Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 21:48   #41
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne znam jel bi netko na mom mjestu drugačije reagirao. Treba mi netko da mi vida rane, kuha juhice, i sl. Jako sam umorna od ove zadnje 3-4 godine. I to od svega, ne samo veza.
Ah, ja sam mislila da bude kao u bajkama, filmovima i sl, znaš kad tip shvati da je ipak voli. To je baš romantično.

I kad se udajem?
Ne mogu da stavim edit više.

Sad mi je palo na pamet nešto. Zašto za vrijeme Saturnovog povratka se nije dogodila veza, jer prema tvom tumačenju odprije trebalo je da bude, tj napisala si da sam spremna i da trebam oprezno pustiti nova iskustva u život. Ne mogu reći da si rekla da će biti 100%, ne može da omane, ali eto zanima me, kako to da se ništa nije realiziralo?

Vjerovatno sam napor, ali jbg-a. Sad sam zagrizla.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:36   #42
Bok, imam pitanje u vezi karijere i zaposlenja. Završavam fakultet u inozemstvu, da li će mi se otvoriti prilike u struci? U zadnje vrijeme se kolebam između toga da tu u ovoj državi gdje studiram odradim sezonu konobareći, natučem se love i malo putujem, živim po gradovim koje volim i uživam u toj nevezanosti za prostor i vrijeme. Ili mi se možda bliži neki fin posao u struci? Šta kažu zvijezde?

https://ibb.co/hZfyfm

Edit: Glupo pitanje--tj da malo bolje objasnim... zvjera mi se po Balkanu, putuje mi se, ne baca mi se sidro. Posao u struci bi me veselio naravno, to je danas privilegija, ali srce me malko vuče na drugu stranu... Šta kaže natalna?

Zadnje uređivanje Saronge : 17.10.2017. at 11:03.
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:46   #43
pozdrav... pitanje u vezi ljubavnog života....trenutno slobodan, zadnja veza je počela u 10. mj 2008. godine i završila 10 mj 2015. sve poslije toga nije ni vrijedno spomenut. hvala ti

http://tinypic.com/view.php?pic=qqvgw2&s=9#.WeYWcTBx0dU

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.12.2017. at 12:05. Reason: oslovljavanje
messi20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:51   #44
Pozdrav, osjećam da sam na velikom životnom raskrižju u svim aspektima mog života. A jedan me najviše preokupira, a taj je posao.

Velika mi je želja nadograditi svoju struku, na mjestu kojem već radim otvorilo se radno mjesto koje me intresira, javila sam se na natječaj i sad sam u fazi čekanja.


Zanima me da li zvijezde najavljuju promjene u poslu i daljnje školovanje?

Hvala

http://ibb.co/fYkG0m

Zadnje uređivanje snajvi : 18.10.2017. at 10:16.
snajvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:58   #45
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
zanima me dakle perspektiva u polju ljubavi. zadnja ozbiljna veza počela 01.01.1999., završila krajem 2011..
manje ozbiljnog bilo je podosta od tada, ali nekako kao i da se nije dogodilo.

kada i da li mogu očekivati u skorijoj budućnosti upoznavanje osobe s kojom ostvariti stabilan i istinski posvećen odnos?

karta.

hvala.
Ova natalna karta pokazuje dominaciju vatre u karakteru (lav/strijelac/strijelac) što označava aktivnu ekstrovertiranu osobnost, punu duha, energije i "zapaljivog" optimizma. Uz to i Venera (vladarica 5. polja) ima konjunkciju s Jupiterom u znaku blizanca u 7. polju (partnerstva) što označava ogromnu "raspršenost" po tom pitanju. Tj. ovo nije osobnost za vezu, ovo je slobodna duša otvorena za sva iskustva, duša kojoj treba puno slobode i otvorenog prostora čak i kada je u vezi. Usudila bi se reći da ona čak ni ne zna točno što traži, osim da traži osjećaj ispunjenosti koji joj stalno "bježi" (Venera/Jupiter u blizancu 180º Neptun u strijelcu). No i takva "neispunjena" puna je živog duha kojim kanalizira veliki dio svoje energije u zacrtavanje "velikih planova" koji se možda nikada neće ispuniti.


