Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 23:00   #21
Kako mi smeta kaj se ovi svi izvlace da nisu oni, lalala.
Dode mi da ih istucem.Gadovi jedni.
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:00   #22
Ako je neko i iša u rat s idejom da će oslobodit Hrvate od ustaškog jarma taj je, da prostiš, glup.
S obzirom da je ovaj Kilibarda doktor znanosti, reklo bi se da je nešto malo pročita.

Pogotovo s obzirom na to da je u Crnoj Gori i u to vrime 91. zbilja bilo ljudi koji su govorili oprosti nam Dubrovniče. Ka onaj Perović i družina. Znači da se ipak znalo.

Ukratko, ljudi lažu, sad kad su izgubili rat svi se prosipaju pepelom i svima im je kriv Milošević i njegova propaganda. Da su dobili rat, svi bi bili iza štapa i slavili srpski Dubrovnik. Ma moš mislit.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:11   #23
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
A ove crnogorske novinare koji su aktivno sudjelovali u pranju mozga i manipuliranju zrarobljenicima bi trebalo dozivotno protjerat iz Hrvatske.
Nadam se da ce se prikazat u Crnoj Gori.
Ma srpski i crnogorski novinari su bili u službi politike i agresije, kad se samo sjetim kako su u Vukovaru 19.11.91. upaljenom kamerom šetali između leševa ubijenih branitelja i tvrdili kako su to poubijani srbi civili, a onda su u logorima od branitelja batinama i mučenjem tražili da potpišu priznanje da su pobijali te iste branitelje, koje su oni snimili samo tvrdeći da se radi o "srbima civilima koje su poklale ustaše".

Mene su pretukli na mrtvo ime dan prije nego je u posjet zatvoru došla srpska televizija u pratnji međunarodnog crvenog križa. Na pitanje snimatelja od čega sam tako plav, morao sam reći da sam pao niz ztepenice i to mi je taj isti snimatelj rekao da kažem prije nego je uplio kameru, u protivnom će mi ubiti brata kad je ugase (koji je bio u drugom dijelu zatvora), jer znali su da mene više neće smjeti ubiti budući postoji snimka da sam živ.
Nebi vi vjerovali na što je sve ta žgadija spremna i kakvim se metodama služila, tu im nema ravnoga na planeti zemlji.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:14   #24
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma srpski i crnogorski novinari su bili u službi politike i agresije, kad se samo sjetim kako su u Vukovaru 19.11.91. upaljenom kamerom šetali između leševa ubijenih branitelja i tvrdili kako su to poubijani srbi civili, a ond au logorima od branitelja batinama i mučenjem tražili da potpišu priznanje da su pobijali te iste branitelje koje su oni snimili samo tvrdeći da se radi o srbima.

Mene su pretukli na mrtvo ime dan prije nego je u posjet zatvoru došla srpska televizija u pratnji međunarodnog crvenog križa, na pitanje snimatelja od čega sam tako plav, morao sam reći da sam pao niz ztepenice i to mi je taj isti snimatelj rekao da kažem prije nego je up lio kameru, u protivnom će mi ubiti brata kad je ugase (koji je bio u drugom dijelu zavrora), jer znali su da mene više neće smjeti ubiti budući postoji snimka da sam živ.
Nebi vi vjerovali na što je sve ta žgadija spremna i kakvim se metodama služila, tu im nema ravnoga na planeti zemlji.
Meni nisu nikada bili jasni ti njihovi novinari.

