Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2002., 14:19   #1
Kako se manifestiraju ti famozni majchinski osjecaji?

pitam ozbiljno, jer mislim da kod mene toga NEMA... a imam 33 godine... hormonalno sam ok... libido mi je na vrhuncu... ALI...
uopce ne zelim imat djecu...
nikad...

zanima me... kak ta zelja za majcinstvom funkcionira... po cemu se to vidi? ha?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:23   #2
Re: Kako se manifestiraju ti famozni majchinski osjecaji?

Quote:
LaFemmeClaire kaže:
pitam ozbiljno, jer mislim da kod mene toga NEMA... a imam 33 godine... hormonalno sam ok... libido mi je na vrhuncu... ALI...
uopce ne zelim imat djecu...
nikad...

zanima me... kak ta zelja za majcinstvom funkcionira... po cemu se to vidi? ha?
Hm, zar zbilja ne zelis imati djecu? Ajme, ja jedva cekam. Zamisli se imati dijete sa covjekom svojega zivota. Mmmmm...Mljac, mljac.
Zasto kod tebe ne egzistira? Si mozda fokusirana na karijeru? Prolazne veze? Ili ne?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:25   #3
Re: Kako se manifestiraju ti famozni majchinski osjecaji?

Quote:
LaFemmeClaire kaže:
pitam ozbiljno, jer mislim da kod mene toga NEMA...
Ja sam u medjuvremenu sigurna da kod mene toga nema.
Nisam se nikad sjetila neku pitati, bas sam znatizeljna sto ce ti cure odgovoriti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:35   #4
jos jedna stvar... razmisljala sam... motiv 'majke sa djetetom'... jedan od najceschih u umjetnosti... koliko su ga u stvari koristile zene umjetnice, a koliko muskarci umjetnici...

zanima me... bi li se itko od vas majki usudio priznat da ste rodile pod pritiskom...

zato jer se to tak shika ... jer ste nekog htjele chopit ... jer je bioloski sat nemilosrdno kucao... jer shta ce reci drugi... itd...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:45   #5
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
... bi li se itko od vas majki usudio priznat da ste rodile pod pritiskom...
Sigurno ima i toga, ali, ja sam, recimo, baš htjela imati dijete. Tzv. "majčinski osjećaj" sam jače osjetila za vrijeme trudnoće, i, naravno, nakon poroda. MIslim da je taj "osjećaj" individualna stvar. Neke žene ga osjete prije trudnoće, neke za vrijeme, neke kada rode, a neke nikada. Ovo zadnje, je naravno, onda problem za tako rođenu, neželjenu djecu. Mislim da bi bilo dobro da ozbiljno razmisliš o svojim željama za djecom, jer je najveća tragedija za dijete da ga majka ne želi.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:52   #6
Re: Kako se manifestiraju ti famozni majchinski osjecaji?

Quote:
LaFemmeClaire kaže:
uopce ne zelim imat djecu...
nikad...
Ni ja.

