Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 00:40   #1
Treba li astrolog imati i intuiciju ?

Htjedoh se nadovezati u temi iskustva s astrolozima, no napisah tekst, a topik je zaključan, ap hajde da ne brišem kad sam već istipkao... moderator ako swmatra da treba biti na drugoj temi slobodno neka premjesti...

Neznam zbog čega se misli da je potrebna intuicija, ili pak kako na drugim forumima znaju za reći da je astrologija vještina ( možda samo vještina razmišljanja ) ...

Astrologija je čista logika, iako jesu simboli u pitanju...

Netko reče kako ćeš neki aspekt protumačiti kad svatko reagira na drukčiji način jer je mogućnost simbolike ogromna... jest ogromna no i tu ima pravila koje kaže da se nagomilavanjem istih ili sličnih elementa svakako iskazuje...

Banalni primjer, recimo kod osnovne strukture So bik Mo rak i recimo Asc jarac, sva tri znaka su tradicionalni obiteljski znaci koji će nastojati čim ranije stvoriti dom i obitelj, naravno ukoliko nema nekih drugih pokazatelja bilo blokade osjećaja ili polja doma ili slično...

Isto tako svaki astrolog koji radi sa živim ljudima skuplja informacije, saznanja od istih ljudi i na taj način širi saznanja o raznim mogućnostima ispoljavanja nekog aspekta ili pozicije u natalu.... samim time dobiva nekakvo iskustvo ili možda možemo nazvati nekavu statističku mogućnost ispoljavanja nekog aspekta na neki određeni način...

Što želim reći, da jednostavno radimo na osnovu nekakvog stečenog iskustva, i tu više nema prostora za intuiciju, niti potrebe... naročito ako se rade konzultacije uživo ( ne kao nekad tipkane bez komunikacije s živom osobom) jer ta komunikacija služi upravo ( između ostalog) i radi pojašnjenja u kojem smjeru je otišla ta simbolika...

Znači dovoljan je razgovor s osobom da bi se uklonile eventualne nedoumice oko ispoljavanja nečeg. Mada može se i nagađati ko ćorava kokoš pa "pogoditi" u xx pokušaju, ali za to zaista nema potrebe, osim ako netko želi impresionirati neku osobu