Dobre vijesti stižu polovinom iduće godine kada Uran svojim ulaskom u znak bika započinje tranzit 5. poljem pa će ovom karakteru već biti kudikamo zanimljivije, ali 2019. godina (od ožujka) je puno više naklonjena jer uz Uranov tranzit 5. poljem, Jupiter u strijelcu aktivira ovu vatru iz natalane karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:57   #46
Quote:
GoddessVictoria kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Muči me anemija od (ako se ne varam) 2011. godine. Osim zdravstvenog sputava me i na profesionalnom polju života. Prehrana je slaba, a tablete ne rješavaju problem. Zanima me hoću li je izliječiti u narednih 5 godina.

http://tinypic.com/r/v6kr4l/9
"Anemija je stanje koje se odnosi na smanjeni volumen crvenih krvnih stanica (eritrocita) u krvi i/ili smanjenu količinu hemoglobina (proteina koji prenosi kisik u crvenim krvnim stanicama)."


U astrološkoj simbolici crvena krvna zrnca i hemoglobin su predstavljeni Marsom. Ovdje je Mars dvostruko afliciran, nalazi u znaku blizanca i radi 90º na Saturn (nedostatak, gubitak) i 90º na Veneru u djevici ("bezbojnost", "slabokrvnost").

No anemija zapravo nije bolest, nego simptom koji upućuje na postojanje nekog drugog poremećaja u organizmu. Dakle, ona se kao poremećaj iskazuje se kroz "gubitak/manjak željeza" (Mars 90º Saturn) ali bez obzira na to svaki poremećaj ima i svoju psihološku pozadinu kao što i svaku fizičku bolest prati određeni obrazac "tretiranja sebe" koji osoba nesvijesno prakticira (a upravo je tu astrologija dobra jer može ukazati osobi na njega).

Ovdje bi se taj obrazac odnosio na urođeni "strah od života" (ASC jarac) koji se u znaku "zimske obamrlosti" pretvara u nesposobnost "radovanja životu" koji sobom nosi određenu anksioznost. Na tom ASC-u se egzaktno nalazi Neptun što samo ističe ističe Saturnov pesimizam i depresivnost pojačavajući ga kroz unutrašnji osjećaj nepriznatosti, beznačajnosti ili osjećaja krivnje stvarajući želju "bijega od života". Odnosno, anemija poznata kao slabokrvnost, uvijek pokazuje nedostatak odlučnosti i jasnog smjera da se živi po svojim željama.

Nadalje, Neptun je u konjunkciji s Uranom koji radi egzaktnu opoziciju na Merkur (što stvara nervozu), a Merkur kao dispozitor Marsa cijeli taj obrazac iskazuje kroz anemiju. Ali da ne ulazim previše u "dijagnoze" jer forum za to nije prikladan htjela bih samo još napisati da je anemija ovdje zapravo rezultat jednog obrasca života koji se treba mijenjati.

U narednom periodu osobu čeka Saturnov tranzit znakom jarca i ASC-om, a nakon njega velikim 1. poljem koji će trajati barem pet godina. Saturnov tranzit 1. poljem se doživljava kao nešto što nas prizemljuje i daje nam jasniju sliku u čemu smo griješili prethodnih godina. Iako ga nije lako "odraditi" ovaj tranzit daje osobi određenu razumnu ozbiljnost jer postaje doista svjesna da se mora posvetiti svom problemu kako bi se on konačno riješio.

Sretno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:58   #47
Quote:
Katula kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Moje pitanje je vezano za posao. Zaposlena sam od 1.2.2016. u inozemstvu, ne radim u struci. A nikad ni nisam.
Nude mi od 1.8.2017. ugovor za stalno ali da radim manje sati tjedno od trenutnog. Nisam još nista potpisala.

Zanima me postoji li mogućnost napredovanja u narednih godinu, godinu i pol jer je to maksimalno koliko bih radila s tom smanjenom satnicom (zbog love naravno). Firma se širi i napreduje, sviđa mi se količina godišnjeg kojeg dobijem, božićnica, regres.. ali muči me što ću za par mjeseci zarađivati osjetno manje pa se pitam isplati li se sad malo stisnut na neko vrijeme.

Unaprijed hvala!

http://tinypic.com/r/14uyja0/9
Karakter pokazuje dominaciju vatre (strijelac/lav/vodenjak) s tim da je to inozemstvo ovdje natalno dosta iskazano pa se i "poslovni" potencijali osobe mogu bolje iskazati i realizirati vani (vladar 6. polja (posao) se nalazi u strijelcu (inozemstvo), a Neptun koji jest vladar 9. polja (inozemstvo) nalazi se u 6. polju (posao)).


Da, postoji mogućnost napredovanja jer je Jupiter (prosperitet) svojim ulaskom u znak škorpiona (10. listopada 2017.) označio tranzit natalnim vladarem MC-a (Marsom). Istovremeno Saturn u jarcu (od prosinca) započinje tranzit 6. poljem tako da to stiskanje ili skraćeno vrijeme rada će potrajati duže od godine i pol, tj. cijelo ovo vrijeme dok je Saturn u 6. polju postoji taj neki vid ograničenja.

