Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 17:35   #441
ja sam ti radila u odvj. uredu pa znam sastavljat troskovnike, slobodno pisi sto te zanima
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 19:05   #442
Postavi pitanje, odgovorit će ti se
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:28   #443
Pozdrav svima,probat ću na ovom podforumu postavit pitanje.

Da li netko imao iskustva sa ovim odvjetničkim uredom http://www.sagovac.hr/,ili nekima iz njihove firme?Točnije sinom.

Prije cca 3 godine je zvao nekoliko desetaka ljudi sa područja VG radi otkupa poljoprivrednih zemljišta,valjda za nekoga preprodaje,ne znam.Tak sam skužila.

Ugovor o nalogu je bio na 10 mj. sklopljen,tj da se unutar tih 10. mj sve riješi.

Međutim,prošlo od tad cca 3 god.,on niti da je javio ljudima,šta je stalo,zašto itd...to sad nije bitno,jer je isteklo i nema veze.

Da bi prije cca 2 mj. on zvao da se napokon sve pokrenulo bla bla, i da opet ljudi dođu potpisati i to OPET na 6. mj.
Sve je ostalo isto,cijena itd,samo opet čekanje.
Neki su odustali jer je prvi put navukao ljude,a da napomenem,neki su imali već tad kupce,ali pošto su se obvezali dotičnom odvjetniku,popušili su.

Isto tako je gnjavio 1-2 ljudi koji su odlučili da mu neće potpisati,a on je bio toliko napasan da je zvao po desetak puta na dan,i slao neugodne i prijeteće poruke.

Ima li tko s njim ikakva iskustva?
Dal on to smije radit?
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:42   #444
Ne smije nikome prijetiti. Ako je ugovor o nalogu bio oročen na 10m, onda vise nije na snazi, ali to treba detaljno vidjeti. Sto se on točno ugovorom obvezao napraviti?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:22   #445
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,probat ću na ovom podforumu postavit pitanje.

Da li netko imao iskustva sa ovim odvjetničkim uredom http://www.sagovac.hr/,ili nekima iz njihove firme?Točnije sinom.

Prije cca 3 godine je zvao nekoliko desetaka ljudi sa područja VG radi otkupa poljoprivrednih zemljišta,valjda za nekoga preprodaje,ne znam.Tak sam skužila.

Ugovor o nalogu je bio na 10 mj. sklopljen,tj da se unutar tih 10. mj sve riješi.

Međutim,prošlo od tad cca 3 god.,on niti da je javio ljudima,šta je stalo,zašto itd...to sad nije bitno,jer je isteklo i nema veze.

Da bi prije cca 2 mj. on zvao da se napokon sve pokrenulo bla bla, i da opet ljudi dođu potpisati i to OPET na 6. mj.
Sve je ostalo isto,cijena itd,samo opet čekanje.
Neki su odustali jer je prvi put navukao ljude,a da napomenem,neki su imali već tad kupce,ali pošto su se obvezali dotičnom odvjetniku,popušili su.

Isto tako je gnjavio 1-2 ljudi koji su odlučili da mu neće potpisati,a on je bio toliko napasan da je zvao po desetak puta na dan,i slao neugodne i prijeteće poruke.

Ima li tko s njim ikakva iskustva?
Dal on to smije radit?
prvi put čujem za ovaj ured.
Ne smije to radit naravno, mislim da vam to najbolje govori kakav je ako da bolje s njim nikakve ugovore sklapat
prijavite ga komori
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:38   #446
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ne smije nikome prijetiti. Ako je ugovor o nalogu bio oročen na 10m, onda vise nije na snazi, ali to treba detaljno vidjeti. Sto se on točno ugovorom obvezao napraviti?
Ma nisam ziher točno kaj,al on je kao posrednik u toj prodaji,dakle neku proviziju je trebao dobiti od te prodaje.
Ali u tih 10 mj kaj su se ljudi obvezali,nije ništa bilo tak da je ugovor istekao i ljudi su opet mogli kaj hoće sa tim svojim zemljištima.
Međutim,on se sad javio jer se čini se to sve ponovno pokrenulo,i čini se da je neš veliko u pitanju(mislim na kupca za kojeg on posreduje) jer tu se sad još neke firme javile ljudima par dana prije nego je on nakon 3 godine ponovno se javio ljudima,i naravno valjda sad oće sebi osigurat posao i zaradu,pa ljude zaplašivao da će ako netko odustane sad od njega da će oni milijunski posao uništit i da će susjedne parcele neke otpast radi ovih koji više ne žele...baš je prijetio....

