Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2006., 15:42   #421
Quote:
RedskinFan kaže:
Ali nije mi "bad", naprotiv. Umjesto Yucatana i trošenja love za benzu i rent, biti ću na nekim karipskim otocima i uživat u suncu usred naše zime, npr. na nekim cayos u Belizeu. Daj mi reci, dal je problem u Guatemali zatražit vizu za Belize ako NEMAM meksičku vizu? I koliko dođe izdavanje vize za Belize?
Ha gledaj, ne bih ti znao tocno reci jer smo mi svi imali meksicku vizu, ali mislim kako nema nikakvih problema. Kada sam uzimao vizu za Belize nista nisu trazili iako sam im nudio dokumente. Samo su uzeli putovnicu, malo prolistali i udarili pecat. Mislim kako je njima jedino vazno pokupiti novce. Ako imas druge vize i pecate u putovnici, ljudi ce vjerojatno shvatiti da si putnik i da se ne namjeravas useliti u njihovu zemlju. Mislim kako neces imati nikakvih problema za dobiti vizu. Na kraju krajeva, uvijek mozes pokazati povratnu avionsku kartu.

Sa druge strane, vlastima u Belizeu je zaista jedini cilj pokupiti sto vise novac od turista za vize i slicne takse. Uz placanjje vize, prilikom napustanja Belizea spremi se iskesirati nekih 30-ak dolara za izlazne takse tipa 'ocuvanje kulturnog nasljeda', 'ocuvanje prirode i okolisa', i slicno. Ja sam se na granici poceo buniti zbog svega toga, misleci kako carinici izmisljaju, ali su mi tutnuli sluzbeni papir u ruke i pitali "Do you have a problem?". Vise nisam radio probleme

Ne sjecam se vise cijene vize za Belize, ali nije bilo puno. Standardno, oko 30-ak dolara.

Ako namjeravas otici u Belize, uzmi u obzir kako ta zemlja uopce nije jeftina. U stvari, skuplja je od Meksika i puuuno skuplja od Gvatemala ili Hondurasa. Uz Kostariku, Belize je najskuplja zemlja srednje amerike. Problem s Belizeom je sto vecinu turizma drze stranci (uglavnom amerikanci, kanadani, australci), i shodno tome nabijaju cijene. Posebno su visoke cijene tecaja ronjenja i najma ronilacke opreme, te ronilackih izleta. Takoder, i cijena izleta na okolne atole je takoder dosta visoka. Uzmi u obzir kako ovdje govorim o cijenama u odnosu na Meksiko i Gvatemalu, a ne u odnosu na nas. U Belizeu je cijena ronilackog tecaja jos uvijek niza nego u hrvatskoj. Racunaj da ces za jedan cjelodnevni izlet s brodom na neki od atola platiti izmedu 30 i 50 dolara, a sto ukljucuje i nekoliko zaustavljanja za ronjenje. Naravno, opremu i instruktora za ronjenje placas ekstra. Mi nismo ronili s bocama vec na dah jer je Belize jedna od vrlo rjetkih zemalja u kojoj se koraljni grebeni nalaze na dubini od jednog do tri metra, pa ti boce niti ne trebaju.

Belize je zaista prekrasna zemljla, morski raj na zemlji, najljepse more koje sam u zivotu vidio. Riblji fond je izrazito sarolik, imas osjecaj kao da si usred zivog akvarija, i nista slicno nisam vidio nigdje drugdje (ukljucujuci i top ronilacke destinacije u Aziji). Tamo imas priliku roniti s morskim psima i ogromnim mantrama (samo ih nemoj dirati da ne bi zavrsio kao onaj australac).

Quote:
Treba li viza Hrvatima za odlazak u Kostariku? Neko je tu napisao da su je nedavno ukinuli. U Panamu neću ići a znam da za nju treba viza, ali za svaki slučaj dal mi neko zna reći ako se viza za PAnamu može zatražiti na isti način - dok sam u Srednjoj Amerci, npr. u Kostarici?
Za kostariku ti ne treba viza. Ali, opet imaj na umu da je kostarika dosta skupa zemlja u odnosu na druge srednjoamericke. S druge strane, u toj zamlji zaista imas sto vidjeti. Standard im je jako visok, gotovo europski, a shodno tome i cijene.