Kada se sve uzme u obzir odgovor bi bio: mislim da je za osobu najprivatljivije da ostane tu gdje jest i pričeka još neko vrijeme uz sva ograničenja/skraćenja, a onda od svibnja 2018. kada Uran uđe u znak bika dolaze joj i neke nove enegije. To su energije promjene i nove prilike za tu njenu "karijeru" u inozemstvu budući da taj Uran iz 10. polja radi vatreni trigon na vladara 9. polja (inozemstvo) koji se nalazi u 6. polju. Sretno i ako se sjetiš javi povratne informacije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:11   #48
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ova natalna karta pokazuje dominaciju vatre u karakteru (lav/strijelac/strijelac) što označava aktivnu ekstrovertiranu osobnost, punu duha, energije i "zapaljivog" optimizma. Uz to i Venera (vladarica 5. polja) ima konjunkciju s Jupiterom u znaku blizanca u 7. polju (partnerstva) što označava ogromnu "raspršenost" po tom pitanju. Tj. ovo nije osobnost za vezu, ovo je slobodna duša otvorena za sva iskustva, duša kojoj treba puno slobode i otvorenog prostora čak i kada je u vezi. Usudila bi se reći da ona čak ni ne zna točno što traži, osim da traži osjećaj ispunjenosti koji joj stalno "bježi" (Venera/Jupiter u blizancu 180º Neptun u strijelcu). No i takva "neispunjena" puna je živog duha kojim kanalizira veliki dio svoje energije u zacrtavanje "velikih planova" koji se možda nikada neće ispuniti.


Dobre vijesti stižu polovinom iduće godine kada Uran svojim ulaskom u znak bika započinje tranzit 5. poljem pa će ovom karakteru već biti kudikamo zanimljivije, ali 2019. godina (od ožujka) je puno više naklonjena jer uz Uranov tranzit 5. poljem, Jupiter u strijelcu aktivira ovu vatru iz natalane karte.

tek sada sam vidjela ovo, zaboravih na moj upit.

puno hvala na tumačenju fish.

skinuto u tančine, reći ću pomalo žalosna što je tako.
ali opet, lakše je nekako kada imaš svemirsko opravdanje za to.

vidjet ćemo da li ću uloviti neki konkretan smjer iduće godine. javim se svakako povratno.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:11   #49
Quote:
IIP kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumašima ovog pdfa!

Ako netko bude imao vremena baciti oko na moju kartu: http://tinypic.com/r/9fwk74/9

http://imgur.com/a/8IQWu

Znam da ne spadam u srećkoviće, no zanima me - hoće li biti kakvih pozitivnih promjena sa zaposlenjem uskoro?

Honorarac sam, zadnji "posao" je bilo stručno osposobljavanje prije dvije godine.

Zahvaljujem!
Ovdje je karakterna kombinacija naglašeno fiksna (rak/lav/bik) a što se tiče pitanja zaposlenja na žalost trenutačno mu nije dobra prognostika. Na snazi je naime Jupiterova opozicija MC-om (profesionalna sfera života) pa osoba sada doista "nema sreće" u pogledu prosperiteta na tom polju. S druge strane Saturn svojim ulaskom u znak jarca u prosincu započinje intenzivan tranzit Saturnom/vladarem 6. polja (zaposlenje) pa se može reći da osobi slijedi period stagnacije i otežanog "proboja" u toj sferi života. Može čak očekivati neke nepredviđene troškove koje ju bacaju u minus (Saturnov tranzit: 0º Uran/Neptun i 180º Merkur/vladar 2. polja).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:00   #50
Pozdrav.
Zanima me posao u skorijoj budućnosti, odnosno vide li se naznake zapošljavanja?
Fakultet sam završila prije 2 mjeseca i znam da zbog opće nezaposlenosti, mogućnost mog zaposlenja kao i velike većine jest smanjena i teže je doći do posla u struci, ali eto prijavila sam se na par natječaja (barem pripravnički staž) pa me zanima što zvijezde kažu? Također, zanima me postoji li mogućnost odlaska van zbog posla?
Ukoliko se ovaj cijel post ne može staviti pod jedno pitanje, ostajem pri ovom prvom djelu. Pravni fakultet je u pitanju.
Hvala
http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:10   #51
Quote:
danygirl kaže: Pogledaj post
Bokk mig:
Evo Karta : https://ibb.co/nQmNsa
Ako mi mozete nesto reci o poslu sta me ocekuje , ima li kakvog napredovanja ili promjene ove godine...
Pocetak rada je bio 7mj 2011god pa do danas

Hvala ti :kiss
Ok, postavila si pitanje okvirno bez da si napisala išta o tome čime se baviš ili u kojem području se tretira ta želja za napredovanjem ili promjenom...pa ću napisati malo šire kako sve skupa vidim tu sferu života u ovoj karti.


