Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 20:03   #81
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Suspirium,daj i neku pozitivnu za tranzit plutona preko ascedenta
ako uopće ima nešto pozitivno,ako nema,nema veze.

sjetila sam se,mama mi je u podznaku strijelac,i dok joj je pluton tranzitirao asc,nije se desila smrt bližnjih(a sunce joj je u škorpionu,pa bi pluton za nju trebao biti značajniji nego za mene(djevicu),jer je vladar škorpiona).

eto,malo sam se utješila.

evo,opet sam se sjetila,navodno nije isto ako si u podznaku strijelac(srećković) ili jarac(nesretnik)
Hm...vašarski astrolog . nećemo se častiti sada.

Jedno od mogućih značenja prelaska Plutona preko AC-a su i katastrofe. No ako je Pluton vladar njegova je moć time bitno važnija. Treba vidjeti da li sa ascedenta baca aspekt prema nekoj natalnoj planeti.

ja sam samo izlisao općenita tumačenja prelaska plutona preko ac-a.

iskreno - prelazak Plutona preko ac-a nije dobar osim ako se osoba ne bavi zanimanjem u kojemu je u stanju ostvari ogromnu moć.

u svakom drugom slučaju to je bilo fizički bilo psihički loše.

pluton nije venera zapamtite to.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:03   #82
Suspirium,hvala na iskrenosti.

Suspirium,ti si isto rekao da si u podznaku jarac,zar tebe nije strah tog tranzita?

sad sam se sjetila zašto sam se prestala baviti astrologijom.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:38   #83
Meni tranzitni pluton trenutno opozicionira natalno sunce...Ne miriši mi to baš na dobro. Kolko sam shvatila tranzitni pluton traži promjene, da li ovo možda znači da je vrijeme za neke promjene u mome karakteru? I još mi se nalazi u 8. kući!!!To me već plaši...smrt? Kroz proteklih godinu dana jako puno ljudi iz moje okoline je umrlo i baš sam se ponadala da je to gotovo,a on je tek na početku kuće...nije valjda da je to tek bio početak?Što se tiče ostale simbolike novac, moć, seks...Možda postenem moćna (think positive)
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:16   #84
Ćićolina,baš mi je žao

ma meni je najgore to što mi pluton prelazi preko ASC(uz to još kvadrira 4 planete u vagi),ali i mom bratu i tati koji imaju sunce u vagi radi kvadrat,i mom drugom bratu,koji ima mjesec u vagi(veneru i merkur),isto radi kvadrat.
očito ćemo svi u obitelji biti nesretni zbog tog plutona.

da bar pluton napada samo mene,ili samo jednog člana obitelji,ne bi me bilo toliko strah,ali kada nas napada četvoro,zabrineš se.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:01   #85
Pluton nemora značiti ništa strašno.

Poznajem dobro osobu kojoj je nedavno Pluton prelazio preko asc i ništa strašno nije doživio ni fizički ni psihički, možda iscrpljenost, drugo nisam primjetio.
Ovisi od cijele karte.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:56   #86
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Pluton nemora značiti ništa strašno.

manaus
pozlatile ti se riječi
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:18   #87
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Hm...vašarski astrolog . nećemo se častiti sada.
OK, to nije bilo upućeno tebi, nego bu-huu shvaćanju bilo koje planete/aspekta/tranzita u kući/ nekog planeta

ako se netko plaši i živi u strahu zato što pluton upravo tranzitira njegov ascedent - to NIJE dobro
hraniti taj strah, pogotovo na osnovu 3 nabrojana aspekta iz natalne, baš i nije profi...ako ćemo već tako

ja nisam astrolog, niti se pravim da jesam, ali cijela ta situacija sa ray-ban i njezinom zabrinutošću mi je smiješna..

ako si i zabrinut za nju, jer bi joj se nešto moglo dogoditi, neka ti pošalje podatke i pogledaj joj i natalni i tranzicijski i progresiju
a nemoj se razbacivati s ... Jedno od mogućih značenja prelaska Plutona preko AC-a su i katastrofe...izjavama; jer nije bitno što je to možda i istina u nekim kombinacijama, nego je bitno kako osoba kojoj to kažeš reagira na takvu prognozu

samo to, bez ljutnje

@ ray-ban: još jednom ću ti ponoviti, pluton mi je upravo završio prelazak preko natalnog sunca/merkura/neptuna i to u 8. kući, za to vrijeme radio je kvadrat na natalni mars; i znaš kaj se dogodilo u tom periodu značajnoga?
ja koja nikad u životu nisam trčala, jer mi se gadilo nisam mogla istrčati više od 500m, postala sam ovisna o tom sportu;
pobijedila sam neke psihičke prepreke, dovela tijelo do krajnjih granica izdržljivosti i uspjela, i to sama, dapače, ne volim društvo kada trčim;
sada mi je to postala neka vrsta psihoterapije...eto, to je meni donio pluton prolazeći kroz osmu kuću, preko sunca...
zato nemoj paničariti!!! molim te
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:38   #88
ja mogu samo ponovito: jedno od mogućih značenja plutona preko ac-a je I STRADANJE , nisam napisao samo stradanje zato što:

