Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 11:15   #161
http://www.ekupi.hr/Misaona-igra-Bra...ed-398077.aspx

Jel netko ima ovo? Za koju je to dob? I kaj kad otpetljas-jel se moze ponovo igrat?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:56   #162
postoji li neka djecja verzija pictionary-ja?

cini mi se idealno za moju curu, ima 4.5 godine, jako voli crtati i ima velik vokabular, ali probali smo igrati verziju za odrasle i to je uglavnom pretesko pa moramo puno modificirati.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:21   #163
ima junior pictionary
https://www.google.hr/search?q=junio...w=1888&bih=925
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:46   #164
da, tnx, vidjela sam to, ali i taj i onaj 2 u 1 (zuti) idu od 6 tj 7 godina. moja ima 4.5 pa se pitam ima li neka verzija za jos manje klince? ima li netko ovaj junior ili ovaj 2u1 pa da mi otprilike kaze kakvi su pojmovi?

bas sam jutros skuzila kako joj super lezi ta igra: prvo vjezba brojanje itd (kretanje po ploci), onda citanje (pojmova s kartica), i onda crta stvari koje sama nikad ne bi crtala (jer ima svoje lajtmotive od kojih se ne mice ). nevjerojatno koliko su klinci otvorenijeg uma od odraslih (barem mene). recimo dobila je pojam "zrak", ja se na tako nesto preznojim, a ona samo veli "aha", uzme olovku i krene crtat.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:51   #165
dajte mi par prijedloga drustvenih igara, da iskoristim Muellerov popust
za dijete 6g navise
kaj igrate?

karte, figurice, kockice, slicice, al da nemaju pracke i kojekakve rekvizite koje moram instalirava pol sata....dobili smo where is my water, super je bilo kad smo instalirali, al ne moze se tak instalirana pospremiti, a kad se pospremi, vise se nikome neda igrati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 09:39   #166
meni teško preporučiti jer nam se još uvijek vrte sve one, već spomenute igre i zaista su sve super:
Čarobni labirint
Tell Tale
Labirint
Viva topo
Sagaland
Drecksau - mislim da sam pisala i o ovoj igri Igra s kartama u kojoj je zadatak zaprljati sve svinje. Moji ju zaista vole i igrala se cijelo ljeto na moru
Uno tiki twist - to nam je prinova i iako postoji twist u vidu ovog totema i klinci ga vole vrtiti, ja sam nekako ostala mlaka. U konačnici je to ipak uno i mislim da tko ima Uno ne treba ulagati u ovu igru
Ono što ja planiram danas uzeti u Muelleru je Ubongo + Ubongo junior. Te dvije igre su kompatibilne i mogu se igrati zajedno a fakat volim kad je igra izazov i starijima i mlađima i kad se svi moramo jednako truditi za pobjedu. Doduše ove dvije igre zajedno koštaju 400kn, ali danas uz dodatnih još 10% na diners će biti oko 280kn pa ću to nekako možda preboliti
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 10:01   #167
moze malo detalja o igri UBONGO?
za koju dob je? moj ce u sad 6 god.
to je nesto tipa tetrisa? ili sam krivo progooglala?
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza

Zadnje uređivanje Ksenija1982 : 27.10.2015. at 10:30.
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 10:59   #168
Jel ima ovaj Dreck u Mulleru? Izgleda skroz fora
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 14:17   #169
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jel ima ovaj Dreck u Mulleru? Izgleda skroz fora
ima
vidjela danas u mulleru na trgu
mislila sam uzet ali na kraju nisam
iovako sam previse toga uzela
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 14:45   #170
Bas bi se mogla malo "pripremiti" za predstojeci Bozic/rodjendan

