Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 13:56   #81
Quote:
Jacques de Molay kaže: Pogledaj post
Mala korekcija, Dušice: po ovom tumačenju, griješni smo već samom činjenicom što smo se rodili, kad prvi puta udahnemo zrak, za nešto što je netko drugi počinio (???). Kako je to krvoločna religija...
upravo tako, odličan izraz..krvoločna religija. I mislim da vrijeđa i samu ideju o Bogu, i Boga, onog što postoji i onog što ne postoji...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:09   #82
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
U brak se ulazi s cednoscu,cistinom tijela i duse.
? Gde je odgovor na moje pitanje? kakva cistina duse ako se radjas gresan?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:10   #83
Pogledajte samo ovo zlobno lice... pa naravno da je grešno i trebalo bi ići u pakao. Pogotovo jer ne zna za boga.


Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:12   #84
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Pogledajte samo ovo zlobno lice... pa naravno da je grešno i trebalo bi ići u pakao. Pogotovo jer ne zna za boga.


ajde, ajde, kriv je....ne pada ova vjera na tekve anđeoske face...dapače, takve su najopasnije...namjerno izgledaju nevino i dobrodušno, da nas zavedu
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:23   #85
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
ajde, ajde, kriv je....ne pada ova vjera na tekve anđeoske face...dapače, takve su najopasnije...namjerno izgledaju nevino i dobrodušno, da nas zavedu
Pa i Hitler je bio mali.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:26   #86
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Pa i Hitler je bio mali.
ti se nesto cesto na hitlera pozivas... a znas da je on bio krscanin kao i ti...bio krsten i sve to... i vjerovao je da ispunjava bozju volju....

u biti imate i slicne poglede na svijet...

i on je vjerovao da treba pobiti sve one koji ne misle kao ti... i da treba silom ocistiti svijet.... i da je to veliki bozji plan koji on mora sprovesti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:29   #87
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Pa i Hitler je bio mali.
Ja smatram da se hitleri ne rađaju, nego stvaraju

između ostalog, rigoroznim i isključivim vjerskim odgojima, koji nakljukaju djetešce osjećajem krivnje, a posljedično tome djetešce unakazuje svoju prirodu suzbijajući prirodne i zdrave emocije i porive, koji se onda transformiraju u frustracije i bijes, koji onda rastu, rastu zajedno sa djetetom...i, ako je dijete slabije psihičke strukture, BUUUUUM!!!!! sve ode u...ovajj, sve eksplodira
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:32   #88
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Pogledajte samo ovo zlobno lice... pa naravno da je grešno i trebalo bi ići u pakao. Pogotovo jer ne zna za boga.
Ovo bice je bog... dok ga roditelji, a kasnije i drustvo, ne uvjere da nije dajuci mu identitet; ulogu koju ce glumiti u igri skrivaca, sakrivajuci se od samog sebe.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:39   #89
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Ovo bice je bog... dok ga roditelji ne uvjere da nije dajuci mu identitet; ulogu koju ce glumiti u igri skrivaca, sakrivajuci se od samog sebe.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:40   #90
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ti se nesto cesto na hitlera pozivas... a znas da je on bio krscanin kao i ti...bio krsten i sve to... i vjerovao je da ispunjava bozju volju....

u biti imate i slicne poglede na svijet...

i on je vjerovao da treba pobiti sve one koji ne misle kao ti... i da treba silom ocistiti svijet.... i da je to veliki bozji plan koji on mora sprovesti
Hitler se prozvao vođom,a glupani su ga podržavali.Krist je jasno rekao da se nikoga ne zove vođama.

U biti onaj koji čita Bibliju zna da Isus dijeli ljude na ovce i jarce.
Hitler je u ovom slučaju bio jarac,a ja sam samo mali janjčić.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:44   #91
kako onda papa moze biti vodja, ako vodja ne treba biti.. nije li onda cijela crkvena hijerarhija prilicno besmislena....

samo to stavljanje jednog covjeka ispred drugog mi je malo upitno....

izmedju ovce koja ne razmislja i jarca koji vodi u propast ima jos puno nijansi... nije izbor samo hitler-gljiva
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:46   #92
ne znam jesu li ga glupani podrzali... ili oni koji su vjerovali da postoje ljudi koji imaju pravo biti iznad drugih ljudi...

oni koji vjeruju da je bozja volja da se macem ocisti korov.....

nesto kao ono sto si objasnjavao neki dan... o nasilju koje je potrebno da se eliminira bogu nepozeljne elemente....

tvoja teorija ima jako puno zajednickog s ovom hitlerovom .... i njegovih sljedbenika
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:49   #93
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Objasni mi to. Kako mozes biti odgovoran za nesto sto si nasledio? Da li je dete odgovorno za svoje jade zato sto je nasledilo dijabetes ili neku fizicku devijaciju? Slepilo? Po tome sto si rekao dete odmah po rodjenju mora da se "cisti" od greha. niti je samo trazilo da se rodi, a vec mora da se moli nekome za nekakav oprostaj. Pa kazi mi, ako tako gresno dete umre, a "ne ocisti " se prethodno, ide li u pakao?
Ne znam što si toliko besna (bar mi se tako čini) i na koga, nadam se da nisam ja taj koji te ljuti!
Ali da se vratimo na temu! Nažalost to jeste tako. Kao što i kada čoveku umre otac, majka, bogati stric ili ujna, pa nasledi gomilu para i nekretnina ili pak gomilu dugova i uterivača dugova, tako isto i svako od nas nasleđuje greh koji su naši praroditelji Adam i Eva počinili.
Međutim, kao što sam već rekao, čak i da zanemarimo taj "nasledni faktor" i da je on recimo potpuno nebitan u celoj priči, mi "sasvim dovoljno" imamo i svojih greha. Kada kažem svojih, mislim na sve ono što smo učinili potpuno svesni situacije, odnosno težine i ozbiljnosti onoga toga što smo učinili. Dakle, "dovoljni" su nam sasvim i naši gresi počinjeni iz naše sopstvene sujete, požude, oholosti, obesti.... pa da shvatimo koliko smo grešni i beznadežni bez Boga.