- nemam natalnu kartu
- ne vidi ni prim ni sekundarne direkcije
- nemam kartu ove solarne godine
- i nisam upućen u ostale tranzite

zato sam i napisao MOGUĆE . a da je moguće moguće . no da li će biti ovisi o ovome gore.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:50   #89
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja mogu samo ponovito: jedno od mogućih značenja plutona preko ac-a je I STRADANJE , nisam napisao samo stradanje zato što:

- nemam natalnu kartu
- ne vidi ni prim ni sekundarne direkcije
- nemam kartu ove solarne godine
- i nisam upućen u ostale tranzite

zato sam i napisao MOGUĆE . a da je moguće moguće . no da li će biti ovisi o ovome gore.
Suspirium,kada bih ti ja poslala moju natalnu,da li bi se mogle vidjeti iz nje prim i sek direkcije,i ostalo?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:55   #90
bi mogle bi , međutim ja radim preko narudžbama ovako je svako moje tumačenje ograničeno jer ne mogu vremenski ni energetski svakome gledati karte.

nemoj ovo smatrati kao preopasno. nasilni horoskopi moraju se čuvati prelaska plutona preko ac-a . međutim, to ne mora biti slučaj kod tebe.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:02   #91
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
bi mogle bi , međutim ja radim preko narudžbama ovako je svako moje tumačenje ograničeno jer ne mogu vremenski ni energetski svakome gledati karte.

nemoj ovo smatrati kao preopasno. nasilni horoskopi moraju se čuvati prelaska plutona preko ac-a . međutim, to ne mora biti slučaj kod tebe.
ma,mislim da to nije slučaj kod mene,jer mi pluton nije istaknut u karti,drugačije mi je bilo kada su mi saturn i uran tranzitirali asc,sunce i mjesec(jer mi je saturn vladar karte,a uran mi je na MC-u i vladar mjesečevog znaka).

a i bolje mi je živjeti u neznanju
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:05   #92
ovo je odlično zapaženje. pluton je najčešće fatalan kod osoba kojima se pojavljuje kao vladar.

po ovome što kažeš ne moraš brinuti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:52   #93
Asc sam po sebi je fiktivna točka, koja ne postoji na nebu, te da bi bio nekakav događaj Pl mora aktivirati neki natalni planet. Sam prolaz preko Asc. teško može donijeti neki događaj, već je bitnije taj tranzit kroz 1 kuću , što je jedan dugotrajni proces korijenite promjene same ličnosti. Dakle, to je ono što je zajedničko za sve osobe koje su u dosadašnjem životu imale priliku iskusiti tranzit kroz 1 kuću.

Isto tako sam tranzit Pl ne "garantira" događaj ( jer je to proces, predugo traje) već uz taj tranzit treba biti i ( istovremeno) dodatni tranzit Ju ili Sa za neki značajniji događaj, a za neki jako, jako bitan događaj trebaju se poklopiti barem dva " teška " tranzita + Ju ili Sa kao "aktivatori" događaja i naravno isti preko bitnih točaka u natalu, a sve se naravno mora potvrditi i u solaru...

Lijepo je gore Zvonka napisala... ne treba se plašiti unaprijed... niti treba davati neke "konkretne" odgovore bez cjelovite karte, jer astrologija svakako ne služi da bi se njome strašilo, već naprotiv....

Da li će štogod " bitnog " biti i koje segmente života će eventualno "zahvatiti" ovaj tranzit jedino može pokazati natal, te se jedino na osnovu natala (uz solar) može odrediti i konačno značenje ovakvog tranzita ... sve ostalo jest " školski" i jest točno u općenitom smislu, no ne i u svakom zasebnom slučaju, jer natal "određuje" što može i što nemože biti u nekom konkretnom slučaju...
Prema tome, natal određuje koje i kakvo tumačenje će se upotrijebiti u nekom konkretnom slučaju...

