Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2002., 12:30   #1
Prehrana

Kakav je vas odnos prema hrani?
Da li pazite na to sto jedete ili jedete sto hocete kad hocete?
Da li vam je prehrana zdrava ili ste skloni junk foodu?
Kuhate li, jedete li prepripremljena jela ili se hranite u restoranima? Kad ste u restoranu, pazite li sto narucujete ili udrete brigu na veselje?
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:31   #2
Raznovrsna prehrana je najzdravija!

BTW, ne spada li ovo na Gastronomiju?
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:34   #3
Obozavam jesti i hranim se kombinacijom svega nabrojenog. I kuham i priustim si hamburger kad god sam u blizini kolodvora (imamo ludi Burger King) i ispecem smrznutu pizzu i rasturam po vocu i povrcu... Kako kad i kako mi dodje.
U restacu jedem ono sto mi se od svega u tom trenutku jede, ne gledam niti na cijenu niti na zdravo-nezdravo.
Jos se i s tim glupostima zamarati...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:35   #4
shefe

Pa moglo bi, al sam stavila ovdje jer me zanima prvenstveno zenki odnos prema prehrani.
Cure su sklonije imat eating disorders, ic na dijetu i opcenito se opterecivat hranom nego decki.
Ne velim da nema muskih koji ne pate od eating disorders ili ne jedu zdravo al sam primjetila da se u vecini slucajeva decki ne zamaraju s tim.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:39   #5
Rakoh ja davno da sam neko propalo musko...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:40   #6
A ja valjda propalo zensko... (citajuci jedan drugi topic) ...
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 17:15   #7
Ma Pesica i Shef su vec izrekli moje dvije najvaznije filozofije u vezi hrane. 1) Raznovrsno, raznovrsno, raznovrsno i 2) nemam se stvarno ni volje ni zivaca zamarat previse oko tih filozofija zdravo - nezdravo, ovakvo - onakvo. Jedem ono sto mi se trenutno jede, vjerujem da cesto puta i organizam sam trazi sto mu je potrebno, pa znaci tu bude svega - i voca i povrca i mesa svakakvoga i doma kuhano na ovaj i onaj nacin; i restaci, a bome i junk fooda se nadje, ajme meni sto bi bez cevapa i luka!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 17:39   #8
Ja se isto ne zamaram time, al mi dodje zlo kad vidim neke svoje frendice pa samo nabadaju po salati i premjestaju hranu s jednog kraja tanjura na drugi.
Ko da ce se udebljat od tri lista salate. Boz sacuvaj!
Kod mene je jedina slabost prema kolacima. U stanju sam slistit cijelu tepsiju u roku jedan dan, a to bas isto nije pozeljno.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 17:48   #9
Kiki, pa slisti je! No ne moras svaki dan i stvar u redu.
A to nabadanje po salati, na to poludim. Uopce nije gust s takvima otici na klopu. Na srecu su mi svi frendovi prozdrljivi ko ja i ne kvare mi raspolozenje kad nekud odemo.

Nedavno smo bili kod Kineza i frendica i moj muz su si skupa narucili kao predjelo nekakvu tacnu svega i svacega, kolicina dovoljna da se covjek najede i bez jos necega. Skoro su se potukli i jedno drugome odbrojavali zalogaje. Njezin muz i ja smo umrli na bisere... Tak si ja zamisljam klopu s prijateljima.
Ili kad smo radili fondue, pa je jedan napikao sebi odmah pet raznjica da ne bi slucajno netko vise od njega pojeo...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 17:53   #10
Quote:
Originally posted by Kiki
Ja se isto ne zamaram time, al mi dodje zlo kad vidim neke svoje frendice pa samo nabadaju po salati i premjestaju hranu s jednog kraja tanjura na drugi.
Ja stvarno izgubim apetit kad to vidim. Obicno se ne mogu suzdrzat pa postavim neko pitanje... "sto si to nasla u tanjuru"... na sto me ljudi pocnu mrziti...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:01   #11
Ja se uopce ne druizim s takvima,kod mene svi jedu kak spada.Ja se trudim kupovati sto vis etoga mogu Organic.mom muzu je sve jedno,on jede sve,hehe sto se i vidi na njemu Ja pojedem fast food mozda jednom mjesecno ,ali uglavnom kuham,a za rucak na poslu ili pojedem ostatak od vecere ili (cesce)narucimo klopu iz restaca.Jedem slatko svaki dan,cokoladu ili slatkac.Obozavam sushi.Kuham nasu klopu,dosta taljanske kkuhinje i puno eksperimentiram.Ma volim papati,kaj mogu
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:04   #12
Off topic, ali pesica me podsjetila - necu nikad zaboravit kad sam jednu "bivshu" prijateljicu prilikom posjete Trstu vodila kod tete na ruchak, bilo je prije cca 25 godina.

