Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2003., 22:56   #81
Talking evo ja ću jedan površan i KRATAK post

Rijetko se sa Clairom slažem, al ajd da i ja to uradim

uz dužno poštovanje originalnom pokretu za ženska prava žalosna istina je da mi je prva pomisao debela brkata ženska koja iz hobija nabacuje kamena s ramena

toliko o granicama koje su nekima malo po meni.. hm.. utekle.

štujem ženska prava tamo gdje tih još nema ni na pomolu ali ako izdvojim iz konteksta ajmo je nazvat 'zapadnu kulturu' .......hm...volim dobit cvijeće, volim da mi se skine/obuče kaput, pridrži stolac, otvore vrata. volim biti tretirana kao žena, basta.

a na poslu, il imam jebeno sreće u životu il je zbilja tako... ali nikad nisam bila u situaciji da moram dvostruko razvalit da bi dobila proporcionalno poštovanje koje ima neki prosječan muški kolega. i da nije tako, otišla bi tamo gdje tako jeste.

i da, koristim trepavice kad moram promijenit gumu, očistit auto od snijega jer mi se to jebi ga ne da radit... nježniji spol jesmo, priznale mi to ili ne.

dok ne smisle kako muškarcu uvalit u jajce fetus- i majke smo. barem većina nas će bit ili je.a to thjele mi to ili ne diktira jedan ozbiljan dio našeg života i ljulja prioritete iz faze prije majčinstva ili razmišljanja o istom.

volim biti žena. the end
Sandra October is offline  
Old 28.01.2003., 23:09   #82
Quote:
i da, koristim trepavice kad moram promijenit gumu, očistit auto od snijega jer mi se to jebi ga ne da radit...
Eto zasto feminizam propada! Zbog ljenosti!
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Old 28.01.2003., 23:18   #83
Quote:
lebowski kaže:
Eto zasto feminizam propada! Zbog ljenosti!
Jamačno Pojma nemaš kolko sam u stanju investirati u dobru maskaru
Sandra October is offline  
Old 01.02.2003., 00:04   #84
few notes

razveselilo me angažirano, inteligentno, pa i duhovito razmišljanje nekih cura na ovom topicu (pretežno onih koji su govorile u obranu feminizma). Ali, kako je konstruktivnija polemički obojena diskusija o ovoj temi nego uzajamno laskanje, evo moj doprinos:

Kad sam bila klinka, mislila sam da je feminizam nepotreban, jer “sve je to, u ime čega one “potiču rat”, danas jasno samo po sebi svakom normalnom čovjeku”. A o feministkinjama mislila da one vjerojatno ne mogu dobiti ono što ja mogu svojim “ženskim čarima”, i zato sve to isfuravaju, cijela spika im je dobro došla da na jedini način na koji mogu skrenu pažnju na sebe, kao svojevrsni “identitetski azil”. Odavno više tako ne mislim.... svaka čast, respect i kapa dole svakoj feminističkoj individui kad se govori o humanim akcijama i angažmanu na dokidanju nepravdi, tlačenja, ponižavanja, predasuda i laži. To uopće ne dovodim u pitanje.

Ali: nisu mi jasne neke stvari na idejnoj razini, pa aj nek mi netko upućen pojasni: malo mi je, kad želi biti svojevrsni filozofski sustav, kompletni svjetonazor (btw, zašto to želi!?) feminizam nedomišljen: jedna od osnovnih stvari koje me smeta je ta što mi se čini bedastim ama baš sve na svijetu, od žlice do Hajdegera, objašnjavati polazeći od činjenice vlastitog spolnog identiteta > pa onda, uz ostalo, postoji “ženska teorija filma”, “žensko pismo”, “ekofeminizam”. etc. - jednostavno, to mi se čini bedastim. Feminizam, (koji, naravno, pretpostavljam, ne traži “obezmuškivanje” muškarca niti “obezženstvenjivanje” žene) bliži mi je kad samo poručuje da je patrijarhalni koncept prevladan i nije na nivou vremena, i aktivno se bori protiv any kind of tlaka, nego kad pretendira na to da bude način života ili, točnije, pogled na svijet.