Niti je to zbog karijere, jednostavno ne želim.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 14:58   #7
Meni je 30 godina i nemogu zamislit neimati djecu.Planiram imati jedno dijete,ali stalno nesto odugovlacim kao da se bojim .....
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 15:13   #8
Pa evo..ja isto ne znam zelim li djecu ili ne. Onak, mozda bi htjela jedno djete i jos jedno usvojeno, al isto odugovlacim, a imam 30 godina.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 15:17   #9
ja imam 29 i odugovlacila sam 4 godine braka,a sad kad sam svjesna da imam problema ne odugovlacim.Zalosno da mi se na taj ruzan nacin pobudio majcinski instikt
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 15:29   #10
Ja isto vise nisam sigurna zelim li imati djecu... Volim djecu, ali ono volim ih na 2/3 sata dva put tjedno (koliko otprilike i provedem sa svojim necakom) ...mislim da sam za sada presebicna da bih se skroz posvetila djeci... a ne zelim imati djecu da mi ih drugi odgajaju (baka, nanny) ili da izgubim strpljenje i zivce pokusavajuci ih "ispravno" odgojiti... pa se izderavam na njih kad me ispizde i izmore (kao neke od mojh frendica i moj buraz prema svom malom i kao ja jucer s "neposlusnim" necakom)
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 16:39   #11
evo ni ja nisam raspolozena za djecu...
ne mogu reci da se izvlacim na karijeru, jer ako nesto zelim, ja onda sve okrenem da bude po mome. ne dozivljavm karijeru kao zrvtu nego nego mi je posao zabavan. nemam nista protiv djece kao takve, mogu zamisliti da nekad u dalekoj bducnosti usvojim klinca ali nikad se ne mogu zanisliti kao bioloska majka. nemam potrebu za tim a uopce ne vidim smisao... stvarno, svaki put kad pomislim: "mozda bi nekad bilo lijepo imati klinca", iduca misao mi je "hm, da posvojim djevojcicu ili djecaka? ili oboje?" ali to je vrlo daleko od mene, ja sam tako djetinjasta i bedasta i uopce sebe ne dozivljavam kao zenu (a nekmoli majku). ja sam samo klinka usprkos tome sto vrijeme ide...

definitivno necu nikad popustiti pritisku okoline (na srecu, nitko me ni ne tlaci, valjda nece poceti), jer najgora stvar na svijetu je kazniti klinca (ni krivog ni duznog) nedostatkom ljubavi.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:30   #12
cure, sorry... ali moja averzija prema majcinstvu je veca... i bojim se toliko ozbiljna, da ce mi razjebat sve veze...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:43   #13
Re: Kako se manifestiraju ti famozni majchinski osjecaji?

Quote:
LaFemmeClaire kaže:
pitam ozbiljno, jer mislim da kod mene toga NEMA... a imam 33 godine... hormonalno sam ok... libido mi je na vrhuncu... ALI...
uopce ne zelim imat djecu...
nikad...

zanima me... kak ta zelja za majcinstvom funkcionira... po cemu se to vidi? ha?
Ajd da se složimo u nechemu.Izvrsna tema.

Ja sam ozbiljno polako syebana, jer me okolina gleda kao androida, doslovce ja ljudi jednostavno NEMAM taj feeling, u smislu želje za vlastitim djetetom.

Volim klince, branim ih, pazim tetoshim, uchim chemu mogu, bdijem kada treba.......ali, ne znam , ne znam.......
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:44   #14
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
cure, sorry... ali moja averzija prema majcinstvu je veca... i bojim se toliko ozbiljna, da ce mi razjebat sve veze...

ISTO KAO KOD MENE.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:46   #15
LFC, ne znam da li je to što pišeš averzija prema majčinstvu i djeci. Ili se jednostavno bojiš majčinstva kao nečega što još nisi iskusila niti probala, a već si dovoljno iskusna da vidiš da sve majke i nisu baš savršene. Čak naprotiv, moglo bi de reći da neke unatoč najboljim namjerama zajebu svoju djecu (oprostite na izrazu).

Mislm da je to jedna anomalija današnjim žena. previše su iskusne, peviše znaju i htjele bi sve što rade raditi izuzetno dobro. A biti dobra majka se može ali ako peviše unapred o tome počnemo razmišljati... Naći ćemo i kod sebe puno mana.

Ja moram priznati, nisam nekih jako razvijnih majčinskih osjećaja imala (niti averziju, jednostavno zato je nisam o tome peviše razmišljala). Ali kada se desilo da sam ostala trudna (niti sam planirala, niti sam bila protv toga) osjećaji su se naglo probudili. I nakon toga majčinski nagoni više nikad ne zamru. Bez obzira na godine etc...

