Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2009., 22:45   #21
k je bil šef tam, zaboravi to, on si je sredil kak mu paše. Na kraju bude ispalo da ni niste radile.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:20   #22
ako ste dozivjeli ozljedu na radu i imate prituzbe na odluke doktora medicine rada u vezi vaseg ljecenja i bolovanja obratite se na ovu adresu ili broj telefona

Adresa Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje zaštite zdravlja na radu je:
Jukićeva 12/III, 10000 Zagreb
tel. 01 / 4882 066, 4836 191, 4836 194
fax. 01 / 4882 067 i
web adresa www.hzzozzr.hr

zakljuci li vam doktor medicine rada bolovanje,a vi mislite da niste sposobni za rad imate pravo traziti misljenje drugog ljecnika i na pismenu zalbu koju podnosite upravo kod svog doktora medicine rada. ako vam on kao u mome slucaju odbija to uciniti onda se obratite na gore navedenu adresu ili brojeve telefona. rok je 8 dana! u meduvremenu se javite svom ljecniku opce prakse za nastavak bolovanja(koje nije placeno 100%) dok cekate odluku na vasu zalbu.
eto ukratko ako kome zatreba pomoc,a siguran sam da hoce.sretno
madmaxpax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:57   #23
Luanna Jane, sry ali nisam bila dugo tu....
Iskreno, nadam se da je u ova 4 mj. nesto rijeseno,
ajde bas javi, živo me zanima sto je bilo jer
je prica stvarno cudna oko svega toga....
Pozdrav ti
nana_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:59   #24
Jedna moja poznanica se vraćala poslije posla doma, ali prije toga je išla pokupiti dijete u vrtić, padala je kiša i zabila se u jednom zavoju u zid. Dobila je odštetu, i tretirala se kao ozljeda na radu. Nije išla najkraćim putem, dapače išla je u drugi grad po malu u vrtić.
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:32   #25
Ozljeda na radu

18.08. vraćajući se sa terena iz područne ambulante,imali smo prometnu nezgodu. Prometna se je dogodila u radno vrijeme i na putu iz terenske ambulante u matičnu ambulantu. Ja sam bio suvozač.Moja sestra je bila vozač.
Policajac na mjestu nezgode napisao je prekršajni nalog i proglasio moju sestru krivom za prometnu nezgodu. Nije se držala pravca kretanja i udarila je u kamper. Meni je to čudno, jer smo mi bili na rubu provalije, a zadnji lijevi kotač od kampera je bio preko crte, na našoj polovici.
Mene nešto drugo zanima. Dr specijalist medicine rada ne želi mojoj sestri priznati ozljedu na radu.Zato jer je po policajcu kriva za prometnu nezgodu. Nisam pravnik, pa me zanima po kojoj to osnovi moja sestra nema pravo da joj se prizna ozljeda na radu? Testirana je. Alko test je bio 0,0. Nije namjerno izazvala prometnu nezgodu.
Molim Vas za pomoć.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:22   #26
stvarno hitno pitanje te molim odgovor



radmi na određeno u jakoj firmi...prije15 dana sam imao sudar gdje je drugo vozilo krivo te je to i priznalo te smo u CO potpisali ono evropsko izvješće. moje službeno vozilo (glasi na leasing koji ga ustupa njegovoj firmi) je osigurano kasko u CO - te su tamo i pokrenuli postupak oko štete.

tada mi je bilo dobro tj. mislio je da mu nije ništa

e sada....

to veče mi nije bilo dobro sam otišao do doktorice koja me poslala u bolnicu te je išla crvena prijava jer je to bilo u radnom vremenu i sa službenim vozilom

bio sam na bolovanju 5 dana te sam zbog ugovora an određeno koji ističe krajem mjeseca vratio se na posao.....sada je frka izbila jer je to ozljeda na radu te se postavlja pitanje zašto policija nije napravila izvještaj iako je bila tamo (pozvao ju ja)

e sada se tek komplicira...šef mi neće produžiti ugovor (iako je to prije saobraćajke obećao) te ja postavljam hitno pitanje???

da li mogu na bolovanje zbog ozljede na radu (trzajna ozljeda vrata - nalazi neurokirurga) OPET .....te da li itko zna kako će to utjecati na moja primanja (imam plaću preko 4000 kuna) i nakon isteka ugovora o radu krajem mjeseca??
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:35   #27
ako si imao uredan putni nalog, to je ozljeda na poslu.

Ako ga nisi imao, a nekak mislim da nisi, ništa od toga.
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 23:44   #28
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
ako si imao uredan putni nalog, to je ozljeda na poslu.

Ako ga nisi imao, a nekak mislim da nisi, ništa od toga.

imam...daje nam se na cijeli mjesec jer oristimo službeni auto za rad na terenu svaki dan
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 00:04   #29
znači da ga nemaš, jer na putnom nalogu piše datum, i relacija, sat i tako dalje.