Onda, neke od feministica s kojima sam razgovarala inzistirale su (a, smiješno, slične sam spike čula od žena koje se baš furaju na “prezir prema feminizmu” jer za sebe tvrde da su “prave, nefrustrirane žene”) na tezi da su ž. i m. dva odvojena svijeta, dva suštinski drugačija bića. Citiram jednu frendicu, koja za sebe tvrdi da je (post)moderna feministkinja, i bila je na tim Ženskim studijima: “Nešto kao “čovjek” u stvarnosti ne postoji, u stvarnosti postoje samo žene i muškarci, dva svijeta, dva saaasvim različita bića”. (Dakle, potpuno suprotno uobičajenom shvaćanju da “feministkinje žele biti iste s muškarcima”: ne, one ponekad upravo histerično inzistiraju na razlikama: to inzistiranje mi se čini podjednako bedasto kao i pokušaj negiranja razlika.)

Isto tako, kod vulgarnije struje feminizma me smeta postavljanje žena i muškaraca, osim na “različite planete”, na “suprotstavljene strane bojnog polja”: meni nisu “protivnici” svi muškarci, nego primitivni muškarci i primitivne žene. (Koji nažalost, i jedni i drugi, podjednako pridonose jačanju i održavanju i potrebnosti feminizma.)

Nadalje, i feminizam je, kao mnogi drugi -izmi, mnoge stvari, rekla bih, naivno pojednostavio: naime, odnos muškarca i žene je višeslojni misterij već tisućljećima, i ne može ga se (hvala bogu) nijednom naukom ni filozofskim sustavom “standardizirati”. (Iako se buniti protiv idiotskih predrasuda, u svakom smislu vrlo raširenih i popularnih u našem društvu, dakako, treba.)
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 00:11   #85
No, nije to sve tak lako za razriješiti kako, ponekad mi se čini, neke feministkinje smatraju: spominjala se čak i muška emancipacija (od patrijarhalnog koncepta, prepostavljam)...lako je reći...ali, recimo, mnogi sociolozi opravdano spominju “krizu muškog identiteta” na prijelazu u 21. stoljeće. Klasični patrijarhalni model je ismijan i odbačen (s razlogom, dakako), ali još nije dovoljno, tako bar kažu sociolozi, osviješten identitet muškarca novog doba, i još se ponekad svi skupa ne snalazimo u “vakuumu nedefinirane slobode” koji više nikome ne priznaje apriorne uloge i zadana mjesta. Iako, on u razvijenom dijelu svijeta postoji, i glupo ga je prešućivati.

Još nešto: nadasve cijenim poriv da se drugome pomogne i osvijesti ga se (iako je, rekli bi cinici, “put do pakla popločan dobrim namjerama”), ali, načelno, ne baca me u trans kad netko govori u moje ime....ne volim kad se izjavljuje “mi, žene, mislimo/tražimo/želimo...”, i, pritom, dakle, podrazumijeva i mene (i, btw, često fula). Ne dovodim u pitanje, dakle, pomoć doista zlostavljanim ženama, ali u svoje ime više volim govoriti sama, i, načelno, ne zanose me nekakva masovna “sestrinstva”, ne osjećam se apriorno i bazično bližom nekome samo zato što ima pi*ku kao i ja. A i inače nisam sklona oduševljavanju nikakvim kolektivnim, nametnutim identitetima – od nacionalnog, do ovog...tj. ne volim previše osobne identitete bazirane na “kolektivnim osobinama”, niti dirigirane doktrine.

(ne tvrdim da su stvari koje kritiziram značajka "cijelog" i "svakog" feminizma, govorim o izdvojenim stavovima koji su mi zepeli za oko/uho)
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 00:21   #86
Quote:
aureola netrpeljivosti prema muškarcima koja zrači iz prosječne feministice.
Ne kažem da zrači iz svake, ali, da, to se ni meni ne sviđa. Kao ni one spike “muškarac je samo sredstvo za postizanje sx. zadovoljstva, on mi kao biće ne treba”. Btw, netrpeljivost je često posljedica nerazumijevanja, a ono posljedica nedovoljnog poznavanja ili paušalnih generalizacija.

