Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 07:55   #21
Uuu bit ce veselo.Sad mi je Uran napravio trigon na Mijesec,skoro sam zavrsila u ludnicu.Hvala Bogu pa mI je jedan dobar astrolog spasio zivu glavu.Ok Fish hvala ti sta si se potrudila.
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:47   #22
fish 1968, hvala na odgovoru.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 11:45   #23
Quote:
marla81 kaže: Pogledaj post
Opozicija Mjesec Saturn! Kako se nositi s ovim teškim aspektom?
Imam taj aspekt i mogu se sloziti sa Sasinim savjetom da je potrebno puno emocionalnih interakcija, po mogucnosti s razlicitim ljudima, kako bi se on na neki nacin prevladao i osoba se oslobodila za nove osjecaje i iskustva opcenito. Cak sam misljenja da je opozicija 'bolja' od kvadrata ili konjukcije jer te prije prisili na istrazivanje ljudskih odnosa, dok drugi aspekti nekako duraju.

Dobri su i opisi opozicije s Jupiterom, taj mi se aspekt cini dugorocno cak i opasan jer je onom tko ga ima 'sladak' taj optimizam i ne misli ga mijenjati.


Nije pisano (na topicu, negdje u bespucima pdf-a sigurno je ) o opoziciji ili kvadratu sa Suncem. Cini mi se da bi i taj aspekt mogao biti znacajan pa ako moze koja rijec ili link. Hvala!
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 00:49   #24
Sunce i mjesec su muški i ženski princip pa kada su u napetom odnosu (90, 180), u samoj osobi postoji sukob kroz nesklad muškog i ženskog elementa. Duša (mjesec) je ugrožena egom (sunce), emocije pate pred osobnim dostojanstvom. Kada je emotivno zadovoljna, ego ne odobrava. Kada je ego zadovoljen, emocije nisu. Nikada ono što treba i ono što želi nije u balansu. Zbog ovoga se osoba ne osjeća sasvim udobno u vlastitoj koži jer kao da se nikada ne može izraziti na način koji će ju potpuno zadovoljiti. Ili prevagne jedno ili drugo. Psihološki je to težak aspekt jer često osoba ne osjeća (mjesec) zadovoljstvo onim što jest (sunce). Natus si postavi cilj (sunce) i kada ga ostvari, nije sasvim zadovoljan s tim. Samoga sebe sabotira. Nesigurnost.

Luminari su signifikatori za oči, pa osoba može imati problema s vidom.

Kako su sunce i mjesec roditelji, ovo često puta govori o neslaganju/različitosti oca i majke. Ponekad je u pitanju razvod ali nije uvijek slučaj. Svi mi preko roditelja saznajemo o svijetu u koji smo došli. Promatrajući njih mi učimo o odnosu s drugima, sa suprotnim spolom. Kada se roditelji ne slažu, dijete misli da mora birati između njih a ne može pa dolazi do rastrganosti i neravnoteže. Ponekad poprimi osobine “roditelja uzora”. Ovo je i priča o dalekom ocu, onom koji ne pokazuje emocije.

Nadalje, ova dva principa u sukobu unutar osobe će izazvati neslaganje natusa s mužem (suncem) ili ženom (mjesec). Nije ovo fizički sukob (osim ako afl mars nije u priči) već psihološki koji jednostavno “isijava” iz natusa (sunce) brkajući mu odnose s okolinom (mjesec). Zbog ranog iskustva individua u startu očekuje neslaganje s ljudima pa ponekad može ispasti zločesta a da toga nije uvijek svjesna. Tako kod ljudi izloženih javnosti zna donijeti neprihvaćenost od jedne strane publike. Evo primjera, dvoje od troje glavnih glumaca Sumraka ima aflikaciju sunca i mjeseca. (AA, C)

Kao i svi napeti aspekti, afl sunce/mjesec zahtjeva rad na sebi. Vjerujem da je fiksni 90/180 “najtvrdoglavija” a samim time i najteža kombinacija, ali ako su dispozitori povoljno postavljeni pa još povezani nekim lijepim aspektom, ovaj natus ima veliku šansu pomiriti razlike u sebi. Naravno, pomak dolazi kasnije u životu pošto mladost nije mudra. Ovi ljudi imaju velik potencijal da kroz život istinski shvate sami sebe, tj. što im točno treba i što žele.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.