Znači bilo kakav odgovor koji je dat bez uvida na natalnu kartu nije i nemože biti točan i precizan, niti treba obraćati pažnju na takve odgovore... jer su preopćeniti... jer je to nagađanje, a astrologija nije i nemože biti nagađanje... ili kad se govori u smislu - kad je meni Pl sjeo tamo bilo mi je tako i tako ...- nema to nikakve veze jedno s drugim makar se radilo o istom tranzitu preko iste planete, jer svatko ima vlastiti natal i ne znači mu isto niti planeta koja tranzitira niti planeta koja je tranzitirana, niti su isto postavljene niti imaju iste aspekte itd itd...stoga onaj tko želi dobiti konkretan odgovor mora dati na uvid cijelu kartu. I ne ravnati se prema tuđim iskustvima jer ni taj nije dao kartu na uvid i pitanje je da li je ispravno protumačio, kroz natalnu kartu, to što mu se je ili nije događalo, i zbog čega se događalo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 03:47   #94
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Asc sam po sebi je fiktivna točka, koja ne postoji na nebu, te da bi bio nekakav događaj Pl mora aktivirati neki natalni planet. Sam prolaz preko Asc. teško može donijeti neki događaj, već je bitnije taj tranzit kroz 1 kuću , što je jedan dugotrajni proces korijenite promjene same ličnosti....
.....te pogleda na svijet i sebe u njemu. Na svoj put i nacine koji su se do sada ispoljavali, pa odlucna eliminacija onih neefikasnih i sputavajucih. Cuj ray ban, pa mozes biti zahvalna na Plutonovom tranzitu.



Slazem se u potpunosti, na temelju svog iskustva s tranzitnim Plutonom koji se ne da van iz moje 7. kuce.

Pluton donosi opsesiju podrucjem koje aktivira, zaista ti postane vazno ovdje dozivjeti duboka i transformirajuca iskustva, i redovno u tom procesu odumiru neki dijelovi - TEBE........da ne bude zabune. Naravno da se ne odnosi na jedan konkretan dogadjaj jer je njegov tranzit kroz tu cijelu kucu prilicno dug te je lekcija koju ces nauciti puno preteska da bi se naucila kroz samo jedan dogadjaj. Kad izadje, imat ces valjda bolji uvid sto je svim dogadjajima u tom periodu bilo zajednicko.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:35   #95
saša generalno si u pravu po mom mišljenju.

međutim, ac je specifičan. on jest točka nije planeta ali...kažem ali pluton tu naviješta stvari koje će tek biti, koje neće on samo nužno uzrokovati već druge planete.

Neovisno o tome što je ac točka , što nije tijelo u svemiru, ono bez obzira na tu činjenicu itekako djeluje. barem kod ljudi kojima sam ja radio.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:29   #96
Djeluje generalno jer je to polje ličnosti, no kao što sam rekao, nemože aspektirajući sam asc. "proizvesti" događaj u tom momentu. Ne isključujem mogućnost da istovremeno zaista nešto aspektira u natalu... (ili u slučaju da drugi tranziti navješćuju događaj) onda da , no ako je u pitanju sami aspekt, i to samo Pl, na samo Asc. onda sigurno ne. Ovdje govorim o zaista bitnim događajima za ličnost, a ne o zbivanjima na koje se u slijedećih godinu dana ni ne sjetiš što je bilo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:37   #97
saša slažem se u cijelosti, ovo je bio umjetni nesporazum.

poanta onoga što sam ja htio reći je sljedeće: plutonov prelazak preko ac-a ne može proći nezapaženo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 02:51   #98
saša62 i S.C. hvala vam na pozitivnim komentarima
tek sada sam vidjela vaše postove,nadam se da će od tog plutona i biti neke koristi
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:04   #99
imam ja jedno pitanje - da li opozicija tranzitnog plutona na rx veneru može donijeti neke sexualne probleme i teškoće s partnerom?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:18   #100
aspekt je veoma nezgodan. ja ću ti napisati sva značenja koja mogu i ne moraju biti točna jer nemam tvoju kartu da ih mogu prilagoditi konkrentoj sitauciji ali načelno:

sukobi sa partnerom, opsesija, fatalna ljubomora, velika želja za seksom, želja za obožavanjem, partner okrutan ili obrnuto, pljačka, borba za veliki novac, sukob sa javnosti, moguće suđenje dosta toga.

međutima ako je pluton natalno slab i neistaknut ništa od ovoga se neće dogoditi već će sve proći kroz blaže sukobe.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.