No, usprkos svakoj kritici, feminizam je, kao što je već x puta rečeno, bio potreban, na izvjesnom stupnju pov. razvoja dogodio bi se kad-tad, i cijenim ga iz mnogih razloga: o mnogima su pričale neke cure ovuda (e da, još jedan plus: u okviru fem. pokreta ima dosta pametnih žena, i zabluda je, to znam iz prve ruke, da su nužno nerealizirane u ljubavnom smislu).
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 00:25   #87
Quote:
nije ocito da 50% covjecanstva (M) pokori drugih 50% (Z), osim u slucaju da se tih 50% (Z) ne pokorava svojevoljno. vecim dijelom i zene podrivaju same svoju ravnopravnost...
Da, da! I, ako si pritom i uvrte da postižu “uspostavljanje vjekovne zadatosti i suptilne harmonije m/ž principa”, ne, u praksi obično postignu nešto posve drugo!!! A tako im i treba, jer motivi za to su obično krajnje prizemni, ili, u najboljem slučaju, ne posebno plemeniti.. po svaku cijenu zgrabiti/zadržati mužjaka.

Jedna od stvari s kojima se debelo slažem je da u društvu postoji pogrešna, anakrona, smiješna interpretacija “ženstva”. Interpretacija koja, klasičnom zamjenom teza, realne mane proglašava vrlinama, i obratno. (I inače, dokazano i u političkim, poslovnim i inim morbidnim manipulacijama: maksimum perfidnosti u nastojanju da se nekome oduzme moć je – uvjeriti ga (a snaga uvjerenja je golema!!) da su njegove mane zapravo vrline, i obratno!)

Mnogima je lakše ovcasto se pokoravati tradicionalnim kanonima, biti presretan jer isfuravaš ideal “pravog muškarca/žene/veze”, i jer ponavljaš obrazac “vjekovne harmonije”, nego postavljati neugodna pitanja sebi i drugima, naročito pitanja na koja nitko nema odgovore...ali, ima puno ljudi koji šprance i gluposti jednostavno ne mogu (sve da i hoće) prihvatiti, brani im to istinoljubivost, pravdoljubivost i inteligencija, pa biraju teži i neizvjesniji put...

Dakle: slabost ličnosti, kukavičluk, pasivnost, ovisnost, neodlučnost, prevrtljivost, beskarakternost, potpuni nedostatak ambicije, histerija, sklonost iracionalnm reakcijama, su realne mane svakog (i m. i ž.) ljudskog bića!! I umobolno je prihvaćati i tumačiti ih kao “neizostavni dio ženskog identiteta”, “biti ženstva”, kao baš ono što ženu čini ženom. Ne volim slabićstvo ni “podanički mentalitet”, nigdje. (Isto kao što je blesavo da se “bezosjećajnost + odlučnost” smatra imanentnim muževnosti. Znam muškarce koji su puno emotivniji od mnogih žena.)

Spomenute mane, naravno, mnogi ljudi imaju, i ne pozivam ja ovime na linč svih njih, i naravno da se nekoga može voljeti usprkos (fraza bi rekla i “baš zbog”) njegovih/njezinih mana. Ne kažem čak da u nekim trenucima ne možemo u nekome koga volimo fakat naći čar i u njegovim “slabostima”....ali, i dalje, ovo što sam nabrojila su realno mane i nikakva “glavna odrednica ženstva”....mnogima bi bilo bolje da manje papagajski ponavljaju yin/mjesec/pasivnost/negativno, yang/aktivnost/pozitivno/sunce, kako li već, a da više gledaju i slušaju oko sebe...i misle svojom glavom. Ideja o takvoj podjeli je patrijarhalna, kako netko reče, sviđalo se to nama ili ne, i otvaralo to identitetske vakuume i neugodna pitanja u modernom čovjeku ili ne.
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 00:30   #88
Quote:
meni se cini da bi Crkva mogla/trebala napraviti nesto vise glede ravnopravnosti zena.
Samo ne Crkva, molim te...ok Isus, ali ovi nakon njega se uglavnom baš i nisu proslavili naprednim idejama.


Quote:
Zasto se ona pizdarija sa jabukom tumaci kao grijeh zene?

