Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 10:41   #41
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja zaista ne mogu vjerovati koliko su Splićani autodestruktivni. Upravo zbog raznih populista, Split je grad-slučaj.

Kamo sreće da Splićani biraju pametno kao i Šibenčani, gdje su i SDP (bivši gradonačelnik Ante Županović) i HDZ (sadašnji gradonačelnik Burić) doprinijeli boljitku grada.

Jedino rješenje koje bi oštetilo i spriječilo Keruma jest mijenjanje granica grada Splita. Sve istočno od Ulice ZNG bi neka bude u sklopu grada Solina ili Podstane.
Mozda je ovo i dobro rjesenje. Da se Split svede na bas gradsku metropolu a ovo sve izadje iz granica grada....
Pa neka ljudi koji stvarno ISTINSKI zive u gradu odlucuju koga zele...

Slazem se...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:17   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da će za Keruma glasati samo "redikuli"?

Uostalom, on je već jednom bio gradonačelnik - što se, po tebi, u međuvremenu dogodilo sa svima koji su ga onda izabrali? Predomislili se? Odselili? Dezintegrirali?
Protukandidat mu je bio Ostojić tako da si morao izabrani onoga za kojeg misliš da će biti manje zlo.A i nisi mogao znati kakav će biti gradonačelnik dok sad znaš kakav je i ako nisi zadovoljan nećeš glasati za njega.Nego,zašto u ovim anketama nema Baldasara?
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:23   #43
Zato šta jedino može računat na glasove sebe i žene
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:28   #44
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Potpuno iste rečenice smo slušali već više puta.
A zadnji je slučaj još uvijek aktualan.. Praktički je bio jučer.
A posljedice se snose baš danas.


-Stipe
Kružni tok
Al ovo je baš ono tipično. Pa vidite kako je fin , školovan , odmjeren , a onda ugrabe vlast i opet katastrofa bez kraja

Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Bit gradonacelnika je prestavljanje grada, kordinacija posla, itd..itd...
Uz to i maniri koje posjedujes daju sliku i gradu....

Usporedi jednog Oparu i jednog Keruma....
Da se bira sefa razvojne agencije ma Kerum bez razmisljati...ili neznam sto....al tip nije za gradonacelnika...
Ovaj je rodjen za to....
Tako su ljudi i za baldasara mislili :klap:

Najgori su ti profesionalni hdz i sdp političari
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:28   #45
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Nego,zašto u ovim anketama nema Baldasara?
Hahahaha, zakon, nisam to uopće skužio..

Dovoljno to govori o rezulatu njegovog mandata kada ga čak ni ne uključuju u ankete..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:30   #46
Možda je uključen , ali nisu tili objavit 0%
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:02   #47
Jedna molba za moderatore ako bi mogli kandidate za lokalne izbore prebaciti u podforum Lokalni izbori 2017. jer se baš ne snalazim u svim ovim temama.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:40   #48
Vjerovatno ćemo otvorit takav pdf.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:17   #49
Mislim da je Opara vrlo izgledan buduci potestat i neznam sto bi ga moglo
poremetiti u tome....on uistinu nema ni pribliznu konkurenciju.

Mislim da je iluzorno tvrditi da sa dva Kriza Kerum moze pobjediti na izborima,
ako je do tog doslo onda svaka cast!!!
Ako su toliko Splicani plitki da nasjedaju na takve gluposti,onda ljudi moji SRITNO!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:32   #50
Doduše, nije li i Ivanišević izgledao kao normalan, prihvatljiv, ok čovjek...Pa je isto na kraju izgubio od Baldasara?

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Hahahaha, zakon, nisam to uopće skužio..

Dovoljno to govori o rezulatu njegovog mandata kada ga čak ni ne uključuju u ankete..
Zar je Baldasar na kraju ispao još gori od Keruma?
Ili su ljudi jednostavno zaboravili Željka?
Tko zna, možda za 4 godine Baldasar opet bude jedan od favorita...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:36   #51
Vjerovao ili ne ispa je gori
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:50   #52
Krstulović mi se čini kao najnormalniji kandidat kojeg je Split imao u 20 godina. Općenito nekako su sada kandidati puno normalniji i kvalitetniji nego prije koju godinu. Valjda je i Splićanima malo dopizdila zaj*bancija na vlastiti račun..


Meni je osobno bizaran taj odnos "fetivih" Splićana prema "vlajima" i obratno. Par puta sam bio svjedokom prepucavanja, to je bilo na granici rasizma (a i preko granice).

Pitanje je naravno da li će Krstulović uspjeti obuzdati pohlepu HDZovih lobija. Vrlo, vrlo teško, to bi ga moglo jako skupo stajati.