Jel ima jos uvijek u opticaju i ona igra s Operacijama? Jel to zanimljivo sto? Mali (5 god) se jako voli igrati doktora, a ne voli bas klasicne i dugotrajne drustvene igre (npr covjece ne ljuti se mu nikad nije sjeo, ali lotti karoti ili gavran su mu ok). Ja jako volim drustvene igre i bas bi se voljela s njim igrati, ali doma imamo sve neke koje mu bas nisu prezanimljive i nikako da ga "navucem" na to.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:11   #171
nesto ima ali ne znam sta jer nisam gledala
Moj ce sad krajem godine 6
lotti karoti - fora mu je jos i sad, kao sto i na kojoj prijasnjoj str. pise i mi smo ga svakako igrali
covjece ne ljuti se - sjelo mu je i postalo fora kad smo igrali s ninjama - mozda da probas ga zaineresirati verzijom s njemu dragim likovima
kiki riki - fora mu je i puno smo je igrali, vjerujem da cemo i ovu zimu isto
začarani toranj - meni osobno i nije nesto, ali njemu je bas fora sto moze spasiti princezu, ali se i jako naljuti kad ju spasi netko drugi , isto puno igrali
magični labirint - dosao na red tek ove godine (danas kupljen u mulleru) pohvale cujem sa svih strana, pa se nadam da ce i nama biti dobar
igre na ploči - put s raznim poljima - imamo par i poceli isto s onima s ninjama, imamo i neku iz lino kalendara i neki put do dvorca iz prvih djecjih igri - fora mu je par puta ali mu dosadi pa ne igramo neko vrijeme
labirint - dobio za 5. rodendan verziju za starije, nije junior, pa mu je bila zbunjujuca, previse polja, ceka ovu zimu pa cemo opet probat
duhici - logi geister - fora ali nije ga bas dugo drzalo, igrali svega par puta, kao da mu je prelagano pa nije zanimljivo
pazi crv - mislim da ga je prerastao makar smo ga nedavno izvukli i pokazali seki (1,5g) kako se igra, kad je bio manji bilo mu je fora
karte- UNO, MAGARAC,... nije mu bas sjelo...sto mi je zao
zivotinja na zivotinju - nije mu sjelo, makar je slagao zoo s njima pa se ipak malo poigrao, ali nista od vjezbanja motorike, spretnosti i zivceka
puzzle i memory - neko vrijme ga drzalo, ali sada dugo vec ne
covjece glupiraj se - cinilo mi se fora, a nije ni skupo, dobio ga za uskrs, ali nismo ni jednom odigrali,...nije bio zainteresiran ni probat...mozda sad na zimu kad necemo moci biti toliko vani
eto to je nase iskustvo....mozda nekom pomogne
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 17:55   #172
Mi doma imamo hrpu igara na ploči, od šaha i mlina do ovih Spužvabobova i takvih stvari. To vole obojica, mali je još nestrpljiv (2,5)

Jenga je starijem zakon, nedavno je uzeli i uživamo, imali smo i jenga okupljanje s odraslima i svima ta igra sjeda.

Imamo i onu igru pogodi tko, nije loša.

Monopoly mi je malo glupav, ali njemu nije, baš ga veseli.

Jamb može igrati i tako malo dijete, samo mu ti zbrajaš, njemu je cilj skupljati kockice.

Želim riječ na riječ, mislim da bi mu to bilo i dobro
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:09   #173
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
moze malo detalja o igri UBONGO?
za koju dob je? moj ce u sad 6 god.
to je nesto tipa tetrisa? ili sam krivo progooglala?
na kraju ništa jučer od mog shopingiranja Ubonga jer smo MM i ja zapeli poslijepodne u Ikei Možda sljedeći utorak.
Ubongo nisam nikad vidjela uživo u akciji i kad gledam filmiće bojim se da će biti prejednostavno (pogotovo ova verzija za odrasle), ali opet zaista mi se sviđa ideja tetrisa i toga što se ipak razvijaju i moždane vijuge, snalaženje u prostoru a sve uz zabavu pješčanog sata jer moji zaista vole igre kad je brzina presudni moment. Čini mi se i da se dječja verzija može lijepo podesiti i za manje i za veće jer kartice imaju dvije strane: lakšu i težu pa se teža strana da starijem djetetu, lakša strana mlađem i starci igraju odraslu varijantu. Zadatak je kupiti draguljiće i to po mogućnosti što više iste boje pa je i to nešto što bi im se moglo svidjeti.
Uglavnom, ima zaista dobre ocjene na BGG a dobro su ga ocijenili i na YT Dice tower (oni su mi alfa i omega recenzija za igre i do sad nisam pogriješila kad sam ih slušala. Pogotovo Tom Vasel i njegove curke. Doduše, ekipa su okorjeli gameri i ima jako puno ozbiljnih igara ali zaista imaju puno recenzija i ovih jednostavnijih)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:48   #174
elly,
tebe sam cekala na temi
(ove sa youtubea cu definitivno pratiti)

