Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2002., 09:31   #21
Hm, ja ovak : doma ne kuham [a ako ipak da, to je obično smrznuta pizza - thanx Dr.Oetker Big Americans , no nekad se i potrudim napravit domaću pizzu , ili pak tjesteninu - jedinu vrst koju znam je bolognese, s tunom ili sa špinatom, mljac]. Nekad mi dođe totalni gušt za Big Macom pa si odem u VŽ to priuštit
Inače sam često na putu, pa sam prisiljena jest po restoranima...a tam obično jedem ribu. [jer ju doma ne znam pripremit]. Slatkiše [Bounty i Tofiffee] jedem dost često i zbilja nemrem reć da pazim na prehranu. Koja bi bila zapravo i svrha?
Uglavnom, pošten obed dobim jedino nedjeljom dok odem kod stare ili starog [najbolje mi je pohani picek + rizibizi + čupavci od kolača] Jes da imam tu i tamo viška kg [na strateški raspoređenim mjestima...] no ne opterećujem se!

E da, a voće skoro uopće ne jedem - osim mandarina i limuna.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 09:39   #22
Papica

Oduvijek sam imala super liniju i nisam morala paziti sto jedem. Bila sam cak premrsava, na 1,74 cm visine 58 kg, ali nakon dva poroda slika se promijenila, sada sam na 71 kg, pocela sm uzivati u hrani koja nije zdrava, npr. kuglice Raffaela, jel netko zna ne stavljaju li oni tamo kakvu drogu?
Nisam se prije opterecivala, ali sad sam vec malo u brizi, nekako mi se stalno jede, a trudna nisam.
Pazim, koliko mogu na hranu, trudim se vecinom, ako se moze kupovati hrvat. proizvode, jer sam, sad cete reci ,glupa teorija, mislila da je Hrvatska ipak iza ovih razvijenijih zemalja po nacinu konzerviranja, stavljanju aditiva, emulgatora, mislim to u pozitivnom smislu, ali danas nisam vise sigurna, evo i Podravka prizvodi u Poljskoj Vegetu.
Zgrozila sam se kada sam skuzila da Ledo puni mrkvom i graskom iz Madjarske svoje vrecice za franc. salatu.
Kuda ides Hrvatska? Mrkva, grasak, krumpir, jabuke, mlijeko...sve to mi uvozimo , koma.
Danas kada idem na trznicu pa vidim one nacrtane paprike i drugo, muka mi je kada pomislim da za koju godinu necu imati izbora do li kupovati to. Uzas. Ne volim u resticima ili drugdje kupovati mljeveno meso, jer mi je otac usadio averziju spram toga, radio u vrhunskom restoranu kao konobar, pa imao prilike vidjeti sto stavljaju u to meso. Jedini grijeh toga tipa su mi Rubelj cevapi, i to sis, mljac , vi koji zivite vani, a dolazite u Hrvatsku kusajte ih, za Zagreb, znam da ih ima, druge gradove ne znam. Onda mozak uvjerim da zaboravi da to nije ok.
Najzdraviji je dalmoski nacin prehrane, ali ja ga se ne pridrzavam. Nekako u zadnje vrijeme mi povrce bas ne ide, a to nije dobro za prehranu. Dobro zvuci prehrana na nacin iz Zone, ali meni lijenoj bikici , bi najbolje pasalo da mi netko klopu donese doma, a ja bih onda uzivala u spravljanju. Ali kada ja moram nabaviti, donijeti , kuhati, paziti klince....nekako gubim volju za zdravu kvalitetnu hranu pa nezdravo cesce uleti u mene.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 11:42   #23
Evo, jutros sam pozheljela imati bar dvadeset kila vishe...ovako sam morala cigle trpati u dzhepove da me ova luda bura ne odnese....a pas mi je vitlal na uzici k'o oni baloni
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 14:01   #24
Ma izvrsno! Znači, vi sve jedete što god želite i ništa. Kad JA jedem što god želim debljam se mjesečno 1-2 kg.
U zadnjih godinu dana sam tako sa 60 došla na 75 kg.
Ups, malko sam se zaboravila!
miaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 14:30   #25
To ti je zato shto si sretno udana
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 14:43   #26
Nazalost Mia ja ne spadam u tu skupinu koja moze jesti sve i svasta da se ne udeblja
Ja, doduse, jesam mrsava ali iskljucivo zato sto pazim sto jedem.
Vecinom leso, juhe, piletinu na teflonu... Tu i tamo dam oduska ali onda pojacam vjezbe i slijedecih dana smanjim dozivljaj.
Imam jednu suknju koja je iskljucivo za mjere, jednom tjedno je obucem i ako dobro pada super a ako zateze- nema cokolade za kaznu
Ako mislis da sam disciplinirana, varas se. To bi se bolje okarakteriziralo sa bolesna u glavu
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 15:32   #27
Pazim,pazim i te kako.Kad sam prije dvije godine dosla u US,zdebljala sam se 10kg u roku keks.Skinula sam to tek nakon godinu dana.Zapravo svaki put kad sam dolazila u US sam znala natuc 5-10 kila u roku mjesec ,dva.Katastrofa.Sad se malo manje sekiram i dosla sam natrag na svoju klazu +3.Jos da skinem ovih zadnjih par bilo bi super ,ali mi se nekak nedaPriustim si slatko svaki dan ali uglavnom se trudim jesti zdravo.Moj problem nikada i nije bila junk hrana ,moj problem je kolicina,joj
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 15:58   #28
Angry

grrrr...nemojte o hrani! ja sam na dijeti! imala sam predobar odnos sa hranom! )
crnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 16:09   #29
Ja sam nekako dosta sitne gradje i uvijek sam imala dosta slab apetit tako da nikada u zivotu nisam bila debela .
Rekli su mi da cu se udebljati kad se udam ,kad se porodim ,kada predjem 30-u eli eto nista a rado bih jos koju kilicu nabacila jer ako sam pod nekim stresom mrsam .

