Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 11:02   #81
Pozdrav, evo da se javim i ja sa dijagnozom. Inače sam na lijekovima i na psihoterapiji.

Dakle, imam: Merkur dispozitor Sunca je neaspektiran u 12. kući.
Jupiter vl. 3. u 12. konjukcija asc u Vagi, u 90 sa egz. konj. Ur i Ne, oboje retro u 3. kući
Venera, Mjesec (Lav, 10. kuća) 180 Saturn (4. k.), sve 90 Pluton
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:04   #82
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Čitam jučer članak koji je izašao u skoro svim dnevnim u novinama u kojem su pustili video koji pokazuje Sinéad O'Connor u teškom psihičkom stanju. Nekada poznata pjevačica danas ima niz psihičkih problema s kojima se bori pored ovisnosti (dijagnosticirana su joj tri mentalna problema...depresija, bipolarni poremećaj i ptsp).

Na astro.com-u su stavili njenu kartu s oznakom "C" pa je raspored polja nepouzdan, ali obzirom na njeno psihičko stanje sasvim je izvjesno da bi takva karta mogla biti točna. Ono što se ističe iz te karte jest konjunkcija Merkur/Neptun koja sama po sebi ima veliku prijemčljivost prema mentalnim konfuzijama i mentalnim bolestima jer u sebi povezuje svjesni, logični, racionalni um (Merkur) s nesvijesnim (Neptun) i te energije moraju biti vrlo pažljivo izbalansirane i uravnotežene da ne bi došlo do iskrivljivanja realnosti i disbalansa u području uma i psihe. Takav um sklon je donošenju pogrešnih i iracionalnih zaključaka i kod ljudi koji su mentalno zdravi jer prirodno teži mijenjanju misli u sebi prihvatljiviju realnost. S takvim umom teško je "rasplesti" realno od nerealnog, a ukoliko se nalazi u 12. polju posve je razumljiv pjevačičin plač i zov u pomoć jer se osjeća napuštena od sviju.


Dodatno, ta njena konjunkcija se nalazi u znaku škorpiona pa joj je 2012. godine dok je Saturn tranzitirao njen Mjesec u vagi "palo na pamet" i samoubojstvo.

Karta
isto tako vidimo da joj ta konjukcija ME/NE privlači dispozicijom tri malefika saturn pluton i uran u tu dvanesetu kuću....sama konjukcija također ima direktnu vezu sa saturnom (bolesti) u ribama (psiha)...te vezu sa djevicom drugim indikatorom bolesti....
Mjesec ne gradi direktnu vezu sa ovom konjukcijom ali dispozicija njega i pomenute konjukcije ME/NE postoji i radi se o kvadratu i to opet malefika u djevici -bolesti i spaljene venere...ona kao dispozitor mjeseca također kvadrira i saturna u ribama...dakle duševna (mjesec) oboljenja (saturn) jer mislim da je mjesec osobito ključan za taj bipolarni poremećaj jer citiram sa wiki:
bipolarni poremećaj odlikuje se izmjenama manije i depresije u određenim vremenskim periodima
Mi vidimo da mjesec dispozicjom dolazi u kontakt sa jupiterom,marsom i sjevernim čvorom koji također dispozicijom idu u prvu kuću...dakle vidimo da postoji taj ''naboj energije'' (ma/ju/sjeverni čvor) koji kvadrira planete u djevici i saturna u ribama u vidu te ''borbe'' između depresije (saturn u ribama opozicija malefici u djevici) i manije :Manija je znakovita po prekomjernoj fizičkoj aktivnosti i osjećaju izvanredno veselog raspoloženja što je u velikom nesrazmjeru s bilo kakvim pozitivnim događajem dakle vidimo da se manija može savršeno ukopiti sa jupiterom mjesecom i marsom u prvoj kući u vatrenom znaku kao taj naboj prekomjerne fizičke energije (prva kuća,mars,jupiter,mjesec kao tjelo i jednim djelom um) i naboj sreće (jupiter-sreća u svom znaku strijelac) i mjesec u strijelcu -veselog raspoloženja kako definicja kaže i to u nesrazmjeri sa događajima i doista vladar sedme kuće je merkur koji kvadrira prvu kuću dispozicijom..dakle osoba ne reaguje usklađeno na spoljni svijet ....naravno ovi dispozcijiski položaji koje dovodim u vezu sa manijom kvadriraju djevicu i saturna u ribama što zapravo potvrđuje da je rječ o bolesti ...vidim također da sam više stvari povezao kod nje kroz dispozicije pa bi se dalo zaključiti da su njene mentalne bolesti dobivale na kvantitetu kako je vrijeme prolazilo tj. kasnije u životu (dispozicija)
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:25   #83
Mjesec je jako bitan. To je sve što je u nama, varljivo, nestalno, promjenjivo kao i emocije koje predstavlja.