Kažem,neki su odustali od njega baš radi ovog prvog puta kaj su čekali ne 10mj već 3 godine i niš od toga,a sad bi on još na 6. mj to...mislim da su ljudi dovoljno čekali i prvi put i sad bi po njegovom ti isti ljudi MORALI opet njemu potpisat da bude posrednik jer je on i prvi put to radio...neko njegovo pravilo
A i malo se raspitali o njemu i dosta ljudi rekli kojima je vodio neke parnice da je užasan i da nema on ni love nikakve pa je sad krenuo u taj biznis s nekretninama da se obogati...

Ma strašan lik
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:20   #447
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Ma nisam ziher točno kaj,al on je kao posrednik u toj prodaji,dakle neku proviziju je trebao dobiti od te prodaje.
Ali u tih 10 mj kaj su se ljudi obvezali,nije ništa bilo tak da je ugovor istekao i ljudi su opet mogli kaj hoće sa tim svojim zemljištima.
Međutim,on se sad javio jer se čini se to sve ponovno pokrenulo,i čini se da je neš veliko u pitanju(mislim na kupca za kojeg on posreduje) jer tu se sad još neke firme javile ljudima par dana prije nego je on nakon 3 godine ponovno se javio ljudima,i naravno valjda sad oće sebi osigurat posao i zaradu,pa ljude zaplašivao da će ako netko odustane sad od njega da će oni milijunski posao uništit i da će susjedne parcele neke otpast radi ovih koji više ne žele...baš je prijetio....


Kažem,neki su odustali od njega baš radi ovog prvog puta kaj su čekali ne 10mj već 3 godine i niš od toga,a sad bi on još na 6. mj to...mislim da su ljudi dovoljno čekali i prvi put i sad bi po njegovom ti isti ljudi MORALI opet njemu potpisat da bude posrednik jer je on i prvi put to radio...neko njegovo pravilo
A i malo se raspitali o njemu i dosta ljudi rekli kojima je vodio neke parnice da je užasan i da nema on ni love nikakve pa je sad krenuo u taj biznis s nekretninama da se obogati...

Ma strašan lik
ugovor o posredovanju vjerojatno ali ovisi kuzis sto su potpisali, ne treba samo tako zakljucivat da ne trebaju nista potpisivat. Situacija je sumnjiva, i najbolje je nista s tim likom, ali ne moze se bas naslijepo rec ako se ne zna tocan pravni odnos

Inace ugovorom o poredovanju dobiva posrednik znaci taj odvjetnik pare SAMO AKO USPIJE SKLOPIT TE UGOVORE(a pare dobiva od nalogodavca).
tako da je jasno zasto zeli da se ugovori sklope
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 14:43   #448
Da, istina.
Ma kretenčina nesposobna.
Al ovak na ljude s tim sms porukama fakat pretjerao...
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 03:21   #449
Odvjetnica ukrade tjedan dana roka za žalbu

Pozdrav

Zanima me kako je moguće da saznam za presudu tjedan dana nakon što je donesena,
rok za žalbu je dva tjedna od donošenja presude,
ja dobijem obavijest od odvjetnice da je presuda donešena, ako ću se žalit da imam tjedan dana još vremena...

a usput presuda nije u moju korist i vrijednost spora je preko 40 tisuća kuna.

Na upite gdje je bila presuda tjedan dana, ništa mi ne uzvraća,
Dali je to normalno i u praksi tako, da me odvjetnik obavijesti gotov u zadnji tren i pravi se luda hoću li se žalit , i ukrade mi tjedan dana vremena za žalbu...

ili je odgovor na to možda da mi je odvjetnica korumpirana
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 03:53   #450
Quote:
andersonjane kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zanima me kako je moguće da saznam za presudu tjedan dana nakon što je donesena,
rok za žalbu je dva tjedna od donošenja presude,
ja dobijem obavijest od odvjetnice da je presuda donešena, ako ću se žalit da imam tjedan dana još vremena...

a usput presuda nije u moju korist i vrijednost spora je preko 40 tisuća kuna.