danas cu ici malo razgledavati u muelleru, mi imamo i rodjendan uskoro, i sv nikolu, i bozic, a saljem popis i bakama i dedama
ovaj drek ce joj se sigurno svidjeti, ak nis drugo, radi imena

ja nemam diners, pa mi ostaje samo 20%
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:49   #175
hvala na opisu
cini se zanimljivije poslije objasnjenja i filmica
moj ce krajem godine 6, mozda je ipak prerano
koliko su tvoji stari?

muz me spota da pretjerujem s tim drustvenim igrama....ali ima ih tako puno koje su fora...
i vise se nedam...jucer uzela samo tri u mulleru

jedino sto mi je jako zao sto nismo kupili Gavrana...prvo je bio za vece (nismo znali za beby verziju), pa je bio preskup...a sad ga je vec prerastao
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza

Zadnje uređivanje Ksenija1982 : 28.10.2015. at 10:01.
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 10:24   #176
ja sam jučer kupila gavrana, onog za najmlađe, mala ima tek 2 i sitno godina. i malo me neugodno iznenadila cijena...preko 200 kn...nekako mi to puno za igru za tako malene... dobro nisam ju još otvorila, jer je to za božić, pa možda promijenim mišljenje tad...
sreća za ovaj popust...
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 10:40   #177
Eh da... sve te stvari kostaju previse. Gavran taj za 2+ je jako kvalitetno napravljen, vocke su velike, oble, cvrste, kockica isto, kartoni debeli... bas vidis da je strasno kvalitetan proizvod. Al da vrijedi 200+ kn ne vrijedi.

Ne znam jeste li gdje vidjeli ovo, hrvatski proizvod (ok, ne spada u drustvene igre, ali moj to u knjiznici jako voli slagati s frendovima): http://logiqtower.com/ Ima u Kucici na drvetu, mislim oko 230 kn. Isto napravljeno jako kvalitetno, bas se vidi da je lijepo obradjeno drvo.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 10:41   #178
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
ja sam jučer kupila gavrana, onog za najmlađe, mala ima tek 2 i sitno godina. i malo me neugodno iznenadila cijena...preko 200 kn...nekako mi to puno za igru za tako malene... dobro nisam ju još otvorila, jer je to za božić, pa možda promijenim mišljenje tad...
sreća za ovaj popust...
skupe su
(iako, meni je to realna cijena, ako placamo neciju kreativnost/inovatvnost i dobru izradu)

meni je zato super mijenjat se sa nekim, kupovat rabljene, steta sto nema po knjiznicama za posuditi
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 13:29   #179
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Eh da... sve te stvari kostaju previse. Gavran taj za 2+ je jako kvalitetno napravljen, vocke su velike, oble, cvrste, kockica isto, kartoni debeli... bas vidis da je strasno kvalitetan proizvod. Al da vrijedi 200+ kn ne vrijedi.

Ne znam jeste li gdje vidjeli ovo, hrvatski proizvod (ok, ne spada u drustvene igre, ali moj to u knjiznici jako voli slagati s frendovima): http://logiqtower.com/ Ima u Kucici na drvetu, mislim oko 230 kn. Isto napravljeno jako kvalitetno, bas se vidi da je lijepo obradjeno drvo.
Ov biti poklon za Nikolu, hvala, hvala, hvalaaaa!!!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 17:03   #180
Kakav je to Gavran za 2+?

Mi jedva čekamo da malac doraste za društvene igre :geekovi u duši:
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.