PS: inače sam mislio da je Krstulović iz HSLSa...

Zadnje uređivanje ruka-slave : 27.02.2017. at 14:55. Reason: PS:
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:55   #53
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Krstulović mi se čini kao najnormalniji kandidat kojeg je Split imao u 20 godina.
Hmm kao što su ljudi već pisali da su se i drugi ljudi činili "normalnim"...Ne znam, čitao sam ja da su svojedobno npr. isto mislili za onu Listu Velog Mista (neki ih nazivaju i svojevrsnom pretečom Mosta), pa su na kraju i oni ispali sranje...
Ne znam, po čemu bi on bio normalniji i prihvatljiviji od npr. Marijane Puljak?

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Meni je osobno bizaran taj odnos "fetivih" Splićana prema "vlajima" i obratno. Par puta sam bio svjedokom prepucavanja, to je bilo na granici rasizma (a i preko granice).
Nisam znao da su im boje kože različite.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:00   #54
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Hmm kao što su ljudi već pisali da su se i drugi ljudi činili "normalnim"...Ne znam, čitao sam ja da su svojedobno npr. isto mislili za onu Listu Velog Mista (neki ih nazivaju i svojevrsnom pretečom Mosta), pa su na kraju i oni ispali sranje...
Ne znam, po čemu bi on bio normalniji i prihvatljiviji od npr. Marijane Puljak?
Pa i Puljak je ok, čak i ova Batarelo...Pauletić je zapravo ok, samo svako malo se zaleti s klaprdanjem (na stranu njegove aktivnosti u STu). Doduše uz Keruma i Žabac Kermit izgleda kao normalna i poželjna osoba za agradonačelnika...

Quote:
Nisam znao da su im boje kože različite.
A ne bih rekao, nije to od jučer. Razina sprdanja s "vlajima" recimo jednog Smoje je legendarna, ali ima uporište u realnim odnosima u koje sam se osobno uvjerio. Uostalom, ima na temi dovoljno Splićana pa neka sami kažu, ja sam tu neutralan.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:04   #55
Kerum za nacelnika Muca idealan....al Splita neide....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:08   #56
Ja sam kao cura doživjela poziv na date samo radi prezimena, momak je cijelu večer laprdao o tome kako smo mi fetivi Splićani i moramo se držat skupa i ne se razmnožavat sa Vlajima.

Bilo je urnebesno. Ontopic, mislim da Opara ovo dobija bez po muke.
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:09   #57
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

Žalosno je gledati kako su "Vlaji" i Hercegovci skloni dati glas seljačinama poput Keruma. Time samo potvrđuju predrasude o stanovnica tog podneblja. I onda se pitaju zašto se Tomić sprda sa njima. Ako opet glasaju za Keruma i treba im se rugati, jer bi onda potvrdili te predrasude.

nema potrebe da patroniziraš splićanima.
ko je ležao u remetincu kerum ili bandić? koliko sudskih procesa čeka keruma a koliko bandića?

sve to ne smeta bandića da u zagrebu vlada već 5 mandata, rijeka od mezozoika bira partiju
ali split je grad slučaj jer su na jedan mandat izabrali keruma?!
koji je bar iza sebe ostavija nešto konkretno.

splicani su glasali i za baldasara, od njega su korist imali samo nezaposleni sdp-ovci i birtijaši na žnjanu.
imali smo jos jednog uglađenog hdz-ovca iz diplomacije, dr ivu. lipo je govorio, nije gutao samoglasnike.
opara je još jedan generički hdz-ovac, a la kolinda, drivo...

Zadnje uređivanje milko84 : 27.02.2017. at 15:22.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:21   #58
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pa i Puljak je ok, čak i ova Batarelo...Pauletić je zapravo ok, samo svako malo se zaleti s klaprdanjem (na stranu njegove aktivnosti u STu). Doduše uz Keruma i Žabac Kermit izgleda kao normalna i poželjna osoba za agradonačelnika...
Ne znam, Pauletića sam nekad smatrao zanimljivim putopiscem i kvizašem čije su negativne strane uglavnom te neke pizdarije koje nekad govori i koje ne treba shvaćati previše ozbiljno (tipa Japanci marš u Kinu - teški rasizam, aha ), međutim nedavno sam saznao za njegovo djelovanje u onom Slobodnom tjedniku početkom devedesetih, i zbog toga mi je dosta pao u očima...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:14   #59
Zakaj Opara izostavlja poslovni poduhvat sa nogometašem Šimićem iz svojeg službenog CV-a? Objašenjenje mu je za rit obrisat.