Nasi su cijeli rat bili nevjerovatno profesionalni...ali njihovi...ko neke zivotinje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:14   #25
Dvije činjenice, onako na brzinu...
Svi znamo tko je ratovao proti koga, osim Mesića i
primjetio sam u filmu puno dima i nagorenih kuća, čini mi se od samozapaljenja i globalnog zatopljenja. A nikog optuženog.Valjda je Mesić pripomogao istrazi.
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:15   #26
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nebi vi vjerovali na što je sve ta žgadija spremna i kakvim se metodama služila, tu im nema ravnoga na planeti zemlji.
O vjerovali bi, vjerovali.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:16   #27
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Kako mi smeta kaj se ovi svi izvlace da nisu oni, lalala.
Dode mi da ih istucem.Gadovi jedni.
Pa najlakše se posuti pepelom i reći svi smo mi bili zavedeni "tko nas bre zavadi", "kriva je propaganda"........ oni su uvjerni da to pali i što je najgore oni na to računaju, jer eto mi smo senilni, prošlo je 16.godina....
Možda bi se velika većina i prošvercala a tu spiku da nisu jako voljeli kamere i slikanje, mislimd a bi te snimke danas najradije pojeli da mogu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:18   #28
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
O vjerovali bi, vjerovali.
Iima onih koji ne vjeruju, jer ne žele vjerovati, jer su živjeli u ratu gledajući izvješća sa ratišta putem Dnevnika, a danas pljuju po braniteljima, Domovinskom ratu.......
Kad bih napisao 10 mjeseci pakla u njihovim rukama, mislim da bi vam monitori sami proplakali.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:21   #29
Sve bi mogao provariti i povjerovati Kilibardi osim u jednoj stvari, DATUM...kad je promjenio politiku 1996. pa malo si se kasno sjetio, znaci mjenja politku kad su izgubili rat, ma idi u pi.....
Doda36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:27   #30
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Iima onih koji ne vjeruju, jer ne žele vjerovati, jer su živjeli u ratu gledajući izvješća sa ratišta putem Dnevnika, a danas pljuju po braniteljima, Domovinskom ratu.......
Kad bih napisao 10 mjeseci pakla u njihovim rukama, mislim da bi vam monitori sami proplakali.
Ma mene dica ne nerviraju, šta oni znaju, njima je rat, bombe, patnje, klanja... sve nešto apstraktno. A kakva mladost jest, mora se suprostavljat autoritetu. Neka dica kake.

Meni tlak dižu oni koji su od puške bižali ka vrag od tamjana, pa danas taj svoj kukavičluk pravdaju na način da sve ono šta je neko, na kraju krajeva i za njih, podnija nipodaštavaju i bacaju u prašinu.

Zvuči poznato ono "ma to je svakako bija dogovoreni rat"?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:33   #31
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Meni tlak dižu oni koji su od puške bižali ka vrag od tamjana, pa danas taj svoj kukavičluk pravdaju na način da sve ono šta je neko, na kraju krajeva i za njih, podnija nipodaštavaju i bacaju u prašinu.

Zvuči poznato ono "ma to je svakako bija dogovoreni rat"?
Slažem se.
Da i svi su išli po pomoć iz Zagreba, svi su išli po nekom zadatku, odvest ženu i djecu pa će se vratiti........
No nebih o njima, nisu vrijedni spomena
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:57   #32
Cijelo vrijeme rata sam bio u Gradu i moram priznati da sam gledajuci "Rat za mir" najjezio se vise puta, a i ona tekucina napuni oko. I tada prorade i ponosi i predrasude etc. Dobro pamtim 1.10. i 6.12.

Inace, film je vec neko vrijeme na jubitou kod korisnika zekohonda.

Mislim da Crnagora trenutno vodi jaku dobru politiku; posipaju se pepelom, vezuju se za Hrv. da bi lakse dosli u cekaonicu Europe, jasno im je koliko su mali i ne mocni (sa svojim ako se ne varam budgetom od 500 milijuna eura - posebno je smijesno kad su pricali o reparaciji za DU Aerodrom u iznosu 100 miljuna eura ), a znaju ako budu jako dobri da cemo im mi zavrsiti autocestu ili brz cestu do Ploca, Dubrovnika i Konavala - koja budimo realni ce vise njima koristiti!
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:17   #33
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Inace mi je zao sto su se svi okomili na ovog Crnogorca. Ne zato sto ga nesto zalim vec mislim da bi rasprava bila produktivnija kad bi se usmjerila na to zasto je do toga uopce doslo i kako je doslo do toga da Crnogorci krenu u agresiju. Ovaj Crnogorac u studiju je rekao da je pogrijesio i da se zbog toga kaje, ne vidim neki smisao u izivljavanju na njemu. Dio emisije se svodio na to sto je on rekao a on zapravo u citavoj prici nije bitan vec je "vrijedniji" kao svjedok nastanka agresije ukoliko prica iz svoje tadasnje perspektive.
Pa, moram reći da je i meni je pao mrak na oči kad sam vidio da Kilibarda gostuje i da još prodaje spike da je on bio zagovornik "prekompozicije" Jugoslavije.

Pa jebemti, kome uvaljuješ muda pod bubrega??? Došao si u Zagreb i još misliš da nas možeš jebavat u mozak? Kako si zamišljao tu "prekompoziciju"??? Tako da sjednemo za stol pa da mi od vas tražimo Boku??? Ili da Crnogorci junački ubijaju i pljačkaju po Konavlima???

Ili, recimo, njegova spika da on ni u ludilu nije mislio da treba uzeti Dubrovnik??
Pa što to onda nisi vikao sa govornice i profesorske katedre?? Nego si bio u stranci koja je htjela do Zagreba??
Htio si da JNA i četnici zgaze hrvatsku vlast pa da diktiraš uvjete za "dekompoziciju" poraženim ustašama...

