Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 09:07   #361
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Ipak ste vi Hrvati Teokratska zemlja u kojo svakog boli ono nešto za onoga drugoga. Daleko će te dogurati...
A ti nam sad daješ poduku iz unutarnje politike i društvenog sustava...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:06   #362
.. prica covjek jucer....

... inace teski nacionalist i veliki katolik.. nema sanse da misu propusti... dijete mu ide u prvi razred osnovne skole... dosao je upravo iz skole.. isao ispisati dijete s vjeronauka... veli da su malog nasopali takvim bedastocama da ne misli to vise tolerirati.... kap koja je prelila casu je kad je mali rekao sto su radili na satu.. svaki je morao nacrtati svoj grob i napisati na njega svoje ime....

zar stvarno zelimo da nam djeci ispiru mozak... da dolaze zaplakana doma jer im na satu kazu da ce im roditelji goriti u mukama cijelu vjecnost... jel stvarno potrebno da naprave od njih male splasene klonove koji se boje sebe i svoje sjene i osjecaju se krivi sto uopce postoje

ipak bih radije da mi dijete prozivi djetinjstvo neoptereceno i sretno... da razvija svoju mastu, svoje suosjecanje..svoj osjecaj za dobro i lose... da nauci samostalno procjenjivati ljude po kolicini ljubavi koju daju a ne po kolicini misa na kojima su bili
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:10   #363
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dečko, jesi ti svjestan da Republika Hrvatska nije teokratska zemlja i da ovdje ima ljudi koje zaboli jedna stvar za crkvu i njene dogme? I da ti ljudi ne završavaju na ražnju...
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:13   #364
ta crkvena dogma i idiotski stavovi mi se gade
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:16   #365
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
.... kap koja je prelila casu je kad je mali rekao sto su radili na satu.. svaki je morao nacrtati svoj grob i napisati na njega svoje ime....
Kad pomisliš da te ne može više osupnuti onda te dobro stresu....
Da to nije naša SMS bila radioaktivna pred svoj Holywin ?

Da imaju mogućnosti praktične nastave vjerovatno bi svaki trebao iskopati si raku i taj školski sat ležati u njoj te na sebi držati upaljenu svijeću a u desnoj ruci pušlek...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:58   #366
mi smo na vjeronauku morali nacrtati onih sedam (jel je sedam? više se ne sjećam) egipatskih zala, uključujući i (meni osobno krajnje odvratno) ubojstvo one jadne nevine djece. možete si mislit kak smo bili sretni zbog tog... nda.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:20   #367
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
mi smo na vjeronauku morali nacrtati onih sedam (jel je sedam? više se ne sjećam) egipatskih zala, uključujući i (meni osobno krajnje odvratno) ubojstvo one jadne nevine djece. možete si mislit kak smo bili sretni zbog tog... nda.
Bog nije imao izbora nego pobit svu tu djecu. Valjda mu svemoguci mod nije radio.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:07   #368
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
.. prica covjek jucer....

... inace teski nacionalist i veliki katolik.. nema sanse da misu propusti... dijete mu ide u prvi razred osnovne skole... dosao je upravo iz skole.. isao ispisati dijete s vjeronauka... veli da su malog nasopali takvim bedastocama da ne misli to vise tolerirati.... kap koja je prelila casu je kad je mali rekao sto su radili na satu.. svaki je morao nacrtati svoj grob i napisati na njega svoje ime....
Joj, koji flash-back!
I mi smo u osnovnoj skoli crtali grobove... samo nismo pisali ime... Sjecam se da sam se ja najvise potrudila... eto, volila sam crtat, bez obzira na temu
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:12   #369
Imao sam prilike biti na jednom satu Etike.... U etici imaju neke filozofije koje crkva ne dopušta jer ih smatra primitivnima i ljude odvlači od boga (nije navedeno kojeg, znači da poštuje i muslimane i budiste itd.). Te da se na etici dovodi u pitanje istinitost Dogmi. Nitko, ni papa ni biskup ni ja niti nitko drugi ne smije ispitivati dogme. To su crkvene istine koje su donešene prihvaćanjem svih katolika. One su dokazane i istinite. I nesmiju se dodatno ispitivati. Na etici o tome se vode teški razgovori[/QUOTE]

Da mi je samo znati u kojem si stanju bio na tom satu
Crkva ne brani niti jednu filozofiju, niti jednu vjeru, jednostavno ima svoju
a ovo kako su dogme donesene, kak ti to tumačiš
dogme proglašava ili Opći sabor Crkve ili Papa ( pape su to sad u povijesti dva puta načinili)
i to da se ne ispituju dogme? jesi li ti čuo za sv. Tomu Akvinskog na primjer i njegovu metodu ( ili ni toga nema na križarkso-teutonskoj-šubidu-pokemon-teologiji?)
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:48   #370
Quote:
Da mi je samo znati u kojem si stanju bio na tom satu
Crkva ne brani niti jednu filozofiju, niti jednu vjeru, jednostavno ima svoju
a ovo kako su dogme donesene, kak ti to tumačiš
dogme proglašava ili Opći sabor Crkve ili Papa ( pape su to sad u povijesti dva puta načinili)
i to da se ne ispituju dogme? jesi li ti čuo za sv. Tomu Akvinskog na primjer i njegovu metodu ( ili ni toga nema na križarkso-teutonskoj-šubidu-pokemon-teologiji?)
sv. Toma Akvinski je osnivač skolastike....
Ponoviti ću ali pametnom je dosta jednom da ja nisam išao na teologiju.
Njegova metoda je dokazati da aristotelova filozofija se može povezati sa krščanskim metodama učenja...

Nisam križar.
To nije teologija.
To je red.
Ne vrijeđaj moje zanimanje jer ja ne vrijeđam tvoje. Prihvati to da nas ima različitih.
Crusader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 18:55   #371
Koliko je dovoljno i je li društveno korisno?

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...1,12,,97706.jl
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:49   #372
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
sv. Toma Akvinski je osnivač skolastike....
Ponoviti ću ali pametnom je dosta jednom da ja nisam išao na teologiju.
Njegova metoda je dokazati da aristotelova filozofija se može povezati sa krščanskim metodama učenja...

Nisam križar.
To nije teologija.
To je red.
Ne vrijeđaj moje zanimanje jer ja ne vrijeđam tvoje. Prihvati to da nas ima različitih.
A-ha.

To je tvoje zanimanje.

I što ti onda zapravo radiš u životu?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:24   #373
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
A-ha.

To je tvoje zanimanje.

I što ti onda zapravo radiš u životu?
Vjerovatno jedan od onih sa Isusovačkog fakulteta na Jordanovcu. Bit će sve više takvih kad proradi ovo novo katoličko sveučilište, kako su najavili Sanader i Bozanić
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:14   #374
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Koja je to širina a gdje mu je dubina???

Stvoriti plašenjem od života i smrti jadnog pojedinca s kojim se može lako manipulirati???

Širina je to potoka Jordana...na njegovom najširem dijelu.
Lijepo rečeno! Kratko i točno! Bez puno teoretiziranja.
__________________
Ako se ne veže ni za što, čovjek se nema ni na što ni osloniti...
Nobodyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.