Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 21:28   #541
viza za Australiju

Da li netko od vas ima iskustva s vadjenjem turisticke ili posjetiteljske vize za Australiju?
Delphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:07   #542
Vietnam - viza

Planiram na ljeto u Vietnam preko jedne strane agencije. Vjerojatno letim preko Singapura.
Imam bar tri opcije za izdavanje vize:
1. Beč
2. Singapur
3. visa on arrival

Ajde podijelite iskustva vi koji ste to radili (bilo koju od ovih opcija)... i naravno koliko vas je koštalo ?

Ostali koji će prepisati informacije s drugih foruma, poštedite me

Hvala.
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:40   #543
Preko koje strane agencije ides i zasto? Sta kod nas nema nitko tko ima Vijetnam u ponudi?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:12   #544
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Preko koje strane agencije ides i zasto? Sta kod nas nema nitko tko ima Vijetnam u ponudi?
Ma idem preko strane jer mi je to dio godisnjeg, poslije bi nastavio kroz Kinu do Sj.Koreje.
Naše agencije bi me odrale za povratnu kartu avionom, a to mi nije napeto. Agencija je intrepidtravel, ali ima ih jos koje rade samo aranzman putovanja, bez letova.
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 19:46   #545
intrepidCRO, bio sam u siječnju samostalno u Vijetnamu i bilo je fenomenalno. sve pohvale, a posebice vijetnamskoj kuhinji koja je najbolja od svih na koje sam dosad naišao. vizu sam nabavio u Pekingu i trajalo je nekih 4 dana. u Beču mislim da traže hrpu papira - puno zezancije, i sigurno je lakše u Singapuru. onu 'visa on arrival' ti ne bih preporučao jer ćeš je teško vjerovatno dobiti, a i postoji velika mogućnost da te neće bez vize u putovnici pustiti u avion za Vijetnam.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:22   #546
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
intrepidCRO, bio sam u siječnju samostalno u Vijetnamu i bilo je fenomenalno. sve pohvale, a posebice vijetnamskoj kuhinji koja je najbolja od svih na koje sam dosad naišao. vizu sam nabavio u Pekingu i trajalo je nekih 4 dana. u Beču mislim da traže hrpu papira - puno zezancije, i sigurno je lakše u Singapuru. onu 'visa on arrival' ti ne bih preporučao jer ćeš je teško vjerovatno dobiti, a i postoji velika mogućnost da te neće bez vize u putovnici pustiti u avion za Vijetnam.
Hvala
razmisljao sam o ovoj opciji u singapuru kao najizlgednijoj
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 19:41   #547
Evo da bumpnem ovaj topic..
Idem na intervju za Američku vizu u petak.....i histerizirat sam počela već danas. Užasan sam paničar, i uvjerena sam da će Amer mislit da se idem udat u Ameriku čim vidi da sam mlada i studentica. (I frend koji garantira je isto moje dobi). A ne idem se udat

I evo, malo info za sve koji se uskoro misle prijavit...užasna je gužva. Ja sam ispunila formular prošli ponedjeljak (25.5) i imala sreće više nego pameti...bio je još jedan termin 1.6, valjda je netko odustao...inače ništa do 18.6!! Što je skoro mjesec dana! Tak da se prijavite na vrijeme...
I držte mi fige. Planiram taj odmor u Americi već pola godine.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:59   #548
Pozdrav svima!

Da li je itko od Vas u zadnje vrijeme isao u Egipat - tocnije na krstarenje Nilom i da li mi moze reci kako izgleda sa vizom, da li ju mogu dobiti na aerodromu u Egiptu ili stvarno moram uzeti preko njihove ambasade.
Letimo iz Züricha...
Hvala!
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:47   #549
SLOVENIJA - imam pitanje:
Pred kojih par tjedana se opet bilo pričalo da nam Slovenci ovaj put stvarno žele uvest režim prijelaza granice samo s putovnicama! A sad je opet nekako "tišina" po tom pitanju. Pa, da li netko od vas zna da li je za sad i dalje na graničnim prijelazima sve OK kad se ide samo s osobnom? Da li možda na granici upozoravaju da se uskoro neće moći bez putovnice Te, ima li ikakvih novosti oko svega toga, jer nekako je zadnjih dana nastalo "zatišje" po tom pitanju...
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:15   #550
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
SLOVENIJA - imam pitanje:
Pred kojih par tjedana se opet bilo pričalo da nam Slovenci ovaj put stvarno žele uvest režim prijelaza granice samo s putovnicama! A sad je opet nekako "tišina" po tom pitanju. Pa, da li netko od vas zna da li je za sad i dalje na graničnim prijelazima sve OK kad se ide samo s osobnom? Da li možda na granici upozoravaju da se uskoro neće moći bez putovnice Te, ima li ikakvih novosti oko svega toga, jer nekako je zadnjih dana nastalo "zatišje" po tom pitanju...
To još nitko nezna niti naši a niti Slovenci tako da do 12mj. možeš bez brige sa osobnom a poslje češ ben čitati u novinama.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:16   #551
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Da li je itko od Vas u zadnje vrijeme isao u Egipat - tocnije na krstarenje Nilom i da li mi moze reci kako izgleda sa vizom, da li ju mogu dobiti na aerodromu u Egiptu ili stvarno moram uzeti preko njihove ambasade.
Letimo iz Züricha...
Hvala!
To sam već pisao na topicu o EGIPTU ....viza se dobija na aerodromu.....


