Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2003., 16:01   #21
Meni je uvijek bilo jako zanimljivo kako parfemi različito reagiraju na koži. Isti parfem na nekome može biti prekrasan, a na drugome strava.
Ima ih zaista mnogo na tržištu, pa svatko može naći pravoga za sebe.
Ne podnosim teške, cvjetne, voćne mirise.

Volim ih mijenjati, ali najčešće koristim one koje sam otkrila već odavno: fidji i palomu picasso. Ti mi savršeno pristaju.
Ponekad i muške, npr. dolce&gabbana.
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 16:33   #22
Hot Couture
Rush
I najnovije: Glow by J.Lo (što sam dobila od dragog za Božić )
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 17:10   #23
Boss - Deep Red
Ralph Lauren - Ralph
Rochas - Aquawoman

Najbolji mi se čini Aquawoman.

Inače, cool mi se čine Rush II i Dior Addict.
Ovisno o prilici. Po ljetu npr. ne koristim gotovo ništa, ili u neznatnim količinama jer mi bude loše u većini slučajeva od mirisnih oblaka.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 17:23   #24
imam jako osjetljiv nosic (a treba mi, posto ne vidim i ne cujem dobro..... ) tako da podnosim samo nekolicinu parfema.

daleko najbolji parfemi su mi guerlain-ovi, posto oni koriste (bar tako kazu) samo prave (ne sinteticke) mirise.

moj absolutni favorit je: aqua allegoria Ylang & Vanille, od kojeg je do prije pola godine postojao "dry oil" spray za tjelo, koji ti kozu ostavi kao svileno....ma savrsenstvo, samo su ga ovdje prestali prodavat......, luco, mozda ga ti u parizu jos mozes naci, svakako se isplati, posto je divota!!!!!

a za po ljeti njihov Météorites, samo su i njega prestali proivodit, , neznam sto im bi....stalno mijenjaju nesto!

a pesica, probaj njihove parfeme stavit na sebe, bas zato sto su prirodne esence. kazu da zato ne smrde ni na jednoj kozi....

inace ne podnosim sve one parfeme, koji imaju onaj sladunjavi miris dinje.....
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 17:37   #25
najdrazi mi je Flower by Kenzo (ima ga jos vrlo malo na dnu bocice , a ovi kauboji nisu nikada culi da takvo nesto postoji... )
~ Bvlgari, onaj zeleni Green tea
~ O` de Lancome (uglavnom, ove lake, kiselkaste, kako ih ja zovem , koristim ljeti
~ Noa
~ Lalique (zapravo, ovaj se svidja mojoj majci)
~ ima ih jos...

Kad sam jaaako neraspolozena, nabacim njegov Fahrenheit...
Sta da kazem, imam za*eban ukus... a mozda ga i nemam...

On voli Salvadora (Salvador Dali) i eventualno jos Sculpture... ni jednog od pomenutih, naravno, ovdje ne mogu kupiti...
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 17:51   #26
Ja sam model za Kenzo(ustvrdili drugi, ne ja)

Zimi je to Jungle, ljeti parfum d'eté.
U posljednje vrijeme pokušavam nabaviti Kashmir (Chopard).

Volim mijenjati mirise prema raspoloženju i godišnjem dobu.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 17:59   #27
Quote:
idiotluci kaže:
Kad sam jaaako neraspolozena, nabacim njegov Fahrenheit...
Sta da kazem, imam za*eban ukus... a mozda ga i nemam...
uaaa, fahrenheit mi je uz onaj ljubicasto-crveni muski joop, najgori muski parfem koji postoji. da mi se tip koji njega nosi cak i dopadne, morao bi po hitnom postupku promjenit miris, ili nista od toga. ne, ozbiljno bas mi bude zlo od njega i zaboli me glava. vec mi se nekoliko puta dogodilo da netko u kinu sjedne kraj mene a "nasmrdio" se s tim fahrenheitom... pa ja onda moram ici mjenjat mjesto.
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:01   #28
Quote:
eowyn kaže:
U posljednje vrijeme pokušavam nabaviti Kashmir (Chopard).
ako ga nabavis, oprezno s kolicinom, dovoljna je kapljica, sve iznad toga ce te srusit s nogu!!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:04   #29
Jedini kojeg bas ne mogu smisliti je Dolce Gabbana, narocito kad "zasmrdi" u gradskim autobusima...
Dragi, inace, ne voli Fahrenheit... Jos uvijek je zapakovan u kutijici... Eto, jednom godisnje me dohvate neke bubice pa se naspricam s njim...