U Bibliji imaš Pjesmu nad pjesmama, koja je prekrasna, ali sama Crkva, ona ga je tu svašta izbrijala...( Tradicija demoniziranja ženske seksualnosti i difamiranja žene kao bića niže vrste u kršćanskoj (pogotovo srednjovjekovnoj) tradiciji je duga i primitivna, i o njoj je napisano stotinu od povijesnih do sociopsiholoških studija. Kao što se u polit. smislu crkva tada zalagala za održavanje feudalnog poretka i gušila napredak, mahom iz vlastitih skučenih interesa i fobija, tako je to činila i na ovom polju.

Btw, vezano uz Evu/jabuku i tu “demonsku žensku seksualnost” koja je plašila i vještičji omađijavala srednjovjekovne umove, razvijene su kasnije svakakve znanstvene i nadriznanstvene teorije: od, recimo, one da su žene zapravo biološki jača bića (jajna stanica, blabla), koja lakše kontroliraju vlastitu seksualnost, pa, samim time, mogu lakše i manipulirati drugim (npr. erekciju je teško sakriti, a kod žena je “sve unutra, misteriozno i zastrašujuće skriveno”, zatim, žene imaju veći “seksualni kapacitet” – mogu više puta svršiti tijekom 1 sexa, etc)...zato je, tvrde neki teoretičari, žena povijesno subordinirana, kako bi, s obzirom da je, kao, “fundamentalno jača”, mogla postojati izvjesna ravnoteža. Ne znam, ne bih sad ulazila u te spike, i komentirala te teorije, čak me ni ne zanimaju pretjerano, samo ih spominjem, da se nađe..
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 00:55   #89
vrlo tesko je komparirati uzroke pojave feminizma i ono sto je on postal danas. cinjenica je da u vecina zena osjetile jednu svoju drzgaciju vrijednost u vrijeme drugog svj. rata kada su po prvi puta masovno na poslu zamjenile muskarce koji su otisli na ratista. njihovim povratkom izjalovila se potreba zena na poslovima koji su oni radili do tada. vracalo ih se na svakojake nacine natrag uz ognjiste i divno je gledati sto je tada moda radila od njih. To je on Diorovo vrijeme i povratak korzeta kojem se pokusala Coco Chanel suprostaviti. Po meni je ta zena izuzetno veliku ulogu u cijeloj prici odigrala.
S jedne strane imate Diora i njegovu zenu u onoj tipicno reklami za kuhinje (sigurno ste vidjeli na fotkama kako su te reklame izgledale), a a druge pojavu Chanel koja forsira odjecu koja ne sputava tijelo. Te majke, fotkane u Diorovim korzetima ispred stednjaka, bile su majke prvih feministkinja. One zene koje su znale svojim kcerima prenjeti sjecanja na trenutke kada su imale jos jedu ulogu u svom zivotu osim biti domacicom.
Namjerno spominjem modu jer cijeli sustav je bio koncepiran u svhu sputavanja zene kao covjeka. Tada je pobuna imala smisla jer svaka nametnuta uloga je neprirodna.
Ako se meni mlatara trepavicama u svrhu pridobivanja muske pomoci, ne znaci da sam nesposobna vec lukava. I zar to nije feminizam? Zar nije feminizam inzistiranje na otvaranju vrata (ili mozda sovinizam; ili ste samo dobri jer ste mu otvorili jos jedno radno mjesto)? To otvaranje vrata ... totalna banalnost koja moze biti i degradirajuca, ako gledate sa drugog ugla. U svakom slucaju, zar nije zena u toj sitnici nadmocna? Zar nije nadmocna kad stoji iznad muskarca koji spremno iskace iz auta i klececi mijenja gumu na njezinom autu?
xxGaladrielxx is offline  
Old 01.02.2003., 01:17   #90
zanimljivo, ovo o modi..
ali:

Quote:
xxGaladrielxx kaže:

