Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 18:31   #2
Post Planete u kućama - opisi

Ima li tko Pluton u 12.kući? Ako da, na koji se način manifestirao?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.07.2007. at 14:42. Reason: upis malih slova naslova
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:12   #3
Nema veze za pluton u 12....možda ću se načekat...

Ipak, zanima me da napišete neku planetu u kući koja vam se najteže manifestira...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:04   #4
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Nema veze za pluton u 12....možda ću se načekat...

Ipak, zanima me da napišete neku planetu u kući koja vam se najteže manifestira...
Šta misliš pod "najteže manifestuje"?
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:49   #5
Wink 12.kuca u horoskopu

Ovo je treca u nizu nepovoljnih kuca. Ona predstavlja sve vrste gubitaka, padove, gresno ponasanje, poroke i sl. Osnovna ideja koja lezi u ovoj kuci je ogranicavanje slobode, i to negativnog kroz bolesti, zatvore, imigracije, vojsku ili pak, dobrovoljnog kroz crkve, manastire, naucne institucije koje pozivaju na rad i izolaciju.

Priroda ove kuce je vrlo misteriozna, i upucuje na misterije, tajne sluzbe, skrivene stvari, skrivena neprijateljstva, kriminalne aktivnosti, veze sa ljudima sa one strane zakona i sl.

Ovo je treca kuca koja se odnosi na zivot u inostranstvu, duge boravke u daljini, i uopste odvojenost od svog doma, dragih bica. Venera je signifikator dalekih putovanja i za zivot u inostranstvu, potreban je jak uticaj Venere na 12. i 9. kucu.
Pozitivan aspekt ove kuce se ogleda u duhovnoj samospoznaji, prosvetljenju i saznavanju sustinskih zivotnih i ljudskih tajni. Ona upucuje na rad na sebi, donosi najdublje uvide i smisao za rad za opstu ljudsku dobrobit.
Iz aspekta zivotnog prosperiteta, bolje je da je ova kuca prazna, jer puno planeta u njoj neminovno namece restrikciju i tugu.
Ova kuca je od ogromnog znacaja za bracni zivot, jer osim sto predstavlja telesni i emotivni uzitak medju partnerima, ona se takodje odnosi na bracni zivot i potomstvo.
Precizno posmatrano, na fizickom planu ova kuca se odnosi na stopala i limfni sistem.
XII kuća je analogna Neptunu i Ribama - a oni predstavljaju umjetnost samu po sebi, ono podsvjesno, nesvjesno, maštu, film kao neka vrst bijega od stvarnosti, iluzija i fantazije

DVANAESTA KUĆA – Razlaganje ličnosti, pretvaranje, tajne.

OVO JE POLJE U MRAKU, polje izolacije, kocnica i prepreka u zivotu. Tajni neprijatelji. Patnje, ludila, hopitalizacije zatvori; POLJE KARMIČKOG PROČIŠĆENJA I PROŠIRENJA SVESTI; transformacije, prosvetlenja; povlacenje u sebe. ona daje odgovor kako da se okrenemo svojoj sudbini , NESEBIČNO DAVANJE I SVESNO ŽRTVOVANJE ZA DRUGE. TU NEMA NIKAKVE POMOĆI I SATISFAKCIJE; Borba ne nasiljem, prastenjem, ljubavlj, POMIRIMO SA TIM INAČE SE OBIJE O GLAVU; Problemi koji iskrsnu kada se najmanje nadamo ; TAJNI POSLOVI IZA SCENE; tu su sve prepreke i kazne KAŽE: OKRENITE SE SEBI I DUHOVNOSTI.Dvanaesta Kuća je najskrivenija i planetarne energije se ovde ne ispoljavaju vidljivo, već skriveno, tajnovito. U njoj je i unutrašnji svet psihe, tj. čovekovo zdravlje na psihološkom nivou. Planete se ovde ispoljavaju više na duhovnom nivou, kreirajući svet snova, fantazije i imaginacije. Tu je tiha komunikacija s Kosmosom, Prirodom ili Bogom. Planete u njoj imaju kameneleonske kvalitete, tj, prilagodjavaju se svakoj situaciji. U ovoj kući se sve rastapa, dezintegrise, nestaje – sve je u mraku, pokriveno velom tajne, zarobljeno – jer samo tako može da funkcioniše.
A sto se samog Plutona tice.. Pluton u 12. kuci ,na primer po pitanju sexa
ukazuje, na moguce sklonosti ka analnom seksu ili da osoba preferira »igre dominacije«. Ovo je posebno naglaseno kada se Pluton nalazi u 12. kuci (naravno, obavezno treba uzeti i u obzir i druge indikacije).
Naravno da sve nije tako jednostavno i jednostrano..uvek treba gledati CEO horoskop...
__________________
..Volim-znaci postojim..:)
lollypop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:11   #6
saturn u 12 - natalni
a pluton mi se trenutno nalazi u šestoj ak se ne varam...

saturn - povlačenje u sebe, bijeg od ljudi, samoanaliza (pretjerana)
zahvalna sam mu (sada to shvaćam) što mi je držao oči širom otvorene dok me pluton upoznavao sa mojim podsvjesnim dijelom. on je realan i upravo zbog toga surov: prostire ti činjenice bez uljepšavanja. kako sam sklona imaginaciji i bježanju u nestvarno (ne znam kako da se bolje izrazim), iskušenjima koja mi je slao držao me budnom. mislim da je ljubičasta boja saturna a to je inače moja omiljena boja.
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:26   #7
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Šta misliš pod "najteže manifestuje"?
Mislim u smislu: 12.kuća je izolirana, zatvorena, kuća je psihe, kroničnih bolesti, povlačenja, tajni, tajnih neprijatelja...sve su to stvari koje je ponekad teško sprovoditi bez teškoća, problema sa sobom ili okolinom...pasivna je to kuća koja nekoj aktivnoj osobi može predstavljati teškoće...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 17:20   #8
Pluton u 12.kući