Ohh, zaboravila sam jedan...

~ First
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:04   #30
Quote:
@ngel kaže:
daleko najbolji parfemi su mi guerlain-ovi, posto oni koriste (bar tako kazu) samo prave (ne sinteticke) mirise.
To je bilo do prije par godina. Njihov prvi sinteticki miris je Samsara. (Mmm... )

A oni su poznati po tome sto u vecini mirisa imaju svoj "potpis", odredjeni broj mirisnih komponenti koje uvijek stavljaju i onda pored toga grade svaki miris posebno. mislim da u onim Aqua Allegoria i sl. nisu stavljali taj "potpis".

Jako volim uzano puno mirisa, nekad sam nosila orijentalne, sada malo svjezije...

Trenutni mirisi: Clinique Happy, Bulgari Blu, Revlon Rouge.

Nosim ih prema raspolozenju. Happy- osvjezava, pogotovo dobar za popodnevnu tromost. Blu moderan, zgodan za bilo kad. Rouge - senzualan.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:00   #31
Quote:
Shtefitza kaže:
To je bilo do prije par godina. Njihov prvi sinteticki miris je Samsara. (Mmm... )

A oni su poznati po tome sto u vecini mirisa imaju svoj "potpis", odredjeni broj mirisnih komponenti koje uvijek stavljaju i onda pored toga grade svaki miris posebno. mislim da u onim Aqua Allegoria i sl. nisu stavljali taj "potpis".
znaci tako, lazu nevini narod....

u svim aqua allegoria-ma nema tog "potpisa", totalno su razliciti. a ako ti se svidjaju svjezi mirisi, imas jedan od aque s mentom "herba fresca", taj mi je po ljeti zakon. i nisam bas sigurna da li u njima ima sintetickih mirisa, znas li sto o tome?!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:14   #32
Quote:
@ngel kaže:
u svim aqua allegoria-ma nema tog "potpisa", totalno su razliciti. a ako ti se svidjaju svjezi mirisi, imas jedan od aque s mentom "herba fresca", taj mi je po ljeti zakon. i nisam bas sigurna da li u njima ima sintetickih mirisa, znas li sto o tome?!
Ne znam da li su sinteticki. Pretpostavljam da jesu, jer su dosta jeftini, obzirom na kolicinu toaletne vode koje dobijes za tih $65.
Meni je najdraza Rosa Magnifica, ali niti Grapefruit nije los. Herba Fresca mi je nekako prenjezna, mozda imam preslabi nos. Si sigurna da je unutra menta? Nije bosiljak ili tako nesto travnatije?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:23   #33
Quote:
Shtefitza kaže:
Ne znam da li su sinteticki. Pretpostavljam da jesu, jer su dosta jeftini, obzirom na kolicinu toaletne vode koje dobijes za tih $65.
Meni je najdraza Rosa Magnifica, ali niti Grapefruit nije los. Herba Fresca mi je nekako prenjezna, mozda imam preslabi nos. Si sigurna da je unutra menta? Nije bosiljak ili tako nesto travnatije?
staaaaa?! $65 , u duty free-u na zagrebackom aerodromu, sam ja platila €25 i to 75ml!!!