Po pitanju koje je postavljeno ovo je zanimljiva kombinacija. U pitanju je trostruka kardinalna voda (rak/rak/rak), a vladar 6. polja je Jupiter koji se nalazi u tom istom polju u konjunkciji s vladarem MC-a te višestrukim opozicijama na osobne planete (Sunce, Mjesec, Merkur i Veneru).

Vladar MC-a je Neptun u 6. polju u opoziciji na Sunce i Mjesec što označava osobnost koja se po pitanju karijere i profesije teško može realizirati ako slijedi materijalističke zahtjeve. Za ovakvu individuu s ovoliko "altruističkih potencijala" bi bilo dobro da se bavi dobrotvornim radom, nekim vidom pomaganja ili pružanja liječničke pomoći u nekoj zajednici koja je daleko od očiju javnosti (Sunce i Mjesec/vladar 2. polja u 12. polju).

Ukoliko osoba ne osvijesti i izrazi ove svoje urođene altruističke težnje može provesti život u lutanju ili odlascima u inostranstvo jer se "unutra nje" radi o stalnoj potrazi za ispunjenjem u tom području života, koje joj stalno izmiče i koje teško nalazi.

Ovdje je u tijeku Saturnov tranzit 6. poljem koji traje sve do kraja 2018. godine pa dok je on na snazi osoba ne treba očekivati neki napredak na tom području. Ukratko rečeno, može očekivati puno rutine i rada koji samo "služi preživljavanju".

Unutar tog perioda gledajući ovaj zadnji dio 2017. godine on je u znaku Saturnova tranzita Neptunom/vladarem 10. polja što označava period kada će osoba možda i najviše oćutiti vlastitu nutrašnju izgubljenost, te koliko je to što radi u neku ruku uzaludno jer je u suprotnosti s njenim urođenim altruističkim težnjama i koliko je zapravo "fulala" u životu glede tog područja. Na Saturnov tranzit vladarem 10. polja nastavlja se Saturnov tranzit preko vladara 6. polja Jupitera (posao) koji započinje u drugoj polovini prosinca ove godine pa će se osoba možda malo više pokrenuti, ali sve je to rekla bih nekako fulano u svojoj srži.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:53   #52
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Ako mi netko može odgovoriti kad uhvati vremena...zanima me da li će uskoro doći do nekakve pozitivne promjene na području ljubavi, u vidu zaljubljivanja ili ulaska u neku trajnu/stabilnu vezu?
Jedna jedina značajnija veza koju sam imala je započela u 10. mjesecu 2011. (30.10.2011. sluzbeno) i taj odnos se uz razne prekide protezao do 3. mjeseca 2015. Zatim sam godinu i pol bila sama, a onda se ponovno upustila u vezu s tom istom osobom u 10. mjesecu 2016. i to je trajalo do početka 3. mjeseca ove godine.
Vidim da ta veza nikako ne funkcionira, da se međusobno umaramo. Trenutno ne komuniciramo i na tome će vjerojatno i ostati, što mi na neki način odgovara, jer čeznem za nečim novim, stabilnijim, posve drugačijim od ovoga što sam doživljavala u toj prvoj vezi.

Ono što me muči je što primjećujem da koliko god bila sama, nitko drugi koga upoznam me ne privuče dovoljno da se zaljubim, ili da ga gledam kao nešto više od običnog prijatelja. A želim krenuti dalje, imati nova iskustva s drugom osobom, itd., ali bez emocija ne mogu nikako...
Bilo bi divno kad bi mi netko pogledao da li će uskoro doći do promjene. Unaprijed hvala

https://postimg.org/image/5937u2xvb/
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Došlo je do promjene pa da updateam...pomirila sam se s tom osobom s kojom sam prekinula (30.5.2017.) Još je prerano za išta govoriti, ne znam na čemu smo trenutno, vidim da mu je stalo ali mu je glava puna svega i svačega vjerojatno kao i meni. Ja bih voljela da sve to između nas ipak ne propadne, jer u međuvremenu sam shvatila i neke svoje greške i želim ih popraviti i izgraditi s njim stabilnu vezu.
Ne znam kako da formuliram pitanje s obzirom da znam da se konkretan odgovor može dobiti samo putem sinastrije. Pa me, pretpostavljam, iz moje natalne zanima ljubavna situacija u budućnosti, da li tu ima potencijala da ostvarim nešto stabilno, trajno, sretno?
U pravu si za tvoje pitanje je potrebno napraviti sinastriju. Pa ću sada samo okvirno odgovoriti a što se tiče odgovora - možeš li molim te ostaviti podatke o rođenju tako da mogu pogledati i neke druge prognostičke karte?