Znači u astrologiji se mjere i uspoređuju , na neki način, kako aspekti tako i razdoblja života, pa i količina emocija u nekom momentu života, ( što svakako druge tehnike niti približno nemogu, niti se ikakav znanstveni princip, poput mjerenja ili uspoređivanja u njima upotrebljavaju) i mnoge druge stvari...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:55   #2
Quote:
Što želim reći, da jednostavno radimo na osnovu nekakvog stečenog iskustva, i tu više nema prostora za intuiciju, niti potrebe...
Ne bih se složila s tim, mislim da se na način koji ti navodiš ograničava mogućnost širenja iskustva, intuicija je itekako potrebna, zapravo je upravo u tome ljepota tumačenja. I kroz intuiciju možeš stjecati iskustva i to vrlo duboka.
Ljudi su jako različiti, iako nas sve povezuju neke sličnosti u grubo. Nijanse su vrlo bitne, a to mogu primati ona fina osjetila, to je od velike pomoći u tumačenju. I ne znači da se radi o pogađanju, ako čovjek izoštrava intuiciju i koristi je.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:02   #3
to je nesto poput prevodjenja sa stranog jezika
treba imati zicu ......osecati jezik
znati sta u kom kontekstu sta znaci
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:16   #4
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila s tim, mislim da se na način koji ti navodiš ograničava mogućnost širenja iskustva, intuicija je itekako potrebna, zapravo je upravo u tome ljepota tumačenja. I kroz intuiciju možeš stjecati iskustva i to vrlo duboka.
Ljudi su jako različiti, iako nas sve povezuju neke sličnosti u grubo. Nijanse su vrlo bitne, a to mogu primati ona fina osjetila, to je od velike pomoći u tumačenju. I ne znači da se radi o pogađanju, ako čovjek izoštrava intuiciju i koristi je.
Panterice,a jel mozes na konkretnom slucaju pojasniti na koji nacin ti koristis intuiciju kad pogladas neciji natal?-dakle,prvo pogledas skletet karaktera,asc,vladar asc,sunce,mesec...i onda? Zanima me samo konkretno! Svatko tko gleda natal,stjece dojam o osobi ciji natal gleda,ali sto to intuicija u astrologiji vidi,a sama astrologija ne? Ja imam uzasno jaku intuiciju(ponekad prejaku),ali kod interpretacije natala ju ne koristim uopce,niti mi ista govori kad gledam natal neke "xx" ili "xy" osobe niti se osijecam zakinutom zato,a nisam do sad ni pogrijesila zato!Astrologija mi je dovoljna,a sam Bog zna da me nitko ni nista ne moze namotati na tarot...dakle,zanima me konkretno iskustvo na koji nacin ti je pomogla u vezi neke "xx" osobe da joj interpretiras prakticno neke stvari,a da je astrologija zakazala.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 02:00   #5
pa Vixen to radis nesvesno
ne mozes ti da kazes sebi:Intuicijo , sad se iskljuci!
...to je deo tebe
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 08:50   #6
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila s tim, mislim da se na način koji ti navodiš ograničava mogućnost širenja iskustva, intuicija je itekako potrebna, zapravo je upravo u tome ljepota tumačenja. I kroz intuiciju možeš stjecati iskustva i to vrlo duboka.
Ljudi su jako različiti, iako nas sve povezuju neke sličnosti u grubo. Nijanse su vrlo bitne, a to mogu primati ona fina osjetila, to je od velike pomoći u tumačenju. I ne znači da se radi o pogađanju, ako čovjek izoštrava intuiciju i koristi je.
Baš suprotno... jer otvorenost za nove spoznaje je puno veća... baratam samo s točnim informacijama.

Za mene je ljepota tumačenja u činjenici kad me svaki put iznova impresionira točnost astrologije što se također potvrđuje povratnim informacijama od osobe skojom se radi konzultacija, što je još jedna potvrda da je to dvostrana komunikacija ( odnos astrolog/osoba )
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:38   #7
Možemo i konkretnim primjerom, recimo Ne 90 ili 180 na So... to je uvijek blokada samog indentiteta ličnosti, ili traženje ličnosti, odnos traženje indentiteta ličnosti.. uzrok je u činjenici da je otac ( So ) bio neprisutan u odgoju osobe.....

Ovo su gole činjenice koje odgovaraju svakom natalnom aspektu So i Ne... i nije mi trebala nikakva intuicija za to... to je sasvim jasno, nadam se

E sad, traženje uzroka zbog čega otac nije bio prisutan u odgoju osobe, znači šarolika mogućnost slike Ne i So, znači može biti da je sasvim nepoznat osobi, da ne poznaje oca, može biti da je otac bio poslovno vezan za putovanja, poput pomorca, može biti da ga više nema jer je umro u djetinstvu osobe, pa do sasvimbanalnog razloga da je cijelo vrijeme bio u porodici ali je iz bilo kojeg razloga prepustio odgoj ženi odnosno majci...

Bilo koja od ovih navedenih mogućnosti, za horoskop je sasvim svejedno iz kojeg je razloga, jer horoskop kazuje ono osnovno i najbitnije i nema potrebe ulaziti u detalje... to je ono što sam, između ostalog, pričao na topiku Objektivno & subjektivno...

