Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 23:25   #21
mama mi ga ima,ma to je non stop voznja,samo sto je trese depresija citavo vrijeme,manicne misli,nenormalna briga za djecu,telefonski pozivi 11000123 puta na dan,fizicka slabost i povisen pritisak prouzrokovan mentalnim stanjem...e i brat joj ima sizofreniju...par puta je mislila da joj neko ulazi u stan,pa da joj je ukrao telefon a mi ga nasli par mjeseci kasnije ispod ulaznih stepenica.ima jos toga ali ne bih sad...ekt cini cuda ali ona nije mogla da izdrzi citavu terapiju,bilo joj dobro 1 mjesec i opet sve po starom.
sad pije neku terapiju svega i svacega i dobro je,blazena remisija,ali koliko jos ne znamo...e sto se tice intelekta to ste u pravu,bistra je ko sova
antisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:47   #22
Znači mama, a ja ne znam jel da imam djecu a možda budu ok!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:49   #23
PUPA jako me zanima što ti smeta kod psihotičara
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 00:36   #24
Nista mi ne smeta kod nikog.malo sam se zaletio,istu noc pokajo za to jer sam malo prebrzo reagirao,u principu to nemam obicaj radit,al sam tu noc bio malo jace isfrustriran a ti si napisala da goran ostavi sliku da mozes na nju drk...Bilo mi je malo neukusno,a jos vise mrzim kad ljudi imaju problema sa sexualnoscu(a svi je imaju,kao sto sam i ja imo),i o0nda odjednom "oslobode" pa sad pretjeraju na drugu stranu,pa im je svaka druga rijec sex,i jos uz to pocnu propovijedat i svima nametat tu sex "slobodu".

Eto jesi zadovoljna.
I znam unaprijed da ces odgovorit sa dvije rijeci ili neces oupce i jos biti ponosna na to i smatrat to snagom
Citamo se!!!
Izdrzi!!!
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 00:40   #25
To za sliku se slažem, ali to je zato što liči na nekog pa mi je to ispušni ventil.

ma nije snaga stvarno je tako a da sam prosta jesam ovo nije ništa jbg evo jooooj

Sad kužim kuriš meeeeeeeeeeeeeeeee
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 00:40   #26
I onda sam jos nakon toga posta dobio ukor od moderatora te sam tu takodjer vidio nekonzistentnost,lagano licemjerje i sl. ljudsku nesavrsenost pa sam slozio par recenica o psihoticizmu.
Ti nisi ni tada reagirala na nacin na koji sam ja mislio da bi trebala odreagirat..i to je to.

Al kazem,zaletio sam se i bilo mi je zao,nisam "tvoj" topic citao od pocetka ni sva Tvoja pisanja.
Uzivaj!!
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 00:45   #27
Meni je žao što ostali schizofreničari s foruma ne sudjeluju.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:02   #28
What is bipolar disorder?

Bipolar disorder is a medical condition that affects the brain, giving the person periods of extremely high mood and periods of very low mood.

Highs are called "mania" and lows are called "depression". You will often still hear bipolar disorder called by its old name, "manic depression".



The word "bipolar" means patients keep switching between two opposite "poles" of extreme mood.

Think of mood as a range of feelings and emotions, with depression at one end and mania at the other.

Everyone has good days and bad days, happy moods and sad moods.

Bipolar disorder gives you severely exaggerated, abnormal versions of these feelings. It comes and goes, but it's a lifelong disease.

People with bipolar disorder need various types of treatment and support to deal with it. They have to take an active role in understanding and coping with bipolar disorder.

Nobody has discovered a cure for bipolar disorder, but we use medications to treat some of the symptoms. Many people who have bipolar disorder live full and productive lives. Yet, tragically, more than one in ten people with bipolar disorder try to commit suicide at some point.

It is incredibly important for people with bipolar disorder to take their medication exactly as it was prescribed. Support, love, patience and understanding from family and friends is also a vital part of treatment.

But the disorder can also take its toll on friends and family, just like other serious illnesses. The patient's symptoms can cause many problems in their relationships with other people.

Loved ones can often feel exasperated, angry, useless and even depressed. It is important for friends and family to look after themselves as well as the patient.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:26   #29
Post

Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
What is bipolar disorder?


Nobody has discovered a cure for bipolar disorder,.
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:57   #30
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:04   #31
E vako. Bipolarni poremećaj je u našoj psihijatriji niz godina nosio naziv manično-depresivna psihoza. Mislim da je naziv bipolarni poremećaj uveden u ranim 90-tim godinama XX. stoljeća zajedno s novim Kaplanovim udžbenikom psijihatrije. Htjedoh reči da je u našoj psihijatriji, pogotovo među starijim doktorima, uvriježen termin manično-depresivne psihoze.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:09   #32
Jeste istina je. Manic-depression.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 21:50   #33
molim da se javi netko tko je bipolaran i zeli o tome pricati
suncica_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:48   #34
hm, znam da imam promijene iz dobre volje u lošu volju takvom brzinom da mi zbilja dođe aarghh(hm, do totalne pomutnje), ali pošto sam potaknut zanimljivim raspravama o depresiji i maničnoj depresiji i raznim oblicima liječenja bilo lijekovima ili recimo samo sa doktorima ili opet sa raznim pokušajima nekog samo izliječenja, od toliko raznih informacija i toliko raznih slučajeva koje Vi proživljavate muči me problem da si ja neću još počet i umišljat neke čuć muć kerefeke (ne kažem da ih vi umišljate, nego se bojim da ih ja nebi počeo umišljati) i da se na kraju ispostavi da sam još uvijek hiper aktivno dijete u tijelu 30 godišnjeg čovijeka koji je uza sve to još i hipohondar
__________________
ˇ^
Accu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 00:43   #35
stari kad te manicna depresija opere znat ces je prepoznat ne boj se....to sto si rekao da cesto mjenjas raspolozenja to je normalno, i depresije su takodjer normalne .... sve dok ne postanu ekstremne....uostalom kao i sve drugo u zivotu....inace manicna depresija je skroz interesantna bolest....manije su super al jebene depresije su totalno u ku.cu i traju duze...puuuno duze.
suncica_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 16:53   #36
molim vas da mi objasnite što je to poremećaj ovisne ličnosti.
eto eto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 17:36   #37
Imaš malu knjižicu Poremećaji ličnosti se zove tam ti je sve lijepo opisano mislim da je od medicinske naklade.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 00:20   #38
Quote:
eto eto kaže: Pogledaj post
molim vas da mi objasnite što je to poremećaj ovisne ličnosti.
http://www.mentalhealth.com/icd/p22-pe09.html
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:53   #39
malo podizem topic

citala sam negdje (web) da je ipak utvrdjena neka nasljednost kod tih psih poremacaja preciznije kod manicne depresije pa me zanima sta vi mislite? mozda i iz vlastitog iskustva? na istom mjestu se takodjer spominjalo kako su zene podloznije toj bolesti?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:28   #40
Najpoznatiji primjer osobe sa ovom bolešču je Linda Hamilton.[/QUOTE]

Da ne zaboravimo ni Carrie Fisher. Najljepša i najluđa princeza u galaksiji i šire.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.