Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 22:43   #121
Iako je Tema Petrova bolnica, kako skreće pažnju hani-bani (i ima pravo ), moram priznati da su me izuzetno iznenadile poneke teze o VŽ rodilištu ovdje.

Nisam tamo da išla zbog klime i dvokrevetnih soba, nego baš zbog njihovog osoblja i zbog rooming in-a.

Što se tiče liječnika, zaista nije istina da nema prvoklasnih ginekologa prisutnih na porodu. Isto tako, istina je da tijekom trudova većinom nisu prisutni ginekolozi, ali tu su primalje (inače, nemojte zaboraviti - prvoklasan kadar kad su porodi u pitanju (naravno dok sve ide OK)) koje su toliko brižne i nježne... prekrasne. U svakom trenutku možeš pozvati liječnika i on je odmah tu.

Usput, ne znam kako vi ostale gledate... ali ja još uvijek mislim da rađam JA, a ne da me netko mora poroditi... igra riječi doduše, ali porod je prirodan događaj... (opet napominjem, onda kada je sve u redu... a to je tako u gotovo 95% slučajeva). U slučaju da bilo što ne štima, tu je CTG, tu je primalja, tu je suprug... tu je i liječnik u blizini...

Meni je osobno izuzetno odgovaralo biti sama u boxu sa svojim suprugom, hopsati na lopti, hodati kroz trudove, slušati Led Zeppeline sa svog CD-a, masirati leđa sa masažerima... Porod je bio vrhunsko iskustvo i nije mi ostavio nikakvu traumu - nego dapače prekrasne uspomene - zar to ne zaslužuje svaka žena????

Svako ima pravo izbora gdje i kako želi roditi i iako sam i ja od Petrove na desetak minuta nije mi palo na pamet otići roditi tamo.

2 Fida: da li si dobro informirana o nuspojavama epiduralne analgezije?
važno je da znaš i tu stranu ukoliko se odlučiš na to!
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:57   #122
draga svea, ne znam kaj ste po struci, ali mislim da o tome koliko je stručan netko u svom poslu može govoriti jedino struka. milsim ovo kaj pišete da vam je bio stručan dr na raspolaganju... napisala sam provjerenu informacjiju od dr koja radi u vž i zna iznutra situaciju u vž rodilištu, da se stariju službu - specijalista ginekologa - budi jedino ako je netko umro ili umire, a možda ni onda. takve upute se daju specijalizantima koji pokrivaju rađaonu. o kompetencijji babice kad stvari krenu krivo, ne bi raspravljala, jer ona ima stvari koje smije raditi i koje ne smije i ne zna. itso tak, ak nekaj pođe po zlu, mislim da vam ni suprug nije od pomoći, osim ako nije iskusan ginekolog.
voljela bi da podijelite gdje ste stjecali znanja o epiduralnoj kad ste kompetentni ljude plašiti sa nuspojavama? neću se upuštati u objašnjenje nuspojava i što studije govore o njihovoj učestalosti. ali ako želite bit će

ponavljam da sam imala neugodno islustvo i vidjela rodilju koja je umrla. i od onda drukčijegledam na porod i što bi htjela od poroda. statistički jedna rodilja u rh godišnje umire, zbog komplikacija i sl. što se ne da spriječiti - takve su i svjetske statistike. isto kao što je perinatalni mortalitet (mortalitet djece mjesec dana prije i tjedan dana poslije poroda mini malno 4-5 promila, i manje nejde uz današnje dosege medicine).

dakle, meni je bitno da su mama i beba zdrave. porod bi trebao biti bajka, i ponavljam meni je bio u petrovoj i to 3 puta, u krasnoj rađaoni, sa mužem (koji nije bio na tečeju), radili smo kaj mi je pasalo, i pustili nas na miru.
u petrovoj isto tako možete dobiti epiduralnu bez da se prije treba dogovorit, a možete i odbiti bilo kakve intervencije i dobiti prirodan porod. epiziotomija se radi ovisno o procjeni babice može li međica izdurati... i u dosta slučajeva ju ne rade prvorotkama. meni su radili, jer sam inzistirala, i jer je dijete bilo preko 4 kg. na druga 2 poroda mi nisu radili.
epiduralno dan anestetik nema sistemsku resorpciju, pa nema prijelza u dijete, pa dijete nije anestezirano (za razliku od apaurina koji su vam ponudili ako ne i dali za dobro jutro u vž koji postiže veću koncentraciju u djetetu nego u majci)

