Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 16:50   #21
Nitko nije toliko gluh kao onaj koji neće da čuje!

Nitko nije toliko slijep kao onaj koji neće da vidi!
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:56   #22
Globalizacija = intenciozno kapitalističko kreditiranje korupcionaških režima, kako bi se ekonomski resursi određene zemlje bud-zašto, na ime otplate duga, stavili pod kontrolu multinacionalnih kompanija, direktno povezanih sa američkim imperijalizmom i vojnom ekspanzijom. Stoga ni ovdašnji političari, nisu ništa drugo do smiješne marionete, koji su i svjesni da su marionete, ali im to, budući da, za razliku od većine stanovništava izvrsno žive, uopšte ne smeta.

Teško da budućnost bilo šta dobro donosi...
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:00   #23
Re: Fama o Americi

Quote:
preatorian kaže:

Ovo o čemu pišeš je obična fama o Americi pojačana sa djelovanjem Hollywooda na psihu.

Ajme! Hollywood snima društveno angažirane filmove gdje se vidi izrabljivanje u trećim zemljama???

Quote:
preatorian kaže:
Ameri su u svom djelovanju apsolutno površni i uopće nisu temeljiti.[/color]
Grdno se varaš. To Amerikanci i žele da mislimo, no vrlo su temeljiti kad je potrebno i njima u interesu. Pogodi od koga je Goebbels učio površnost u propagandi?
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:02   #24
Quote:
Secundo kaže:
Znaci, zato sto su Ameri unesrecili neke zemlje, sto svakako jesu, ti bi sada zabranio slobodnu trgovinu?
Rekao sam već u nekom drugom upisu da pojam "slobodna trgovina" iliti free trade pokriva sve samo ne slobodnu trgovinu.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:06   #25
Sadam i njegovi grijesi

Quote:
Vidiš, za vrijeme Sadama na ulicama Bagdada nisi mogao vidjeti prosjaka na ulicama. Nije ih bilo. Irak je bio toliko bogat da je Sadam mogao zadovoljiti i sebe i svoje a da ipak stigne potkupiti stanovništvo da ga podržava.

Sadam je i prije rata sa Amerima doveo zemlju u stanje očaja.
Irak je jedna od najljepših zemalja Orijenta sa dubokom tradicijom i kulturom (Babilon).
Irak je prije 20 godina (prije rata sa Iranom) bila jedna od najbogatijih zemalja Bliskog Istoka, a Bagdad su mnogi smatrali "Biserom Orijenta".
Nisu Ameri ti koji su Sadama terali u besmislen rat sa Iranom. Sam je odveo svoj narod u propast i u 25 godina 4 puta ratovao.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:23   #26
Re: Sadam i njegovi grijesi

Quote:
preatorian kaže:

Nisu Ameri ti koji su Sadama terali u besmislen rat sa Iranom. Sam je odveo svoj narod u propast i u 25 godina 4 puta ratovao.
Misliš da je slučajno Sadam napao Iran baš kad je Homeini došao na vlast? Baš su ga Ameri nagovarali da napadne Iran. Što misliš zašto je tamo Rumsfeld išao? Da se slika sa Sadamom?
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:38   #27
Hutsi i Tutsi

Quote:
desna ruka kaže:
Misliš da je slučajno Sadam napao Iran baš kad je Homeini došao na vlast? Baš su ga Ameri nagovarali da napadne Iran. Što misliš zašto je tamo Rumsfeld išao? Da se slika sa Sadamom?

Možda je Rumsfeld nagovorio i Hutse da naprave pokolj Tutsa u Ugandi. Ono da im proda mačete za rezanje glava (neka multikompanija je htjela isprobati svoje nove noževe za sječu lubenica)
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 18:27   #28
Quote:
desna ruka kaže:
Rekao sam već u nekom drugom upisu da pojam "slobodna trgovina" iliti free trade pokriva sve samo ne slobodnu trgovinu.
Osim toga si i rekao "Umjesto globalizacije trgovine (FREE TRADE) valjalo bi je strogo ograničiti na one proizvode koje moramo razmjenjivati, a to znači svesti svjetsku trgovina na manje od 10% današnjeg opsega." Za mene to znaci da bi skoro sve zabranio i takoreci hermetski zatvorio trzista. Pojasni ako sam te krivo shvatio.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 20:48   #29
Quote:
Secundo kaže:
Osim toga si i rekao "Umjesto globalizacije trgovine (FREE TRADE) valjalo bi je strogo ograničiti na one proizvode koje moramo razmjenjivati, a to znači svesti svjetsku trgovina na manje od 10% današnjeg opsega." Za mene to znaci da bi skoro sve zabranio i takoreci hermetski zatvorio trzista. Pojasni ako sam te krivo shvatio.
Ne znam odakle si ovo izvukao, no ja ovo ne napisah. Nemam ništa protiv trgovine bez barijera, samo ako su uvjeti isti za sve a ne da u trci od 100m jedni počinju od starta a drugi 10 metara pred ciljem.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 09:16   #30
Quote:
desna ruka kaže:
Ne znam odakle si ovo izvukao, no ja ovo ne napisah. Nemam ništa protiv trgovine bez barijera, samo ako su uvjeti isti za sve a ne da u trci od 100m jedni počinju od starta a drugi 10 metara pred ciljem.
Ispricavam se, to je bio Adriatic.

A sada bi me zanimalo kako bi ti definirao a potom i postigao ravnopravnost u trzisnom takmicenju.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 14:00   #31
Quote:
Secundo kaže:
Ispricavam se, to je bio Adriatic.

