Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 15:27   #21
Quote:
Taisa kaže: Pogledaj post
Znači ipak ni Bog nije toliko milostiv po tom pitanju
mislim da je to bogu svejedno... ljudi su ti koji si daju pravo suditi drugima s visine
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:28   #22
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
mislim da je to bogu svejedno... ljudi su ti koji si daju pravo suditi drugima s visine
Slazem se
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:29   #23
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nego šta da je Bog. Toliko smo mu bili važni da se spustio na naš nivo, prihvatio činjenicu da će morati jesti, spavati, prati kosu, UMRIJETI - sve da nam se približi. Mi se uzvisujemo, a on ponizuje... Pitam se samo onda tko je tu u pravu?
da, palestinski mitovi su stvarno cudni

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
To nije isprika nego činjenice. AKo bi se željelo promijeniti, moglo bi se, ali - zašto bi mijenjali? Osim da bude drugačije? Po čemu bi bilo bolje? Primite se posla, a ne teoretiziranja...
buducu da se prema kanonskom zakonu zena nemoze zarediti za svecenika, a kanonski zakon je baziran na 'bozanskom zakonu" da bi se promjenio kanonski treba se promjeniti bozanski, bog therefore ne zeli zene za svecenike, rasista
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:50   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica?
U mitologiji zena je zivot, a muskarac sluga zivota. Tesko je zivjeti sa tom spoznajom.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 19:16   #25
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
zasto zena ne moze biti svecenica.. zasto zena nebi bila papa

ima li kakvog suvislog razloga za to
Papa s PMS-om. RNR
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 19:21   #26
Quote:
(Ne)stabilni kaže: Pogledaj post
Papa s PMS-om. RNR

Ovaj ima valunge.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 19:27   #27
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
To se muškarci boje svoje seksualne energije, pa im je lakše da se s njom razračunavaju spolja - preko žene.
Ne, to je dio gušenja ženskog principa. I u ženama i u muškarcima
Kao i kršćanska religija u svojoj suštini

Zadnje uređivanje TincH : 10.10.2007. at 21:58.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 19:47   #28
ak ćemo krenut od biblije koja je patrijahalno šovinističko smeće - tamo piše di je ženi mjesto .nemre bit svećenica i nemre bit papa.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:18   #29
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Tradicija. U počecima Crkve Isus je morao u dvanaestoricu staviti samo muškarce jer ondašnje društvo nikad ne bi prihavatilo ženu...
Da, nije lako biti Bog kad moras postovati Tradiciju.
Quote:
Nakon uskrsnuća, apostoli nastavljaju kako ih je Učitelj poučio, za nasljednike biraju muškarce jer im ne pada na pamet mijenjati ono kako je sve postavljeno od početkA... Nakon toga idu progoni i biti svećenik je opako opasno pa nitko ne želi da njegova žena radi tako nešto blizu smrtne opasnosti. Muškarci podmeću leđa... I stvar prelazi u tradiciju.
Ako sam dobro shvatio Isus je zbog Tradicije poucio apostole da ne menjaju ono kako je sve postavljeno od pocetka i onda je to preslo u Tradiciju.
Mocna ta Tradicija (mozda je ona cak zaista pravi Bog?).
Na srecu danas vise ne progone svecenike (naprotiv, oprasta im se i ono za sta drugi gradjani odgovaraju), te mozda postoji sansa i da zene dobiju ista prava ?!
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:25   #30
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
U mitologiji zena je zivot, a muskarac sluga zivota. Tesko je zivjeti sa tom spoznajom.
u mitologiji iliti u lovačkim pričama.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:33   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
- Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
- zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
- Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
- Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
- Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica?
- pa i jesu, dok su muškarci uglavnom duhovna bića a žene su ovaj...uglavnom seksualne ovisnice dok se mi uglavnom samo neuspješno branimo od njih Pročitaj malo stare postove od dr. Lukića
- zato da nebi svojom negativnom i pohotnom prirodom narušile i ovo malo mira na planetu Npr kolega u uredu me pita zakaj tebe ova mala svaki dan pipka a mene ne? A ja velim neznam, pokušavam je se riješiti a ne ide Tako je neduhovna da je to strašno, samo je na jednu stvar orjentirana
- kako misliš? Pa muškarci se uglavnom drže toga što im je Bog propisao ali od vas ne možeš više pobjeć Od kad je došla ta feminizacija i pederizacija one misle da nas smiju pipkat, posjećivat birtije, čak i ragbi i hokej igrat i šta je najgore i sexualno na napastovat na poslu
- a kako izgleda "svjetli predmet želja"? Kao neonka iz moje garaže
- pa da vi da ste svećenice samo bi laprdale o onome o čemu ste ovisne - o sexu naime
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:59   #32
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
ak ćemo krenut od biblije koja je patrijahalno šovinističko smeće - tamo piše di je ženi mjesto .nemre bit svećenica i nemre bit papa.
Biblija stiti zenina prava i stavlja je u nadredjeni polozaj u domu i sta hoce vise?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:16   #33
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Biblija stiti zenina prava i stavlja je u nadredjeni polozaj u domu i sta hoce vise?
ah da.nek šuti i puši...
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:26   #34
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
ah da.nek šuti i puši...
Ne,ostavi "pusenje",odgoj i vaspitanje djece,kucanski poslovi,a sve ostalo muz mora nabaviti i stititi dom i imovinu.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:52   #35
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ne,ostavi "pusenje",odgoj i vaspitanje djece,kucanski poslovi,a sve ostalo muz mora nabaviti i stititi dom i imovinu.
kokolo, pričam o položaju žene kaj se tiče dužnosti unutar crkvene hijerarhije.