A jedem ono sto mi se jede ,bukvalo tako .Bas osjetim potrebu da pojedem nesto .

Jedno ne mogu puno kolicinski ali jedem cesto pomalo .
Visoka sam 168 i imam 54 kg a cesto oko 52 .Sva sreca nisam koscata pa ne izgledam premrsavo .
Zedj vatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 23:12   #30
kod mene kao sto i Rita pise
Nije problem u kvaliteti nego u kolicini

Odkad znam za sebe uzivam u hrani.
Mama mi stalno govori da dok sam mlada imam brz metabolizam i sve pet ali da sacekam dok predjem izvjesne godine a nastavim jesti iste kolicine.

Osim sto sam ovisnik o kolacima, ostalo se jede bio, pa soja,wok sa puno povrca i no fat, pije se voda ili self made limunada/oranzada,obozavam slagati vlastite ice tea okuse kombinacijom nemogucim okusa, riba, uz rucak i veceru uvijek zdjela puna salate, volm juhe i sve sto se jede zlicom...prvenstvo dajem uvijek prije domacim palacinkama sa visnjama i sladoledom od vanilije ispred bilo kakvog McDonalds proizvoda...ak je i kaloricnije bar znam sto je unutra, meso, jaja ,sir i sl. nabavljamo od lokalnog farmera, mlijeko isto ono punokrvno.

Vani narucujem ono sto mi se doma neda spremati bilo zbog egzoticnosti sastojaka bilo zbog moje neumjesnosti.

Na poslu jedem ili u menzi ili uzmem nekaj skuhano od doma, za slucaj nuzde imam uvijek nesto jos tamo u frizideru ( slucaj nuzdbe bio prosle srijede kad sam torbu s ruckom ostavila pored ulaznih vrata ) tad pomaze kefir s müslijem i kinder pingui
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 21:13   #31
volim

pesto
__________________
Live Long & Prosper (In Sex)
zaphod beeblebrox jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 07:47   #32
Pitanje dobi i kretanja

Quote:
Originally posted by Kiki
Kod mene je jedina slabost prema kolacima. U stanju sam slistit cijelu tepsiju u roku jedan dan, a to bas isto nije pozeljno.
I ja padam na slatkise, cokoladu (najradije onu sa >50% kakaoa, dugo konchiranu, pa malo gorkne), sve sto ima slaga ... i ne mogu odoliti. Obzirom da sam odgojen u katolickom duhu, nakon toga se pokajem i ukorim (20 upora i 10 sklekova) Nije vazno koliko jedes, vazno je koliko se kreces!

Nego, cini mi se da je debljanje pitanje godina. Jeste li primjetili da dok dodjete u neke godine (kod mene oko 28) da vise ne mozete jesti bez da se vide posljedice?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 11:40   #33
Dabome da smo primjetili, a primjetili su i ostali.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 13:49   #34
uhh...ja jedem skoro sve što mi padne pod vilicu i nož...često puta u zavidnim količinama. Na poslu za vrijeme pauze uvijek se ja žalim zato jer su komadi premaleni, porcije na tanjuru nevidljive
Jedini problem predstavljaju mi čušpajzi (grah, kupus...)
I nemam problema s debljinom..blago meni...
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 22:49   #35
Volim fino, puno, slatko, kiselo i ljuto...
Za dorucak obavezno cokolada, najbolji nacin za zapoceti dan.

A trenutno bi mi super legla jedna pizza...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 02:29   #36
Mrzim kad manekenke kazu(lazu ) da nisu na nikakvim djetama i da mogu jesti sta hoce i to u ogromnim kolicinam.Seru
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 06:15   #37
Jedna moja poznanica je manekenka i stvarno jede. I to vise nego ja. Kad god odemo na neki tulum, ona se prva uvali kraj pladnjeva s hranom i pocne tamanit.
Jednostavno ima brz metabolizam.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 11:49   #38
Mrzim metabolizam!

A još najmrzim kad debeljuce (u koje pripadam), krenu s pričom "Ma ja ti ništa ne jedem! Gladujem po cijele dane, ali imam spor metabolizam....." itd.itd.
Kao što kaže moj stari, u Auschwitzu nije bilo debelih.

Mrzim metabolizam i gotovo.
miaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 11:53   #39
I ja isto to mrzim. To mi je u istom rangu ko kad mrsavice pocnu stipat nevidljivo dupe i pricat kako su debele.
Hebiga, ja imam J-Lo dupe jer volim papat i to je to. Debeli su debeli zato jer jedu, da smanje s kalorijama smanjili bi im se i trbusi, dupe, sise, sto li vec.
Nema se smisla zavaravat.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 12:30   #40
Da!
Imam "frendicu" koja je i nakon poroda zadržala svojih 55 kg na 170 visine (svaka čast) i onda meni- trenutno dimenzija omanjeg tankera - počne pričati kako joj je "ostalo još malo na stomaku".

Par puta sam otrpjela, sad je izbjegavam. Ne volim kad me zahebavaju.
miaSt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.