Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 11:46   #21
Pa da svaki dan svatovi i to od pred kraj 7. mjeseca do kraja 8. mjeseca .
mi smo pozvani sad 12.4. a to je cetvrtak. Potrefi se cak da si pozvan u 8 svatova u 8. mjesecu .
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:12   #22
Đizzz koje predrasude...
Bili smo na jednom prekrasnom vjenčanju u Hercegovini(rodbinske veze i korijene vucem otamo)...uz sve ono što ljudi pričaju o tipicnim hercegovcima, došli smo s dozom rezerve i...proveli se kao nikad u životu!

Ljudi kod kojih smo bili (prijatelj s faxa se zenio) su toliko topla obitelj, veseli, bezbrižni, a nas prijatelja od mladenaca je bilo iz svih gradova RH i svijeta...i bili smo primljeni predivno...već večer prije svadbe je bila fešta kao u najluđim "normalnim" svadbama, ples i pjesma do zore, a za sam dan vjenčanja neću ni govoriti...pali smo s nogu, svadba je bila fenomenalna, nešto što još nisam doživjela, iako sam svugdje bila...a njihovi starci, toliko su nas lijepo ugostili pa smo ostali i dan nakon svadbe

Nevjerojatna je neka povezanost u njihovim obiteljima, tako nježan i topal odnos i neko prijateljstvo koje naprosto isijava iz tih lica...prihavate te kao da si godinama rastao u njihovoj kući...Bar su ovi "naši" bili takvi...i mogu ti reći, baš sam sretna jer imam baš takve prijatelje!

A tebi želim sve najljepše i vjeruj da će ti i biti!!!
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:56   #23
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju
Hehe, vidim da cu imat fizicke pripreme godinu prije samog cina)))))))

...Još mi buduci ima kucerinu, jao meni Potrudit cu se da dokazem da sam prava atlet.žena
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:01   #24
....... jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

E to nisam znala da se vrača nazad kod mladoženje,hmm dobro je znati
Hvala ti
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:04   #25
Quote:
Bobo1001 kaže: Pogledaj post
U Hercegovini se sala za svadbu treba rezervirat godinu i pol prije
Pogotovo ako misliš ljeti
Zezaš?
U Mostaru
Pa necu se valjda 2010 udavat
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:05   #26
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
Đizzz koje predrasude...
Bili smo na jednom prekrasnom vjenčanju u Hercegovini(rodbinske veze i korijene vucem otamo)...uz sve ono što ljudi pričaju o tipicnim hercegovcima, došli smo s dozom rezerve i...proveli se kao nikad u životu!

Ljudi kod kojih smo bili (prijatelj s faxa se zenio) su toliko topla obitelj, veseli, bezbrižni, a nas prijatelja od mladenaca je bilo iz svih gradova RH i svijeta...i bili smo primljeni predivno...već večer prije svadbe je bila fešta kao u najluđim "normalnim" svadbama, ples i pjesma do zore, a za sam dan vjenčanja neću ni govoriti...pali smo s nogu, svadba je bila fenomenalna, nešto što još nisam doživjela, iako sam svugdje bila...a njihovi starci, toliko su nas lijepo ugostili pa smo ostali i dan nakon svadbe

Nevjerojatna je neka povezanost u njihovim obiteljima, tako nježan i topal odnos i neko prijateljstvo koje naprosto isijava iz tih lica...prihavate te kao da si godinama rastao u njihovoj kući...Bar su ovi "naši" bili takvi...i mogu ti reći, baš sam sretna jer imam baš takve prijatelje!

A tebi želim sve najljepše i vjeruj da će ti i biti!!!

Hvala
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:25   #27
evo jedan muški komentar.....
sale sed mogu rezervirat i ranije ali ono dobre sale se otprilike godinu do godinu i pol unaprijed rezerviraju ako želiš subotu, ned idu malko manje, pa je lakše rezervirat, a pet moš bilo kad
preporuka sala oko mostara: ruža ima 2 sale, ok su, imaš sada maestral na rubu mostarskog blata, nekih 20-ak min vožnje iz mostara, super sala,najsređenija, mislim da je i malko skuplja od ostalih, ali niš previše, sunce na putu prema Širokom, isto jako dobra sala, sala široki na "zaobilaznici" malo skučen prostor al fancy uređeno
eto sretno u svatovima
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:31   #28
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
evo jedan muški komentar.....
sale sed mogu rezervirat i ranije ali ono dobre sale se otprilike godinu do godinu i pol unaprijed rezerviraju ako želiš subotu, ned idu malko manje, pa je lakše rezervirat, a pet moš bilo kad
preporuka sala oko mostara: ruža ima 2 sale, ok su, imaš sada maestral na rubu mostarskog blata, nekih 20-ak min vožnje iz mostara, super sala,najsređenija, mislim da je i malko skuplja od ostalih, ali niš previše, sunce na putu prema Širokom, isto jako dobra sala, sala široki na "zaobilaznici" malo skučen prostor al fancy uređeno
eto sretno u svatovima
Pa to te ja pitam
Odlicne informacije! Sad kad dodjem u Mo,pokosit cu ih informacijama
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:42   #29
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Sale?
Hrana?
Obicaj?

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru?