Čovjek tvrdi da se skroz pokajao i da je napisao knjigu o tome, ali, s obzirom na stanje u širokim narodnim masama i na njegovu retoriku, nešto sumnjam da je njegov pogled na '91. i danas jasan.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:20   #34
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Kakva misterija?
A u Dubrovniku pojedini tvrde da se gore nije odigralo nista posebno, ili bar ne u tolikoj mjeri koliko neki zele reci da jeste, dakle presudna bitka za oslobadjanje Dubrovnika.

Koliko znam, tamo su protutnjali tigrici i Matijasev oklop, ali vezano za tu ekipu nista posebno nije se desilo na ovoj koti.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:21   #35
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Pogotovo s obzirom na to da je u Crnoj Gori i u to vrime 91. zbilja bilo ljudi koji su govorili oprosti nam Dubrovniče. Ka onaj Perović i družina. Znači da se ipak znalo.
http://www.moj-video.com/video/video.asp?ID_Video=665

Perovic i svi liberali su iamli petlje za vrijeme rata otvoreno prkoseci Milosevicu i njegovim poslusnicima u CG, u skupstini CG, skandirajuci na mitinzima "Sa Lovcena vila klice oprosti nam Dubrovnice" (KAO STA SE VIDI NA SNIMKU)
Ali nisu bili samo liberali u pitanju, Jevrem Brkovic je npr. uoci rata pobjegao (protjeran) upravo u Hrvatsku odakle je cijelo vrijeme govorio protiv CG vlasti...


Quote:
Dogma kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme rata sam bio u Gradu i moram priznati da sam gledajuci "Rat za mir" najjezio se vise puta, a i ona tekucina napuni oko. I tada prorade i ponosi i predrasude etc. Dobro pamtim 1.10. i 6.12.

Inace, film je vec neko vrijeme na jubitou kod korisnika zekohonda.
zekohonda je upoadao film "VELIKI RAT" autora Branka Baletica, ovo danas je bio film od Koce Pavlovica, po meni mnogo bolji od onog, ima vise politicke pozadine u filmu, izjava Branka Kostica, Djukanovica, nasih branitelja koji svjedoce kako im je bilo u logoru u CG, mnogo muckih ispitivanja od strane CG novinara...
Nadam se ad ce zekohonda staviti i ovaj film na youtube...
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:37   #36
Slažem se s Metuzalemom, gledao sam oba filma, ovaj večerašnji je daleko bolji, objašnjava i političku pozadinu rata, daje i neke od "izjava" današnjih CG dužnosnika iz onoga vremena.

Primitivizam, ludilo oružane agresije i pljačke, "ljudi" koji liče na najgore kreature, mediji koji bjesomučno lažu i prosipaju propagandu i mržnju, uglavnom - deveti krug pakla...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:43   #37
Najbolje mi je što sam autor filma da veli da bi sve ideološke i političke protagoniste napada na Dubrovnik trebalo lustrirati, a Mesić sa istima pije kave govoreći da C.Gora nikad nije napala Hrvatsku.
Istranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:49   #38
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Čovjek tvrdi da se skroz pokajao i da je napisao knjigu o tome, ali, s obzirom na stanje u širokim narodnim masama i na njegovu retoriku, nešto sumnjam da je njegov pogled na '91. i danas jasan.
Pa jesi čuo debila i fukaru crnogorsku.
Na upit voditelja zašto se ne ispriča hrvatima, a on odgovara "jesam uzmite knjigu pa pročitajte, pa neću ići od kuće do kuće i izvinjavati se"....

Lukavac crnogorski, on bi da mu hrvati kupuju knjige i čitaju njegove baljezgarije, a on da od prodanih knjiga ima koristi.
Niti je on bio zaveden 1991. niti se osvjestio 2007., a to nek mu mama čita i njegova crnogorska i srpska bratija.
Onda mu je bilo do "velike srbije", a danas do novaca od prodanih knjiga u hrvatskim knjižarama.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:52   #39
Ne zovu njega slucajno Najnoviji Kilibarda.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:58   #40
Quote:
Istranin kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je što sam autor filma da veli da bi sve ideološke i političke protagoniste napada na Dubrovnik trebalo lustrirati, a Mesić sa istima pije kave govoreći da C.Gora nikad nije napala Hrvatsku.
Lustrirati? A tu se nije radilo o zločinačkom udruživanju, radi agresije, etničkog čišćenja i osvajanja teritorija?

Kod nas je čak i bivši ministar obnove i izgradnje na spisku onih koji su činili "zločinačku organizaciju"..

Tu nešto jako jako smrdi, a svi se danas prave mutavi...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.