no pitam vas ja, velite da svaka žena zaslužuje... pitam vas ja ne zaslužuje li dijete da ga se ne maltretira prirodnim trudovima(koji su manje efikasni) po 20 sati samo pod cijenu toga da je prirodno... jer svaki i prirodni trud zatvara dovod kisika djetetu na toliko vremena koliko trud traje..i što duže traje porod mijenja se ph krvi djeteta i zakiseljuje se, što može i ozbiljno ugroziti dijete. pri čemu je dijete dakle bez kisika, upalšeno, a tak i tak ga ja strah jer ne zna kaj se dešava. nije li poštednije prema djetetu da porod traje što kraće? ili mislite da dijete uživa 10 sati u uskom kanalu, bez kisika, nekaj ga nekud gura, stisnuto... ili mislite da vaš mjehur uživa dok ga dijete toliko sati tiska prema dolje....puno je veća učestalost inkontinencije kod duljih poroda (ako se vratimo na majku)
osim toga dijete osjeća bol koju osjeća majka... pa nije li obzirnije majci smanjiti bol.... sve u svemu, svaka čast prirodi , stvoreni smo čarobno, tek dok sam rodila sam shvatila koliko čarobno, ali čemu npr odbijati amniotomiju, kad bi ona skratila porod, čemu forsirati nešto što će produljiti djetetu neugodno stanje... da je duže bez kisika (duže u trudovima) da je duže stisnuto i sl. dijete može imati veliku traumu od poroda, ako mu je dugo vremena bilo ružno, ako se mama bojala... mislim da je obzirnije misliti na dijete da mu je što kraće i lakše, a ne na to da zadovoljimo trend i svoju potrbu za biti "prava" žena koja je rodila prirodno... pa i s dripom je prirodno, ništ nije umjetno, i taj drip je prirodan hormon...pitam se gdje je granica te prirode... doma u svom krevetu s babicom ili sama u polju... ili ???zašto ste pristali na klizmu koja onda isto nije prirodna... i na brijanje... možda zato jer je tak bolje? makar je značilo neku intervenciju?

ja mislim da su moja djeca bila jako sretna da su tak kratko rađana. i da ih drip kod prva 2 i epiduralna kod prvog nisu nimalo ugrozili ni njih ni mene (jer je bilo stručno) i da nam je bilo krasno, kratko i slatko, dobila sam malo dripa na prirodne trudove, tak da je djetetu tajming odgovarao, samo je bilo malo brže, a po znanstvenim spoznajama i lakše za dijete, a mislim da i za mene lakše 3 sata nego 20.
dakle i u petrovoj možete dobiti prirodan porod, možete dobiti i epiduralnu, možete tražiti i apartman, samo mora biti slobodan.i ponavljam da je meni 3 puta bilo super, bez obzira na jedan sanitarni čvor, bez obzira na škripavi kravet i na 8 žena. bila sam zahvalna nebu kaj smo živi i zdravi i kaj nam je porod zbilja svaki put bio kao bajka da kad god netko ide roditi.. ja bi išla...
možda se odvažim na 4 put
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 09:57   #123
Hvala 279, ti me jedina tješiš-što ne znači da će meni bit tak super il kratko al dobro....Ma fora je u tome da ja ipak isto imam više povjerenja u Petrovu jer da se nešto desi sama bi sebe grizla zašto nisam otišla na stručnije mjesto (da sam negdje drugdje).
Čitala sam o nuspojavama epiduralne naravno...Doduše ne previše ali znam da sam negdje pročitala da je mogučnost oštečenja živca 1:10000 i isto tako znam da što se tiče epiduralne postoji jako puno (previše) predrasuda, pogotovo kod nas, zbog neinformiranosti. U razvijenijim zemljama koristi se već desetlječima.
Što se tiče apartmana šteta da postoje samo 2 pa je bed ako ti porod urani ili zakasni, onda ništa.A 600 kn je ok cijena-koliko zapravo u slučaju da je sve ok moraš ostat u bolnici ?
Što se tiče dripa jako me uplašilo kad sam pročitala da trudovi pod njim nesnosno bole al ovo što je 279 rekla da se uz drip daje epiduralna bi trebala bit dobra kombinacija jer em ne boli em je brzo gotovo...Zašto više vas nije tražilo epiduralnu?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 10:18   #124
Evo sad sam zapravo još malo proguglala da ne bi bilo (za epiduralnu)...E sad nikako mi se nije svidjelo da se često zbog smanjene mogučnosti tiskanja koristi forceps...E to ne, ne i ne!Ja ću fino otići tamo, dobro mogu podnijet bolove pa ako baš procijenim da više ne mogu, da crkavam onda ću tražit epiduralnu.Al daj bože da sve bude brzo, probat ću ostat doma što duže mogu..
Ispričavam se što ovaj post djelomično pobija moj zadnji gdi sam bila 100 posto za epiduralnu, još sam za al samo ako su bolovi stvarno neizdrživi, onda ne vidim razlog da se mučim 20 sati.
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 13:38   #125
Fida..
ja sam bila u petrovoj na tečaju..
da plačaš 400 kn jednokratno..
predavanja su 3 tjedna al znaju nagurati u 2 tjedna..
svaki dan je druga tema i drugi dr, sestra ili babica
možeš pitati sve..
reći će ti sve kaj je bitno..
i imaš pravo obilaska rađaone sa dr..