Otidi obavezno u Gvatemalu, i to do Tikala usred prasumetine (osjecas se kao Indiana Jones), do jezera Atitlan i Antigue, grada okruzenog aktivnim vulkanima koji se puse, a koji obiluje srednjovjekovnim kolonijalnim spanjolskim stimungom.

Quote:
Ne, nisam vičan traženju karti preko neta, mislim, tražim ja, preko španjolskih, talijanskih, engleskih, slovenskih sajtova, al uvijek dobijem od 6.000 kn pa na dalje za Cancun ili Guatemalu. Ja sam našao u Zg avio-karti za Guatemala City za 950 eura koji ću plačat u 9 rata.
Ne trazim niti ja preko neta. Odem u Trst do turistickih agencija, i tamo mi oni nadu charter letove za jeftine novce. Charter letove ces vrlo rijetko pronaci na netu jer su uglavnom popunjeni od strane turistickih agencija (zato se i zovu charter). Agenciji je u interesu prodati cijeli paket aranzman, ali cesto su voljni prodati i mjesto u avionu jer znaju kako nece uspjeti do kraja napuniti avion s paket aranzmanima. Ponekad se isplati uzeti i paket aranzman jer on zna biti jeftiniji i od redovne avionske karte.

Vizu za Panamu sigurno mozes dobiti i u kostarici.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:42   #422
CIJEPLJENJA ZA SR.AMERIKU

Niko mi nije rekao za cijepljenja protiv nekih boleština kad se ide u Srednju Ameriku? Dal se treba cijepiti protiv nekih bolesti i kojih?
Pitam jer ako treba, onda seto činii do 3 mj. prije puta ato znači da bi trebao ove dane (ili sam već trebao)
Thx
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:16   #423
Quote:
El Tomo kaže:
Uz Kostariku, Belize je najskuplja zemlja srednje amerike. Problem s Belizeom je sto vecinu turizma drze stranci (uglavnom amerikanci, kanadani, australci), i shodno tome nabijaju cijene. Posebno su visoke cijene tecaja ronjenja i najma ronilacke opreme, te ronilackih izleta. Takoder, i cijena izleta na okolne atole je takoder dosta visoka. Uzmi u obzir kako ovdje govorim o cijenama u odnosu na Meksiko i Gvatemalu, a ne u odnosu na nas. U Belizeu je cijena ronilackog tecaja jos uvijek niza nego u hrvatskoj. Racunaj da ces za jedan cjelodnevni izlet s brodom na neki od atola platiti izmedu 30 i 50 dolara, a sto ukljucuje i nekoliko zaustavljanja za ronjenje. Naravno, opremu i instruktora za ronjenje placas ekstra. Mi nismo ronili s bocama vec na dah jer je Belize jedna od vrlo rjetkih zemalja u kojoj se koraljni grebeni nalaze na dubini od jednog do tri metra, pa ti boce niti ne trebaju.

Belize je zaista prekrasna zemljla, morski raj na zemlji, najljepse more koje sam u zivotu vidio. Riblji fond je izrazito sarolik, imas osjecaj kao da si usred zivog akvarija, i nista slicno nisam vidio nigdje drugdje (ukljucujuci i top ronilacke destinacije u Aziji). Tamo imas priliku roniti s morskim psima i ogromnim mantrama.

Ne trazim niti ja preko neta. Odem u Trst do turistickih agencija, i tamo mi oni nadu charter letove za jeftine novce. Charter letove ces vrlo rijetko pronaci na netu jer su uglavnom popunjeni od strane turistickih agencija (zato se i zovu charter). Agenciji je u interesu prodati cijeli paket aranzman, ali cesto su voljni prodati i mjesto u avionu jer znaju kako nece uspjeti do kraja napuniti avion s paket aranzmanima. Ponekad se isplati uzeti i paket aranzman jer on zna biti jeftiniji i od redovne avionske karte.
U jeb... pa 30-50 $ za ronjenje u Belizeu nije puno. Ja imam kao nekog virtual frenda na otoko Roatan (Honduras) i on kao meni nudi (jer sam mu frend) 6 ronjenja za 246 $. Moš simislit što ću pristat.

