Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 21:55   #21
Za mene je podznak ono kako se predstavljaš svijetu tj. okolini dok je znak tamo gdje ti je duša
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 09:54   #22
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Za mene je podznak ono kako se predstavljaš svijetu tj. okolini dok je znak tamo gdje ti je duša
hmm al zanimljivo je da mi se cini kako primjecujem da je vanjsko ponasanje u nekim situacijama slicnije znaku, a unutarnje raspolozenje podznaku

no vjerojatno je tu jos faktora u igri
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 01:22   #23
a da li treba i u astro.com ukucati sat manje za rodjene nakon '83 - ljetni period ili on to odmah automatski detektira?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 04:57   #24
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
a da li treba i u astro.com ukucati sat manje za rodjene nakon '83 - ljetni period ili on to odmah automatski detektira?
ne treba nista,program je vec podesen,tako da uradi automatski
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 09:14   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
hmm al zanimljivo je da mi se cini kako primjecujem da je vanjsko ponasanje u nekim situacijama slicnije znaku, a unutarnje raspolozenje podznaku

no vjerojatno je tu jos faktora u igri
Naravno, previše je faktora u igri da bi se mogla napraviti analiza samo na osnovi znaka i podznaka.

Znak i podznak bi bio samo dio kostura koji moze sluziti za ćaskanje uz kavu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:46   #26
kako se određuje koji si podznak??

kako??
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 15:31   #27
http://www.astro-art.net/asc.php

molim
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:48   #28
Meni nije bilo jasno nita u vezi podznaka, sada sam nabavila slučajno ovu knjigu "Astroloka svatara " -Silvija Čolić
i osim ostalog imaju pojanjeni podznaci...
za svaki znak je posebno pojanjen podznak, tj. neće te dobiti iste osobine od podznaka ako ste lav i podznak rak ili ako ste bik i podznak rak...
meni je ba točno, one osobine koje ne piu kod mog znaka su u podznaku...nabavite knjigu odlična je (80 kn)

Podznak utječe na razvoj osobnosti i građenje vlastitih identiteta unutar okoline u kojoj živimo.Govori o naim težnjama i prirodnim sklonostima, kao i načinu na koji vidimo sebe i predstavljamo se drugima.....
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:31   #29
Cool

e, kod mene je stvar poprilično zeznuta sa podznacima
bila sam kod 2 profesionalna astrologa(tj. svi su mamini i tatini prijatelji) i jedan čiko kaže da sam strijelac, a teta kaže škorpija , a treći 'astrolog' je jedna knjiga, navodno bestseler, kaže da sam ovan ... škorpija sigurno nisam a sad ne znam ... najvjerovatnije sam ovan u podznaku, ali ne mora da znači... uhhh!!! a tabele na netu kažu da sam na granici škorpija-strijelac (tj. negdje sam škorpija, a negdje strijelac) pa sad vi vidite
Wolfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 09:29   #30
Quote:
Wolfy kaže: Pogledaj post
e, kod mene je stvar poprilično zeznuta sa podznacima
bila sam kod 2 profesionalna astrologa(tj. svi su mamini i tatini prijatelji) i jedan čiko kaže da sam strijelac, a teta kaže škorpija , a treći 'astrolog' je jedna knjiga, navodno bestseler, kaže da sam ovan ... škorpija sigurno nisam a sad ne znam ... najvjerovatnije sam ovan u podznaku, ali ne mora da znači... uhhh!!! a tabele na netu kažu da sam na granici škorpija-strijelac (tj. negdje sam škorpija, a negdje strijelac) pa sad vi vidite
Pa kad si rođena, pa da vidimo..Ako imaš točan sat rođenja onda ti ascedent pada točno na određen stupanj nekog znaka, i onda si taj znak u podznaku. Ne postoji podznak 'na granici', možeš bit jedan jedini, ako ti je asc na 29°59 škorpiona, onda si škorpion. Mogućnost je i da ti je cijeli strijelac unutar 1.kuće. Onda bi bila škorpion sa primjesama strijelca.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:07   #31
PODZNAK I NJEGOVO IZRAČUNAVANJE