Manje se brini o tome, više gledaj da imaš muškarca s kojim možeš biti sretna. Nije to kod tebe ništa posebno. Ako ti bude suđeno, bit ćeš majka (i možda puno bolja od prosjeka), a ako ne, bože moj. Nikakva tragedija... I ne teži savršenosti baš u svemu. Život je niz slučajnosti na koje je bolje da nemamo previše utjecaja.
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:49   #16
Quote:
Ardo kaže:
Mislm da je to jedna anomalija današnjim žena. previše su iskusne, peviše znaju i htjele bi sve što rade raditi izuzetno dobro. A biti dobra majka se može ali ako peviše unapred o tome počnemo razmišljati... Naći ćemo i kod sebe puno mana.


........ Život je niz slučajnosti na koje je bolje da nemamo previše utjecaja.
Ovo bi moglo biti jedno od objashnjenja....., ali....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:53   #17
Quote:
I nakon toga majčinski nagoni više nikad ne zamru.
Prema VLASTITOM djetetu. A prema djeci opcenito nisam ih nikad ni imala. U vrijeme kad je Junior zachet, pozheljela sam dijete. Imala sam dobar i siguran, dobro placen posao, supruga za kojeg sam mislila da vrijedi s njime stvoriti obitelj...

Od svega toga ostalo je samo puno gorchine i moj prekrasan sin. Njega volim neizmjerno, ali da ga tad nisam imala, mislim da ne bih ni imala djecu. Da imam materijalnih uvjeta uzela bih na skrb neko siroche, ali drugu djecu ne bih imala.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 18:59   #18
Quote:
luca kaže:
evo ni ja nisam raspolozena za djecu...
Ima li ovdje netko tko je uopce raspolozen za potomstvo?
Ja sam raspolozena i za "tudju" djecu, a kak' ne bi bila onda za vlastitu.

Quote:
Mislm da je to jedna anomalija današnjim žena. previše su iskusne, peviše znaju i htjele bi sve što rade raditi izuzetno dobro. A biti dobra majka se može ali ako peviše unapred o tome počnemo razmišljati... Naći ćemo i kod sebe puno mana.
Ne bih bas rekla da sve zene razmisljaju na ovaj nacin, posebno ne da sve sto rade da to nastoje raditi najbolje. U danasnjem svijetu gdje "slampavost" prevladava odbacuje ovu tezu. Osim toga prava zena, kao i pravi muskarac stigne sve.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 19:04   #19
Quote:
Ardo kaže:
a već si dovoljno iskusna da vidiš da sve majke i nisu baš savršene.
kao npr moja...


Quote:
Čak naprotiv, moglo bi de reći da neke unatoč najboljim namjerama zajebu svoju djecu (oprostite na izrazu).
kao npr. moja mene...

Quote:
Ali kada se desilo da sam ostala trudna (niti sam planirala, niti sam bila protv toga) osjećaji su se naglo probudili.
ja ne bi da se desi... ja bi da to hocu...


Quote:
Manje se brini o tome, više gledaj da imaš muškarca s kojim možeš biti sretna
hm...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 19:04   #20
Quote:
FFE kaže:
Osim toga prava zena, kao i pravi muskarac stigne sve.
Tochno. Ali da li ti znash shto znachi odgajati dijete? Sjecam se, dok sam bila trudna pitali su me da li se bojim poroda. Poroda? Zashto bih ga se bojala, tolike prije mene, tolike poslije mene rodile su na isti nachin, prezhivjet cu to i ja...ali ODGOJITI DIJETE, uvijek me bilo strah.

Dok je beba mala izgleda da ce sve biti ok kad se rijeshite bochica, pelena, neprospavanih noci, zubi koji bolno nichu...a kasnije a shkola? a obaveze? a droga i loshe drushtvo? a izlasci?

Mah, mozhda sam skrenula s teme, a mozhda i nisam.

Imam sestru od 32 godine koja je rekla da SIGURNO NIKAD nece imati djecu, narochito ne onu koja moraju proci pubertet
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.