Ovdje je osoba rođena u vodenom znaku ribe, ali karakterno tu vidi veliki utjecaj zraka (riba/vaga/vodenjak) posebno u području ljubavnih veza jer je vrh 5. polja u zračnom znaku vodenjaka, a Uran vladar radi 0º s vladarom Sunca.

Za osobu je bolje da ne inzistira na formalnim vezama i onim koje su bračne jer će više iskustva sreće i stabilnosti moći ostvariti kroz neformalne veze: vladar 7. polja/ bračne veze je Mars koji radi opoziciju na Uran i Neptun. Uz to je Mars i dio konfiguracije Velikog križa gdje druga dva kraka pripadaju Veneri/vladarici ASC-a i Jupiteru. S druge strane u 5. polju (ljubavne i "neformalne veze") je Mjesec u konjunkciji s Saturnom (stabilnost, vrijeme).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:29   #53
Pozdrav, zanima me da li ima nešto na području ljubavi? Slobodna sam, zadnja veza je počela 15.7.2016. a završila 4.1.2017. s tim da to i nije bila veza u pravom smislu riječi (to je ujedno bila prva i zadnja veza). Sad sam trenutno na nekoj prekretnici, planiram se preseliti negdje gdje bih možda imala više mogućnosti upoznati nekoga, pošto mi se čini da je tu gdje sam sad to jako teško. Ali opet ne znam da li ima smisla selit se. Uglavnom, znam da garancije nema, ali eto bila bih zahvalna kad bi netko bacio pogled na kartu

Karta - http://oi64.tinypic.com/11hs0pe.jpg


Hvala
joshuatree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:15   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U pravu si za tvoje pitanje je potrebno napraviti sinastriju. Pa ću sada samo okvirno odgovoriti a što se tiče odgovora - možeš li molim te ostaviti podatke o rođenju tako da mogu pogledati i neke druge prognostičke karte?...
U međuvremenu sam ponovno mjenjala pitanje jer su se okolnosti opet promjenile, ali pošto je to pitanje neopćenito i zbrda-zdola, na to stvarno nema smisla odgovarati. Pa ajmo mi o ovom.

Ta veza za koju sam pitala je ipak gotova, mislim zauvijek, pa to slobodno zanemari. Ovaj tvoj odgovor me baš iznenadio. Ne u smislu događanja, jer fkt nemam baš sreće na ljubavnom polju općenito, nego po savjetu da je za mene bolje da ne inzistiram na formalnim vezama. To se odnosi na brak i sve ostalo na papiru? A na "obične" veze ne?
Tužno mi je to čuti, jer sam "tradicionalniji tip" što se ljubavnih odnosa tiče, volim definirati stvari, i ne privlače me prolazne avanture. Negdje daleko u budućnosti sam se ipak vidjela u braku.
Što se mog pitanja tiče, ne znam imam li pravo s obzirom na izmjenjene okolonosti mog prvotnog pitanja pitati te (ili nekog trećeg) zašto kod mene postoji kao nekakva blokada što se ljubavnih odnosa i veza tiče, tj. nemogućnost ostvarivanja istih? Jedino značajno iskustvo i ujedno i jedino na koje se ta "blokada" ne odnosi je ona veza za koju sam i postavila pitanje, i zapravo se godinama moj ljubavni život vrti samo oko te osobe, čak i ako svom snagom želim i trudim se krenuti dalje. To svara takav osjećaj frustracije da nekad mislim da ću poludjeti koliko me emocionalno muči. Neki su mi spominjali karmičku vezu, ali ako ćemo iskreno, nisam sigurna koliko vjerujem u to. Mislim da je problem negdje u meni, ali ne znam gdje konkretno.