Ako se meni mlatara trepavicama u svrhu pridobivanja muske pomoci, ne znaci da sam nesposobna vec lukava. I zar to nije feminizam? Zar nije feminizam inzistiranje na otvaranju vrata (ili mozda sovinizam; ili ste samo dobri jer ste mu otvorili jos jedno radno mjesto)? To otvaranje vrata ... totalna banalnost koja moze biti i degradirajuca, ako gledate sa drugog ugla. U svakom slucaju, zar nije zena u toj sitnici nadmocna? Zar nije nadmocna kad stoji iznad muskarca koji spremno iskace iz auta i klececi mijenja gumu na njezinom autu?
Što se tiče bon-tona: da, naravno, volim kad je muškarac odgojen, kad mi otvara vrata, kad je nježan i taktičan, i spreman pomoći tamo gdje je meni nešto fizički teško izvesti, i kad to smatra normalnim, a ne ono "gle me kako sam "fin", ajd sad plati to). (Btw, kad smo kod treptanja obično mi spremno pomognu i bez da pretjerano trepćem)
> Bilo bi bolje da to prokomentiraju cure koje su se feminizmom više bavile, no ja mislim da bon-ton i ono što ga čini, KAO TEMA nema blage veze s (pogotovo današnjim, "razvijenim") feminizmom. Ne mislim da je otvaranje vrata i išta slično degradirajuće (i sumnjam da to misle i feministkinje), to bi, u krajnjoj liniji, trebao biti izraz poštovanja i pažnje, imanja drugog u vidu...but, ono što zapravo želim naglasiti: pogrešno je postavljati sve to kao igru moći, tj. pitanje nadmoći. Bilo što u m/f odnosima. Ja bar ne osjećam potrebu da se dokažem kao nadmoćnija od muškaraca, niti vidim smisla u tome. Samo želim (i, hvala bogu, imam) slobodu da budem ja.

Zahtjev za ne-ponižavanjem (btw, ta ponižavanja nisam baš doživljavala na vlastitoj koži, ali znam puno žena koje jesu) ne bi smio mutirati u zahtjev za nadmoći bilo koje (pa i one "prikrivene") vrste.

Zadnje uređivanje deep in the sun : 01.02.2003. at 09:21.
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 02:31   #91
deep in the sun, slažem se s tobom u potpunosti... Mislio sam samo, da u ovoj vrloj katoličkoj zemlji (mislim da ima 4 milje Hrvata a 5 milja Katolika ovdje), Crkva ima veliki utjecaj, pa bi ga mogla iskoristiti i za nešto dobro... Pa nek slože par tih misa o jednakosti među spolovima... Neka djeluju pozitivno...
Ali čitajući ovo što sam napisao, uviđam da sam pao s Marsa...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Old 01.02.2003., 08:25   #92
Quote:
lucija kaže:
Naime, ljudi se razlikuju, ali to nije povod za linc i ocajanje, nego za ponos. Lijecnici imaju svoje bitke za voditi, ozbiljne i teske u koje se ja ne razumijem, kao sto se ni oni ne razumiju u problematiku statusa zena na sveucilistu. Pravnici isto tako imaju svoje vrlo ozbiljne bitke koje traze puno znanja i vremena. Muskarci imaju svoje probleme, svoje bolesti, svoje drustvene nepravde. Neeticno je da se petljam u stvari u koje se ne razumijem. Samohrane majke najbolje mogu artikulirati svoje potrebe, kao i muskarci s vijetnamskim sindromom... to je ideja feminizma. Dakle, feminizam se bavi odredjenim aspektom drustvenih problema u koje ima uvid i o kojiima je stvorio ogromnu kolicinu znanja i iskustava.
I to je to.
Vera Pavladoljska is offline  
Old 01.02.2003., 09:52   #93
Quote:
volim biti žena. the end
da, i ja, pa kaj? kakve to veze ima s ovim o čemu pričamo? misliš da Ona, Lucija i Dulcinea to ne vole? da doma plaču u jastuke zbog "zavisti zbog penisa"??

nego, na jedno drugo pitanje bih voljela da mi odgovore feministkinje: ako se f. bore da se u njima, uz žene (što, pretpostavljam, nije upitno) gleda i intelektualno ravnopravna, misleća bića, jednako vrijedna poštovanja i mentalno sposobna, onda čemu ta svojevrsna samogetoizacija u, recimo, činjenici postojanja "Ženskih studija"?