Ruža ti je prva liga od hrane do ambijenta po meni najbolja. To ti je sala za 300+ ljudi. Pored nje ti je Da-Da iliti mala Ruža do nekih 200 ljudi. Cjena ti je "po stolici" 47 maraka. E problem bi ti mogao biti termin. Preporučujem ti da se
s gazdom dogovoriš za muziku. Josip bilać 1800 maraka a zabava vrhunska.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:55   #30
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Ruža ti je prva liga od hrane do ambijenta po meni najbolja. To ti je sala za 300+ ljudi. Pored nje ti je Da-Da iliti mala Ruža do nekih 200 ljudi. Cjena ti je "po stolici" 47 maraka. E problem bi ti mogao biti termin. Preporučujem ti da se
s gazdom dogovoriš za muziku. Josip bilać 1800 maraka a zabava vrhunska.
E to!!! Inace mi mozak ispraše s tom "Ružom",cisto me zanimalo kako je tamo, jer samo nju mi gotove,kao da je jedina! Hvala ti za informaciju, ipak sam ja nevista, bolje da se prije informiram nego da mi uvale nešta, pa da nebi bilo "mlada ti pojma nemaš "

Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:56   #31
Još neki dražesni običaji...

Kupovanje mlade
: na vratima sobe gdje su mlada i svastike obično stoje dva kršna momka koja priječe da mlada iziđe prije nego kum od mladoženje i njegova najbliža rodbina ( obično brat ako ga ima) istresu kesu..

Ako su pregovarači dobri da se izbit i 500 eura...obično se puste dvije tri mlađe cure iz sobe kao lažnjake....a svaku moraju platiti..tek na kraju kad se isprse pušta se mlada..

Ako su kupci teški na potezanju u džep obaspe ih se najružnijim riječima da su škrti i da se mlada takvim cicijama ne daje u ruke..

To naglašavati što glasnije da svi čuju...

zatim i cvijet koje svastike kače svatovima se mora platiti ofkors..sve ispod sto kuna za cvijet je uvreda...to se stavlja na pladanj koje nosi jedna od svastika..ako ima 200 svatova to je 20 000 kuna. Naravno da ne daju svi sto kuna ali svastike ih onda pogledaju onako strvno... zato je i njihov zadatak da malo upotrjebe jezik...

Tu lovu poslije svastike dijele između sebe i dobro dođe curicama da popune svoj budžet...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:06   #32
A stari svat
A čavo..

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:09   #33
http://www.barbiesbridal.com/images/BRITTANYA.jpg

Zadnje uređivanje Magg : 12.03.2007. at 21:36. Reason: slika glomazna
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:23   #34
Oooooooooooooooo bem ti, pa jesu to tako bogati svatovi

heh,necu se bunit,al valja to
500€ za mladu????? To ima i kod nas,al jedva da jadnicu daju i za 50€, onda moš mislit šta vrijedi!!!

Živla Hercegovina, da se opet udajem moro bi bit Ero
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:25   #35
Exclamation

Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
A stari svat
A čavo..


Baš se vidi da veze nemam!!!

Kako se zapravo kaže, čajo ili čavo?
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:00   #36
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
E to!!! Inace mi mozak ispraše s tom "Ružom",cisto me zanimalo kako je tamo, jer samo nju mi gotove,kao da je jedina! Hvala ti za informaciju, ipak sam ja nevista, bolje da se prije informiram nego da mi uvale nešta, pa da nebi bilo "mlada ti pojma nemaš "

Nije jedina ali je po svim kriterijima najbolja. znači hrana, prostor i usluga su im vrhunski.
Nego odakle si nevista?
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:01   #37
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Još neki dražesni običaji...

Kupovanje mlade
: na vratima sobe gdje su mlada i svastike obično stoje dva kršna momka koja priječe da mlada iziđe prije nego kum od mladoženje i njegova najbliža rodbina ( obično brat ako ga ima) istresu kesu..

Ako su pregovarači dobri da se izbit i 500 eura...obično se puste dvije tri mlađe cure iz sobe kao lažnjake....a svaku moraju platiti..tek na kraju kad se isprse pušta se mlada..

Ako su kupci teški na potezanju u džep obaspe ih se najružnijim riječima da su škrti i da se mlada takvim cicijama ne daje u ruke..

To naglašavati što glasnije da svi čuju...

zatim i cvijet koje svastike kače svatovima se mora platiti ofkors..sve ispod sto kuna za cvijet je uvreda...to se stavlja na pladanj koje nosi jedna od svastika..ako ima 200 svatova to je 20 000 kuna. Naravno da ne daju svi sto kuna ali svastike ih onda pogledaju onako strvno... zato je i njihov zadatak da malo upotrjebe jezik...

Tu lovu poslije svastike dijele između sebe i dobro dođe curicama da popune svoj budžet...
Zar nije prvo pregovaranje da vas puste u kuću?
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:36   #38
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Nije jedina ali je po svim kriterijima najbolja. znači hrana, prostor i usluga su im vrhunski.
Nego odakle si nevista?
Nevista je iz Zagreba!
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:31   #39
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Nevista je iz Zagreba!
Kako ćete rješit tradiciju da je crkveno vjenčanje u župi odakle je mlada?
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 00:19   #40
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Kako ćete rješit tradiciju da je crkveno vjenčanje u župi odakle je mlada?
A neki je dogovor bio da se vjencamo u Karlovcu odakle sam rodom pa festa u mostaru. Bit ce dogovor
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.