Quote:
Andro Krstulović Opara, HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Splita, iz svoje službene biografije izostavio je jedan podatak: Početkom dvijetisućitih godina blisko je poslovno surađivao s nogometašem Darijom Šimićem u osnivanju njegove tvrtke Živa voda, odnosno lansiranju na tržište vode Aquaviva

U ovotjednoj emisiji 'Nedjeljom u 2' Krstulović Opara izjavio je da 'od 1990. radi za hrvatsku državu', no na primjedbe nekih protukandidata da je cijelu karijeru proveo u javnom sektoru otkrio je i svoju epizodu u privatnom biznisu. Za tportal je pojasnio da je 2001. godine bio osnivač i prvi direktor Šimićeve tvrtke.

'S njime, kao i s brojnim drugim sportašima i nogometašima, družio sam se i sprijateljio za vrijeme boravka u Milanu, u kojem sam bio savjetnik u konzulatu RH, a ostali smo u dobrim odnosima do danas', kazao nam je Krstulović Opara.

Tvrtku Živa voda, koja danas zapošljava četrdesetak ljudi i ostvaruje prihode od oko 17 milijuna kuna godišnje, upravo on je registrirao i postavio na noge po povratku iz Italije u Hrvatsku, no nakon otvaranja pogona u Buzetu zahvalio se na suradnji jer mu nije bila privlačna ideja selidbe u Istru. U to doba, po službenom životopisu, obnašao je dužnost višeg karijernog diplomata i savjetnika za odnose s Italijom i Svetom Stolicom u Ministarstvu vanjskih poslova.

Upitali smo Oparu zašto u biografiji nije naveden ovaj podatak pa nam je odgovorio da mu se nije činio relevantnim, pogotovo u utrci za mjesto gradonačelnika Splita.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:31   #60
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
sam na temi o Bruni Esih: problem ovdašnje politike je upravo u tome što se lokalni izbori gledaju kroz ideologiju. Napisao sam ovdje: da bi Krstulović Opara dobio "nehadezeove glasove", morao bi vrlo rano izići s listom "svojih ljudi", iz koje bi se vidjelo misli li ozbiljno ono što govori.
Nemoj se ljutiti (nije zamišljeno kao i najmanja uvreda), ali nekad zvučiš jako naivno (za nekoga tko promatra što se oko njega događa i razmišlja o tome):
  • lokalni izbori zapravo su za građane uglavnom nevažni jer živimo u izrazito centraliziranoj državi (zna se gdje je "kesa" i tko odlučuje o raspodjeli)
  • najveću korist od lokalnih izbora mogu imati velike političke stranke kojima je to prilika za uhljebljavanje (bilo izravno, bilo posredno, na primjer, zapošljavanjem u dječje vrtiće i slično) određenog broja članova s dna piramide
  • za HDZ ne postoje nevažni izbori
  • HDZ je u stanju neprestane kampanje i rezultate i nevažnih izbora uspješno koristi za stvaranje imidža najjače i vječno pobjedničke stranke
  • ne postoji lista ljudi koja bi u bilo čemu odvratila HDZ od provođenja njihove politike
  • HDZ-ovi manekeni (poput ovoga nepotrošenog lica) imaju isključivu ulogu zavaravanja biračkog tijela, a jedini je cilj HDZ-a osvajanje vlasti koje omogućava zapošljavanje i dijeljenje povlastica; riječ je o svojevrsnoj "perpetuum mobile" inverziji: početkom devedesetih pokrenut je fenomen koji umjesto korisnog rada proizvodi uhljebe, a pritom troši resurse države (umjesto da ne troši energiju)
  • apsolutno je nemoguće bilo koga ili bilo što što dolazi iz HDZ-a shvatiti ozbiljno (barem dok se ne transformiraju u normalnu demokratsku političku stranku; zasad ih više mogu nazvati kancerogenim tkivom koje uništava čitavo društvo)

Još jednom te molim da se ne ljutiš jer sam uvjeren da imaš dobre namjere, ali ponekad me tvoja potpuna dobronamjernost i naivnost u pristupu prema HDZ-u ili nekim drugim akterima političke scene (Robertu Pauletiću, na primjer) natjera da napišem koju otrovniju.

Volio bih upoznati barem jednog hadezeovca za kojeg se nakon nekog vremena ne bi pokazalo da je zabrijao na najmanje jednu od njihovih užasnih furki. Zasad mi je pristojni nepopulistički demokršćanin umjerenih humanističkih stavova (spreman nedvosmisleno suprotstaviti se nekim užasnim stavovima svojih stranačkih kolega) u rangu Djeda Mraza (tek nakon detronizacije ili izbacivanja iz stranke neki pokažu natruhe takvog ponašanja).
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.