(btw, može li mi netko malo više reći o tim studijima, što se zapravo tamo predaje?)

ili, recimo, "ženska teorija filma" (čula sam da to postoji): ne znam, ja gledam film prvenstveno kao ja, činjenica da sam žena možda u nekim segmentima uvjetuje moj doživljaj filma, ali nipošto ga ne određuje potpuno: čula sam i mišljenja prema kojima feministkinje baš takvim "disciplinama" na neki način, u filoz. smislu, same dokidaju ono za što, načelno, bore - kako to komentirate?


Quote:
Mislio sam samo, da u ovoj vrloj katoličkoj zemlji (mislim da ima 4 milje Hrvata a 5 milja Katolika ovdje), Crkva ima veliki utjecaj, pa bi ga mogla iskoristiti i za nešto dobro... Pa nek slože par tih misa o jednakosti među spolovima... Neka djeluju pozitivno...Ali čitajući ovo što sam napisao, uviđam da sam pao s Marsa...



slažem se...C. kao svojevrsni "moralni autoritet" bi se teoretski trebala truditi suzbijati svaki šovinizam, ksenofobiju, fašistoidnost, isključivosti, predrasude među "pastvom"..ali, u praksi, nažalost, čast hrabrim iznimkama, češće se bave podržavanjem mračnjaštva.
deep in the sun is offline  
Old 01.02.2003., 11:11   #94
jedan od ciljeva ženskih studija ja da prošire svijest o zanemarenosti žena u suvremenom društvu.
deep, jedno je gledanje na zene kao ravnopravna misaona bica muskarcima, a drugo je razlika u nacinu razmisljanja ili npr prozivljavanju iste situacije.
Sasvim banalno, filmovi i uporaba onog komentara "cisti zenski film". Izvrstan mi je primjer Almadovarov film "Sve o mojoj majci" (to kaj njemu visi lulek izmedju nogu nije imalo utjecaja na njegov mozak ). One emocije koje u tom filmu tjeraju zene na odredjene postupke i ustupke u njihivim zivotima rijetko muskarac moze shvatiti. Mozda razumjeti ali ne i podrzati.
uostalom, ima rasprava o zenskim studijima na http://forum.ffzg.hr/topic.asp?which...&TOPIC_ID=1229
i na http://www.zinfo.hr/hrvatski/stranic...kir2/2wise.htm
xxGaladrielxx is offline  
Old 01.02.2003., 13:42   #95
Quote:
deep in the sun kaže:
da, i ja, pa kaj? kakve to veze ima s ovim o čemu pričamo? misliš da Ona, Lucija i Dulcinea to ne vole? da doma plaču u jastuke zbog "zavisti zbog penisa"??


lucija is offline  
Old 01.02.2003., 16:15   #96
Smile

Quote:
deep in the sun kaže:

Zahtjev za ne-ponižavanjem (btw, ta ponižavanja nisam baš doživljavala na vlastitoj koži, ali znam puno žena koje jesu) ne bi smio mutirati u zahtjev za nadmoći bilo koje (pa i one "prikrivene") vrste.
evo, ja cu na ovoj rechenici stavit i dodati: ne smije biti shvacen kao zahtjev za nadmoc, nego bas ono sto kaze, zahtjev za ne-ponizavanjem, za ne-tlachenjem, za RAVNOPRAVNOSCU!


i inache, hvala na postovima... vec sam bila izgubila nadu...

da me se ne shvati pogresno, kao samoproklamirana feministkinja ne ocekujem suglasnost u svemu sto nosi sa sobom feministicki pokret. Puno toga ja jos sama ima da saznam i naucim o tom "fenomenu", puno toga i ja sama dovodim u pitanje, no ovaj topic /chast izuzecima/ do sada nije dozivio pristup, koji zasluzuje, niti se razvio u jednu ozbiljnu /kriticku/ diskusiju, a kamo li da je ponudio prihvatljiva i razumna saznanja, nego je u biti doveo ovu ne samo interesantnu nego i esecijalnu temu do apsurda...

Quote:
... Crkva ima veliki utjecaj, pa bi ga mogla iskoristiti i za nešto dobro... Pa nek slože par tih misa o jednakosti među spolovima... Neka djeluju pozitivno...Ali čitajući ovo što sam napisao, uviđam da sam pao s Marsa...
lebowski, mozda bi ovo pitanje bolje postavio jednom predstavniku Crkve... za mene tvoji "zahtjevi" nisu upitni...
__________________
Da nas od svijeta skrije, blijedi će mjesec zaći,
a ja ću i u mraku, ustašca tvoja naći.
Ona is offline  
Old 01.02.2003., 16:20   #97
Bas sam sinoc muza izmaltetirala... bila sam jako zavidna na njegov penis... moram priznat da mu se svidjelo...