Dakle
Quote:
Možemo i konkretnim primjerom, recimo Ne 90 ili 180 na So... to je uvijek blokada samog indentiteta ličnosti, ili traženje ličnosti, odnos traženje indentiteta ličnosti.. uzrok je u činjenici da je otac ( So ) bio neprisutan u odgoju osobe.....
ovo je sasvim dovoljno jer i osoba i ja znamo o čemu pričamo, a nakon toga ne treba mi intuicija, već jednostavno postavim pitanje,-Što je s ocem? Zbog čega nije bio prisutan u odgoju ličnosti? a mogao bih nagađati da je ili mrtav ili nepoznat ili poslovno vezan za putovanja itd itd... i u krajnjem slučaju je sasvim nebitno...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:25   #8
Evo i da se ja nadovežem na ovu temu budući da se već dugo bavim astrologijom. Intuicija je dobra za svako živo biće, za svakog čovjeka, za svakog doktora,zubara, automehaničara, astronauta, smetlara, itd. To govorim zato jer nije loše imati intuiciju, ali kazati da je za astrologa intuicija neophodna je potpuna glupost!!! Astrologija kao i svaka nauka(ili zanimanje ako vam je draže), ima svoja pravila i zakonitosti i po njima funkcionira. To znači da bi protumačili nečiju natalnu kartu moramo poznavati planete, znakove, kuće i aspekte i sa radom na horoskopima i dobivanjem iskustva(kao i u svakom poslu) postajemo sve bolji i bolji. Netko će otići u profesionalce a nekome će biti dovoljno da radi samo na svom horoskopu. Intuicija je poželjna u svemu u životu(pa tako i u astrologiji) ali ponavljam, nije neophodna! Dapače, ponekad nas može i zavarati da vjerujemo nekom unutarnjem osjećaju i ne proučimo školski horoskop, pa na kraju možemo potpuno zastraniti! Zato svima koji se bave astrologijom(i naročito onima koji tek počinju) preporučujem da prije svega dobro nauče astrologiju, sva njezina pravila i zakone, pa onda ako baš žele mogu i koristiti intuiciju ali isključivo kao nadogradnju, a nikako da na njoj zasnivaju tumačenje!!! Toliko od mene za sada
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 13:45   #9
Vixen, nema tog primjera jer astrologija nikad nije zakazala. I nisam radila nikakvu kontru astrologije naspram intuicije, nego mislim da se ta intuicija uklapa u cijelu sliku. Zapravo ne znam raditi bez nje, jer kao što je š-s rekla ne možeš iskopčati intuiciju. Ili je imaš ili nemaš. Nju pokreću podsvjesni mehanizmi i ti ako znaš da je imaš, ne možeš je ostaviti po strani nego se ona isprepliće sa znanjem koje imaš.
Saša, znam da si odličan astrolog, ali nema šabloniziranih tumačenja u pravoj astrologiji, nekada stvari ne funkcioniraju toliko točno. Uvijek postoje oni koji odudaraju od onoga što im horoskop nameće, ne sasvim, ali u nekim područjima nije tako kako bi trebalo biti. Možda se radi o pogrešnom vremenu rođenja, možda je stvarno samo to problem, ali zapravo nikada ne možemo biti sigurni jel u pitanju to ili ipak neko drugo odstupanje.
I zašto nekim ljudima par različitih osoba kaže drugačije stvari? Nije li to tumačenje ipak stvar percepcije astrologa?
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 13:52   #10
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Vixen, nema tog primjera jer astrologija nikad nije zakazala. I nisam radila nikakvu kontru astrologije naspram intuicije, nego mislim da se ta intuicija uklapa u cijelu sliku. Zapravo ne znam raditi bez nje, jer kao što je š-s rekla ne možeš iskopčati intuiciju. Ili je imaš ili nemaš. Nju pokreću podsvjesni mehanizmi i ti ako znaš da je imaš, ne možeš je ostaviti po strani nego se ona isprepliće sa znanjem koje imaš.
Saša, znam da si odličan astrolog, ali nema šabloniziranih tumačenja u pravoj astrologiji, nekada stvari ne funkcioniraju toliko točno. Uvijek postoje oni koji odudaraju od onoga što im horoskop nameće, ne sasvim, ali u nekim područjima nije tako kako bi trebalo biti. Možda se radi o pogrešnom vremenu rođenja, možda je stvarno samo to problem, ali zapravo nikada ne možemo biti sigurni jel u pitanju to ili ipak neko drugo odstupanje.
I zašto nekim ljudima par različitih osoba kaže drugačije stvari? Nije li to tumačenje ipak stvar percepcije astrologa?
Nijedan astrolog nije isti(kao ni nijedan zubar, doktor, automehaničar) ali to nema veze sa intuicijom nego sa različitim načinom rada. Astrologija ima svoja pravila i zakonitosti po kojima djeluje i ona su za sve astrologe ista, samo što će ih neki astrolog primjenjivati bolje a neki gore, ovisi samo o njegovoj sposobnosti. Intuicija nije loša, neko je ima više neko manje, ali nije osnovna u tumačenju horoskopa, može samo biti dobra nadogradnja
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 13:54   #11
Quote:
Možemo i konkretnim primjerom, recimo Ne 90 ili 180 na So... to je uvijek blokada samog indentiteta ličnosti, ili traženje ličnosti, odnos traženje indentiteta ličnosti.. uzrok je u činjenici da je otac ( So ) bio neprisutan u odgoju osobe.....
E vidiš to nije istina. Upravo se radi o toj isključivosti koju si tu naglasio, nije uvijek tako. Morao bi imati na tisuće takvih primjera u natalima da takvo nešto možeš tvrditi. A ja sam imala slučaj s takvim aspektom gdje je otac na sasvim normalan i pozitivan način prisutan i u odgoju i u kompletnom životu osobe.

