Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 13:19   #121
Zaposlenica sam kod upravitelja, svaka naša zgrada ima predstavnika.Imamo jednog koji nas stalno maltretira svojim prohtjevima. Najnovije je da je naš posao izvjesiti zastavu na zgradu ( zbog sutrašnjeg praznika).
Smatram da to nije naš posao, već predstavnika, koji za to prima naknadu i to dobru.Zanima me vaše mišljenje.Hvala
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:31   #122
Smile stavljanje zastave na državne blagdane

Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
Zaposlenica sam kod upravitelja, svaka naša zgrada ima predstavnika.Imamo jednog koji nas stalno maltretira svojim prohtjevima. Najnovije je da je naš posao izvjesiti zastavu na zgradu ( zbog sutrašnjeg praznika).
Smatram da to nije naš posao, već predstavnika, koji za to prima naknadu i to dobru.Zanima me vaše mišljenje.Hvala

potpuno si u pravu, to je njegov posao i dužnost kao suvlasnika,
Mnemonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 15:06   #123
Podrška

Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
Zaposlenica sam kod upravitelja, svaka naša zgrada ima predstavnika.Imamo jednog koji nas stalno maltretira svojim prohtjevima. Najnovije je da je naš posao izvjesiti zastavu na zgradu ( zbog sutrašnjeg praznika).
Smatram da to nije naš posao, već predstavnika, koji za to prima naknadu i to dobru.Zanima me vaše mišljenje.Hvala
To sigurno nije vaše zaduženje. Imali smo i mi jednog takvog bisera...
Merciless is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 22:29   #124
Zanima me da li može predstavnik suvlasnika biti osoba koja nema stan u zgradi,odnosno koja nije suvlasnik?
Ako netko zna....hvala
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 03:02   #125
Vjerujem da moze, ako se vecina suvlasnika slozi.

Za vece zgrade postoje predstavnici koji se time "profesionalno" bave i nisu suvlasnici.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:13   #126
Ne misliš možda na upravitelja?oni znaju biti firme i pravne osobe,ali predstavnik suvlasnika, nisam sigurna.
Upravo mi je to jedan predstavnik i rekao,ali može biti da nije dovoljno informiran,pa provjeravam.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:06   #127
Thumbs up Predstavnik suvlasnika

Predstavnik suvlasnika MORA biti suvlasnik u stambenoj zgradi koju zastupa pred upraviteljem
Mnemonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:21   #128
100 % sigurno?
Konkretno,radi se o problematičnoj predstavnici koja radi nezakonito, a koja je u međuvremenu prestala biti suvlasnicom u toj zgradi.
Šta se može,osim smijenit ju na način da se skupi 51 % potpisa?
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:40   #129
predstavnik suvlasnika NE MORA biti suvlasnik. to moze biti bilo tko ako se tako dogovore suvlasnici
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:50   #130
ja sma vlasnik garaze i iz pricuve su promijenjena grazana vrata tj motro jer su vrata na daljinski Ludi predstavnik nam odbija dati daljinski upravljac nego od nas trazi da mu platimi 220kn
A za sta ja placam onda pricuvu I kako se moze dogodit da se meni ako vlasniku neda kljuc kako bi usla u svoje vlasnistvo
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:59   #131
mozda nije financirano iz pricuve nego iz njegovog djepa pa sad trazi da vi to platite?
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 14:38   #132
ma o čem mi tu pričamo...iz kakvog djepa????
Kako netko može promijeniti vrata da ja nemogu ući kao vlasnik u svoju garažu i nedati meni ključ?
Vrata se financiraju iz pričuve i iz te iste se financira i ključ Problem je što mi doticnom smetamo jer da nema nas on bi zajednički prostor 6 garaža zauzeo da raširi svoje smeće Upravitelj zgrade je stambeni servis kojem sam se već bezbroj puta obraćala ali oni vele da se ne petljaju u dnose stanara Policija veli podignite privatnu tužbu
Znači zaključak je ja imam garažu koju sam kupila i platila U nju nemogu ući jer se ispred nje parkira gospodin koji je predstavnik stanara i koji još ima hrpu krame i smeća I još kao šećer na kraju nemogu dobiti ključ da bi u svoje vlasništvo ušla nego si ga moram sama platiti a pričuvu plaćam svaki mjesec
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 14:47   #133
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Znači zaključak je ja imam garažu koju sam kupila i platila U nju nemogu ući jer se ispred nje parkira gospodin koji je predstavnik stanara i koji još ima hrpu krame i smeća I još kao šećer na kraju nemogu dobiti ključ da bi u svoje vlasništvo ušla nego si ga moram sama platiti a pričuvu plaćam svaki mjesec

Pozovi bravara i reci da si izgubila kljuc, pa ce ti otvoriti i promijeniti bravu.

