Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 12:53   #1
Misa - 2in1

Je li ucestala praksa odrzati vjencanje i zadusnicu na istoj misi?!?!?!
Jucer sam bas bila na misi zadusnici za pokojnu tetu i na istoj misi odrzano je vjencanje?!?! Bilo je malo blesavo, pola crkve u crnini i zavijeni tugom, pola crkve u sarenim toaletama i s osmjesima na licu....jednima neugodno zbog drugih...
...misu smo dogovorili u petak, tak da sumnjam da velecasni nije znao da vec ima vjencanje?!?!?
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:34   #2
Meni zvuči kao vjenčanje u velikoj sali na krematoriju...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:03   #3
Tip je glup i bezobrazan.
To bi komotno mogli svrstati u antologiju gluposti.


EDIT: Mislim na glupog župnika.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:05   #4
koliko vas je koštala misa zadušnica?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:10   #5
Koja komedija...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 15:25   #6
pa i pop treba mislit na zaradu
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:14   #7
Quote:
camus kaže: Pogledaj post
Je li ucestala praksa odrzati vjencanje i zadusnicu na istoj misi?!?!?!
Jucer sam bas bila na misi zadusnici za pokojnu tetu i na istoj misi odrzano je vjencanje?!?! Bilo je malo blesavo, pola crkve u crnini i zavijeni tugom, pola crkve u sarenim toaletama i s osmjesima na licu....jednima neugodno zbog ih...
...misu smo dogovorili u petak, tak da sumnjam da velecasni nije znao da vec ima vjencanje?!?!?
Stovana,ako je vjencanje odrzano ranije,a po redoslijedu tvoga pisanja jeste,zasto ste ulazili na sam cin vjencanja? Mogli ste sacekati ili ste nesto pobrkali.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 17:13   #8
ma nismo pobrkali, naruceni smo u 19h, kao i vjencanje!!! nismo toliko blesavi da nismo u stanju zapamtiti kad je misa zadusnica, a sumnjam da bi i svatovi fulali kad je njihovo vjencanje?!?!?! i velecasni je spomenuo pokojnu za koju drzi misu i par rijeci o njoj, pa opet o slavljenicima i non-stop: jednog zupljana smo izgubili, ali mladi par sigurno ce nam podariti nove zupljane...zbilja neukusno!!!!
...i to i sprovod platili smo (zapravo njezina obitelj) 400 kn, tak da ne znam kolika je sama misa?!?!'
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 17:22   #9
Quote:
camus kaže: Pogledaj post
ma nismo pobrkali, naruceni smo u 19h, kao i vjencanje!!! i spomenuo je pokojnu za koju drzi misu i par rijeci o njoj, pa opet o slavljenicima i non-stop, jednog zupljana smo izgubili, ali mladi par sigurno ce nam podariti nove zupljane...zbilja neukusno!!!!
Oprosti molim te,alkohol je odradio svoje ili totalna neodgovornost.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:01   #10
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Oprosti molim te,alkohol je odradio svoje ili totalna neodgovornost.
da, to se zna desit kada mislis da pijes krv, a to je ipak vino
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:03   #11
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
da, to se zna desit kada mislis da pijes krv, a to je ipak vino
Vino je mozda bilo prije mise,ah i svestena lica su ljudi.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:55   #12
Quote:
camus kaže: Pogledaj post
Je li ucestala praksa odrzati vjencanje i zadusnicu na istoj misi?!?!?!
Jucer sam bas bila na misi zadusnici za pokojnu tetu i na istoj misi odrzano je vjencanje?!?! Bilo je malo blesavo, pola crkve u crnini i zavijeni tugom, pola crkve u sarenim toaletama i s osmjesima na licu....jednima neugodno zbog drugih...
...misu smo dogovorili u petak, tak da sumnjam da velecasni nije znao da vec ima vjencanje?!?!?
Izgleda da postaje jer se dogodilo i nama.

Došli smo na jednu zadušnicu, a na misi je uredno bilo i vjenčanje. I meni je bilo žao mladenaca i nadam se da nisu osjetili negativne vibre jer su ljudi koji su došli na zadušnicu bili malo "zbunjeni". Mislim da sam vidjela samo jednu familiju u crnini, a ostali su bili na godišnjicama valjda.
Sve skupa je bilo tragikomično.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:07   #13
valjda je htio zaradi 800 kuna u isto vrijeme...
vrijeme je novac.....

pokazao je da ne postuje ni jedne ni druge... da ga dupe boli sto je netko umro i da bi radije cesao guzicu pred tv-om nego vodio vjencanje.... pa sto da ne ugura u jedan termin... i tako se placa u naprijed.... pa ti reklamiraj
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:07   #14
dakle

ovak: teološki gledano svećenik nije pogriješio. Jer na svakoj svetoj Misi mogu se slaviti i ostali sakramenti ( krštenje, vjenčanje, bolesničko pomazanje, vjenčanje, svećeničko ređenje). Svećenik na svakoj sveoj Misi koju slavi jednom dnevno ima pravo tu Misu prikazati na nečiju nakanu za što dobiva nagradu. U Hrvatskoj je to 50 kuna. E sad, dolazimo do razboritosti. To nije smio načiniti, upravo jer koliko shvaćam, bila je riječ o zadušnici nakon sprovoda i vjenčanju. To se ne može spojiti upravo iz razloga tuge i radosti, koje nemreš nikak strpati u isti koš.
Ovih 400 kn koje spominješ jesu taksa za sprovod i misu, koja je u zagrebačkoj nadbiskupiji 350 kn, pa ak je to u zg onda ste odrani...
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:11   #15
onda, 50 kuna? a pa jbt.. to treba dat u novine, ak niš nek mu bar malo bude bed.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:30   #16
Kanibali svi skupa

Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
onda, 50 kuna? a pa jbt.. to treba dat u novine, ak niš nek mu bar malo bude bed.
Hajde, hajde, popili ste krv....
Brkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:32   #17
Quote:
Brkic kaže: Pogledaj post
Hajde, hajde, popili ste krv....
kaj?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:45   #18
Kanibal = Ljudožder

Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
kaj?
Mislim da se "kristovo" tijelo ne moze pretvoriti u kruh, a ako se moze pretvoriti, ne smijemo ga jesti!

Mislim da se "kristova" krv ne moze pretvoriti u vino, a ako se moze pretvoriti, ne smijemo piti!
Brkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:58   #19
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
ovak: teološki gledano ...
svećenik je pogriješio:
Quote:
Ahura Mazda spake unto Spitama Zarathushtra, saying: I have made every land dear (to its people), even though it had no charms whatever in it: had I not made every land dear (to its people), even though it had no charms whatever in it, then the whole living world would have invaded the Airyana Vaeja.

The tenth of the good lands and countries which I, Ahura Mazda,
created, was the beautiful Harahvaiti.
Thereupon came Angra Mainyu, who is all death, and he counter-created
a sin for which there is no atonement, the burying of the dead.
Vendidad (Vi-daevo-dat, the law against evil) = Zakon (Protiv djavola dato)[/
Brkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 22:41   #20
Quote:
Brkic kaže: Pogledaj post
Mislim da se "kristovo" tijelo ne moze pretvoriti u kruh, a ako se moze pretvoriti, ne smijemo ga jesti!

Mislim da se "kristova" krv ne moze pretvoriti u vino, a ako se moze pretvoriti, ne smijemo piti!
da. ne njegujemo kanibalizam.
kako ljudožder zove trudnicu - kinder surprise
(da se ne sprdam isključivo na račun vjernika)
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.