Meni je odigrao ključnu ulogu u dijagnozi, sa svojim aspektima, a ne pomaže što je fiksni T-kvadrat u pitanju.
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:28   #84
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
isto tako vidimo da joj ta konjukcija ME/NE privlači dispozicijom tri malefika saturn pluton i uran u tu dvanesetu kuću....
Da, dispozitor Merkur/Neptun konjunkcije joj je Pluton, odatle te "samoubilačke ideje".

Ona je inače bila društveno aktivna u svojim vrlo radikalnim istupima (Mars 0º Uran) posebno glede crkve.

Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Mjesec je jako bitan. To je sve što je u nama, varljivo, nestalno, promjenjivo kao i emocije koje predstavlja.

Meni je odigrao ključnu ulogu u dijagnozi, sa svojim aspektima, a ne pomaže što je fiksni T-kvadrat u pitanju.
Da, pogledaj što smo pisali na prethodnim stranicama o tome kako se astrološki "razlikuju" mentalni psihički problemi (Merkur/um u vezi s serijom 12.) i duševni psihički problemi (Mjesec/duša u vezii s serijom 12.).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:00   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, dispozitor Merkur/Neptun konjunkcije joj je Pluton, odatle te "samoubilačke ideje".

Ona je inače bila društveno aktivna u svojim vrlo radikalnim istupima (Mars 0º Uran) posebno glede crkve.
Ona je izgleda radikalna po mnogo čemu....recimo obrijana glava (ali ne nužno u negativnom kontekstu)....je njena malefična odluka,volja (sunce u prvoj) prema svojoj kosi (venera (frizura,kosa) spaljena kvadrira saturna drugog indikatora za kosu (i to pod psihičkim utjecajima saturn u ribama) i kvadrira konjukciju plutona/urana (radikalno,odricanje,buntovno,) koji su u djevicii koja je opet još jedan od indikatora za kosu....
p.s. sorry znam da sam of topik...ali evo izvućiću se tako što ću reći da je i ovo moguć ishod njenih maničnih epizoda koje joj donose tu vrstu ''pomaknutosti'' kroz te neusklađene podsvjesne utjecaje... na kraju krajeva i u fizičkom izgledu, prvenstveno glavi (prva kuća) upravo zbog tih jakih podsvjesnih utjecaja na gorepomenutu ''volju i odluku'' tj sunce u prvoj kući u vatrenom znaku...i vidimo ovaj mjesec u vagi što nam ukazuje da njena estetika tj smisao za lijepo je uvijek pod tim utjecajima stanja duše (mjesec) dakle kada je duševno nestabilna (kao što to i jeste u njenom slučaju) to će utjecati na njenzin smisao za lijepo u smislu percepije (mjesec) prema lijepom zavisne od njene duševne bolesti i to u fizičkom smislu percepcije za lijepo jer je vladar vage tj venera u prvoj kući (fizički izgled) i spaljena je a i ujedno je vladar i vladar šeste kuće -neprolagodljivost...na pitanje zašto je obrijala kosu ona je odgovorila u filozofskom kontekstu (podznak strijelac venera u strijelcu) : opasno je biti žena ((venera-žena kvadrat pluton/mars-opasnosti,kvadrat saturn strahovi) mjesec-žena vladar osme-opasnosti)