Prvotno sam htjela postaviti pitanje kada mogu očekivati stabilnu vezu, međutim smatram da mi je rasvijeljenje iznad napisanog bolja opcija, jer na taj način možda mogu aktivno djelovati na uzrok problema, ako je on vidljiv u natalu.
Što se podataka rođenja tiče, nadam se da je ok da ti ih proslijedim na pp?
I hvala
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:24   #55
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam ponovno mjenjala pitanje jer su se okolnosti opet promjenile, ali pošto je to pitanje neopćenito i zbrda-zdola, na to stvarno nema smisla odgovarati. Pa ajmo mi o ovom.
Quote:
Što se mog pitanja tiče, ne znam imam li pravo s obzirom na izmjenjene okolonosti mog prvotnog pitanja pitati te (ili nekog trećeg) zašto kod mene postoji kao nekakva blokada što se ljubavnih odnosa i veza tiče, tj. nemogućnost ostvarivanja istih? Jedino značajno iskustvo i ujedno i jedino na koje se ta "blokada" ne odnosi je ona veza za koju sam i postavila pitanje, i zapravo se godinama moj ljubavni život vrti samo oko te osobe, čak i ako svom snagom želim i trudim se krenuti dalje. To svara takav osjećaj frustracije da nekad mislim da ću poludjeti koliko me emocionalno muči. Neki su mi spominjali karmičku vezu, ali ako ćemo iskreno, nisam sigurna koliko vjerujem u to. Mislim da je problem negdje u meni, ali ne znam gdje konkretno.
Quote:
Prvotno sam htjela postaviti pitanje kada mogu očekivati stabilnu vezu, međutim smatram da mi je rasvijeljenje iznad napisanog bolja opcija, jer na taj način možda mogu aktivno djelovati na uzrok problema, ako je on vidljiv u natalu.
Ovo je tako lijepo vidjeti...tvoje pitanje potvrđuje određenu zrelost koja je vrlo konstruktivna. Ljudi naime radije pitaju "kada će im se nešto "desiti" umjesto da odgovore potraže u sebi.


Izvor ovih problema koje spominješ najdirektnije se očituje iz vladara 7. polja Marsa koji je u opoziciji s Uranom...pa ću najprije ponešto šire o njemu napisati, da ti možeš ostavi povratnu informaciju.

Uranovi aspekti očituju grčeviti ritam protoka energije, sve se može promijeniti i repolarizirati u trenutku. Krajnje dinamičan protok energija Marsa i Urana koje su ovdje međusobno suprotstavljene u odlučnosti da realiziraju svaki svoju volju i nakanu, stvaraju vezu u kojoj nema nikakvih šansi da ih razdvojimo dok se nešto ne slomi, prelomi ili prekine. Ta energija se ovdje reflektira kroz odnose budući da je Mars vladar 7. polja. Otežavajuća stvar je i ta što s ovim aspektom osoba rijetko razumije što ju doista motivira (jer je aspekt pokrenut nagonski), pa ne može sagledati transformativan učinak Urana kao humanističke planete. Njega se naime može sagledati tek ako se malo odmaknemo od "ličnog" budući da on nikada ne razmišlja i djeluje "lično".

Zato je ključ u tome da osoba pokuša vidjeti "širu sliku". To može ostvariti ako pokuša pronaći prvobitni uzrok/prvobitnu aktivnost koja se ovdje definitivno dogodila u prošlosti njene obitelji koja je stvorila klicu razdora (Mars u raku 180º Uran u 4. polju) koja se prenijela na nju genetski. Taj stari obrazac (dispozitor Marsa je Mjesec a dispozitor Urana Saturn, Mjesec 0º Saturn u vodenjaku) stvara razdor u njoj jer njeno biće iznutra ne želi takvu uvjetovanost.

Odnosno ona se (na nesvjesnoj razini) plaši uvjetovanosti koja postoji u bračnoj i trajnoj partnerskoj vezi, jer u njenoj genezi postoje veze koje su se definitivno trebale prekinuti, ali su osobe zbog tradicije ili od straha od osude okoline ostale zajedno i živjele u paklu takvog odnosa. To su odnosi u kojima se muška i žemska energija borila za ravnopravnost i u kojima je bilo puno ozljeda i moguće fizičkog nasilja. U korijenu svih Uranovih djelovanja leži grč...pa taj pečat bez obzira na svoju starost utisnut u dušu ove osobe (Mjesec 0º Saturn u vodenjaku) u njoj stvara "osjeća da mora" uime svih svojih predaka pokazati da je dosta toga, a kroz svoja partnerska iskustva dokazati da svatko ljudsko biće ima pravo na slobodu i izbor.