A sada bi me zanimalo kako bi ti definirao a potom i postigao ravnopravnost u trzisnom takmicenju.
Ako su premisa i paradigma politike i ekonomije jednakost i sloboda, onda će i tržišna utakmica biti takva.
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 11:46   #32
Quote:
desna ruka kaže:
Ako su premisa i paradigma politike i ekonomije jednakost i sloboda, onda će i tržišna utakmica biti takva.
To su svakako krasne premise, no kako ih ostvariti u praksi?

Izgleda da svi zaboravljaju da su prvi trgovci bili i gusari (na moru) odnosno pljačkaši (na kopnu) i da su novovjekovni trgovački pothvati uvijek bili potpomognuti topovnjačama.
Sjetite se samo kako je Japan (do tada posve zatvoren) bio otvoren svijetu i svjetskoj trgovini.

Međunarodnu je trgovinu uvijek jača sila nametala slabijoj. I danas je tako, ali se to sjajno prikriva lijepim lažima koje nam serviraju propagadne službe moćnika. I zanimljivo je kako svi na to nasjedate.

Ljudi žive u bijedi u nerazvijenim zemljama zato jer su nesposobni ili lijeni. Pa kad im Amerika i ostali (kroz FREE TRADE, MMF i Svjetsku banku) pomogne onda će i oni živjeti u raju.
Ne shvaćam kako netko može nasjedati takvim kretenskim pričama !
Te zemlje i većina njihova pučanstva dovedene su u takav položaj prvo vojnom silom za kolonijalnog doba, a danas međunarodnom podjelom rada i svjetskom trgovinom.

Upitajte se zašto ne bi (na pr.) sirovan nafta sutra koštala deset puta više nego danas (ne smatram da bi to bila pretjerana cijene), jer danas se prodaje u bescjenje.
I naravno imate odgovor: PONUDA & POTRAŽNJA!

Pri tom zaboravljate najvažniji faktor u svjetskoj trgovini: Šestu flotu i ostale oružane snage "Slobodnogsvijeta".
One diktiraju cijenu nafte (u "slobodnoj trgovini" ), a ne ponuda i potražnja.

Ili možda mislite da su Iračani jako potraživali američke bombe i metke?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 17:20   #33
Quote:
desna ruka kaže:
Ako su premisa i paradigma politike i ekonomije jednakost i sloboda, onda će i tržišna utakmica biti takva.
Sloboda je tema za sebe, ali dali je jednakost premisa i paradigma u zlatnom zapadu? Nije, i zato i u globalnoj trgovini ne moze biti. Prihod se odredjuje po potraznji i ponudi, a ne prema potrebama ili nekoj jednakosti. Prema tome, tvoja teorija je cista utopija.

Realisticno bi bilo kada bi se nasa trzista otvorila za zemlje u razvoju. To im jos uvijek ne bi garantiralo nas standard u dogledno vrijeme, ali bi poticalo razvoj u tim zemljama.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:08   #34
Quote:
Secundo kaže:
Realisticno bi bilo kada bi se nasa trzista otvorila za zemlje u razvoju. To im jos uvijek ne bi garantiralo nas standard u dogledno vrijeme, ali bi poticalo razvoj u tim zemljama.
S ovim se slažem. Isto tako da mi investiramo u slabo razvijene zemlje, razvijajući tako i sebe i njih. Ovo je pravi način, a ne kao što Amerikanci rade. Prvo unište zemlju, bilo ratom bilo prevratom bilo embargom, onda im marionetska vlast dade sve pogodnosti za što veću zaradu, potom eksploatiraju i ljude i bogatstva.

Ovaj američki pristup nema veze sa jednakošću i slobodom jer se prvo ponašaju kao lopovi a onda kao paraziti koji sišu krv. Kad bi Hrvatska išla u inozemne investicije to bi bilo zasnovano na principima slobode i jednakosti. Mi nemamo moći da porobimo neku zemlju, slobodni mi, slobodni oni, da na principima jednakosti odlučimo i dogovorimo posao.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:02   #35
Da se podsjetimo

Quote:
Izgleda da svi zaboravljaju da su prvi trgovci bili i gusari (na moru) odnosno pljačkaši (na kopnu) i da su novovjekovni trgovački pothvati uvijek bili potpomognuti topovnjačama.
Sjetite se samo kako je Japan (do tada posve zatvoren) bio otvoren svijetu i svjetskoj trgovini.
Međunarodnu je trgovinu uvijek jača sila nametala slabijoj. I danas je tako, ali se to sjajno prikriva lijepim lažima
koje nam serviraju propagadne službe moćnika. I zanimljivo je kako svi na to nasjedate.

Ljudi žive u bijedi u nerazvijenim zemljama zato jer su nesposobni ili lijeni.
Pa kad im Amerika i ostali (kroz FREE TRADE, MMF i Svjetsku banku) pomogne onda će i oni živjeti u raju.
Ne shvaćam kako netko može nasjedati takvim kretenskim pričama !
Te zemlje i većina njihova pučanstva dovedene su u takav položaj prvo vojnom silom za kolonijalnog doba, a danas međunarodnom podjelom rada i svjetskom trgovinom.

Upitajte se zašto ne bi (na pr.) sirovan nafta sutra koštala deset puta više nego danas (ne smatram da bi to bila pretjerana cijene), jer danas se prodaje u bescjenje.
I naravno imate odgovor: PONUDA & POTRAŽNJA!
Pri tom zaboravljate najvažniji faktor u svjetskoj trgovini: Šestu flotu i ostale oružane snage "Slobodnogsvijeta".
One diktiraju cijenu nafte (u "slobodnoj trgovini" ), a ne ponuda i potražnja.
Ili možda mislite da su Iračani jako potraživali američke bombe i metke?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.