Zadnje uređivanje Snen : 09.08.2017. at 12:49.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:48   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Da, pogledaj što smo pisali na prethodnim stranicama o tome kako se astrološki "razlikuju" mentalni psihički problemi (Merkur/um u vezi s serijom 12.) i duševni psihički problemi (Mjesec/duša u vezii s serijom 12.).
Pozdrav Fish

Moja dijagnoza je f23.9 Akutni i prolazni psihotični poremećaj, nespecifičan

Kada je Jupiter krajem prošle godine sjeo na moj natalni u 12. polju i konjuktirao Marsa na ascu, te kvadrirao Urana i Neptuna, doživjela sam jako čudne situacije sa ljudima i tehnologijom, što je rezultiralo napetim živcima.
Tr. Saturn je ušao u 3. polje.

Blago rečeno. To je dobar primjer kako Jupiter uvećava i ono što ne želimo.

E sad. To je krenulo sa živcima, ali nastavilo se kao moj klasični psihotični napadaj. Jupiter je radio konj. na Marsa koji je egz. na ascu (dakle napad na tijelo), a dispozitor Ma te vladar 1. i 8. kuće je Venera u konj. sa Mjesecom 90 Pl.
Malo sam se pogubila iskreno na prethodnim stranicama u svim tim definicijama, ali ja znam kako se moji napadaji manifestiraju a to su ti Plutonovi kvadrati i fiksni znakovi (Lav/Škorpion). 90 je napetost koju ja točno prepoznajem kod sebe, a valjda to sve počne sa napetim živcima...

Inače, ja aspekte kod drugih ljudi intuitivno osjetim i obično budem u pravu, tako da mi je teško staviti astrološke opise pod definicije ali valjda sam dobro objasnila svoje stanje

Lp
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:08   #87
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Ona je izgleda radikalna po mnogo čemu....recimo obrijana glava (ali ne nužno u negativnom kontekstu)....je njena malefična odluka,volja (sunce u prvoj) prema svojoj kosi (venera (frizura,kosa) spaljena kvadrira saturna drugog indikatora za kosu (i to pod psihičkim utjecajima saturn u ribama) i kvadrira konjukciju plutona/urana (radikalno,odricanje,buntovno,) koji su u djevicii koja je opet još jedan od indikatora za kosu....


p.s. sorry znam da sam of topik...ali evo izvućiću se tako što ću reći da je i ovo moguć ishod njenih maničnih epizoda koje joj donose tu vrstu ''pomaknutosti'' kroz te neusklađene podsvjesne utjecaje... na kraju krajeva i u fizičkom izgledu, prvenstveno glavi (prva kuća) upravo zbog tih jakih podsvjesnih utjecaja na gorepomenutu ''volju i odluku'' tj sunce u prvoj kući u vatrenom znaku...i vidimo ovaj mjesec u vagi što nam ukazuje da njena estetika tj smisao za lijepo je uvijek pod tim utjecajima stanja duše (mjesec) dakle kada je duševno nestabilna (kao što to i jeste u njenom slučaju) to će utjecati na njenzin smisao za lijepo u smislu percepije (mjesec) prema lijepom zavisne od njene duševne bolesti i to u fizičkom smislu percepcije za lijepo jer je vladar vage tj venera u prvoj kući (fizički izgled) i spaljena je a i ujedno je vladar i vladar šeste kuće -neprolagodljivost...na pitanje zašto je obrijala kosu ona je odgovorila u filozofskom kontekstu (podznak strijelac venera u strijelcu) : opasno je biti žena ((venera-žena kvadrat pluton/mars-opasnosti,kvadrat saturn strahovi) mjesec-žena vladar osme-opasnosti)
Dobro je, izvukao si se ...razumijem što si htio naglasiti u vezi s mentalnim problemima koje ona ima.