a kaj se tiče običnih smrtnika,muškarac isto mora sudjelovat u odgoju djece, kućanski se poslovi djele prema tko ima više vremena za kaj.
sretna 2007. obriši prašinu,ne samo da ti izaziva alergene reakcije, utječe ti i na inteligenciju i moć rasuđivanja
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:00   #36
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
kokolo, pričam o položaju žene kaj se tiče dužnosti unutar crkvene hijerarhije.

a kaj se tiče običnih smrtnika,muškarac isto mora sudjelovat u odgoju djece, kućanski se poslovi djele prema tko ima više vremena za kaj.
sretna 2007. obriši prašinu,ne samo da ti izaziva alergene reakcije, utječe ti i na inteligenciju i moć rasuđivanja
Pa tu te cekam,zeninim izlaskom iz doma u smislu htjenja ravnopravnosti dolazi do narusavanja krscanskog zivljenja.Zena vise nije ravnopravna neg trazi vise i vise i tu dolazi do raskola i nepostivanja Bozijeh zakona.Ako preferiras svjetovne nazore i prava zene onda ne mozemo govoriti o religijskim odnosima.Ja sam za zenina prava u okvirima religijskih zakona.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:29   #37
U brojnim paganskim kultovima žena je primarna, sjećate se Venere. Veličala se plodnost i majka priroda te veza između prirode i čovjeka koje je čovjek dio. Tada su došle Abrahamske religije koje su prirodu podčinile čovjeku i time ženu=plodnost=bitak.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 07:47   #38
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
te mozda postoji sansa i da zene dobiju ista prava ?!
Ali zašto? Ja sam žena u Crkvi i posve mi je dovoljno mojih prava... Štoviše, toliko ih iskorištavama da gotovo i nemam vremena za ništa drugo! Zašto bih željela još više posla, kad i s ovim postojećim jedva izađem na kraj? Sve je to ražanj bez zeca... ZA koje se to vi imaginarne žene borite? Nama je dobro ovako kako jest
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 08:16   #39
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
... ZA koje se to vi imaginarne žene borite? Nama je dobro ovako kako jest
Da, magare bez preventivnih batina je kao kiša bez oblaka
Eh, ta plemenska tradicija...
predlažem da uvedete žigosanje ili tetovažu lica kao Maori sa slikama iz Biblije ili križnih puteva, možda i stavljenje metalnih ringova sa motivima marijaskih svetišta na vrat kao u Aziji ili bušenje ušiju i stavljenje klipa kuruze kao naušnica...FGM ipak ne trebate raditi ionako ne smijete spominjati u bilo kakvom drugom kontekstu kopulaciju, osim u grješnom.

Eto ti imaginacije na djelu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 08:29   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, magare bez preventivnih batina je kao kiša bez oblaka
Eh, ta plemenska tradicija...
predlažem da uvedete žigosanje ili tetovažu lica kao Maori sa slikama iz Biblije ili križnih puteva, možda i stavljenje metalnih ringova sa motivima marijaskih svetišta na vrat kao u Aziji ili bušenje ušiju i stavljenje klipa kuruze kao naušnica...FGM ipak ne trebate raditi ionako ne smijete spominjati u bilo kakvom drugom kontekstu kopulaciju, osim u grješnom.

Eto ti imaginacije na djelu.

Nemoguće je postojanje MUŠKARCA u smislu MUŠKARCA, a da se boji konkurencije. Cijeli sustav isfurali su polovnjaci s frustrama i slabići u krevetu. To tvrdim i iza toga stojim.

Nedavni primjer mi je jedna vjernica frendica. Rastavljena ne svojom krivnjom. Kažučasni ju je uvjeravao da treba trpjeti zbog djeteta, bla, bla, ali ........Boginja izmisli Internet i ISkricu.
A tamo ima i MUŠKARACA koji znaju svoju funkciju, pa čak i u Biblijskom smislu.

Novi posao, rastava i kažučasnom je pokazala srednji prst.

Žena je sada SRETNA. Mori ju teška briga između kupnje Renaulta ili Citroena.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.