A ovo što si ti naveo za Belize, to je ronjenje bocama ili na dah? I gdje točno, dal na Cayo Caulker? Imaš ime firme koja toliko uzme za ronjenje pa da znam gdje ići? Ti si experienced diver? Ja nisam, samo jednom sam ronio bocama do 12 m, neki turist-frend mi je rekao u sat vremena sve najvažnije, stavio mi njegovu opremu i zaronio ja.

Dal se roni samo po pijesku i atolima ili se ide i do nekog potopljenog brodai nekih podvodnih spilja?
A jesi bio i do Blue Hole? Jel se može tamo ići roniti? Koliko košta otići brodom/čamcem samo da se vidi taj Blue Hole?
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 01:46   #424
ej ljudi imam jedno pitanje,igrao sam onu lutriju za green card jel zna neko od vas kakve su sanse da se to uopce dobije?pise na web str od americke ambasade da ih godisnje daju 50 000 iskljucivo za zemlje sa malo imigranata prema sad,znaci da ljudi iz zemalja u koijm je u posljednih 5 god vise od 50000 ljudi emigriralo nemogu sudjelovat.hvala na odgovorima
matijaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 05:50   #425
Quote:
RedskinFan kaže:
U jeb... pa 30-50 $ za ronjenje u Belizeu nije puno. Ja imam kao nekog virtual frenda na otoko Roatan (Honduras) i on kao meni nudi (jer sam mu frend) 6 ronjenja za 246 $. Moš simislit što ću pristat.
To ti je ronjenje na dah. Ronjenje s bocama je oko 3 puta skuplje, za cijeli dan i uz odlazak brodom. Cini mi se, ako me sjecanje dobro sluzi, da su najjeftiniji 6-dnevni PADI tecajevi u Belizeu bili oko 400 dolara. Sto je jos uvijek jeftinije nego kod nas gdje su cijene 3500 do 4000 kuna (dakle, oko 600 dolara). U Hondurasu se stvarno moze tecaj ronjenja naci za 250-300 USD, no obavezno to pohadaj samo na mjestu gdje imaju barokomoru. Mislim kako je Roatan valjda jedno od rijetkih mjesta u Hondurasu gdje doista imaju barokomoru.

Puno je proslo vremena od mog posjeta Belizeu, tako da su cijene u glavi vec izblijedjele, a i vjerojatno su se promijenile. Pogledaj malo sto kaze Lonely Planet vodic (imass ga u Algoritmu), tamo su cijene gotovo uvijek up-to-date.

Quote:
A ovo što si ti naveo za Belize, to je ronjenje bocama ili na dah? I gdje točno, dal na Cayo Caulker? Imaš ime firme koja toliko uzme za ronjenje pa da znam gdje ići? Ti si experienced diver? Ja nisam, samo jednom sam ronio bocama do 12 m, neki turist-frend mi je rekao u sat vremena sve najvažnije, stavio mi njegovu opremu i zaronio ja.
Kako rekoh, to je cijena za ronjenje na dah. Sve su ti cijene vise manje iste. Ja sam bio na Ambergris Caye, u San Pedru. To je Caye odmah pored Caye Caulker. Caye Caulker je turisticki najpoznatiji, pa je uvijek prenatrpan turistima, i cesto je tesko pronaci jeftin a posten smjestaj. Iz tog razloga smo mi otisli do susjednog Ambergris Cayea koji je veci ali i turisticki manje eksponiran jer tamo vise domorodaca zivi normalnim zivotom i nisu toliko orijentirani na turizam.

Meni su ljudi tamo zakon. Na Cayeu nema automobila, samo oni golf-automobilcici na struju. To ti tamo ima valjda svaka malo bolje stojeca obitelj, i s tim se natjeravaju po otoku. I ne samo to, vec za te autice imaju semafore, ulice, prometne znakove. Cak i policijski auto ))

Vidio sam policajcu u tom golf-auticu kako je jurio za nekim biciklistom, zaustavio ga i kaznio jer je uletio u krivi smjer

Ma tamo je atmosfera ultracool, onako karipska, lezerna, jamajkanska. Prodes pored igralista, a tamo klinci uz zvukove reggae muzike igraju kosarku, i to na pijesku! Ja sam se jednom negdje zurio, a tip mi je u prolazu dobacio 'Yoo man, where are you running, you will get speeding ticket. Cooldown man, cool down..."