Ona ima i Saturn u ribama u kvadratu na Sunce što isto tako dobro opisuje taj njen osjećaj napuštenosti od svih koji je verbalizirala u ovom gore videu. Dugo je vremena sada bila pod pritiskom Saturna koji je najprije tranzitirao ovu Merkur/Uran konjunkciju, a potom Sunce i Veneru...sada će joj valjda biti malo lakše samoj s sobom kada Saturn izađe iz strijelca.

Ona je otvoreno pokazivala i svoju biseksualnost (Mars 0º Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:20   #88
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Malo sam se pogubila iskreno na prethodnim stranicama u svim tim definicijama...
Evo ću ti onda izvući svoja dva posta o tome:

link 1
link 2
Quote:
...ali ja znam kako se moji napadaji manifestiraju a to su ti Plutonovi kvadrati i fiksni znakovi (Lav/Škorpion). 90 je napetost koju ja točno prepoznajem kod sebe, a valjda to sve počne sa napetim živcima...
Da, kvadrati stvaraju najviše napetosti, a napetost živaca se gleda kroz aspekte na Merkur i Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:25   #89
Ako je karta od Sinead točna, meni se čini da je to najviše do energije svih tih kradrata (Mo/Ju je sam za sebe maničan, a njoj je u 8. kući crnjaka)

I još je sve to tako javno sa Mo u 10 dok ju Saturn strukturira
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:36   #90
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo ću ti onda izvući svoja dva posta o tome:

link 1
link 2

Da, kvadrati stvaraju najviše napetosti, a napetost živaca se gleda kroz aspekte na Merkur i Uran.
Hvala

Stvar je u tome da ja za sebe ne mogu to baš definirati ali s drugima nemam tih problema Na to sam mislila kad sam rekla da sam se pogubila u definicijama.

Za prethodni svoj post htjela sam napisati za Sineadin retro Ju u 8. kući da mislim da joj nije previše pomogao a još je disp asc, So i Ve :/ ; kao što sam navela u osobnom primjeru, vidim tendenciju ka uvećavanju problema, ne nužno benefite od Ju...
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:38   #91
Poštovanje svima,zanimljiva je tema.Pored mesečevih aspekata,za psihu je vazno:da u 8. i 12.kući nema malefika,ako ih ima kakve aspekte grade,da vladari 8.i 12.kuće imaju skladne aspekte a maleficima.Kiron i njegovi aspekti,ključna vaznost da nema brutalno teške aspekte sa maleficima i ličnim planetama,Kiron predstavlja neizlečivu psihičku bol,nešto što se ne moze izlečiti već samo sanirati,i uvek se moze opet aktivirati.Naravno,podrazumeva se da Sunce i vladar ASC nisu napadnuti sa više malefika.Saturn(depresija) i Neptun(fobije,strahovi) su bitni.Juzni mesečev čvor u 8.i 12.kući uzasno tezak aspekt psihe.Mesec na 29.stepenu bilo kog znaka je uzasno tezak aspekt psihe,polozaj svega navedenog na zvezdama nekretnicama kao Algol ili teški aspekti na njih.Posebno bih istakao pojedinačni najgori mogući aspekt, koji sa daje nervozu: Mars kvadrat Saturn (blokada-Saturn-energije-Mars);klasičan aspekt depresije.Ovo su osnovni preduslovi,nadalje bi se mogla knjiga napisati.Psihičku bolest neće doneti jedan aspekt,bar 3 ili 4.teška aspekta.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 12.08.2017. at 12:18. Reason: caps lock
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:03   #92
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima,zanimljiva je tema.Pored mesečevih aspekata,za psihu je vazno:da u 8. i 12.kući nema malefika,ako ih ima kakve aspekte grade,da vladari 8.i 12.kuće imaju skladne aspekte a maleficima.Kiron i njegovi aspekti,ključna vaznost da nema brutalno teške aspekte sa maleficima i ličnim planetama,Kiron predstavlja neizlečivu psihičku bol,nešto što se ne moze izlečiti već samo sanirati,i uvek se moze opet aktivirati.Naravno,podrazumeva se da Sunce i vladar ASC nisu napadnuti sa više malefika.Saturn(depresija) i Neptun(fobije,strahovi) su bitni.Juzni mesečev čvor u 8.i 12.kući uzasno tezak aspekt psihe.Mesec na 29.stepenu bilo kog znaka je uzasno tezak aspekt psihe,polozaj svega navedenog na zvezdama nekretnicama kao Algol ili teški aspekti na njih.Posebno bih istakao pojedinačni najgori mogući aspekt, koji sa daje nervozu: Mars kvadrat Saturn (blokada-Saturn-energije-Mars);klasičan aspekt depresije.Ovo su osnovni preduslovi,nadalje bi se mogla knjiga napisati.Psihičku bolest neće doneti jedan aspekt,bar 3 ili 4.teška aspekta.

