Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2003., 10:14   #1
Post Umjetni "broncani" ten...

Dani bez sunca idu i idu, a ja sve vise blijeda. Dakle, koje ste preparate isprobale i koje preporucujete. Hvala...
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:21   #2
Solarij.
U dane bez sunca, zdravo je i primiti ono malo zraka koje solarij omogućuje.
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:26   #3
s obzirom da nisam pobornica broncanog tena niti po ljeti, nisam ni po zimi

ali kad imam osjecaj da sam preblijeda onda radim nesto od ovoga:
a) najcesce stvaim malo rumenila
b) ponekad stavim na obraze onaj fluid od Clarins (voile doré ili tako nekako)
c) ako me nista ne moze spasiti, par dana stavljam na obraze autobronzant (isto jedan Clarins-ov u obliku gela, skroz prirodna boja za bljedolike).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:36   #4
ja se tako fino napudram, da me ovih dana svi pitaju ako sam bila na skijanju A to znači da i djeluje prirodno
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:45   #5
Ja sam cijelu mladost "cementirala" svoju cigansku boju, a sad sam presretna
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:51   #6
hm, svaki je nacin pomalo problematican

Solarij ~ pazi s njim, stariji tipovi solarija strasno isusuju kozu, a time sto stetne zrake prodiru duboko u strukuturu koze, stvaraju i bore (sto, vjerujem, ne zelis). Novi i tehnicki razvijeni tipovi su, navodno, ok. Provjeri kada je proizveden aparat koji mislis koristiti, koje je firme i koliko cesto se mijenjaju lampe. Strucnjaci kazu da je dobro koristiti solarij u serijama (npr. dva-tri puta tjedno tijekom tri-cetiri tjedna, pa onda pauza od par mjeseci), a ne redovito (nikako jednom-dvaput tjedno tijekom cijele godine). Negativne posljedice nece se vidjeti sada kad si mlada i zategnuta, nego za dvadesetak godina.

Kreme za samotamnjenje ~ pazi da izaberes kremu koja odgovara tvom tipu koze. Kad ju nanosis, pazi da je naneses ravnomjerno, jer ti mogu ostati pruge. I nemoj je koristiti precesto, nema niceg smjesnijeg od narancasto-terracota lica i ruku po ovoj zimskoj hladnoci.

Puderi ~ ne idi pretamno od svoje prirodne boje koze i pazi da ne stvoris ostar rub izmedju lica i vrata. Takodjer, ako se ipak odlucis za tamniju nijansu, pazi da se ne nalaktis, jer ces bijelu ruku nasloniti na tamnu bradu i eto ti podsmijeha.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 18:09   #7
Ma u solarij vise ni za zivu glavu. Isla sam nekoliko puta i pored koristenja posebnih kremica, ostala duboko urezana linija kraj usana . Jedva sam to dovela u red. Inace imam veoma svijetlu i osjetljivu kozu, tako da inace i ne tamnim tako lako, trebaju mi 3 sedmice pazljivog suncanja za koliko-toliko "broncan" ten. Bila u parfimeriji i kupila Lancome Flash Bronzer u spreju. Veceras piling, pa sutra nanosenje. Valjda uspije
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 19:41   #8
Ja sam kupila lancomov self tanning i boja je grozna,neprirodna,zuto narancasta.cini mi se shator da pricamo o istom.bas me interesuje kakva ce biti tebi boja
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 20:04   #9
bivsa pobornica solarija

Jako isusuje kozu ( moderan ili ne ) a nazalost posljedice se ne vide odmah nego tek kad je kasno.

( da vidite ove Njemice ovdje , zene od 30 godina izgledaju barem 10 godina starije )

Krema za samotamnjenje

Vazno prije napraviti dobar peeling i nanjeti ravnomjerno.
Nanosim na lice i tijelo.

Zadocoljna sa Clarins-om, najbolja iskustva sa posebnim preparatom za lice te posebnim za tijelo.

Do sad mi nitko nije skuzio da to nije od solarija
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 20:05   #10
Post

Pa... Moja najdraza rodica vec godinama radi kao sef nabavke u lancu kozmetickih kuca i ona se kune u Decleorove self-tanning proizvode... Ja ih nisam uspjela naci, pa sam se odlucila za Lancome. Budem sutra javila rezultate, jer sam uzela i za lice, .
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 20:19   #11
Winona daj puni naziv tog clarinsovog self tanninga ili tutni link il slicicu
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 20:36   #12
Quote:
Winona kaže:
Do sad mi nitko nije skuzio da to nije od solarija
Aha, a kad misle da je od solarija onda je dobro?