A druga stvar, ti si recimo pronašao neprisutnost oca na bilo koji način, pa zar ti nije ljepše da ti intuicija pomogne u pronalaženju razloga i načina njegovog nefunkcioniranja u klijentovom životu? Upravo je to ono što želim reći. Tebi je ta informacija nebitna, jer ti si našao ono što astrologija želi reći, imaš podatak za koji ti je bilo važno astrološki ga opravdati, no nije li ljudskije prema klijentu da pokažeš da želiš naći i dublje objašnjenje za to. Klijentu će sigurno puno značiti ako si se i intuitivno s njim pozabavio i time iznijansirao ono što si vidio.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:05   #12
Zvjezdoznanac potpuno, baš potpuno se slažem s tobom. Intuicija nikako nije neophodna da bi mogao raditi kao astrolog. Kao što si i sam rekao ona je poželjna, jer ako stvarno dobro funkcionira onda je itekako od pomoći. I naravno da prvo moraš dobro naučiti astrologiju, pa tek onda si dozvoliti i intuitivne doživljaje, jer ako se netko oslanja prvenstveno na intuiciju onda mu ne treba astrologija, zapravo ni ne može se zvati astrologom.
Konačno netko tko je shvatio bit.
Htjela sam samo reći, da dobar astrolog, koji ima i razvijenu intuiciju i pomaže si na taj način, odskače od onih koji nisu intuitivni, odnosno ne dozvoljavaju si primjenu intuicije. Osobe s intuicijom su osobe visokog senzibiliteta, dakle i zrače takvom energijom, pristupačnije su, suosjećajnije, toplije u odnosu s klijentom. Klijenta to privlači, nema samo suhoparno tumačenje horoskopa s takvom osobom, nego ima i utjehu, podršku, razumijevanje. Ljudi dolaze s problemima, potrebna im je toplina i snaga da se mogu nositi s tim što ih muči.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:18   #13
Astrologija nikad niti nemože zakazati, ali astrolog svakako može, što i jest normalno i prirodno... greške se uvijek u svakoj struci dešavaju, ipak smo samo ljudi i nismo strojevi...