Pozdrav, zanimljivo nisam toliko obraćala pažnju na Chirona iako znam da je u teškim aspektima (u konjukciji sa Mjesecom, iako van znaka i 180 sa Sa :/)
Ima smisla zapravo.

Južni čvor mi je u 8. kući u Blizancima.
Možete mi pojasniti zašto je to težak položaj?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 12.08.2017. at 12:19. Reason: quote
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:58   #93
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanimljivo nisam toliko obraćala pažnju na Chirona iako znam da je u teškim aspektima (u konjukciji sa Mjesecom, iako van znaka i 180 sa Sa :/)
Ima smisla zapravo.

Južni čvor mi je u 8. kući u Blizancima.
Možete mi pojasniti zašto je to težak položaj?
Da,zato što juzni čvor predstavlja gubitke,a severni dobitke,a 8. i 12.polje su polja psihe,primarno 8.polje ali i 12.polje.8.polje predstavlja i opasnosti,podršku drugih,nasledstva i slično.Samim tim,što ti je 8.polje gubitaka,2.polje i znak Strelca je polje dobitaka.Svaki tranzit malefika ali i vladara 12.polja kroz Blizance za tebe je nepovoljan period,tranzit Meseca takodje.I od vaznosti je polozaj Merkura(vladara Blizanaca-polja gubitaka,njegov natalni polozaj,aspekti,ali i tranzit Merkura.Što se tiče ovog natalnog aspekta sa Chironom,pripazi na oči,zeludac(Mesec0Chiron,mada zavisi i od znakova u kom su Mesec i Chiron)Pripazi na kičmu(Saturn180Chiron)i naravno,stresa na prvom mestu.Naravno,pretpostavljam da si mladja osoba,iako nemaš trenutno problema sa tim,kasnije su ti to neke slabe tačke.
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:34   #94
Moze li se utjecati na natalne aspekte koji nam daju odredjene poremecaje (osim radom na sebi, psihoterapijom, lijekovima)?
Pitam bas s astroloskog aspekta. Laik sam, razumijem neke osnove astrologije.

Da li je ono sto nam je dano rodjenjem, nepromjenljivo?

Konkretno, osoba sam koja "pati" od neuroze cijeli zivot.
Da sam se pustila kad mi je bilo najteze (depresija), tko zna sto bi danas bilo od mene.

Hoce li mene cijeli zivot odredjivati moj napeti Merkur i kvadrat Sunca i Marsa, ili se mogu nadati nekom, nazovimo to, otpustanju tih energija?

Nadam se da nisam previse offtopic
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:22   #95
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Moze li se utjecati na natalne aspekte koji nam daju odredjene poremecaje (osim radom na sebi, psihoterapijom, lijekovima)?
Pitam bas s astroloskog aspekta. Laik sam, razumijem neke osnove astrologije.
A kako bi inače utjecala/mijenjala sebe ako ne radom na sebi?
Quote:
Da li je ono sto nam je dano rodjenjem, nepromjenljivo?