meni je taj tečaj spasio bebe..
naime.. upravo sam tamo saznala da nije svaki iscjedak jednaki problem..
najveći problem i piz*** je kad imaš zelenkasti iscjedak.. ja o tome nisam imala poima..
nitko mi to nije prije rekao, nisam nigdje uspjela saznati tu informaciju..
pa kad mi se dogodio znala sam kaj moram napraviti..
tako da mi se to super isplatilo..

inače jedan dan ti je čitav posvećen epi, drugi recimo carskom, treći brizi oko bebe..
uz to dobiješ trenericu koja ti pokazuje i vježbe za lakši porod kao i disanje koje s tobom vježba..

no ono kaj je meni bilo super - super.. je to kaj je mm išao samnom i znao je sve rizike, mogao je pitati sve kaj ga je zanimalo i u krajnjoj liniji kad je naša 9-mjesečna avantura krenula nizbrdo, on je znao da nepretjerujem i da ne izmišljam kao i sve posljedice..to mi je olakšalo život neizmjerno..

evo nadam se da sam ti bar malo pomogla..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 15:34   #126
u rh se forceps bar sigurno znam za petrovu ne koristi već bar 10 godina, dok se u francuskoj koristi, ako nekaj zapne pomogne se vakumom, kaj je puno prihvatljivije... velim ono kaj sam ja čitala od stručne literature, i studija o tim kao usporenjima poroda i učestalost vakuma da raste, nisam nigdje našla jednoznačne studije koje bi govorile u prilog toga. od puno poroda na kojima je dana epiduralna nisam vidjela a ni čula u bližoj praksi da je ijedan završio vakumom. problem je da se epid ne daje 2 sata prije izgona da se bolje osjeća kad treba tiskati, da se mišići ne omlohave... pa onda ak te počne nesnosno boliti kasnije, onda ju ne dobiješ ako si prejako otvorena i misle da bu začas, a u biti onda i bude začas pa se da podnijeti. meni je na mom prvom porodu epiduralna bila super, i makar je bila samo jedna doza znači za kratko vrijeme, nisam znala da bu to tak brzo gotovo i da ne boli jače...možda bi bez. ali ovak mije bilo super, i u petovoj ti je mogućnost da ti neko povrijedi živac gotovo nikakva. pusa i još malo.
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 09:57   #127
Hvala nyn@ i 279....Pa je i meni to za forceps bilo čudno jer sam isto čitala da se više ne koristi.RODE su dosta pro-prirodni porod na svojim stranicama pa o epiduralnoj nema ni jedne lijepe riječi...I još sam na nekoj našoj "doktorskoj" stranici isto pročitala za forceps, valjda im je stranica stara il imaju stare podatke...Hvala 279 na utjesi, tako ti i ja nekako mislim.Isto sam zdravstveni radnik pa znam da se može zakomplicirat i prilično vjerujem u Petrovu..Al još ćemo vidjet na tečaju... Za koji nyn@ kaže da je super pa mi se sad još i više ide...Na porodiljni (zapravo bolovanje) idem tek oko 30-og tjedna pa ćemo tad i na tečaj. S koliko tjedana ste vi išle? Ja prije ne stignem... Dal je imao netko od vas prijevremeni porod (jer mene sad strah da neću ništa stić pripremit..)-šta ako se rodi prerano?Dal je to najranije s 28 tjedana (jer to je skoro 3 mjeseca ranije ).Sori-malo offtopic ...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 14:24   #128
fida..
mene je mm natjerao da s 26 tjedana budemo gotovi sa tim tečajem..
došo jedan dan i pitao jesam li ga prijavila.. a ja ono.. pa za što??? pa za tečaj..