Ali kad sam imala pet godina, glavna zanimacija mi je bila ugledati goli penis. I da znate, imala sam zavidnu kolekciju "spottinga". Daleko vecu nego vecina vrsnjakinja.

Dakle, javno priznajem moj "penis envy"
Shtefitza is offline  
Old 01.02.2003., 16:22   #98
Quote:
Ona kaže:
da me se ne shvati pogresno, kao samoproklamirana feministkinja ne ocekujem suglasnost u svemu sto nosi sa sobom feministicki pokret. Puno toga ja jos sama ima da saznam i naucim o tom "fenomenu",
Mogu se potpisati pod ovo...

Moram priznati da sam jako impresionirana "modernim" feministicama koje su, po mom misljenju", daleko od onog stereotpia "brkatih ratnica". To su pametne, njezne i zenstvene zene koje imaju snage i hrabrosti raditi na poboljsanju svijet.
Shtefitza is offline  
Old 01.02.2003., 17:02   #99
Quote:
Shtefitza kaže:
Bas sam sinoc muza izmaltetirala... bila sam jako zavidna na njegov penis... moram priznat da mu se svidjelo...
ja nemam njegov penis pored mene da ga malchice izmaltretiram...

zato, shtefi... ne soli ranu ove mlade /zavidne/ feministkinje....

i p.s. ne, hvala, unaprijed, muskima koji se sada slucajno ponude
__________________
Da nas od svijeta skrije, blijedi će mjesec zaći,
a ja ću i u mraku, ustašca tvoja naći.
Ona is offline  
Old 01.02.2003., 17:45   #100
Quote:
Prava žena? DA. Ali prava žena koja su u sklopu ljudskih prava.
Citiram,ali bitne su mi rijeci i nacin razmisljanja,a ne neslaganje s osobom koja ih potpisuje (cisto da ne bude zabune)...
Zene ni ne traze neka neljudska prava ,one se bore za osnovna ljudska prava!
Ali muskarci ta prava lakse ostvaruju zbog svoje fizicke nadmoci i cijelog jednog sistema i nacina zivljenja koji je generacijama i generacijama od muskaraca stvarao obrazovanog covjeka,spremnog da se bori za sebe,sa vlastitim prihodima,kome se sve lakse prasta (dvostruke moralne norma),a od zene neuku kucnu pomocnicu,bez prihoda,odgajanu od malena da slusa muskarca i svaka,pa i najmanja greska je skupo staje,ona je moralna otpadnica...
Dakle,kako se u svijetu zenama teze izboriti za ta osnovna ljudska prava (koja su nama manje-vise normalna stvar),potreban je neko da se zauzme za to.
Pojedinac ne moze promijeniti svijet,ali zajedno smo jaci/jace,a i tako je lakse djelovati,pa je po meni pokret koji se bavi pravima zena potreban.
Kad ne bude vise kamenovanih zena zbog vanbracnog djeteta -kao da nije i k*rac potreban za dijete,a niko muskarca nije osudio na kamenovanje,sto je razlicito tretiranje po spolnoj osnovi,tj. diskriminacija zene,zakoni koji vrijede samo za jednu stranu...-kad svim zenama bude jednako dostupno obrazovanje kao i muskarcima,kad nestane potreba za sigurnim kucama...tad ce takav pokret biti suvisan...
Ali i tada mu se mora odati priznanje za sve postignuto.

Takodje ne smatram,da je feminizam los jer je usmjeren samo borbi za zenska prava,a ne i za zastitu zivotinja itd...
Niko ne kaze da i to nije vazno,ali bolje je kad se covjek osposobi za nesto i usmjeri samo tom cilju,a drugi za nesto drugo...inace dolazi do rasipanja paznje,znanja koje je u vise oblasti,ali ni u jednoj potpuno,jer ne mozemo svi biti strucnjaci u svemu...
M@3X is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.