Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Koje prezime nositi nakon vjencanja?
Samo rodjeno 22 19.30%
Muzevo, pa rodjeno (npr. Brlic-Mazuranic) 3 2.63%
Rodjeno, pa muzevo (npr. Mazuranic-Brlic) 37 32.46%
Samo muzevo 52 45.61%
Glasovatelji: 114. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2003., 23:18   #61
ja imam muzevo jer je krace (a j... ga, lino mi za pisat), a osim toga ime mi je dovoljno neuobicajeno, da su me vec svi po njemu zapamtili.
__________________
miaou
aristocathr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 04:45   #62
imam samo muzevo,zasto?nemam pojma ....a kao da sam nesto i razmisljala udala se sa 18 e kao sto netko rece da mi je onda bila ova pamet (nebi se ni udavala)
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 15:50   #63
Kad malo razmislim, najprirodnije mi se zvat cijeli život jednako..

Onda sam u ranim 30-tima srela njega i prvi put u životu poželjela brak. I ne samo brak već i djecu. To šokantno otkriće promijenilo je i moj stav na zadanu temu.

Da sam ostavila ime i sva prezimena garantirano nebi stala u kockice nijednog formulara..krenula sam na jednostavnije rješenje..jedno prezime pa kud puklo.
Suflirano mi je da zadržim svoje jer sve što sam napravila - napravila sam sa svojim prezimenom.
Onda sam shvatila da se želim zvat kao i moja djeca...i tak sam uzela njegovo.
Na poslu stalno moram objašnjavat da sam ja ona...a sad ova..I ne samo to, stalno ponavljam da nisam u rodu s jednim "poznatim" prezimenjakom koji je između ostalog i veliki kreten..al kaj se može, sve se da izdržat.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 16:03   #64
Quote:
Stella kaže:
Onda sam shvatila da se želim zvat kao i moja djeca

Zbog toga mi je jedino ponekad zao sto imam samo svoje prezime.
Ali ima to i dobrih strana, kad mi oboje dignu tlak kazem, nemam nista s vama
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 17:01   #65
Neupitno.Zadržala sam svoje i nadodala njegovo.
To se podrazumijevalo, samo po sebi.
PAHULJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 17:08   #66
Quote:
PAHULJA kaže:
Neupitno.Zadržala sam svoje i nadodala njegovo.
To se podrazumijevalo, samo po sebi.
zasto se podrazumjevalo? nemoj misliti da nesto zezam, meni stvarno nije ocito....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 17:23   #67
Zato jer nam je odnos bio takav od samoga početka, da se to smatralo nečim sasvim normalnim.I ne, ne mislim da me zezaš.
Naime, ja sam se razvela nakon tri godine braka, možda je i to bio razlog?
Šalim se, naravno da nije.
Ali s prezimenima nismo imali problema.


Sa svim ostalim jesmo, na kraju.
PAHULJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 17:28   #68
Quote:
PAHULJA kaže:
Zato jer nam je odnos bio takav od samoga početka, da se to smatralo nečim sasvim normalnim.I ne, ne mislim da me zezaš.
Naime, ja sam se razvela nakon tri godine braka, možda je i to bio razlog?
Šalim se, naravno da nije.
Ali s prezimenima nismo imali problema.


Sa svim ostalim jesmo, na kraju.
oprosti, nisam zeljela dirnuti osjetljivu temu...

meni je "normalno" nesto drugo (ime, prezime, datum rodjenja itd, su moji i nema uvjeta na Zemlji pod kojim se mjenjaju ) a ocito nisam uzasno mastovita kad tesko vizualiziram tudje "normalnosti