http://www.kenya-airways.com/kq/timatic/index.asp


p.s.provjeri tu gore.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:30   #552
KURAMANIJAK

vizni sustav u Južnoj Americi
Danas sam nešto surfao po stranicama našeg Ministarstva vanjskih poslova i primijetio jednu novost: državljani hrvatske ne trebaju više vizu za ulazak u Paragvaj. Lani to nije bio slučaj (osobno sam vizu vadio u paragvajskom konzulatu u argentini).
Viza za jednokratni ulazak je bila 40 usd, za višekratni ulazak 60 usd.
Ako su je stvarno ukinuli, onda smo Hrvati glavne face, veći od Amerikanaca, koji moraju plaćat vizu i Paragvaju i Brazilu (paragvaj ih naplaćuje također Australcima, Kanadčanima i još mnogim)
Može li mi tko potvrditi da je zaista ukinuta viza za Paragvaj?

Ako je tako, onda je Bolivija ostala jedina država u južnoj americi za koju Hrvati trebamo vizu, bar po mojim saznanjima. Jedino nisam siguran za državu Ekvador trebamo li ili ne.

Pohvale našem ministarstvu vanjskih poslova.

__________________________________________________ __________________


Izgleda da je to friška vjest jer timaticweb tu informaciju još uvijek nije ažurirao u svom sistemu....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 14:43   #553
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
To sam već pisao na topicu o EGIPTU ....viza se dobija na aerodromu.....


http://www.kenya-airways.com/kq/timatic/index.asp


p.s.provjeri tu gore.....


Hvala, znam da si pisao, no zbunjuju me odgovori od strane agencije i egipatskog velesposlanstva tu u CH pa ne znam koga da vise slusam, a i isla sam na ovu stanicu i ono sto tamo pise ne odgovara onome sta su mi rekli u veleposlansvu. Nemam pojima!
Mislila sam da je netko bio nedavno tamo pa mozda zna iz prve ruke!

zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:51   #554
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Hvala, znam da si pisao, no zbunjuju me odgovori od strane agencije i egipatskog velesposlanstva tu u CH pa ne znam koga da vise slusam, a i isla sam na ovu stanicu i ono sto tamo pise ne odgovara onome sta su mi rekli u veleposlansvu. Nemam pojima!
Mislila sam da je netko bio nedavno tamo pa mozda zna iz prve ruke!

Zamisli tek mene , meni u ZG veleposlanstvu radi prijateljica koja me uvjeravala da vizu je potrebno pribaviti prije polaska u Egipa i tako sam napravio prvi put prije 4 godine al zadnji put ove zime u sjčnju nisam i vizu sam dobio direktno na aerodromu u Sharmu ja i ostalih 10 mojih prijatelja odnosno prijateljica. U istom redu za vizu bili su putnici iz Slovenije i oni su tamo dizali vizu . Inače ja sam letio iz Italije . Svi oni koje ja poznajem koji su bili dolje vizu su dobili na aerodromu a vjeruj mi ima ih dosta.

Najbitnije ti je da ti sa izletom u agenciji kupiš i tu njihovu turističku vizu od 20eur i to je to.
Ako te strah napravi aplikaciju u veleposlanstvu i mirno spavaj....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:10   #555
Vidis i sam...Ne znam zakaj se jednostavno ne dogovore i gotovo...Javit cu ja kak je proslo...Za sad sam narucila vizu preko agencije no vidjet cu kak ce to biti sve na kraju.

Thx!
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:32   #556
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
KURAMANIJAK

vizni sustav u Južnoj Americi
Danas sam nešto surfao po stranicama našeg Ministarstva vanjskih poslova i primijetio jednu novost: državljani hrvatske ne trebaju više vizu za ulazak u Paragvaj. Lani to nije bio slučaj (osobno sam vizu vadio u paragvajskom konzulatu u argentini).
Viza za jednokratni ulazak je bila 40 usd, za višekratni ulazak 60 usd.
Ako su je stvarno ukinuli, onda smo Hrvati glavne face, veći od Amerikanaca, koji moraju plaćat vizu i Paragvaju i Brazilu (paragvaj ih naplaćuje također Australcima, Kanadčanima i još mnogim)
Može li mi tko potvrditi da je zaista ukinuta viza za Paragvaj?