Joj, strava..nokti, umjetna boja..pa šta vam žene to sve treba, znam da vas davim al nema mi druge ..a i te kremice..

I kako uopće mogu bit tamna..a ionako je vani takva zimetina da mi se kad se obučem samo oči vide..
I da sam onako tamna...pa prepao bi me se neko kad me vidi..pa bolje da sam ko snijeg bijela..nego taj neprirodni look..

Di je koji muški da vam kaže štagod?..treba tu pomoći..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 21:31   #13
Protiv solarija, iako iskreno, znala sam prije mora nekad otici na nekoliko tretmana po shest minuta.

Vishe ne.Hvala lijepo.Koža natopljena, dolovce natopljena mlijekom se isushuje nevjerojatnom brzinom.

Gledam žene koje skroz posjecuju solarij, izgledaju sa svojih 40-tak, kao da im je netko facu izguzvao i josh k tome namazao nekom neprirodnom kaki-bojom.

Ovo ljeto, prirodno sunce.Dolje solarij, shto se mene tiche.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 22:18   #14
A ja pol zhivota patila zbog tamnije kozhe...hehehe kako je lijepo zavoliti sebe
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 06:35   #15
Ja umjetni koristim od St tropeza, al ga je nekakko piplavo za stavit i sve mi rucnike i plahte zamaze.
Trenutacno nemam takvih problema jer sam crnja nego Afrikanac zahvaljujuci tropskom suncu. Da bar potraje do ljeta...uf...
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 10:09   #16
Quote:
fragola kaže:
Solarij.
U dane bez sunca, zdravo je i primiti ono malo zraka koje solarij omogućuje.

nece septy vise tamo
isla sam prije onak pred ljeto 2-3 puta, jer ovo skrto skandinavsko sunce nema sanse da pocrnis prirodno.
al jednom sam tako izgorila nakon kratke seanse u "provjerenom, pod kontrolom, testiranom bla-bla-bla" solariju, da sam se sva izasula, cak i vid alergije na sunce dobila
od tad boli me djon, blijeda il ne
probaval par tih self produkata, sve mi plasticno djeluje
nisam bas jako bljedolika, al zimi koristim tonirane dnevne kreme, da malo uguse bljedilo ak je bas frka
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 22:58   #17
Lancome Flash Bronzer...

Ok, evo mene preplanule nazad, . Boja je prekrasna, a sprej fantastican. Mogu se samo pozaliti na miris. Sprej se super nanosi i fino se osjeti pod rukom gdje treba trljati. Gel za lice odlicno mirise i jos se bolje nanosi, cak ima i malo boje, tako da se vide prelazi. Sve u svemu, prezadovoljna sam.
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 23:49   #18
Sta sad,blijeda, blijeda.Posvjetlite kosu pa se razlika ne ce tak osjetiti.Sve ovo kaj se maze i solariji sve meni to smrdi.NIje to dobro ,nikako.Malo rumenila,tekuceg pudera ,za one koje stvarno pate i u planine.Malo na suncanje.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 23:49   #19
meni je super ova l'oreal-ova linija!! i spray za tijelo i krema za lice. inace ne volim njihove proizvode, ali ovaj mi je dobar.

da mi ruke ne ostanu narancaste ja stavim one latex rukavice.

boja je odlicna, i l'oreal je ipak jeftiniji od ovih skupih marki!! inace sam isprobala jednom od clinique-a, to je bio zivi ocaj!!!

ali ne koristim prek zime, nego samo ljeti!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 00:02   #20
Quote:
Septembar kaže:

al jednom sam tako izgorila nakon kratke seanse u "provjerenom, pod kontrolom, testiranom bla-bla-bla" solariju, da sam se sva izasula, cak i vid alergije na sunce dobila
I kod mene isti slucaj. S tim da je alergija bila gora nego ona na sunce, odnosno intezivnija. Dvije godine nakon toga jos su mi se vidjele fleke koje su ostale nakon nje. Uh, kada pomislim na to odmah mi moje bljedilo ni malo ne smeta.
A i sva ta sredstva za samotamnjenje daju mi boju za koju se odmah vidi da nije prirodna.
Nakon svega isprobanog odlucila sam se za svoju prirodnu boju (a ta je JAKO blijeda )
viky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.