ne osjecaj se obavezna da odgovoris, stvarno te ne zelim daviti
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:19   #69
Quote:
Stella kaže:
Onda sam shvatila da se želim zvat kao i moja djeca...i tak sam uzela njegovo.
A zasto se djeca ne bi zvala kao ti
Ja imam prezime od oba roditelja, a oni svatko svoje i cisto mi je dobro.
Dogovor je bio da kada odrastem ostavim samo ono koje zelim i stvarno su oboje bili jasni da ce prihvatiti moju odluku, bez obzira kakva bila.
Ali meni se svidaju oba, pa sam i ostavila oba
I da, ako budem imala djete i davala mu jedno od svojih prezimena, definitivno cu mu dati mamino, ipak je ljepse, a tatica se nece ljutiti
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:53   #70
Quote:
viky kaže:
I da, ako budem imala djete i davala mu jedno od svojih prezimena, definitivno cu mu dati mamino, ipak je ljepse, a tatica se nece ljutiti [/B]
to je poprilicno smijesno. Sta ako budes imala djecu s covjekom koji ima dva prezimena !? A u Hrvatskoj i onako mozes imati samo dva imena i prezimena, kako se onda rjesava tvoja zavrzlama s prezimenima??
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:35   #71
Hm, to je jedna stvar u zenskim glavama koju ne kuzim. Zasto im je najbitnije poslije poroda upisti djeci ocevo prezime. Pogotovo kod vanbracne djece. Poznajem cak i cure koje je frajer ostavio a on djetetu dale ocevo prezime. Zasto?

A drugo, frendica se razvodi i vraca si staro prezime, ali djete ce zadrzati ocevo. Zasto i malome ne stavi svoje prezime jer tak i tak mali njoj pripada sudski.

Da li je to stvar pravosudja ili zenska potreba da dijete "ima oca" tj njegovo prezime?
Thnx.
Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 21:09   #72
Bit ću iskren...

Dakle...bedasto mi je vidit ženu sa - svojim i njegovim prezimenom...Što sa tim dokazuje, da, ja sam se udala ali sam "ostala" svoja...

Dva prezimena nećeš nosit!...

Ako želiš svoje,samo..OK...To ne znači da u mojim očima manje vrijediš..Tvoja odluka, prepuštam ti je...Moje , samo, nećeš..OK....

Ali DVA, tvoje i moje (između crtica)..NE MOŽE!!...

Dva prezimena nećeš nosit, osim ako ih nemaš otprije....

Iako te volim da bi ubio za tebe.......

Djeca- moje prezime...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 21:41   #73
Quote:
BigMama kaže:

Sta ako budes imala djecu s covjekom koji ima dva prezimena !? A u Hrvatskoj i onako mozes imati samo dva imena i prezimena, kako se onda rjesava tvoja zavrzlama s prezimenima??
Pa i on mu daje samo jedno.
Uopce ne vidim gdje je zavrzlama, a mozda nekima sve zvuci komplicirano, ima nas svakakvih

Quote:
Bili kaže:

Da li je to stvar pravosudja ili zenska potreba da dijete "ima oca" tj njegovo prezime?
Koliko je meni poznato pravosude nema nista s tim, dakle, to je potreba NEKIH zene, a nije na meni da ulazim u njihove razloge.

Quote:
Marakana kaže:

Djeca- moje prezime...
A sto ako ti ona kaze
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 21:48   #74
Mogu se prezivati i Hitler, sto ce reci da to nece izmijeniti moju unutarnju mentalnu konstrukciju

Dobro, primjer je radikalan........

Nije mi to bitno, shalu na stranu, ako bi jako zapeo da uzmem njegovo prezime, uzela bih ga,da mu jaja budu na mjestu.

Kompromis?

Vjerojatno.
Valjda zato shto mi se chini da me može i okovat' ali ne i promijeniti prezimenom

Ako ga to jako veseli, uzela bih njegovo prezime.
I zadrzhala sebe.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 22:02   #75
Ma kakav kompromis...
Tebi prepuštam na volju...odluči...između "ponuđenog"....
I zadrži sebe.. Što ti više po ovom pitanju mogu ponuditi...