U mom slučaju, Pluton je vladar asc,Mjeseca, i radi opoziciju na Sunce.
Teškoća je u tome što radi toga što vlada asc, i mjesecom nije lako ispoljiti svoju osobnost u polju izolacije i samoće, a kad se i ispoljava radi opozicije na sunce ruši samu ličnost.
Rješenje jest u produhovljenju svih aspekata života, ali to produhovljenje dolazi u nesreći, smrti itd.
12.polje psihe i pluton ovdje odvodi u duboka poniranja i na svašta se tu može naletiti, na najdublju snagu kao i na najveće strahove i blokade...Pluton je i vezan za fobije pa se radi 12.k s njima teško suočiti i obračunati.
Što se tiče seksualnosti, ta seksualnost mora radi 12.k biti uzdignuta na više razine, obojana duhovnošću, i ispravnošću....ne bih se uopće složila sa nekim navodima gore o tome...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:35   #9
Meni je Pluton u 9 kući

U 12 kući mi je Neptun, hm..
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:12   #10
ajaaj...meni je guzva u dvanaestercu,tri planete:Mjesec,Venera i Mars
a nu sta veli ( malo je podugacko,pa se ispricavam):

Moon in the Twelfth House
You must be careful not to be too hasty in responding to a lover, and always think twice before committing yourself outright about any matter. There are many times when it is better to spare your lover's feelings by not rushing in and telling the whole truth, even though you feel you should.
No matter what kind of affair you are in, it will take a good deal of soul searching to discover your lover's and your own true emotional motives. Hidden actions and attitudes have to be uncovered and sorted out, but the reward is a deep level of mutual self- understanding that few others achieve.
For you, a truly successful love relationship is one that is intensely uplifting, even cathartic.

Venus in the Twelfth House
At times you may find it difficult to decide exactly what you want out of a relationship, or you may find out what you would really have enjoyed only after the affair is over.
For this reason, it is a good idea to prolong your courtship in order to find out what each partner wants and expects before making a commitment.
You appreciate a lover who doesn't discuss your personal life with others; in fact, you are quite attracted to the idea of carrying on an affair in secret.

Mars in the Twelfth House
You have a needling desire to realize your deepest and most out-of-the-way motivations, both sexual and otherwise. For this reason you are willing to give up much in a relationship in order to explore the unknown.
Do not wander into strange territory without carefully finding out about it first, for your tendency to act rashly could lead you into trouble.
If you are careful, the rewards will be well worth the risks, and the fulfillment you experience will be special and unique to you.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.11.2007. at 19:11. Reason: spajanje postova
Ćarli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:39   #11
Kako se tumači kada je neka kuća u natalnoj karti prazna?
Gledamo li nešto drugo kao zamjenu za tu kuću?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:43   #12
da, onda gledash gdje je vladar te kuce znaci ako je kuca u jarcu onda gledash gdje je saturn pa kombinirash znacenje
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:54   #13
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
da, onda gledash gdje je vladar te kuce znaci ako je kuca u jarcu onda gledash gdje je saturn pa kombinirash znacenje
Hvala.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:56   #14
Ne postoje dobre i loše kuće!! Ali se neki planeti u natalnoj mogu "loše osjećat" u određenoj kući... al nije to ništa tragedija!

osoba sa naglašenom ili/i punom 12. kućom je orijentirana na razvoj duhovnog života, istraživanju onoga što je ispod površine, pa tako i astrologije..

najmisterioznije kuće ,tj. o njima se može naći samo mali broj točnih podataka su 8. i 12.. i to upravo zato što se 12. kuća(kako sam već navela ) "bavi" unutarnjim životom pojedinca(koji i varira tokom života, mjenja se, regenerira), a osma međuostalom i smrću(o kojoj se tak i onak niš nezna)

primjera radi... tvoj Pluton u 12. posebno ukazuje na sposobnost duhovne "regeneracije".. intenzivna i nimalo plitka razmišljanja.. al ne i da ćeš završit u ludnici pobogu
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:02   #15
Za moguće boravke u ludnici često optužuju Neptuna u 12 kući.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:34   #16
Neptunu "je mjesto" u 12.kući,odnosno, domicil... ukazuje je na iznimno intuitivne i hiperosjećajne ljude, kreativce i idealiste.. doduše i genije, makar, istina, tanka je ta linija između genija i luđaka...
al za nekog "strpat u sanatorij" treba se ipak pogledati cijela natalna karta..
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:53   #17
Može li mi tko nešto reći o Plutonu u prvoj?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:41   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Može li mi tko nešto reći o Plutonu u prvoj?
Virni...Pluton u 7. polju - Pluton u 1. polju
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:45   #19
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
Neptunu "je mjesto" u 12.kući,odnosno, domicil... ukazuje je na iznimno intuitivne i hiperosjećajne ljude, kreativce i idealiste.. doduše i genije, makar, istina, tanka je ta linija između genija i luđaka...
al za nekog "strpat u sanatorij" treba se ipak pogledati cijela natalna karta..
Naravno, al Neptun u 12 kući + Mjesec u Ribama
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:46   #20
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hvala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.