znam da ima zelenog caja i mente (spearmint), ali moguce je da ima i bosiljka. samo ako ti osjecas taj bosiljak, onda ti nos nije preslab. a rosu ovdje vise ne prodaju!!! ma inace mi te kozmeticke kuce idu na zivce, proizvedu nesto, sto je meni super (parfem, krema, ulje, ruz, olovke) i onda od jednom, nema, ne vodimo vise.....
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:25   #34
Haaaa????!!!!! Znala sam, nas ovdje deru s cijenama evropskih parfema. pa to nije normalno!!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:35   #35
Quote:
Shtefitza kaže:
Haaaa????!!!!! Znala sam, nas ovdje deru s cijenama evropskih parfema. pa to nije normalno!!!

odma ih prijavi wto-u!!!
pa to je vise nego bezobrazno!

pa koliko tek platis za pravi parfem, ono neki chanel no. 5????
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:59   #36
Pa negdje za $55 mozes dobiti Chanelove parfemice, od 3o ml. A ova Aqua allegoria za $65 je mozda imala 1oo ml. (u svakom slucaju veca od dvije postojece boce)Najjeftiniji Guerlain-ov parfem je (Barem do nedavno) bio Meteorite $38 za 30 ml.

Inace se americki parfemi mogu dobiti za manje novce. Ali uvozni iz Evrope su uzasno skupi. Sjecam se da kad sam dosla, cijene koje sam se sjecala u njemackim markama sam mogla samo prebciti u dolare (brojka ostaje ista, samo se zamijeni valuta). To znaci da su skoro duplo skuplji.

Ali opet, postoje "discount stores" gdje mozes kupiti Shalimar (jedini Guerlainov parfem koji se prodaje izvan skupih ducana) za koji $35-$40 Sto mogu, kad mi je Shalimar malo staromodan.... Meni se od Guerlainovih najvise svidja Jicky.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 20:03   #37
auuu

Kako san mogla zaboravit favorit broj 2, Hypnotic Poison od Diora.

Ja nemogu da koristin lake parfeme jer odmah se izvedriju na mene a smislit nemogu bilo koj parfem od CK.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 20:14   #38
Quote:
Shtefitza kaže:
Pa negdje za $55 mozes dobiti Chanelove parfemice, od 3o ml. A ova Aqua allegoria za $65 je mozda imala 1oo ml. (u svakom slucaju veca od dvije postojece boce)Najjeftiniji Guerlain-ov parfem je (Barem do nedavno) bio Meteorite $38 za 30 ml.

Ali opet, postoje "discount stores" gdje mozes kupiti Shalimar (jedini Guerlainov parfem koji se prodaje izvan skupih ducana) za koji $35-$40 Sto mogu, kad mi je Shalimar malo staromodan.... Meni se od Guerlainovih najvise svidja Jicky.
parfem od 30ml, za $55, pa daj to odmah salji simo!!! je si li sigurna da je parfem a ne eau de toilette?!?! ako je parfem, onda je cijena smijesna!!

jooj, sto se kod vas jos da nabavit meteorite?!

e, da, jicky je sjajan, samo je ovdje dosta skup!! to je jos jedan iz stare skole!!!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 20:27   #39

Ma naravno da nije parfem za $55
Ne sjecam se mozda Eau de toilette ili eau de parfum, bit ce prije toaletna...
Ma imas to po internetu, pa mozes provjeriti ako ti se da...

Da, vidjela sam jos imaju Meteorite... Ja sam ga dobila za pretprosli Bozic Bio je jako fini, ali je onda dragom poceo ici na zivce... A niti Jicky mu se zbog neceg ne svidja. Tako i Truth moram spricnuti tek kad izadjem van iz kuce. Pa ga i ne koristim, tko ce se s tim zaje... ali nekad mi dodjem, ponesem ga sa sobom, pa ga vani spricnem.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 22:47   #40
Jadore od Diora, Rush 2 Gucci, Sensation od Jill Sander i Boss Woman moji trenutni parfemi
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.