Ascedent ili podznak je znak koji se uzdiže na istočnom horizontu u trenutku vašeg rođenja. Prema njemu se određuju sve ostale kuće natalnog horoskopa, a najčešće prema sistemu Placidus, iako ima i drugih sistema (Koch, Regiomontanus..).
Ascedent izračunavamo pomoću Efemerida i Tablica kuća.
Računa se ovako:-potrebni su ovi podaci:
1. sideralno vrijeme za vaš datum rođenja (pročita se u efemeridama);
2. geografska dužina mjesta rođenja pretvorena u sate i minute (možete izračunati sami gledajući u atlas, a postoje i već izračunati podaci koje možete naći u raznim astro priručnicima ili na netu)
3. vaš sat rođenja umanjen za 1 sat ukoliko ste rođeni na području ex Juge, pošto se ex Jugoslavija nalazi 1 sat manje od Griniča
4. korekcija-za svaki sat rođenja dodati po 10 sekundi.
Zbir ovih podataka daje vaše sideralno lokalno vrijeme u trenutku rođenja, i to se vrijeme onda pogleda u Tablicama Kuća.

PRIMJER:
osoba rođena 13.04.1979., 19:41h, Rijeka
sideralno vrijeme (iz Efemerida): 13h 22m 21s
geograf.dužina Rijeke pretvorena u sate: 0h 57m 48m
sat rođenja minus 1h: 18h 41min
korekcija 10sek po satu rođenja: 0h 3min 6s

Zbrojeno: 33h 04min 15s - kako je prešlo 24h, oduzme se 24h. Dobiveni broj je 9h 04min 00sek - OVAJ SE SAT POGLEDA U TABLICE KUĆA I ON PADA NA 4°43' ŠKORPIONA i označava položaj Ascedenta, a ostale kuće se također prepišu.
Astrološki se može podznak (ascedent) izračunati na tropski ili sideralni način. Ovo gore je tropski način i tako se računa u zapadnoj astrologiji.

Ascedent ili podznak predstavlja onaj dio ličnosti koji se odnosi na tijelo, i onaj dio nas koji pokazujemo na prvi dojam. Tako nas okolina ispočetka vidi.
U osnovi čovjek se sastoji karakterno od Sunca, Mjeseca i Ascedenta.
Sunce je duh, Mjesec duša, a ascedent tijelo.
Osoba iz gornjeg primjera ima Sunce u Ovnu a podznak u Škorpionu. Znači da će je isprva ljudi doživljavati zatvorenom, tajanstvenom, strastvenom i sumnjičavom (ascedent Škorpion), a s vremenom će doći do izražaja dinamična, aktivna i otvorena strana ličnosti (sunce u ovnu).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 10:13   #32
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pa kad si rođena, pa da vidimo..Ako imaš točan sat rođenja onda ti ascedent pada točno na određen stupanj nekog znaka, i onda si taj znak u podznaku. Ne postoji podznak 'na granici', možeš bit jedan jedini, ako ti je asc na 29°59 škorpiona, onda si škorpion. Mogućnost je i da ti je cijeli strijelac unutar 1.kuće. Onda bi bila škorpion sa primjesama strijelca.
rođena sam 09.06.1993 u 18h 15min na Cetinju, CG. Ajde, pliz 'pogledaj'
Wolfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:11   #33
Quote:
Wolfy kaže: Pogledaj post
rođena sam 09.06.1993 u 18h 15min na Cetinju, CG. Ajde, pliz 'pogledaj'
Datum kada si rođena pada u vrijeme kada se sat pomaknuo (Daylight Saving Time) i u većini astroloških programa potrebno je da dodaš 1 sat na tvoj sat rođenja. Tako ti onda asc pada na 18°59 Strijelca.
Svi oni koji su rođeni nakon 1984. moraju pri proračunu ascedenta dodati jedan sat na svoj sat rođenja.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:36   #34
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Svi oni koji su rođeni nakon 1984. moraju pri proračunu ascedenta dodati jedan sat na svoj sat rođenja.
Dodati? Ja sam u jednoj knjizi citala oduzeti. I opat pitam, jel astro.com to prepoznaje automatski? Jer meni je nekako prilicno nevjerojatno da sam ja dupli ovan

A i ovaj astro-art.net pokazuje nekad drugacije nego astro.com.