I da, tamo svi hodaju bosi. Nitko ne nosi cipele

Quote:
Dal se roni samo po pijesku i atolima ili se ide i do nekog potopljenog brodai nekih podvodnih spilja?
A jesi bio i do Blue Hole? Jel se može tamo ići roniti? Koliko košta otići brodom/čamcem samo da se vidi taj Blue Hole?
Naravno da se roni po atolima i potopljenim brodovima. Pa to i jest najveca atrakcija. NITKO ne roni po pijesku - to je totalno bezveze, i nemas sto vidjeti. Uglavnom, unajmis agenciju za ronjenje za recimo poludnevni ili cjelodnevni izlet. Ti izaberes lokacije na kojima zelis roniti, ili ti ih oni ponude. Zatim te ukrcaju u ogromne glisere i odvedu gdje zelis. Tamo ronis (bez obzira da li na dah ili s bocama), i to je to. Ako ronis na dah, najbolja su mjesta nekoliko kilometara od obale, uz rub koraljnog grebena. Tamo je najljepsi zivotinjski, riblji i koraljni svijet. Naravno, ronis s unutrasnje strane grebena gdje je more mirno kao ulje. Ako se i pokusas pribliziti samom rubu grebena, struje ce te odbaciti natrag prema unutrasnjem dijelu. Nema sanse da otplivas s atola. Zato i nema opasnosti od morskih pasa koji uglavnom zive uz vanjski rub grebena, i ne dolaze u unutrasnji dio. Riblje svijet je fenomenalan, posebno ogromne mantre koje imaju promjer i do 4 metra.

Takoder mozes uzeti i visednevne izlete. Posebno bih preporucio posjet atolu Half moon key, koji je njihov nacionalni park, i ponos zemlje uz famozni Blue hole. Uglavnom, radi se o malom otocicu u obliku polumjeseca, oko kojega je najljepse more koje sam u zivotu vidio. Prozirno, kristalno cisto tirkizno more kakvo nema valjda gotovo nitko na svijetu. A o zivom svijetu da i ne govorimo. Kako je put do tog otoka dugacak, izlet traje dva dana, s nocenjem na otoku pod kokosovim palmama, na ljuljackama

Ako ides roniti s bocama, tada ne ronis samo uz rub grebena, vec ides i u puno dublje more. Uz unutrasnju stranu grebena nema smisla roniti jer su koraljni grebeni na dubini od 2-3 metra, pa zato ronioci rone uglavnom s vanjske strane. Oko Half moon keya ima nekoliko potopljenih trgovackih i ratnih brodova koji su prava ronilacka atrakcija.

Naravno, Blue hole je pak unikatna atrakcija jer se tu radi o potopljenoj i urusenoj podvodnoj spilji, tako da mozes roniti izmedu siga i stalaktita.

Inace, ja ti nisam nikakav iskusni ronioc, tek tu i tamo koji zaron. Vise preferiram ronjenje na dah.

Ovaj dvodnevni izlet je bio dosta skup, cca oko 60-ak dolara ako me sjecanje dobro sluzi (samo ronjenje na dah - za pravi zaron je cijena vjerojatno 40-ak dolara veca).

BTW, ja se tamo vracam na medeni mjesec...

E da, tamo ti je sve dosta blizu jedno drugog, i gotovo nista nije dalje od jednog dana voznje gliserom. Tamo se svi vozikaju gliserom. Najbolje je kada se izlazi iz atola, pa se gliser zaleti punom snagom u izlazni koridora, i nabije na valove i morsku struju koja mu prijeci izlazak na otvoreno more. Na otvorenom moru je poprilicno gadno jer su veliki i dugacki valovi, pa kada gliser nabije gas do daske, to sve skace kao blesavo i super ti je za bubrege
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:13   #426
Quote:
matijaxxx kaže:
ej ljudi imam jedno pitanje,igrao sam onu lutriju za green card jel zna neko od vas kakve su sanse da se to uopce dobije?pise na web str od americke ambasade da ih godisnje daju 50 000 iskljucivo za zemlje sa malo imigranata prema sad,znaci da ljudi iz zemalja u koijm je u posljednih 5 god vise od 50000 ljudi emigriralo nemogu sudjelovat.hvala na odgovorima