Viky: Djeca - moje prezime....No argue... ...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 23:55   #76
OK...sad smo svi divni krasni emancipirani... a da se napravi neka anketa o imenima i prezimenima u Hrvata...stvari bi bile mnogo drukcije...
Žao mi je što su cure i žene koje su ostavile muževo prezime imale potrebu pravdat se tipa A da mi je tada ove pameti, i Lijeno mi pisat...Cure, nema potrebe da se sramite niti pravdate... a fakat je svaki post te vrste, priznali ili ne bio pisan stidljivo i s dozom odmjerenosti...a cure sa svojim prezimenima su kao super emancipirane curke ili zene.
Kad se ja budem udavala, ne znam koje cu prezime (jedno) uzeti. Ja se prezivam kao direktor Hrv.Dragovoljca tako da sam predmet konstantnih zajebancija "gdje si rođo" a dragi je pak kao pisac i nobelovac "na drini ćuprija" tako da dva prezimena zvuce glupavo.
Ali ako uzmem prezime, to ce biti kao da napravim nesto lijepo za njega, jer u zadnje vrijeme smanjenja patrijarhalnosti muškići gube tlo pod nogama, a onaj njegov lijepi pogled i sreća zbog moje odluke mmm... koliko sam emancipirana zna po rasporedu pranja suđa, kuhanja i veša fifty fifty raspoređenom.
Zato curke, zadrzite stav, a ne prezime.

Naravno, odmah iskljucujem cure koje prezime drze iz sentimentalnih razloga, ili su napravile dobru karijeru, ili jednostavno ga ne zele promijeniti..
Uglavnom, sve je misljeno dobronamjerno, zato nemojte skakat...
__________________
U svijetu bez ideala covjek je stranac
missy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 15:20   #77

Zanimljiva tema.

Ja bih uzela njegovo.
Zato sto smo jedna porodica i jedno prezime treba da nosimo.
Zasto ne njegovo?
Zadrzavanje mog prezimena nece dokazati da sam savremena zena,vec da se trudim pokazati i dokazati da to jesam.A ako se trudim nesto dokazati,znaci da ni sama jos nisam sigurna u to,a kako bi onda bili drugi.

Nisam vezana za svoje prezime...
I da imam drugo i ime i prezime bila bih ista osoba,ne mislim da me prezime odredjuje kao osobu.

Nekada je iz prakticnih razloga bolje zadrzati svoje (vec postignut uspjeh sa tim prezimenom,zadnji potomak sa tim prezimenom...),ali zadrzati svoje prezime da bi se nekome nesto dokazalo govori o tome da ta djevojka/zena jos nije zrela za brak,ako brak smatra bitkom u kojoj je vazno pobijediti,vladati nad srugim...brak je ipak partnerstvo,dogovor i razumijevanje...ne bitka...

Sekspir:"Sta je ime?Kada bi ruzu zvali drugim imenom ona bi i dalje isto mirisala..."
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 16:35   #78
Quote:
M@3X kaže:
Sekspir:"Sta je ime?Kada bi ruzu zvali drugim imenom ona bi i dalje isto mirisala..."


Gledam ovaj topic i mislim si neshto, ne moram uopce razbijati glavu time, jer "sretni dogadjaj" je vjerojatno nesto sto ce mene zaobici.....u ovom životu, chini se......a, barem ce jedan , kako ono kažu, "ostati spashen", valjda......

Ali Shakespeare, u ovo melankolija poslijepodne,mmmmmmmm...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 20:52   #79
..izgleda da su ovdje samo muski glasali za muske (i to samo da vide rezu )

inace
..mislim da bi trebao uzeti zensko prezime jer je to tako bitno u zivotu
..napravit cu inat jednoj tisucljetnoj tradiciji da bi pokazao da sam sa zapada, da sam cool i u trendu

znanstveno je dokazano da:

musko prezime je najveca prijetnja ,nakon UFOa i Tom&Jerry showa .


__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:31   #80
...ja sam skužila sa većina udanih ima muževo,a neudane bi ostavile svoje
...ja se vrlo skoro udajem i apsolutno mi je normalno da uzmen njegovo...ne jer ja nisan emancipirana..i obrazovana...ili uspješna...nego jer mislin da je to njemu bitno, jako bitno (Dalmatinac),a ja baš i nisan toliko nenormalno vezana za svoje(koje JE lipo i ja svog tatu obožavam..)...nego...nemogu zamislit da se moja beba preziva drugačije od mene...ili da ima sto prezimena...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.