ja sam tad radila i popodne išla na tečaj.. mislim da je od nekih 17.30 ili 18h.. ubi me sad..
što mi je ispalo super jer sam u 28.tjednu ostavljena na strogo mirovanje i progesterone koje se nastavilo sve do 37 tjedna..
pa se ne bih usudila ići na moju tadašnju dijagnozu..
inače se preporuča ići na taj tečaj u 2. tromjesječju.. možeš se kretati, niš ti još nije teško zbog buše pa ni sjedenje, a nisi u panici za porođaj..

al moram priznati s nama u grupi je bilo puno i onih trudnica koje su bile i 35. ili 37. tjedan.. tako da ti je to svejedno mislim..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:25   #129
Drugi porord u Petrovoj

E sad kaj me točno zanima. Prvi put sam rodila u Petrovoj i rezana sam. I sad se drugo spremam tamo ali ja nebi da me režu ak nije stvarno potrebno. Jedna frendica je oba dva puta rodila u Vinogradskoj i drugi put ju nisu rezali a u Merkuru je s drugom frendicom bila ista stvar. I jednoj i druoj su rekli da se trude drui put ne rezati.
Mene zanima jel Petrova reže svaki put ili ne.
Inače, tamo vodim trudnoću i ako je istina da svaki pit režu jel im se neda zezati, idem u drugu bolnicu. Jel mogu uopće sad pred kraj otići u drugu bolnicu?

Hvala i oprostite na kilometarskom postu i na 100 pitanja
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:58   #130
Moje iskustvo govori da babica i doktor procjene da li je rezanje potrebno ili ne ! Dva poroda sam imala u Petrovoj i zadovoljna sam . ne pričam sada o podrapanoj plahti ispod mene jer smatram da to nije bitno. Oni su stručni i rade svoj posao najbolje što mogu i zato ću svoj glas uvijek dati Petrovoj. Sve ima svoje prednosti i mane. Ležanje sa 8 žena ponekad nije ugodno, ali i ništa ne može donijeti toliko smjeha i dobre zabave kao 8 žena pono kojekakvih hormona.
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:14   #131
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Evo sad sam zapravo još malo proguglala da ne bi bilo (za epiduralnu)...E sad nikako mi se nije svidjelo da se često zbog smanjene mogučnosti tiskanja koristi forceps...E to ne, ne i ne!Ja ću fino otići tamo, dobro mogu podnijet bolove pa ako baš procijenim da više ne mogu, da crkavam onda ću tražit epiduralnu.Al daj bože da sve bude brzo, probat ću ostat doma što duže mogu..
Ispričavam se što ovaj post djelomično pobija moj zadnji gdi sam bila 100 posto za epiduralnu, još sam za al samo ako su bolovi stvarno neizdrživi, onda ne vidim razlog da se mučim 20 sati.
ja sam dobila epiduralnu i nisam imala ama baš nikakve posljedice.
a ako ces ostat doma što duze, moze bit prekasno za epiduralnu...
pola trudova sam prespavala s epiduralnom, smijali su mi se, cula sam sestre kako govore: pa ona spava!
ali kasnije me jako boljelo kad se beba spuštala u zdjelicu, tu bol ti nitko ne moze uklonit.
ne znam za drip, ja sam ga dobila i tresli su me trudovi kasnije kao da me netko na struju prikopčao. kako je bez njega - ne znam.
u svakom slucaju, odi i "obavi" taj porod, nemoj razmisljat previse jer ga ne mozes bas isplanirat. sretno!
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:32   #132
Epiduralna analgezija