Konkretno, osoba sam koja "pati" od neuroze cijeli zivot.
Da sam se pustila kad mi je bilo najteze (depresija), tko zna sto bi danas bilo od mene.
Ništa na svijetu nije nepromjenjivo, sve se mijenja, a ljudima je dan cijeli život da sebe pokušaju mijenjati u neku "bolju" verziju sebe.
Quote:
Hoce li mene cijeli zivot odredjivati moj napeti Merkur i kvadrat Sunca i Marsa, ili se mogu nadati nekom, nazovimo to, otpustanju tih energija?

Nadam se da nisam previse offtopic
Evo, sama si odgovorila gore.

Tvoji aspekti će te uvijek određivati u iskustvima koje ćeš imati za vrijeme svog života, ali osvještavanjem tih aspekta (npr. kroz astrologiju) možeš steći uvid u njih i naučiti kako se nositi s njihovim energijama. Svi imamo "bolje" i "lošije" faze, život se izmjenjuje kroz njih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:59   #96
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Da,zato što juzni čvor predstavlja gubitke,a severni dobitke,a 8. i 12.polje su polja psihe,primarno 8.polje ali i 12.polje.8.polje predstavlja i opasnosti,podršku drugih,nasledstva i slično.Samim tim,što ti je 8.polje gubitaka,2.polje i znak Strelca je polje dobitaka.Svaki tranzit malefika ali i vladara 12.polja kroz Blizance za tebe je nepovoljan period,tranzit Meseca takodje.I od vaznosti je polozaj Merkura(vladara Blizanaca-polja gubitaka,njegov natalni polozaj,aspekti,ali i tranzit Merkura.Što se tiče ovog natalnog aspekta sa Chironom,pripazi na oči,zeludac(Mesec0Chiron,mada zavisi i od znakova u kom su Mesec i Chiron)Pripazi na kičmu(Saturn180Chiron)i naravno,stresa na prvom mestu.Naravno,pretpostavljam da si mladja osoba,iako nemaš trenutno problema sa tim,kasnije su ti to neke slabe tačke.

Hvala puno na odgovoru! Nekako sam za svoje stanje najviše krivila Mo90Pl jer Mo je osjetljiv i tako se moje promjene raspoloženja mijenjaju na taj plutonovski, "rušilački" način.

Merkur, disp. j. čvora je u 12. k. u Vagi neaspektiran. Jedini aspekt koji ima je sekstil sa SMČ.
Inače mi je i disp. južnog čvora, dakle Jupiter, također u 12. kući (ima 0 sa Ma, 90 sa Ur/Ne). To mi je uvijek bilo zanimljivo kod tih dispozitora čvorova, da su oboje u 12.

Što se tiče fizičkog zdravlja, imala sam oduvijek probleme sa očima, posebno lijevim, ni sa leđima ne stojim bolje. Oduvijek sam bila boležljiva, ali s godinama jačam kako se iznutra bolje osjećam.


Samo da dodam, da bez obzira na aspekte koje imamo i koje mozda krivimo za naše stanje, promjena ipak tinja u nama. Ja nekako tu energiju Urana, promjene, odlučim pratiti i predam se u ruke Svemiru.

To je nekad najbolje što možemo
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:37   #97
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru! Nekako sam za svoje stanje najviše krivila Mo90Pl jer Mo je osjetljiv i tako se moje promjene raspoloženja mijenjaju na taj plutonovski, "rušilački" način.

Merkur, disp. j. čvora je u 12. k. u Vagi neaspektiran. Jedini aspekt koji ima je sekstil sa SMČ.
Inače mi je i disp. južnog čvora, dakle Jupiter, također u 12. kući (ima 0 sa Ma, 90 sa Ur/Ne). To mi je uvijek bilo zanimljivo kod tih dispozitora čvorova, da su oboje u 12.

Što se tiče fizičkog zdravlja, imala sam oduvijek probleme sa očima, posebno lijevim, ni sa leđima ne stojim bolje. Oduvijek sam bila boležljiva, ali s godinama jačam kako se iznutra bolje osjećam.