Teta je iznijela pastu, ova je triput punila tanjur i ispraznila cijelu posudu parmezana, sirota da ne ostane gladna...a kad je stiglo PRAVO jelo, vishe nije mogla ni usta otvorit
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:06   #13
Quote:
Originally posted by Shtefitza
Ja stvarno izgubim apetit kad to vidim. Obicno se ne mogu suzdrzat pa postavim neko pitanje... "sto si to nasla u tanjuru"... na sto me ljudi pocnu mrziti...
Oooooo, pa ti si fina, ja im obichno kazhem " a koji kuratz naruchujesh ako nisi gladna"
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:13   #14
Quote:
Originally posted by magic
Teta je iznijela pastu, ova je triput punila tanjur i ispraznila cijelu posudu parmezana, sirota da ne ostane gladna...a kad je stiglo PRAVO jelo, vishe nije mogla ni usta otvorit
Ovo me podsjeca kad je seljanka Shtefitza otkrila francuske ruckove... Za rucak je bila prekrasna (francuska, ruska, pa jos nesto puno luksuznije) salata. Jela, pa jos grabila pa jela.... kad tamo, ispalo da je to samo predjelo. Onda je doslo jelo... opet ja grabila, sad vec s manjim entuzijazmom, mislila sam, pa moram probati francuske specijalitete... kad tamo, ispostavilo se da je to bilo prvo jelo. Onda je tek doslo glavno jelo... to popodne sam umirala od slatkih muka, nisam nista vecerala, a drugi dan za dorucak sam razmisljala da li da doruckujem ili ne.... Cure koje su me vidjele za ruckom su me pitale kako to da sam tako mrsava... kad imam takav apetit...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:22   #15
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Kiki, pa slisti je! No ne moras svaki dan i stvar u redu.
Ja listim uredno, budi bez brige.
Nego, moj flatmate isto ima cudnovat odnos prema hrani. Kad odemo u shopping, on pola kupi super zdravo, a pola junk i nema nista da je u sredini.
Ako ja doma kuham, on uredno pojede i onda mi kasnije kvoca kako nije u redu da ja kuham jer ce se on zdebljat i kako bi trebala kuhat samo kad njega nema. Ako ja pak ne kuham, onda jede pizdarije tipa rice cakes i salata cijeli dan. Muka mi ga je gledat.
Ja volim zdravoseljacki da udrem po hrani pa kud puklo da puklo.
Najbolje mi je kad frendica (jedna od onih sto jedu) i ja odemo u kineski pa narucimo svakakvih karafeka da bude pun stol i onda navali i udri...!
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:24   #16
Volim paziti da hrana bude "zdrava" (mediteranska), ali dam si i oduska s finim papicama.. kao nekidan kad smo isli u lov na kobasice i jeli smo ih s restanim krumpirom i kiselim zeljem... bas nam je dobro dosao taj zimski ugodjaj...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:26   #17
Pa to je sasvim zdrav obrok
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 19:00   #18
Ma je... ali bio je topli novembarski dan, mi se zazelili zimske atmosfere, kobasice su bile svinjske i zajedno s kiselim kupusom i restanim krumpirom je sve skupa bilo prezasitno... za 20C
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 19:48   #19
Volim ja zdravo jesti i, iskreno, meni to do jedne granice nije tesko jer obozavam povrce na leso, obozavam ribu, masno mi nikada nije pasalo, volim kruh od cjelovitog brasna vise od bijelog, ne volim cips...ali, da ne bi sve bilo idealno, obozavam slatko. Mislim da sam ovisna o slatkisima, I kaj je najgore, volim sve: domace kolace, cokoladu, kekse, bombone, sladoled... you name it. Uzas. Mogu biti ne znam kako sita, ali kada sjednem nesto citati ili pogledati na telki, moram, moram grickati nesto slatko, pogotovo od kada sam se odrekla cigareta.

Ako mi je nesto fino, ja jedem i ne zbrajam kalorije. Nema sanse da ja gladujem ili da se ne priustim nesto slatko.
Radije se ubijem vjezbajuci kada se pocnem debljati.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 20:59   #20
Smatram da se hranim najbolje moguce obzirom na tempo i nachin zhivota, ne toliko shto pazim na sebe nego imam Juniora od 14 godina pa nastojim paziti najvishe zbog njega.

Voce i povrce kupujem skoro svaki dan svjezhe, na maloj trzhnici koja se nalazi na putu s posla kuci a radi do kasno poslijepodne. Obavezno svaki dan jedemo bar 1 kuhani obrok. Prehrana nam je uglavnom mediteranska, zato shto su tako kuhale i moja mama i obje moje bake. Pa i da se to ne smatra bash zdravim, tako bismo se hranili jer mislim da je najzdravije koristiti ono chega ima u podneblju gdje zhivimo.

Ako mi dodje gusht, priushtim si i hamburger a i druge splachine.

U restoranima naruchujem ono shto kuci ne pripremam.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.