Što se tiče dece, to su česta pitanja, Bog veoma jasno stavlja do znanja da će svako, da se tako izrazim (ovo je parafraziranje), ko nije bio svestan sebe ili života oko sebe biti sve oprošteno. Dakle, dete koje sa svojih 5, 7 ili 10 godina, koje još uvek ne zna ni šta je život, ni šta ga sačinjava svakako neće pred pravednim Bogom odgovarati ni za šta.
Međutim, za sve nas koji smo i te kako svesni života oko sebe i odgovornosti koje on nosi to neće biti slučaj. Mi imamo itekakvu odgovornost pred Bogom.

Quote:
i jos jedno pitanje, rekao si da u jednom satu smo u stanju da sagresimo, a da ocigledno toga nismo svesni. kakvu svrhu i kome imaju nase molitve ako mi pojma nemamo o tome kakav smo greh ucinili, samo se mehanicki molimo za oprost,a pojma nemamo zasta? ako nismo naucili nista iz nasih gresaka kakav smisao ima molitva za oprost ako cemo iste greske ponavljati 1000 puta i isto toliko moliti se?

Mislim da nisam rekao da nismo svesni, ali da, u svakom slučaju, činimo mi i "svesnih" i onih "nesvesnih" greha veoma mnogo. Ne znam za druge, ali evo reći ću ti svoje stav. Ja se nikada ne molim mehanički. Ja znam da svaku moju reč Bog čuje. Ne ponavljam "Oče naš" ili bilo koju drugu molitvu, već se molim iz srca. Zahvaljujem Bogu na onome što mi je pružio i poklonio i molim Ga za potrebe kako mojih bližnjih, tako i onih koje možda nikada neću upoznati.
Pritom, nijedan greh ne možemo da činimo nesvesno u nedogled. Možemo da geršimo nesvesno mesec, dva, šest, tri godine, pet godina, ali ako zaista želimo svojim životom da služimo našem Spasitelju pre ili kasnije Bog će nam skrenuti pažnju da to što činimo nije dobro i po Njegovoj volji.
Tako da ja duboko verujem, da svako ko hoće itekako može da uči i uči iz svojih grešaka.
__________________
I Belong To JESUS!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:52   #94
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
kako onda papa moze biti vodja, ako vodja ne treba biti.. nije li onda cijela crkvena hijerarhija prilicno besmislena....
Ne smatram papu nikakvim vođom

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
samo to stavljanje jednog covjeka ispred drugog mi je malo upitno....
Pošto postoje ovce,moraju postojati i pastiri koji će čuvati te ovce.

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
izmedju ovce koja ne razmislja i jarca koji vodi u propast ima jos puno nijansi... nije izbor samo hitler-gljiva
Ovo
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:52   #95
Ne mogu uopće pojmiti da postoje ljudi koji vjeruju da tamo negdje "gore" sjedi neki mrki, čangrizavi, osvete željan Bog pred kojim ćemo "odgovarati".

To je toliko besmisleno da me čak i raznježi.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:54   #96
mislis da nema nista drugo za izabrati?

ili si ovca koja ne razmislja i ide bezglavo za stadom... ili si vodja?
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:58   #97
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
mislis da nema nista drugo za izabrati?

ili si ovca koja ne razmislja i ide bezglavo za stadom... ili si vodja?
Nisam vođa već samo mali janjčić.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:23   #98
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Nisam vođa već samo mali janjčić.
a to pokazujes i razinom intelekta
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:26   #99
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a to pokazujes i razinom intelekta
Imam vremena pa učim na greškama svojim i tuđim.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:43   #100
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
...tipično nekorektno i iz opšteg konteksta izvađeno mišljenje...!

Naime, da, Bog jeste demokrata u smislu da daje izbor, ali nemojmo biti tako površni. Svakako da je jedna opcija da izaberemo Njega, ali druga opcija nije NEIZABIRANJE Njega, već GREH. Pa prema tome, mi možemo da biramo između Stvoritelja i greha koji ce konačni "cilj" življenja bez Boga.
I onda, potpuno je normalno da sutra svi oni koji su se oglušili o Njegov poziv budu pozvani na odgovornost, ali i posledice koje to neodazivanje nosi.
Dakle, ja tu nigde ne vidim nikakvog tiranina!
Ne, nekorektno je vaše razmišljanje!
Što, ti misliš da su ljudi koji ne vjeruju zli po defaultu?
Pa koliko samo vjernika znam koji su uvjereni da su ispravni, a zlobni su i podmeću (evo, i danas jedna kolegica na poslu, ali neka joj, njoj na dušu).

Uostalom, svatko kome trebaju smjernice kako se ponašati, a ne zna sam preispitati dobro i zlo, svoje postupke, ponašati se korektno prema drugima vrijedan mi je prezira jer je tukac koji nema glavu niti savjest, već samo slijepo prati što je rečeno/napisano, neće preispitati ni negativne aspekte nekih razmišljanja.

I mislim da su vjernici najveće zlo za čovječanstvo. Do sad se to u povijesti pokazalo nebrojeno puta, pokazuje se i dan-danas. A sve iz silne oholosti kakva se vidi i iz ovih postova ovdje.

Ako takvi zlobnici idu u raj, ja bježim za pakao.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.