Eeh sada...problem nastaje zbog toga što se ova odlučna energija Mars/Uran nikako ne uklapa u ovaj (na neki način može se reći i o vezama ovisnički) karakter (riba/vaga/vodenjak) jer taj karakter nije ni malo egoističan i nije ni malo okrenut sebi već uvijek drugome i drugima (prijatelju, partneru). Hoću reći teško je hendalti ovu energiju s ovakvim karakterom...da osoba kojim slučajem ima neku drugu samosvjesniju astrološku karakternu kombinaciju to bi bilo puno lakše ukomponirati u svoj život, ovako se zbog povezanosti ove opozicije s 7. poljem radikalizam aspekta reflektira u njenim odnosima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:21   #56
Quote:
-addicted- kaže: Pogledaj post
Bok!
Unazad mjesec dana imam velikih zdravstvenih problema i nikako da doktori saznaju što je u pitanju. Od 1999. imam dijgnosticiran SLE i on je sada ok, ali kažem, pojavili su se razni i to dosta teški problemi od 01.05. o.g. Zanima me može li se iz natalne vidjeti što će biti dalje sa zdravljem? Hoću li to uspjeti riješiti, jel bude bolje, jel bude gore..?
http://tinypic.com/r/24cftpg/9
Može se vidjeti naravno samo forum nije baš najsretniji izbor za takva pitanja jer su slojevita i osjetljiva, a uz to traže dosta komunikacije na razini astrologa i klijenta. Drugo je još dodatno to što je ova natalna karta nezahvalana za pitanja zdravlja, budući da je os 6. polje - 12. polje upitna po pitanju vladarstva (i mala greška u satu rođenja stvara drugačiju sliku). Ja mogu odgovoriti samo onako kako vidim na osnovi priložene karte.


Sve autoimune bolesti su bolesti koje izazivaju čovjekov imunološki sustav da reagira protiv tkiva svog tijela. Simptomi su mnogobrojni, ali se sve svodi na to imunološki sustav više ne može prepoznati razliku između zdravog tkiva i štetnih tvari kao što su bakterije, virusi i drugi patogeni. Kao da tijelo više ne prepoznaje sebe, a stanice više ne prepoznaju što je zdravo a što nije.

Budući da je naše zdravlje u osnovi spoj genetskog naslijeđa i odnosa prema sebi mislim da je važno razmisliti o svakoj bolesti na taj način da se vidi što stoji u korijenu te bolesti. Svaka bolest govori o tome da moramo malo više "poslušati sebe" i osvrnuti se na to kakvu poruku "dajemo svojim stanicama" svojim načinom života i tretiranjem sebe. Psihološka pozadina lupusa je "neodobravanje sebe", neka vrsta unutrašnje slabosti da se zauzmemo za sebe i svoj život (Sunce u 12. polju) pa je to ono na čemu osoba prije svega treba poraditi.


Lupus je autoimuna bolest u kojoj imunološki sustav postaje hiperaktivan. U astrološkoj simbolici naš imuno sustav je opisan vezom Sunca (život, vitalnost, životna energija) i Plutona (razgradnja, preobrazba, obnavljanje). Iz ove natalne karte se vidi da je vladar 6. polja (Sunce) smješten u 12. polju (psiha) vodenjaka i radi 90º Pluton. Njegov dispozitor i vladar 12. polja (Uran) radi 90º Jupiter (hiperaktivnost).

Ovdje je karakterna kombinacija vodenjak/riba/jarac, a iz karte se vidi da je već duži period na snazi Saturnov tranzit preko dosta osjetljivog područja natalne karte, gdje je na jednom mjestu sakupljen veliki broj planeta (na kraju znaka strijelca su Saturn, Venera, Uran, a na njih nadovezuju Mjesec i Uran u prvoj dekadi znaka jarca). Saturn označava kronične probleme, a on će imati utjecaj na to područje i cijelu iduću godinu tako da se taj kronični problem po svemu sudeći i druge godine bude vukao. Neko značajnije smirivanje može očekivati u 2019.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:46   #57
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...08e1ee739a.jpg

trenutno nrzaposlena a zadnji posao prije nekih pola godine of 24.09. 2015. 23.09.2016. Stručni staž. Zanima me na polju posla hocu li se ubrzo zaposliti?! Hvala vam.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Fredie, molim te postavi kartu u programu astro.com-a.
Quote:
superfly01 kaže: Pogledaj post
Cao bao postavila sam pitanje na jednoj temi al evo sad cu i ovdje. Znaci zanima me polje posla i karijere. Trenutno jesam u radnom odnosu i doslo je do zasicenja s moje strane al nisam jos sigurna kuda da krenem i isplati li mi se sad se upustat u to. Radim vec godinu i 2 mjeseca (od travnja 2016).

Natalna
http://oi68.tinypic.com/1ze8dw0.jpg
Možeš li molim te malo konkretnije postaviti pitanje? (u kom smislu da li se isplati)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:32   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Izvor ovih problema koje spominješ najdirektnije se očituje iz vladara 7. polja Marsa koji je u opoziciji s Uranom...pa ću najprije ponešto šire o njemu napisati, da ti možeš ostavi povratnu informaciju.