A predstavnik nek si zabije taj kljuc gdje sunce ne sije ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:24   #134
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
ma o čem mi tu pričamo...iz kakvog djepa????
Kako netko može promijeniti vrata da ja nemogu ući kao vlasnik u svoju garažu i nedati meni ključ?
Vrata se financiraju iz pričuve i iz te iste se financira i ključ Problem je što mi doticnom smetamo jer da nema nas on bi zajednički prostor 6 garaža zauzeo da raširi svoje smeće Upravitelj zgrade je stambeni servis kojem sam se već bezbroj puta obraćala ali oni vele da se ne petljaju u dnose stanara Policija veli podignite privatnu tužbu
Znači zaključak je ja imam garažu koju sam kupila i platila U nju nemogu ući jer se ispred nje parkira gospodin koji je predstavnik stanara i koji još ima hrpu krame i smeća I još kao šećer na kraju nemogu dobiti ključ da bi u svoje vlasništvo ušla nego si ga moram sama platiti a pričuvu plaćam svaki mjesec
Traži na uvid račun za popravak garažnih vrata i vidi što je sve uključeno u cijenu te naplaćano iz pričuve. Moguće je da su samo napravljena vrata, a ključevi nisu uključeni u to (što je bezveze, ali moguće je). I naš predstavnik voli sistem da ode u dućan, kupi i skuplja novce po zgradi jer mu se ne da tražiti račun na zgradu i dogovarati s upraviteljem oko predaje računa i isplate novca .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:00   #135
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
100 % sigurno?
Konkretno,radi se o problematičnoj predstavnici koja radi nezakonito, a koja je u međuvremenu prestala biti suvlasnicom u toj zgradi.
Šta se može,osim smijenit ju na način da se skupi 51 % potpisa?
ništa osim prikupljanja potpisa suvlasnika (50% + 1 m2) za novog kandidata
Mnemonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:09   #136
Da,to sam si i mislila.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:30   #137
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
ja sma vlasnik garaze i iz pricuve su promijenjena grazana vrata tj motro jer su vrata na daljinski Ludi predstavnik nam odbija dati daljinski upravljac nego od nas trazi da mu platimi 220kn
A za sta ja placam onda pricuvu I kako se moze dogodit da se meni ako vlasniku neda kljuc kako bi usla u svoje vlasnistvo

Nisam pravnik, ali čini mi se da se tu radi o smetanju posjeda.

Za to moraš podnijeti tužbu, ali postoji vremensko ograničenje.

Svakako se s nekim posavjetuj.

Inače, što se tiče zahtjeva predstavnika, traži da ti pokaže račun i za vrata i daljinski upravljač, pa ćeš vidjeti je li to već plaćeno, pa on želi još malo zaraditi ili je "nevin".
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:35   #138
Quote:
ask29 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje koje u moru propisa ili nisam vidio ili nisam shvatio ali valjda najvjerojatnije bi volio potvrdu od nekog iskusnog... znači moje pitanje se odnosi na projekt na nekoj zgradi, bilo da je to postavljanje reklame ili nečega drugoga od kojeg zgrada ima direktnu korist. Znači firma x hoče npr staviti reklamu na zgradu i za to uplačivati mjesečnu naknadu u pričuvu ili već neki izdvojeni račun. Koliko stanara mora dati suglasnost za takav projekt, da li 100% ili 51% te gdje još u svemu postoji neka caka?

Hvala unaprijed!!!!
Nisu bas svi projekti isti ali za reklamu ti treba 100 % ako je ugovor duži od godinu dana.
53ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:40   #139
Quote:
Mnemonic kaže: Pogledaj post
u načelu bi trebao 100% suglasnost za svaku poboljšicu na stambenoj zgradi, što se tiče reklama u Zagrebu prolazi i 70%

grupa Predstavnik suvlasnika na Facebooku ( group_113013578760828 )
Netočno, Zakon o vlasništvu 91/96 lijepo definira pročelje kao zajednički dio a ako se on daje u najam duži od godine dana potrebna je suglasnost svih suvlasnika.
53ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:28   #140
Imam jedno pitanje

Predstavnik stanara na našoj zgradi stvarno radi :9 ali... promijenio je liftove u 7 ulaza, stavio video nadzor za isto tako 7 ulaza, promijenio ulazna vrata na svim ulazima ali nije nikome dao nikakvu ponudu pa da stanari zaberu tko bi to radio nego sve radi na svoju ruku. Iskreno smunjam da frajer sebi ubire finu proviziju od određenih tvrtki koje su to radile po pitaj Boga kojoj cijeni. Dali ga nekome mogu prijavit da se to istraži? Hvala

Pozz iz V. Gorice

p.s. on trazi potpise od stanara za promjene al ne kaze po kojoj cijeni i tko je izvođac. (zar nebi trebao skupiti barem 3 ponude pa da svi biramo?)
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.