Ako imas hrvatsku putovnicu, mozes sudjelovati u lutriji.
Samo pazi na kojim stranicama ces to ispuniti. Sluzbene stranice americke vlade su: http://travel.state.gov/visa/immigra...ypes_1318.html

Nazalost, za ovu godinu si zakasnio, prijave su bile do 3.12.
Sve one druge stranice, koje mozes naci na internetu, a koje ti nude besplatne avionske karte, i za to ti naplate 100 dolara su cisti fake.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:01   #427
iden ovih dana po vizu za sad-e
jel odma na razovoru mogu skužit jesan dobila vizu? mogu li je pitat jesan dobila?
triba mi radi avio karte, isti dan bi je trebala predignit jer mi ističe rezervacija
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:06   #428
Quote:
vaci kaže:
iden ovih dana po vizu za sad-e
jel odma na razovoru mogu skužit jesan dobila vizu? mogu li je pitat jesan dobila?
triba mi radi avio karte, isti dan bi je trebala predignit jer mi ističe rezervacija
Reci ce ti odmah da li si dobila vizu ako pitas. Isti dan ti je viza i gotova - samo je dodes poslije podne podignuti
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:17   #429
na netu piše da se predižu idući dan
al dobro, nije mi bitno kad ću je predići, samo mi triba odma reć jesan je dobila da uvatin tu jeftinu kartu šta san je rezervirala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:39   #430
ej NUKAC ja sam ispunio na www.usafis.org pa dal mozes pogledat dal oni valjaju posto se ti vise u to razumijes hvala unaprijed!
matijaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 09:06   #431
Quote:
matijaxxx kaže:
ej NUKAC ja sam ispunio na www.usafis.org pa dal mozes pogledat dal oni valjaju posto se ti vise u to razumijes hvala unaprijed!

To ti je fake stranica, na kojoj ti samo uzmu lovu i ne naprave nista. Napisao sam ti sluzbenu stranicu, i za ovu godinu (tj. za 2008 godinu) je lutrija zavrsena. Prijave se vise ne primaju.
Nadam se da im nisi dao novce.

Zadnje uređivanje nukac : 12.12.2006. at 09:46.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:54   #432
viza za katar i tajland?

Bok svima!
Kao što vjerovatno znate, namjeravam nastaviti svoju avanturu po Aziji. Idem s Qatar Airwaysom (povratna karta IST-DOH-KUL dođe svega EUR 472 s taksama) i mijenjam avion u Dohi, Katar. Razmišljam da tamo napravim stopover na tri dana. Pitanje je da li netko ima iskustva s vađenjem katarske vize? Koliko sam vidio, nama najbliža veleposlanstva su u Beču i Budimpešti.
Pitanje br. 2, viza za Tajland. Može li se izvući u onom njihovom konzulatu u Zagrebu? Procedura?
Tanx.

LP.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:10   #433
Quote:
vanelic kaže:
Pitanje br. 2, viza za Tajland. Može li se izvući u onom njihovom konzulatu u Zagrebu? Procedura?
Tanx.

LP.
za prvo ne znam, ali znam za Tajland... procedura nista laksa... fotokopija osobne, nazoves pa dodjes u konzulat, ispunis formular i pljunes 180 kunica (ako se dobro sjecam ) za jedan ulaz, odnosno duplo ako mislis izac iz Tajlanda pa se vracat u njega... i barba lupi pecat u pasos, nesto jos nasvrlja i to je to

valjda nisam nesto zaboravila...

eh da, putovnica ti mora vrijediti barem jos 6 mjeseci od dana ulaska u zemlju...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 19:51   #434
za El Tomo

Quote:
El Tomo kaže:
Puno je proslo vremena od mog posjeta Belizeu.
Ja sam bio na Ambergris Caye, u San Pedru. To je Caye odmah pored Caye Caulker.