Meni je na porodu u VŽ bila doktorica znanosti I bila je divna. Dolazila me je pogledati svako toliko... i budnim okom pratila bebine otkucaje i moje opće stanje. Kad je krenuo izgon bila je uz mene cijelo vrijeme te pomagala tijekom samog poroda.

Što se tiče epiduralne, smatram da nije OK prozivati me koje sam struke... Forum je mjesto gdje se debatira i diskutira. Nikoga nisam ZAPLAŠIVALA, nego sam samo pitala da li je Fida svjesna da epiduralna ima i nuspojave... koje nekad nisu bezazlene. E da, forum je mjesto gdje se razmjenjuju razmišljanja i mišljenja.

Malo o epiduralnoj:
Epiduralna analgezija


Do epidemije nepotrebnih carskih rezova dolazilo je jer liječnici vole brzo, kirurško riješenje za rađanje. Danas, nova tehnologija pri porodu, epiduralna analgezija protiv porođajne boli, doživljava brzu ekspanziju epidemijskih proporcija. Međutim, koliko je ona zaista sigurna? Epiduralna analgezija kod carskog reza je najpoželjnija vrsta anestezije za tu operaciju, ali to je druga priča.

Skoro svaka četvrta žena (23%) koja dobije epiduralnu analgeziju razvit će komplikacije. Jedna od neželjnih komplikacija je i smrt. Epiduralna analgezija za otklanjanje porođajne boli rezultira 3 puta većom stopom smrtnosti za ženu od poroda bez nje. Jedna od 500 epiduralnih analgezija rezultira privremenim neurološkim problemima kao što je paraliza, a kod jedne od svakih 500 000 epiduralnih analgezija to neurološko oštećenje ostaje trajno.

Ti ekstremno ozbiljni rizici epiduralne analgezije nisu česti, ali nekoliko manje ozbiljnih, ali ipak značajnih rizika su puno česći. 15-20% žena koje su primile epiduralnu analgeziju razviju povišenu temperaturu koja rezultira nepoželjnom potrebom primjene dijagnostičkih testova i terapija antibioticima za bebu. 15-35% žena nakon epiduralne analgezije ne može mokriti i mora im se kateterom isprazniti mjehur. 30-40% žena nakon epiduralne analgezije imaju satima i danima jake bolove u leđima. One su zamijenile odsutnost boli tijekom par sati poroda za jaku bol u leđima tijekom godine dana i dulje.

Budući da je porođajna bol bitna komponenta normalnog tjelesnog mehanizma za napredak poroda, a budući da epiduralna analgezija eleminira tu neophodnu bol, epiduralna analgezija također eliminira i normalni mehanizam napredovanja poroda. Bilo je i za očekivati da će veliki broj istraživanja dokumentirati produženje poroda kad žena primi epiduralnu analgeziju. Budući da je epiduralnom analgezijom onemogućen normalni porod, dolazi do 3-4 puta veće upotrebe forcepsa ili vakum ekstrakcije i najmanje 2 puta više carskih rezova nakon njene primjene. Te kirurške intervencije naravno nose svoje rizike i za majku i za dijete. Tako žene birajući epiduralnu analgeziju zamijene manju porođajnu bol s dužim porodom, a ako dođe do carskog reza i za više bolova nekoliko dana nakon poroda, te također za veći rizik za sebe i svoju bebu.

Dakle, epiduralna analgezija donosi mnogo ozbiljnih rizika za ženu. Postoje li rizici i za njenu bebu? Budući da nije vjerojatno da će i jedna žena odabrati olakšanje bolova koji nosi rizika za njenu bebu, ženama se ne govori da u 8-12% poroda u kojima žena primi epiduralnu analgeziju fetalni monitor pokazuje ozbiljnu fetalnu hipoksiju (nedostatak kisika u nerođenoj bebi). American College of Obstetricians and Gynecologists, nakon saznanja o učestalosti kojom pri porodu bebe pate od hipoksije nakon što je žena primila epiduralniu analgeziju, preporučuju da sve žene kojima se daje epiduralna analgezija imaju stalni fetalni monitoring da bi se mogla prepoznati fetalna hipoksija.