Percepcija je druga stvar isto kao i način tumačenja koji svakako ovisi o samoj osobi ... to je normalno..

No međutim baš sam na onom drugom topiku Objektivno & subjektivno objasnio da upravo postoje "šablonizirana" tumačenja ili kako sam ih nazvao intersubjektivnim činjenicanma koje su zajedničke za sve koji ili imaju istu postavku u natalu ili imaju isti tranzit, također... bez obzira na sve ostalo, samo će reakcija ( u smislu onog što će učiniti, kao nekakvu odluku biti potpuno različita u zavisnosti od same karakterne strukture osobe) na recimo isti tranzit kod dvije različite osobe biti naravno drukčija...

Znači dvije različite osobe s istim tranzitom na istu natalnu planetu osjećat će se potpuno isto, jedina razlika jest u tome da
1. radi drugih postavki u natalu osoba neće ili hoće raditi paniku ( razina doživljaja kod osoba varira)
2.isto tako radi same strukture, osnovne strukture osobe, može se doživljavati na teži ili lakši način ( banalan primjer je kod aktivnih struktura ličnosti, lakše podnose kvadrate nego pasivna struktura, na primjer...)

Znači osjećaj će biti isti, samo će razina tog osjećaja varirati zavisno od drugih pokazatelja u natalu
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:21   #14
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
E vidiš to nije istina. Upravo se radi o toj isključivosti koju si tu naglasio, nije uvijek tako. Morao bi imati na tisuće takvih primjera u natalima da takvo nešto možeš tvrditi. A ja sam imala slučaj s takvim aspektom gdje je otac na sasvim normalan i pozitivan način prisutan i u odgoju i u kompletnom životu osobe.