Uglavnom, unajmis agenciju za ronjenje za recimo poludnevni ili cjelodnevni izlet. Ti izaberes lokacije na kojima zelis roniti, ili ti ih oni ponude. Zatim te ukrcaju u ogromne glisere i odvedu gdje zelis. Riblje svijet je fenomenalan, posebno ogromne mantre koje imaju promjer i do 4 metra.

Takoder mozes uzeti i visednevne izlete. Posebno bih preporucio posjet atolu Half moon key, koji je njihov nacionalni park. Kako je put do tog otoka dugacak, izlet traje dva dana, s nocenjem na otoku pod kokosovim palmama, na ljuljackama

Naravno, Blue hole je pak unikatna atrakcija jer se tu radi o potopljenoj i urusenoj podvodnoj spilji, tako da mozes roniti izmedu siga i stalaktita.

Inace, ja ti nisam nikakav iskusni ronioc, tek tu i tamo koji zaron. Vise preferiram ronjenje na dah.

BTW, ja se tamo vracam na medeni mjesec...
Hej EL TOMO

Odakle si ti? Zivis li u Zg? Ja dolazim s curom u pon.navecer i ostat cu to utorka ili srijede, pa bi te volio upoznat i da mi malo vise kazes o Belizeu i drugim srenjeamerickim zemljama ak si bio.
Ako si za, posalji mi mail pa cemo si tamo izmjenit broj moba da to ne činimo ovdje.
[email protected]
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:02   #435
Quote:
RedskinFan kaže:
Hej EL TOMO

Odakle si ti? Zivis li u Zg? Ja dolazim s curom u pon.navecer i ostat cu to utorka ili srijede, pa bi te volio upoznat i da mi malo vise kazes o Belizeu i drugim srenjeamerickim zemljama ak si bio.
Ako si za, posalji mi mail pa cemo si tamo izmjenit broj moba da to ne činimo ovdje.
[email protected]
Na zalost, ja ti zivim i radim u Rijeci. Pa ako navratis u ove krajeve, mozemo se uvijek naci i popricati.

Sto se tice srednje amerike, prokrstario sam Meksikom od vrha do dna, Belizeom i Gvatemalom.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:53   #436
Quote:
macka kaže:
za prvo ne znam, ali znam za Tajland... procedura nista laksa... fotokopija osobne, nazoves pa dodjes u konzulat, ispunis formular i pljunes 180 kunica (ako se dobro sjecam ) za jedan ulaz, odnosno duplo ako mislis izac iz Tajlanda pa se vracat u njega... i barba lupi pecat u pasos, nesto jos nasvrlja i to je to

valjda nisam nesto zaboravila...

eh da, putovnica ti mora vrijediti barem jos 6 mjeseci od dana ulaska u zemlju...
Bok Vanelic, osim ovog šta je Mačka napisala tip je mene tražio i fotokopiju putovnice ( tamo gdje je slika ) i da obavezno mora biti slobodna barem jedna stranica putovnice gdje će ti doći viza.Potvrđujem 180 kn za jedan ulaz.
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:55   #437
Quote:
RedskinFan kaže:
Hej EL TOMO

Odakle si ti? Zivis li u Zg? Ja dolazim s curom u pon.navecer i ostat cu to utorka ili srijede, pa bi te volio upoznat i da mi malo vise kazes o Belizeu i drugim srenjeamerickim zemljama ak si bio.
Ako si za, posalji mi mail pa cemo si tamo izmjenit broj moba da to ne činimo ovdje.
[email protected]
Znači ipak ima Porečana koji putuju...
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:58   #438
Quote:
good girl kaže:
Znači ipak ima Porečana koji putuju...


Neću se hvaliti ali po broju stanovnik (a ima nas 17000 ) neznam tko još toliko putuje po svijetu kao Porečani....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:59   #439
Quote:
good girl kaže:
Znači ipak ima Porečana koji putuju...

a ne nema ima nas, samo ekipa ne zna za nas jer nikad nismo u porecu LOL
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:01   #440
Quote:
conan kaže:
Neću se hvaliti ali po broju stanovnik (a ima nas 170000 ) neznam tko još toliko putuje po svijetu kao Porečani....

brijem da ti je pobjegla nula
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.