Da li nedostatak kisika ima neke trajne posljedice za bebu? Istraživanja su pokazala da jednomjesečne bebe čije su majke primile epiduralnu analgeziju tijekom poroda mogu imati rezultate neurološkog testiranja koji sugeriraju manje oštećenje mozga. Dok to saznanje nije potpuno znanstveno potvrđeno i sama ta mogućnost je svakako mučna i o njoj bi se trebalo obavijestiti žene kad im se nudi epiduralna analgezija.

Epiduralna analgezija nosi i drugi rizik koji je nađen kod mnogih intervencija i tehnologija korištenih tijekom poroda: «efekt kaskade». To znači da upotreba jedne intervencije vodi do upotrebe druge intervencije i tako dalje. Ako se npr. ženi daje lijek da bi se započeli ili ubrzavali trudovi, to vodi do bolnijih kontrakcija. One vode do nuđenja ublažavanja bolova, obično epiduralnom analgezijom. Ona kao što smo vidjeli, vodi do povećanog korištenja forcepsa ili vakuum ekstrakcije, koji pak vodi do epiziotomije ili čak carskog reza, što može uzrokovati povišenje temperature u majke, koje pak dovodi do testiranja i terapije za bebu.

Postoje i druge kaskadne intervencije tijekom poroda. Jednostavno je vidjeti kako high-tech pristup rađanju zapravo kreira mnogo novih problema. Radije nego da promijene svoje navike, liječnici su zaključili da je porod zapravo visoko riskantan, a zapravo u stvarnosti liječnici su uzrokovali da on bude riskantan. To je jedan od važnih razloga zašto su porodi kod kuće, porodi u nezavisnom centrima za rađanje, porodi uz babicu kao primarnu njegovateljicu majčinstva povezani s manje riskantnih intervencija i zbog toga sa većom sigurnosti.

Niti jedan čestiti liječnik ne bi nikada sugerirao da su lijekovi protiv boli bez rizika. Ali u traženje olakšavanja porođajne boli, liječnici neminovno pribjegavaju prepisivanju lijekova, a zapravo postoje mnoge nefarmakološke metode olakšavanja boli. Na primjer, znanstvena istraživanja potvrdila su da su brojne tehnike bez lijekova djelotvorne u olakšavanju boli pri normalnom porodu uključujući: stalnu prisutnost babice ili voljene osobe tijekom trudova, sjedenje u kadi s toplom vodom ili tuširanje, slobodno kretanje i zauzimanje različitih položaja, masažu, akupunkturu, refleksologiu. Nijedna od tih tehnika ne nosi rizik za majku i bebu. Njih često promoviraju babice, ali vrlo rijetko liječnici.

Druge opasne tehnike pokraj ovih već spomenutih a često se koriste tijekom poroda su korištenje lijekova za induciranje ili ubrzavanje trudova, forceps ili vakum ekstrakcija, te rezanje međice (epiziotomija).

.........

Ponovno se ispričavam na off topicu, ali tu ima mnogo prvorotki - nemojte reklamirati epiduralnu kao pastu za zube - da, sigurna sam da je mnogim ženama pomogla jer jednostavno ne mogu podnjeti porodnu bol... no možda bi i mogle, samo da su probale. Ne smatram se Xenom - ženom ratnicom, ali izdurala sam svoje trudove, rodila prekrasnu bebu APGAR 10/10. Beba je isključivo dojena do dana današnjeg, razvija se prekrasno - pedijatrica je hvali u svakom pogledu... Dakle...

I od srca preporučam svakoj ženi koja želi pamtiti porod kao nešto divno da se na njega pripremi uz knjigu Marsdena Wagnera: PRIPREMITE SE ZA POROĐAJ - izradite plan sigurnog i ispunjavajućeg porođaja
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:20   #133
svea mislim da si fulala temu..
probaj ovdje
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 08:25   #134
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
svea mislim da si fulala temu..
probaj ovdje
Ispričala sam se na OT, ne znam jesi li primjetila?