Zadnje uređivanje vilinska musica : 09.10.2007. at 14:21. Reason: dodatak
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:30   #35
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Datum kada si rođena pada u vrijeme kada se sat pomaknuo (Daylight Saving Time) i u većini astroloških programa potrebno je da dodaš 1 sat na tvoj sat rođenja. Tako ti onda asc pada na 18°59 Strijelca.
Svi oni koji su rođeni nakon 1984. moraju pri proračunu ascedenta dodati jedan sat na svoj sat rođenja.
thx
Wolfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:05   #36
Wolfy,
Upozorila me Fish1968 da sam pogriješila u računanju tvog ascedenta. Na astro.com možeš izračunati natalnu i tamo je on na 24°Škorpiona...
...sad sam i ja zbunjena...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 00:46   #37
Aj da onda ispišem cijelu računicu da ne ostane nedoumica.

Ascedent za rođenje 9. 06. 1993. u 18 h 15 min u Cetinju. Od tog vremena potrebno je oduzeti:

- jedan sat za GMT
- jedan sat za ljetno vrijeme, čime dobivamo 16 h 15 min


Nadalje:

- geografska dužina Cetinja 18º 55' pretvoreno u sate iznosi 1 h 15 min 39 sek

Lokalno vrijeme dobivamo zbrajanjem ovoga:

16 h 15 min
+1 h 15 min 39 sek
=17 h 30 min 39 sek


- korekcija 17 x 10 = 170 sek = 2 min 50 sek



Sideralno iz efemerida za datum je 17 h 9 min 30 sek. Zbrajanjem sideralnog, korekcije i lokalnog dobivamo:

17 h 9 min 30 sek
17 h 30 min 39 sek
+ 2 min 50 sek
= 34 h 42 min 59 sek

Rezultatu 34 h 42 min 59 sek još na kraju oduzmemo 24 h i konačno to iznosi:

10 h 42 min 59 sek

U tablicama kuća za zemljopisnu širinu 42º (Cetinje) ascedent je na 24º scorpio.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 15:03   #38
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Aj da onda ispišem cijelu računicu da ne ostane nedoumica.

Ascedent za rođenje 9. 06. 1993. u 18 h 15 min u Cetinju. Od tog vremena potrebno je oduzeti:

- jedan sat za GMT
- jedan sat za ljetno vrijeme, čime dobivamo 16 h 15 min


Nadalje:

- geografska dužina Cetinja 18º 55' pretvoreno u sate iznosi 1 h 15 min 39 sek

Lokalno vrijeme dobivamo zbrajanjem ovoga:

16 h 15 min
+1 h 15 min 39 sek
=17 h 30 min 39 sek


- korekcija 17 x 10 = 170 sek = 2 min 50 sek



Sideralno iz efemerida za datum je 17 h 9 min 30 sek. Zbrajanjem sideralnog, korekcije i lokalnog dobivamo:

17 h 9 min 30 sek
17 h 30 min 39 sek
+ 2 min 50 sek
= 34 h 42 min 59 sek

Rezultatu 34 h 42 min 59 sek još na kraju oduzmemo 24 h i konačno to iznosi:

10 h 42 min 59 sek

U tablicama kuća za zemljopisnu širinu 42º (Cetinje) ascedent je na 24º scorpio.




uhh, izgledakomplikovano
i, naravno, mnogo hvala
Wolfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 01:46   #39
koji je meni podznak? rođena 14.08.1981 u 10.30
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:39   #40
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
koji je meni podznak? rođena 14.08.1981 u 10.30
Za izračun podznaka moraš napisati i mjesto rođenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.