije koje ja gledam nemaju problem s tim, i svake godine su cene sve vislje.
Ove godine nisam rezervisao first minute, deca su izricito trazila jedan hotel u kome smo bili prosle godine, svideo im se, i nisam smeo da rizikujem da cekam last minute ponude, nego sam uplatio u junu, kad su cene najvece.

Sto se excela tice, nemam ja dilemu oko sabiranja i oduzimanja, vise se bojim ljudskog faktora.
Recimo, kako ja da znam da je agencija u mom apartmanu, ako ga kupim, ostvarila broj nocenja koje ce mi predstaviti na kraju, kod obracuna i isplate?
Oni mogu da kazu da im je apartman bio prazan recimo ceo jul, kako ja mogu da znam da li je to tacno?
To cu morati da se raspitam kad za koju nedleju odem na more, nista bez licnih kontakata i price..


A evo jos jednog apartmanskog kompleksa na prodaju, fenomenalno izgleda:

http://www.bulgarianproperties.com/A..._Lozenets.html
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.