Samo da dodam, da bez obzira na aspekte koje imamo i koje mozda krivimo za naše stanje, promjena ipak tinja u nama. Ja nekako tu energiju Urana, promjene, odlučim pratiti i predam se u ruke Svemiru.

To je nekad najbolje što možemo
Nema na čemu Inače je dobro što imaš Jupiter u 12.kući.Mars u 12.kući je veoma tezak.

Zadnje uređivanje gargash : 12.08.2017. at 13:14.
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 10:19   #98
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A kako bi inače utjecala/mijenjala sebe ako ne radom na sebi?

Ništa na svijetu nije nepromjenjivo, sve se mijenja, a ljudima je dan cijeli život da sebe pokušaju mijenjati u neku "bolju" verziju sebe.

Evo, sama si odgovorila gore.

Tvoji aspekti će te uvijek određivati u iskustvima koje ćeš imati za vrijeme svog života, ali osvještavanjem tih aspekta (npr. kroz astrologiju) možeš steći uvid u njih i naučiti kako se nositi s njihovim energijama. Svi imamo "bolje" i "lošije" faze, život se izmjenjuje kroz njih.
Hvala
Bas sam dosta razmisljala o tome.
Psihologija uci da se licnost donekle mijenja tijekom zivota, pa me zaintrigirao astroloski aspekt.
Ustvari je vrlo slicno.
Radjamo se s nekim osobinama licnosti (aspektima), koji odredjuju nasu glavninu (ne nalazim prikladnu rijec trenutno), ali su ipak podlozni utjecaju zbog raznih okolnosti.

Iskreno, malo me poplasilo kad sam si postavila u glavi te svoje energije kao nepromjenjive
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:29   #99
Ima još jedna stvar kod psihičkih bolesti koja je indicirana kroz položaj Merkura u 12. polju. Psihički bolesnici znaju imati auditivne halucinacije ili kako se to u narodu veli "čuti tuđe glasove u glavi" gdje psihički oboljele osobe vjeruju da ti glasovi nisu njihovi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:24   #100
Pokušat ću dati svoj maleni doprinos ovoj temi. Uzmite u obzir da sam baš početnik i da sam možda negdje i pogriješila.

Dakle, evo osobe koja je dvije do četiri godine bolovala od depresije. Previše sam spavala, premalo jela, nisam se ustajala iz kreveta, društveni život je bio nepostojeći, emocionalno sam bila u totalnom rauslu. Izvukla sam se kad sam dobila prvi posao.
Nisam za taj period gledala tranzite, ali bih za sklonosti depri izdvojila ovo iz natalne:

- Mjesec u biku u 3. sekstil Saturn
- Neptun egz. na ASC.
- ASC jarac
- Saturn u ribama u 2.
- Merkur u raku
- Mars u blizancima u 5. kvadrat Saturn
- sama natalna je pretežno vodeno-zemljanog elementa

Dok sam bila mlađa, bila sam i anksiozna, a netko tko je anksiozan, ima i malo veću umnu aktivnost. Plus imala sam blagi OKP koji sam većinom uspijevala kontrolirati. Radilo se o brojanju, preskakivanju, provjeravanju sandučića, slaganju stvari po boji, simetriji, veličini, griženju noktiju i sl. Onda sam i skupljala/m stvari o kojima sam malo opsesivna pa tako imam preko 2 000 fotki u folderu u vezi jedne teme. Skupljala sam i članke iz crne kronike i lijepila ih u fasickl. A skupljam i jednu vrste odjeće koja mi na neki način pruža utjehu.
- Merkur u raku u 7. opozicija ASC
- Merkur opozicija Uran u jarcu u 1.
- Merkur trigon Pluton u škorpionu u 10.
- Neptun u jarcu u 1. konjukcija Uran u jarcu u 1. (fobija od lifta)
- Mjesec u biku u 3. (koji voli skupljati) povezan s još nečim
- Venera u djevici u 8. sekstil Pluton
- prema astro.com-u Pluton mi je dominantan

http://tinypic.com/r/v6kr4l/9
GoddessVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.