Ako je tako, onda je Bolivija ostala jedina država u južnoj americi za koju Hrvati trebamo vizu, bar po mojim saznanjima. Jedino nisam siguran za državu Ekvador trebamo li ili ne.

Pohvale našem ministarstvu vanjskih poslova.

__________________________________________________ __________________


Izgleda da je to friška vjest jer timaticweb tu informaciju još uvijek nije ažurirao u svom sistemu....

Hrvatski državljani provjereno ne trebaju vizu za Paragvaj.

Jedine zemlje u Južnoj Americi koje još imaju vizni režim za hrvatske državljane suolivija,
Gvajana i Surinam.
Barem na tom prekrasnom kontinentu nemamo gnjavažu i ponižavajući tretman što se tiče traženja i dobivanja viza (osim u slučaju navedenih zemalja).

Baš je dobro vidjeti kako neki drugi, koji nas vole daviti s vizama, trebaju iste za ulazak u npr. Brazil i to ih zadovoljstvo može stajati i 100 USD.

@Kubamanijak možeš li nešto napisati o Rio de Janeiru i ostalim destinacijama koje si posjetio?
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:41   #557
Quote:
bob10 kaže: Pogledaj post
Hrvatski državljani provjereno ne trebaju vizu za Paragvaj.

Jedine zemlje u Južnoj Americi koje još imaju vizni režim za hrvatske državljane suolivija,
Gvajana i Surinam.
Barem na tom prekrasnom kontinentu nemamo gnjavažu i ponižavajući tretman što se tiče traženja i dobivanja viza (osim u slučaju navedenih zemalja).

Baš je dobro vidjeti kako neki drugi, koji nas vole daviti s vizama, trebaju iste za ulazak u npr. Brazil i to ih zadovoljstvo može stajati i 100 USD.

@Kubamanijak možeš li nešto napisati o Rio de Janeiru i ostalim destinacijama koje si posjetio?


Da da ovo sa Brazilom mi je jako jako drago da im treba viza a nebi bilo loše i da im mi uvedemo ..... reciprocitet...samo naši neznaju pokazati zube...


Usput tu je i Panama koja nas malo hebe......
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:42   #558
Quote:
bob10 kaže: Pogledaj post
Baš je dobro vidjeti kako neki drugi, koji nas vole daviti s vizama, trebaju iste za ulazak u npr. Brazil i to ih zadovoljstvo može stajati i 100 USD.
Da, i onda vidiš kak Slovenci ne trebaju vizu za USA..a ti zadovoljstvo platiš 100$
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:47   #559
Quote:
Ad.Miss.G kaže: Pogledaj post
Da, i onda vidiš kak Slovenci ne trebaju vizu za USA..a ti zadovoljstvo platiš 100$
Slovenci ne trebaju vize za puno zemalja za koje mi trebamo, kao npr. za Novi Zeland.

Pa Hrvati trebaju čekati vizu za Novi Zeland i po nekoliko mjeseci (barem je tako bilo prošle godine).

Nije nam neka utjeha, ali ima zemalja koje su članice EU, pa svejedno njihovi državljani trebaju vizu za SAD.

Pritom ne mislim samo na nove članice, nego i na Grčku (ako se nešto nije promijenilo).

Ali je odlično što ne trebamo vize za većinu zemalja Južne Amerike!
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:45   #560
Quote:
bob10 kaže: Pogledaj post
Slovenci ne trebaju vize za puno zemalja za koje mi trebamo, kao npr. za Novi Zeland.

Pa Hrvati trebaju čekati vizu za Novi Zeland i po nekoliko mjeseci (barem je tako bilo prošle godine).

Nije nam neka utjeha, ali ima zemalja koje su članice EU, pa svejedno njihovi državljani trebaju vizu za SAD.

Pritom ne mislim samo na nove članice, nego i na Grčku (ako se nešto nije promijenilo).

Ali je odlično što ne trebamo vize za većinu zemalja Južne Amerike!
Da, Grčka i dalje nije među tih 27 mighty zemalja koje ne trebaju vizu. Mislim da je Slovenija zadnja kojoj su ukinuli, i to prije 2001. Od 9/11 niše više ne ukidaju.
Da, super je to za zemlje Južne Amerike...ipak se tamo ima šta za vidit, i kad platiš avionsku kartu 1200€ najmanje kaj ti treba je još se davit s vizom.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.