A druga stvar, ti si recimo pronašao neprisutnost oca na bilo koji način, pa zar ti nije ljepše da ti intuicija pomogne u pronalaženju razloga i načina njegovog nefunkcioniranja u klijentovom životu? Upravo je to ono što želim reći. Tebi je ta informacija nebitna, jer ti si našao ono što astrologija želi reći, imaš podatak za koji ti je bilo važno astrološki ga opravdati, no nije li ljudskije prema klijentu da pokažeš da želiš naći i dublje objašnjenje za to. Klijentu će sigurno puno značiti ako si se i intuitivno s njim pozabavio i time iznijansirao ono što si vidio.
Govorim o onome kako neka osoba s takvim aspektom percipira ulogu oca u njenom životu.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:21   #15
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Zvjezdoznanac potpuno, baš potpuno se slažem s tobom. Intuicija nikako nije neophodna da bi mogao raditi kao astrolog. Kao što si i sam rekao ona je poželjna, jer ako stvarno dobro funkcionira onda je itekako od pomoći. I naravno da prvo moraš dobro naučiti astrologiju, pa tek onda si dozvoliti i intuitivne doživljaje, jer ako se netko oslanja prvenstveno na intuiciju onda mu ne treba astrologija, zapravo ni ne može se zvati astrologom.
Konačno netko tko je shvatio bit.
Htjela sam samo reći, da dobar astrolog, koji ima i razvijenu intuiciju i pomaže si na taj način, odskače od onih koji nisu intuitivni, odnosno ne dozvoljavaju si primjenu intuicije. Osobe s intuicijom su osobe visokog senzibiliteta, dakle i zrače takvom energijom, pristupačnije su, suosjećajnije, toplije u odnosu s klijentom. Klijenta to privlači, nema samo suhoparno tumačenje horoskopa s takvom osobom, nego ima i utjehu, podršku, razumijevanje. Ljudi dolaze s problemima, potrebna im je toplina i snaga da se mogu nositi s tim što ih muči.
Drago mi je da se slažeš sa mnom, ali ja se ne slažem potpuno sa tobom. Osnovno je to da intuicija nije potrebna da bi netko postao dobar astrolog, rekao sam da ju je nekad dobro imati, ali nekad i nije. Koliko god su osobe sa razvijenom intuicijom puno toplije i senzibilnije(pa to privlači klijente), toliko mogu zbog povećane osjetljivosti i "zastraniti", tako da ne budu objektivne u slučaju kada se prejako vežu za klijenta. U astrologiji je najbitnije poznavanje same materije i objektivnost u tumačenju, intuicija ne čini nikoga boljim astrologom, ona može pomoći u tarotu ali u astrologiji ne može. Ako je neki astrolog ima to nije loše, a ako je nema isto tako. Bitno je znanje astrologije i pravilno tumačenje koje se najviše dobije sa iskustvom i ponavljanjem događaja i aktivnosti.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:35   #16
Nije dobro imat intuiciju ako te ona pogrešno vodi, no ako je tako onda je to fantaziranje,a ne intuicija. Nema pogrešne intuicije. A pogrešnih astroloških analiza ima dosta. Ne znam u čemu je zaista problem, ali činjenica je da neke stvari nekad ne funkcioniraju. I ne slažem se da pod određenim aspektom svatko osjeća isto. Nema istog osjećaja. Netko će pod Sa na Asc postati ozbiljniji i odgovorniji, a netko će se osjećati jadno, usamljeno i prazno. To su različiti osjećaji, različita usmjerenja i različiti doživljaji utjecaja Saturna.
Meni biti astrolog znači biti ne samo to, nego i psiholog, savjetnik i sve ono što nekoj osobi treba pružiti. Čisto astrološko "pametovanje" malo ljudi treba, okolne stvari su puno važnije.
Dakle ako intuiciju shvatite na način kako sam gore napisala, znači da je točna i da te vodi pravi feeling, svakako je astrolog s intuicijom potpuniji i razvijeniji. Ne mislim tu na znanje, jer ono se mora steći onako kako si i samo napisao Zvjezdoznanac, nego na kompletno tumačenje gdje su integrirani znanje i osjećaj za nešto.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:46   #17
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Nije dobro imat intuiciju ako te ona pogrešno vodi, no ako je tako onda je to fantaziranje,a ne intuicija. Nema pogrešne intuicije. A pogrešnih astroloških analiza ima dosta. Ne znam u čemu je zaista problem, ali činjenica je da neke stvari nekad ne funkcioniraju. I ne slažem se da pod određenim aspektom svatko osjeća isto. Nema istog osjećaja. Netko će pod Sa na Asc postati ozbiljniji i odgovorniji, a netko će se osjećati jadno, usamljeno i prazno. To su različiti osjećaji, različita usmjerenja i različiti doživljaji utjecaja Saturna.
Meni biti astrolog znači biti ne samo to, nego i psiholog, savjetnik i sve ono što nekoj osobi treba pružiti. Čisto astrološko "pametovanje" malo ljudi treba, okolne stvari su puno važnije.