Na upite gdje je bila presuda tjedan dana, ništa mi ne uzvraća,
Dali je to normalno i u praksi tako, da me odvjetnik obavijesti gotov u zadnji tren i pravi se luda hoću li se žalit , i ukrade mi tjedan dana vremena za žalbu...

ili je odgovor na to možda da mi je odvjetnica korumpirana
Teško da je korumpirana, žalbe se u takvim malim sporovima napišu za max sat vremena po pročitanoj presudi no to nije normalno u praksi, barem ja nemam takvog iskustva.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 15:39   #451
moze pomoc?
trebam pravni savijet
u vezi osiguranja vikendice
imal neka dobra dusa?
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:56   #452
Prometna nesreća s poginulim i teško ozljeđenim, loš odvjetnik, dobar odvjetnik

Naš problem je slijedeći, prije skoro tri godine u okolici Zagreba je bila prometna nesreća u kojoj je poginuo moj muž a sin je imao teške tjelesne ozljede. Muž je moj vozio ali on nije bio kriv za prometnu već vozač drugog auta što su rekli i vještaci u kaznenom postupku protiv drugog vozača. Odmah nakon prometne nesreće nam se javilo nekoliko odvjetnika za koje stvano ne znamo kako su došli do nas i znali za prometnu. Tu sam u priči toj ja i troje odrasle djece i još sin koji je stradao u prometnoj. Nama je to bilo jako sumnjivo ti odvjetnici koji su nas zvali, svašta obećavali, i ne znam zašto ja sam pristala na jednog od tih odvjetnika iako mi je instinkt govorio da tu nešto ne štima kad te netko tako kontaktira i dođe do tebe. Ja sam mu potpisala punomoć i još dva sina a kćerka je odbrala jednog drugog odvjetnika koji nas je zvao, njoj se nije svidio ovaj kod kojeg smo mi odlučili. Oko godinu i pol dana ja i sinovi smo stalno zvali tog odvjetnika da vidimo što je napravio i uvjek nam je govorio kako se čeka nešto od policije, pa od osiguranja i stalno nam se činilo da nas zavlači. Reko nam je da je odmah tražio od osiguranja isplatu a mi smo nakon godinu i pol sami nazvali osiguranje i saznali da ništa nisu dobili od odvjetnika. Skoro isto je bilo s kćerkom koja je bila kod drugog odvjetnika samo što se njoj odvjetnik prestao javljat i počeo ju izbjegavat a ona je osim punomoći potpisala i ugovor o postotku (svoj primjerak nije dobila). Mi smo isto dogovorili postotak ali nismo nikakav ugovor potpisali samo punomoć (nemamo primjerak punomoći). Oko dvije godine nakon prometne lječenje za trećeg sina koji je stradao je bilo gotovo i onda je i on odlučio uzeti odvjetnika a kako je vidio kako smo mi prošli odlučio je da neće te koji su zvali i dolazili kući već je išao sam nekoga naći preko interneta. Mi smo uzeli odvjetnike iz Zagreba jer smo mislili da tako moramo jer je tu bila prometna ali kasnije smo saznali da je svejedno odakle je odvjetnik pa sin namjerno nije htio iz Zagreba nikog zbog toga kako smo mi prošli pa je našao na internetu jednog iz Osijeka koji radi prometne nesreće i prije toga se raspitao malo o njemu. S tim je odvjetnikom sve dogovorio i ovaj mu je poštom poslao punomoć i ugovor o postotku tako da je ovdje moj sin dobio primjerak ugovora. I mislim da su otprilike dva mjeseca trajali pregovori s osiguranjem i taj odvjetnik je stalno sinu javljao u kojoj je fazi sve i sin je jako brzo dobio novce tako da smo i ja i druga sva sina odlučili otići kod tog odvjetnika jer smo s ranijim imali jako loša iskustva. Potpisali smo punomoć i dobili svoje primjerke ugovora i jako brzo smo i mi svi dobili novce. I sad je došlo do problema jer nas je prije tjedan dana zvao onaj prvi odvjetnik iz Zagreba koji je nekako saznao da je osiguranje isplatilo štetu (valjda se končano sjetio poslati zahtjev osiguranju da plate) i sad on traži svoj postotak od 20 posto a mi smo sve već dogovorili s ovim odvjetnikom iz Osijeka i njemu platili pošteno po pismenom ugovoru dok s ovim iz Zagreba nemamo nikakav napismeni ugovor. Nas sad zanima da li ovaj iz Zagreba može tražiti da njemu platimo a on nije ništa napravio dvije godine, kad smo već platili ovom iz Osijeka koji nam je sve jako brzo odradio i donio nam novce??! Ja ne vidim zašto bi mi njemu morali platit i to još postotak kad nije ništa napravio i nemamo napismeni ugovor!! Htjela sam pitat ovog iz Osijeka za savjet ali mi je bilo neugodno jer njemu nismo ništa rekli da smo ranije bili kod drugih odvjetnika i da smo nekom nešta potpisali.
I tom odvjetniku iz Zagreba prije nego što smo otišli kod ovog iz Osijeka sam rekla preko telefona da ja i sinovi ne želimo da nas on više zastupa i neka ništa ne radi jer idemo kod drugog odvjetnika. Nije tu ništa puno rekao jer je žurio na neki sud i rekao da će me nazvat kasnije ali nikad nije i ja sam mislila da je to gotovo s njim.