Ovdje sam to napisala jer se na ovoj temi javlja jedna gospođa koja kaže da je doktorica i tvrdi da zaplašujem ljude kada sam napomenula da epiduralna nije bezazlena i da ima nuspojave. Obzirom da mi je stalo da mlade prvorotke ne dobiju iskrivljenu sliku o tome, dodala sam nešto o epiduralnoj na ovom topicu.

U svakom slučaju, još jednom isprike za odlazak s teme o Petrovoj...
Ako moderator smatra da nije u redu, neka briše post.
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:51   #135
Rodila sam dva puta u Petrovoj,u oba slucaja sve je bilo u redu... samo mi je nešto ostalo u lošem sjecanju a to je doktor Zlopaša ili kak se vec zove na predzadnjem ultrazvuku mi je rekao da je žensko i da ima ižoblicenu glavicu tj malo defektnu ali to nije ništa strašno.Možete misliti kak mi je bilo plakala sam ko kišna godina...da bi na zadnjem ultrazvuku kod starijeg doktora mislim sa se zove Stipe cula da je decko i da ima savršeno okruglu glavicu.....još se naljutio kad sam posumljala u to kaj mi je rekao.........razmišljam o jos jednoj bebi i nadam se da bude dalje od mene......
prigorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:11   #136
Quote:
Svea kaže: Pogledaj post
Ispričala sam se na OT, ne znam jesi li primjetila?

Ovdje sam to napisala jer se na ovoj temi javlja jedna gospođa koja kaže da je doktorica i tvrdi da zaplašujem ljude kada sam napomenula da epiduralna nije bezazlena i da ima nuspojave. Obzirom da mi je stalo da mlade prvorotke ne dobiju iskrivljenu sliku o tome, dodala sam nešto o epiduralnoj na ovom topicu.

U svakom slučaju, još jednom isprike za odlazak s teme o Petrovoj...
Ako moderator smatra da nije u redu, neka briše post.
ma nema beda..
to je ok.. ja sam fakat mislila da si fulala temu..

meni je na tečaju rekao dr. Blajić da oni pokušavaju što više epi davat pogotovo prvorotkinjama...
zbog moguće dužine poroda..

ja sam ju recimo dobila da ju nisam tražila..
imala sam fakat divlje trudove i nisam se otvarala.. pa sam imala izbor to ili carski koji nije bio isključen ni nakon epi..

al mislim da ti to ovisi i onako na kakvog doka naletiš.. može bit ok.. a i nemora biti..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 01:01   #137
ja sam rodila u Petrovoj 4. veljače 2008., došla sam na normalan porod ... a rodila nakon 17 sati carskim rezom ... i nemam niti jedne jedine riječi prigovora za bilo sestre, babice niti doktore kojima sam došla pod ruke .. ja sam sama bila iznenađena koliko mi je dobro bilo ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:26   #138
U Zagorju smo dobili novu bolnicu. Nova, lijepa, uređena....poznam i doktore u njoj, blizu mi je, napravila sam i kiretažu u njoj, ali ako mi Bog da još jedno dijete jako ću razmišljati gdje ići roditi. Dvoje sam rodila u Petrovoj i nisam sigurna da li ću se "usuditi" treće rađati negdje drugdje ! Volim Petrovu i nekako se u njoj osjećam sigurno !
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:03   #139
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
3-4-5-6-8 žena u sobi je krajnje nehumano i glupo.
u Petrovoj ih je po 10 i imaju čak sobe po 12 žena

kasarna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:05   #140
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
u Petrovoj ih je po 10 i imaju čak sobe po 12 žena

kasarna
pa da. baš katastrofa.

al one priče o tome kako smo siromašna država i kako se nema para..joj, neka to objese mačku za rep.

imamo mi para nego ih ulažu sranja i govna.

dok žene tako po bolnicama vise ko jebeni pršuti... oni se tamo razbacaju za takozvanu kulturu i obrazovanje... lol...velike kulture i obrazovanja u rukometu i nogometu nema šta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.