No to već prevazilazi moje znanje prava, ali čini mi se da tu ima posla i za inspekciju rada.......
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 07:57   #30
Možda mu nije ni trebao putni nalog ako se koristio autom u krugu 30 km od firme i ima ga stalno na korištenju. U tom slučaju samo mjesečno ispunjava loko vožnje za kilometražu.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:29   #31
Evo dižem staru temu u nadi da će me netko informirat detaljnije.
Dakle, u petak sam vraćajući se s posla (radim u školi) imala prometnu nesreću. Sama sam je izazvala, i nije drugi automobil sudjelovao u nesreći. S obzirom da je šteta na autu velika, a imam kasko, pozvala sam policiju koja je napravila zapisnik. Ja sam se dobro osjećala i mislila sam da nema nikakve ozljede, no navečer sam počela osjećat neke bolove, i otišla na hitnu gdje je utvrđeno da mi je napukla prsna kost i trenutno ležim u bolnici. S obzirom da je vikend nemam s kime na poslu komunicirat, samo sam javila ravnatelju škole u kojoj radim da sam u bolnici. Zanima me kako to sad ide s bolovanjem, da li će se to automatski riješiti da je ozljeda na radu ili ja moram nešto poduzimati? Također mi je netko napomenuo da postoji mogućnost neke odštete, s obzirom da škola ima neko osiguranje(no ništa detaljnije od toga ne znam). Jel to sve trebam prepustit školi ili trebam sama tražit neku pravnu pomoć?
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:44   #32
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Evo dižem staru temu u nadi da će me netko informirat detaljnije.
Dakle, u petak sam vraćajući se s posla (radim u školi) imala prometnu nesreću. Sama sam je izazvala, i nije drugi automobil sudjelovao u nesreći. S obzirom da je šteta na autu velika, a imam kasko, pozvala sam policiju koja je napravila zapisnik. Ja sam se dobro osjećala i mislila sam da nema nikakve ozljede, no navečer sam počela osjećat neke bolove, i otišla na hitnu gdje je utvrđeno da mi je napukla prsna kost i trenutno ležim u bolnici. S obzirom da je vikend nemam s kime na poslu komunicirat, samo sam javila ravnatelju škole u kojoj radim da sam u bolnici. Zanima me kako to sad ide s bolovanjem, da li će se to automatski riješiti da je ozljeda na radu ili ja moram nešto poduzimati? Također mi je netko napomenuo da postoji mogućnost neke odštete, s obzirom da škola ima neko osiguranje(no ništa detaljnije od toga ne znam). Jel to sve trebam prepustit školi ili trebam sama tražit neku pravnu pomoć?
Nema automatskog podnošenja prijave ozljede na radu. Za priznavanje ozljede na radu provodi se upravni postupak u HZZOZZR (Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje zaštite zdravlja na radu). Trebate javiti poslodavcu da želite pokrenuti postupak ozljede na radu, tada poslodavac popunjava tiskanicu Prijava ozljede na radu u 8 primjeraka i s medicinskom dokumentacijom i zapisnikom policije dostavlja isto u najbližu područnu službu HZZOZZR-a. Detalji www.hzzozzr.hr

Odšteta preko poslodavca je sasvim druga stvar i nema veze s HZZOZZR.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:50   #33
Sad vidim da ste iz Rijeke, javite se u HZZOZZR na Žabici i tražite pravnu službu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:20   #34
Hvala na odgovoru. Ja jesam iz Rijeke, no radim u Istarskoj županiji i nesreća se tamo dogodila, pa vjerujem da će se to onda morat tamo riješit. No dobro, valjda će me u školi uputiti što treba. U svakom slučaju, hvala.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:52   #35
Nije tako. Istarska županija ima ispostavu u Pazinu, no pravna služba u Rijeci je nadležna za primorsko-goransku, ličko-senjsku i istarsku županiju, pa će Vaš predmet rješavati u Rijeci. Na internet stranici koju sam napisala je i telefonski broj Područne službe u Rijeci koja je nadležna za Vas. Javite se povratno, može i na pm.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:07   #36
Isplata plače - bolovanje

Na bolovanju sam više od 3 mj.
imao sam prometnu dok sam se vračao s pauze na posao.
koliko posto se smanjiva plača radi bolovanja, vodi se kao ozljeda na radu?
__________________
Ako nemaš vezu onda si bez veze.....
Zvrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:23   #37
Imao sam prometnu kada sam se vračao sa pauze u firmu, znaci nekih 1 km prije firme.
dali se meni bolovanje isplacuje u 100% iznosu.
__________________
Ako nemaš vezu onda si bez veze.....
Zvrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:29   #38
Quote:
Zvrki kaže: Pogledaj post
Na bolovanju sam više od 3 mj.
imao sam prometnu dok sam se vračao s pauze na posao.
koliko posto se smanjiva plača radi bolovanja, vodi se kao ozljeda na radu?
Za priznatu ozljedu na radu isplata bolovanja je 100% iznosa plaće, znači nema smanjenja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:29   #39
danas mi je sjela uplata kad ono nekih 1100 kn manje, prijašnje 2 uplate su bile u redu....
moram čekati da dobijem listu pa da vidim gdje je zapelo
__________________
Ako nemaš vezu onda si bez veze.....
Zvrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:59   #40
Znači znate da je isplata 100% i svejedno pitate?

Mislim da bi bilo u redu da kažete je li ozljeda na radu priznata ili ne, da li je u postupku, o čemu se radi. A ne samo prometna 1 km prije posla.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.