Zato je ključ u tome da osoba pokuša vidjeti "širu sliku". To može ostvariti ako pokuša pronaći prvobitni uzrok/prvobitnu aktivnost koja se ovdje definitivno dogodila u prošlosti njene obitelji koja je stvorila klicu razdora (Mars u raku 180º Uran u 4. polju) koja se prenijela na nju genetski. Taj stari obrazac (dispozitor Marsa je Mjesec a dispozitor Urana Saturn, Mjesec 0º Saturn u vodenjaku) stvara razdor u njoj jer njeno biće iznutra ne želi takvu uvjetovanost.
Što se prošlosti tiče, dogodio se teški razvod roditelja. "Ostajanje iz tradicije" bi moglo biti sklapanje braka zbog trudnoće, ali i zajednički život do razvoda, jer zapravo nikad nisu funkcionirali, bilo je sukoba i tijekom same trudnoće, pa i nakon razvoda. S roditeljem koji je otišao imam loš, distanciran odnos, i kasnije sam svjedočila fizičkim sukobima s njegovim drugim partnerom. S roditeljem s kojim sam ostala se nažalost isto ne slažem, tj. funkcioniranje s njim i njegovim partnerom je otežano, potpuno su drugačiji karakterno od mene, puno svađa, i u toj obitelji sam se osjećala kao izvanzemaljac.

Stvarno jesam karakter koji je skoro ovisan o vezama. To je jedna stvar za kojom baš čeznem, što si stalno priželjkujem (iako se izvan vjerojatno ne bi reklo), a ne mogu si ostvariti. Imala sam samo tu jednu vezu koja se rastegla godinama, odnos sa puno prekida i pomirenja u kojem je svega bilo, ali to je jedina osoba prema kojoj sam osjetila takvu zaljubljenost i uopće nekakve osjećaje tog tipa, što valjda objašnjava i zašto sam se toliko puta vraćala u to. Tvoj opis aspekta Urana i Marsa me jako podsjeća na tu vezu, doslovno je tako izgledala. Uz to, intezitet emocija je bio zastrašujuć, od enormnog osjećaja ljubavi pa u sekundi do dubokog osjećaja mržnje/povrijeđenosti. Veza je uvijek završavala nekako naprasito i neočekivano. Redovito bi ili on ili ja napravili nešto iznenada, neplanirano, što bi uvijek rezultiralo udaljavanjem.

Inače volim društvo, i iako znam prolaziti kroz duge periode usamljenosti, primjećujem prilike, ali me svi koje upoznajem ostavljaju indiferentnom za nešto više. Do sad to nisam povezivala sa prošlosti, ali sve ovo ima smisla, pa držim da je uz to "mojoj blokadi" kumovalo i vlastito negativno iskustvo zbog čega sam se na kraju podsvjesno zatvorila za sve ostalo. Sve u svemu, mislim da si super povezala stvari...Mada još moram naći način kako se iznad toga izdići, možda stavljanjem pod kontrolu maštarija i čežnji za idealizirajućim odnosom i prihvaćanjem one strane osobnosti koja želi biti sama. Pa se fokusirati na ostvarenje nekih drugih životnih ciljeva. Možda ne bi bilo loše i da o uzroku problema porazgovaram s nekim stručnim, bum vidjela...

U svakom slučaju, hvala ti Fish.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:06   #59
Quote:
Lana-Ana kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo nekih povratnih info.: na sadašnjem poslu sam od 10.mj.2016.g., zadnjih mjesec-dva razmišljam o promjeni radnog mjesta. Da li sad postoji ta mogućnost? Hvala!

http://tinypic.com/r/1zwesuc/9
Da, postoji. U vrijeme kada si postavila pitanje (lipanj) je Uran (promjena) tranzitirao Merkura (vladara 6. polja/posao), a taj tranzit traje još uvijek. Saturn ga podržava trigonom, a uz Jupiterov tranzit 10. poljem osoba to bi mogla biti prosperitetnija pozicija od ove.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:20   #60
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Mada još moram naći način kako se iznad toga izdići, možda stavljanjem pod kontrolu maštarija i čežnji za idealizirajućim odnosom i prihvaćanjem one strane osobnosti koja želi biti sama. Pa se fokusirati na ostvarenje nekih drugih životnih ciljeva. Možda ne bi bilo loše i da o uzroku problema porazgovaram s nekim stručnim, bum vidjela...

U svakom slučaju, hvala ti Fish.
Hvala na povratnim informacijama.

Ne bi bilo loše da probaš s nekim stručnim (psihologom npr.) raditi na tomu, da ti pomogne da napraviš istinski odmak i sagledaš jasnije taj utjecaj jer kada netko ima ovako posloženu kartu u kojoj dominira konfiguracija Velikog križa mora uložiti puno napora da otkloni blokiranost i "uvjetovanost", teško je ne ostati zarobljen u okolnostima s tom konfiguracijom. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.