Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2003., 10:04   #21
Quote:
Urpanus kaže:
Koje licemjerno moraliziranje.
Ako govorimo o vrhunskim i onim malo manje vrhunskim klubovima u EU , onda je stvar vrlo jasna. Plaća im je onolika koliko vrijede na tržištu. Nogomet je ogroman posao i nema tu "gladnih".
Dakle, Urpanus je najbolje odgovorio - ako raspravljamo na forumu društvenih ZNANOSTI, a ne trkeljanja uz pivicu, mora se priznati da je sport prvenstveno biznis, te da nogometaši dobivaju svoju tržišnu vrijednost.

Odgovor na pitanje "Koliku bi plaću vi dali nogometašima" je dvojak. Ja kao ja - nula kuna, jer me fudba uopće ne zanima.
Kada bih bio predsjednik kluba ili sponzor - onoliko koliko bismo procijenili da nam se isplati.

Mislim da je pravilnije pitanje za ovaj forum Koliki društveni ugled zaslužuju fudbaleri?
(mislim da sam već samim izborom riječi "fudbaleri" odgovori )

Činjenica je da su se mladi uvijek ugledali u nekakve likove čija karizma nema baš prevelike veze s realitetom - heroji i ratnici su ubojice (molim - ne govorim niti o jednom RATU i NARODU konkretno!!!), umjetnici - književnici i ostali u povijesti su bili i jesu česti pacijenti mentalnih institucija ili barem posjetitelji opskurnih gradskih četvrti (Ujević, Baudelaire, Van Gogh), sportaši su lijeni i priglupi mlijarderi, glumci i pjevači su uobraženi i tašti narkići...

Sve je to tlapnja...

Jer kome će za uzor biti neki roditelj koji/a radi 10 sati dnevno kako bi se otplatili svi krediti i uspjelo odškolovati djecu? TO nikom nije dovoljno glamurozno da zaradi status u mladim očima. Za to treba šmrkati koku, prcati se u šupak ili pak udarati nogom malo zraka stiješnjenog u kožnu mješinu, koju su za nekoliko centi dnevno šivala filipinska djeca, tokom 18 sati dnevnog rada...
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 10:15   #22
Neka rade u akordu. 1000 HRK po golu

Opet krece stara diskusija o pravdi. Jeli pravda kada svi zaradjuju isto? Ili je pravda kada svako zaradjuje koliko moze dobiti na trzistu? Podsjecam na srednjevjekovnog fratra, Lucu de Paciolli: "Roba (a time i usluga op.a.) vrijedi koliko je kupac spreman platiti za nju." Trzisni zakon u jednoj recenici. I zato nogometasi, manageri, stotijaznam nisu previse placeni.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 16:24   #23
Nisu jadni nogometasi krivi sto su toliko placeni, vec gomila budala koji ih toliko vole gledati.
(Cast izuzecima, kao npr. jedan teorijski fizicar ovdje , koji ih vole gledati a nisu budale. )
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.