Dakle ako intuiciju shvatite na način kako sam gore napisala, znači da je točna i da te vodi pravi feeling, svakako je astrolog s intuicijom potpuniji i razvijeniji. Ne mislim tu na znanje, jer ono se mora steći onako kako si i samo napisao Zvjezdoznanac, nego na kompletno tumačenje gdje su integrirani znanje i osjećaj za nešto.
Astrolog nije psiholog, on tumači natalnu kartu, to mu je jedini zadatak. Astrolog nema šta tješiti i suosjećati sa klijentom, on mu samo treba dati iformacije koje klijentu trebaju u ugroženom području. Normalno ne smije biti ni bezosjećajni gad da mu tresne odmah sve u facu ako je nešto loše, ali mora se potruditi da klijentu prije svega kaže istinu. Ako je vrijeme rođenja točno nema toga što astrolog može fulati, a ako je netočno onda treba poraditi na vremenu. Kako će čovjek reagirati na neki aspekt ne ovisi o intuiciji nego o njegovoj karakternoj predispoziciji, astrolog mora proučiti njegov karakter i tranzite i onda donijeti zaključak šta će se dogoditi. Kažem još jednom, intuicija nije neophodna, samo o znanju i iskustvu astrologa ovisi kako će rastumačiti klijentu horoskop
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:02   #18
Ne znam baš kakva je korist od toga da astrolog samo protumači kartu i da je samo astrolog, klijent time nije dobio baš puno. Boli njega k... kaj mu je Saturn na Marsu, njega zanima samo njegov problem, kako i kada će ga riješiti. Da bi znao kako moraš se pozabaviti osobom. Da bi mogao proučiti nečiji karakter moraš poznavati psihologiju na način koji je dovoljan da se smiješ u to upuštati.
Da bi davao medicinske prognoze, dakle pričao o zdravlju, moraš imati nekog medicinskog općeg pojma. Ne možeš reći da da će imati problema s nogama zato što mu je iza uha nekakva kvrga.
Astrolog nikako ne može biti samo astrolog, jer je u tom slučaju samo čitač astroloških simbola, s kojima ne smije baratati u smislu opisivanja nečega o čemu ništa ne zna.
Astrolog mora imati široko područje znanja da bi ispravno radio, znati se postaviti u svakoj situaciji.
Gle, ima i liječnika koji samo rade svoj posao i nije ih briga tko si, kakav si, zašto si. Ali nije li ti ljepše doći nekome tko te uvažava kao osobu, tko pokazuje da mu je stalo i kako se sveukupno osjećaš i na neki način ti svojim ponašanjem ulije povjerenje i sigurnost da će sve biti u redu?
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:34   #19
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Vixen, nema tog primjera jer astrologija nikad nije zakazala. I nisam radila nikakvu kontru astrologije naspram intuicije, nego mislim da se ta intuicija uklapa u cijelu sliku. Zapravo ne znam raditi bez nje, jer kao što je š-s rekla ne možeš iskopčati intuiciju. Ili je imaš ili nemaš. Nju pokreću podsvjesni mehanizmi i ti ako znaš da je imaš, ne možeš je ostaviti po strani nego se ona isprepliće sa znanjem koje imaš.
Saša, znam da si odličan astrolog, ali nema šabloniziranih tumačenja u pravoj astrologiji, nekada stvari ne funkcioniraju toliko točno. Uvijek postoje oni koji odudaraju od onoga što im horoskop nameće, ne sasvim, ali u nekim područjima nije tako kako bi trebalo biti. Možda se radi o pogrešnom vremenu rođenja, možda je stvarno samo to problem, ali zapravo nikada ne možemo biti sigurni jel u pitanju to ili ipak neko drugo odstupanje.
I zašto nekim ljudima par različitih osoba kaže drugačije stvari? Nije li to tumačenje ipak stvar percepcije astrologa?
Nisam ja mislila zakazala u smislu da nije bila tocna,nego zakazala u smislu da ti nije bila dovoljna da nesto protumacis,pa da si se morala osloniti na intuiciju...?Jer u suprotnom,ako si sve uspjela protumaciti i bez intuicije-to je zapravo cisti dokaz upravo ovoga o cemu pricamo i sasa i zvjezdoznanac i ja...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 13.01.2010. at 16:46. Reason: off s drugog topica
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:24   #20
A čuj, ja sam rekla svoj stav i svoje mišljenje o spoju intuicije i astrologije. To što su neki od vas isključivi pa me uporno pokušavate natjerati da se izjasnim za astrologiju ili za intuiciju je pretjerivanje, objasnila sam što sam točno mislila.
Samo smatram da je astrolog s uključenom intuicijom kompletniji i to je sve. I to sam objasnila. Astrologija svoje pokazuje, to je činjenica, ali intuicija to nijansira. Ako nekome to nije jasno vi imate problem, a ne ja.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.