Ako netko zna što radit u ovoj situaciji molim vas pomozite nekim savjetom. Jel postoji neka sudska praksa u ovakvom slučaju? Već sam se malo raspitivala i tražila po internetu ali nisam dobila neke konkretne odgovore.
Capittana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:50   #453
Ako nemate pismeni ugovor, ne može tražiti postotak. Može eventualno tražiti da mu platite ono što je odradio, ali to je minimalno. Bilo bi idealno da ste mu punomoć otkazali pismeno, ali u slučaju spora možete dokazivati i usmeni otkaz punomoći.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 03:50   #454
Mirko hvala vam na puno na odgovoru. dali mi može još nešto reći ne znam je li to točno ali kako sam se raspitivala na sve strane oko naše situacije, jedna gospođa mi je rekla da je pravno punovažeći i usmeni ugovor s odvjetnikom jer on kao ne mora biti u pismenom obliku pa ne znam da li je to točno?

I za otkaz punomoći usmeno rečeno mi je to što ste mi i vi Mirko rekli da vrijedi i ako sam usmeno otkazala i da to mogu sudskom tužbom dokazivat ali da to vrijedi samo za mene jer da ja navodno nisam mogla otkazati i za sinove jer su oni punoljetni. Taj me dio dosta brine ako je točno?
Capittana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:11   #455
Čini mi se da je sve točno, i ovo kaj ide u korist Vama ali i ovo za sinove; nakon 18, svatko sam za sebe odgovara, vise nema mama je rekla ovo, rekla ono...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:16   #456
Ugovor o postotku mora biti pismen. Mama može opozvati punomoć za punoljetne sinove ako su je za to ovlastili, može i usmeno.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:31   #457
Pa koja je onda fora s ugovorima LOL, sve se moze, a i ne mora usmeno.
AKo pise, moze se usmeno.
AKo ne pise, opet moze usmeno.
LOL, cemu uopce onda pismena forma icega?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:34   #458
Pisana forma je iznimka, u biti je rijetko potrebna.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:19   #459
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Pa koja je onda fora s ugovorima LOL, sve se moze, a i ne mora usmeno.
AKo pise, moze se usmeno.
AKo ne pise, opet moze usmeno.
LOL, cemu uopce onda pismena forma icega?
Jednostavnije je dokazati ugovor ako ga imaš pismeno nego usmeno ili "rukovanjem".
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:32   #460
Ja se ispričavam sada ako sam dosadna ali nisam sad baš shvatila šta je točno na kraju zbog različitih odgovora? Dali mora biti pismeni ugovor ili ne i dali vrijedi otkaz punomoći i za sinove ili samo za mene jer su oni punoljetni?
Capittana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.